نیم پست
تماس با ما
pada.medu.ir

سامانه pada.medu.ir جهت سهولت دسترسی دانش آموزان به اطلاعات راه اندازی شده که با استفاده از این سامانه می توان ثبت نام مدارس شاهد، دریافت کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی و غیره را انجام داد. ورود به سامانه پادا از طریق اطلاعاتی که برای دانش آموزان در سامانه سیدا ثبت شده امکان پذیر است. زیرا، رمز عبور و نام کاربری که دانش آموزان برای ورد به سایت پادا استفاده می کنند از طریق سامانه سیدا برای دانش آموز قابل صدور است.

در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان با استفاده از این آدرس فراهم شده است. دانش آموزانی که با نحوه کار این سامانه آشنا نیستند، می توانند  با مشاورین ایران تحصیل به شماره 9099075307 در تماس بوده و تمامی راهنمایی لازم را دریافت نمایند.

 

معرفی سامانه pada.medu.ir

pada.medu.ir، سامانه ای است همانند سایت آموزش و پرورش تمامی دانش آموزان می توانند با مراجعه کردن به آن بدون نیاز به حضور در مدرسه، تمامی خدمات و امور را انجام دهند. برخی از این امور، شامل: وقفه و تعیین پایه، نقل و انتقال دانش آموزان، پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم، ثبت نام پیش دبستانی، ثبت نام دانش آموزان جدید الورود اتباع، ثبت نام پایه اول مدارس شاهد، مشاهده کارنامه آنلاین، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی، بازیابی کلمه عبور و … می باشند. از طرفی سامانه دانش آموزی پادا جهت خدمت رسانی و ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی به دانش آموزان و معلمین مدارس به صورت آنلاین ایجاد شده است. یعنی تمامی فرآیندهای اداری مدارس از طریق سایت پادا امکان پذیر است.

 

خدمات سایت پادا

سایت پادا برای دسترسی راحت تر دانش آموزان راه اندازی شده است. این سامانه دارای امکانات و خدمات متعددی است که ما به شرح مهمترین آن ها می پردازیم:

خدمات پادا

نحوه ورود و ثبت نام در سامانه Pada.medu.ir

برای ورود به سامانه ابتدا باید پسورد را از مدیر مدرسه دریافت نمایید که اطلاعات تحصیلی هر یک از دانش آموزان قبلا در سایت سیدا ثبت شده است. مسئولین مدرسه موظف به ارائه پسورد به هر یک از دانش آموزان می باشند. بعد از اینکه هر یک از دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور خود را از مدیر مدرسه خود، دریافت نمودند، می توانند وارد سامانه پادا شده و بسته به نوع نیاز خود، یکی از گزینه های موجود را انتخاب نمایند.

📌 برای اطلاع از دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی بر روی لینک کلیک نمایید.

راهنمای تصویری ورود به سامانه پادا جهت ثبت نام دانش آموزان شاهد

در سال های قبل پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی از طریق سامانه سجا انجام می شد. اما، با راه اندازی سامانه پادا، دانش آموزان می توانند از این طریق ثبت نام خود را برای مدارس شاهد انجام دهند که در ادامه ما نحوه ثبت نام را برای شما توضیح می دهیم.

🔸 در مرحله اول، آن ها باید مراجعه به سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “ثبت نام پایه اول مدارس شاهد” وارد سامانه شوند. 

 

ورود به سایت پادا

 

 

🔸 در پنجره جدیدی که برای آن ها نشان داده می شود باید اطلاعات خود را مانند کد ملی پدر، موبایل پدر، کد ملی مادر دانش آموز، کد ملی دانش آموز و تصویر امنیتی در کادرهای مربوطه وارد نمایند.

 

ورود ناحیه کاربری شاهد

🔸 در نهایت نام ملیت خود ر در کادر مربوطه زده و اطلاعات خواسته شده را نیز تکمیل نمده و جست و جو را کلیک نمایید.

🔸 در بخش بخش وقفه و تعیین پایه نیز پس از انتخاب گزینه  وقفه و تعیین پایه باید  تیک وقفه تحصیلی یک ساله و تعیین پایه   زده و پس از وارد کردن کد ملی و کد امنیتی استعلام را انتخاب نمایید.

بازیابی رمز عبور به سامانه پادا

برخی از افراد به دلایل و مشکلات متعددی ممکن است رمز عبور خود را در سایت پادا فراموش نمایند که برای ورود به سامانه نیاز به رمز عبور وجود دارد. یکی از خدمات این سامانه بازیابی رمز عبور بدون نیاز به مراجعه حضوری افراد به آموزش و پرورش می باشد. در صورتی که رمز عبور برای ورود به سایت پادا خود را فراموش کرده اید لازم است مراحل زیر را طی کرده تا رمز عبور خود را بازیابی نمایید. 

🔸برای بازیابی ابتدا آدرس اینترنتی  pada.medu.ir بر روی یکی از مرورگرهای خود زده و وارد سایت پادا شوید.

🔸 سپس بر روی گزینه آموزشی کلیک نمایید.

🔸 پس از باز شدن صفحه جدید بر روی گزینه “بازیابی کلمه عبور”کلیک نمایید.

بازیابی رمز عبور

🔸 پس از انتخاب باز یابی باید کد ملی خود را وارد کرده و سپس کد امنیتی مورد نظر را زده و گزینه ثبت را کلیک نمایید.

ثبت رمز پادا

📌 برای اطلاع از سامانه المپیاد دانش آموزی بر روی لینک کلیک نمایید.

ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه پادا

نحوه ثبت نام در سایت پادا برای دانش آموزان اتباع یا غیر ایرانی طبق همان مراحلی است که دانش آموزان ایرانی باید طی کنند، اما در وارد کردن اطلاعات تفاوتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

  • به جای شماره ملی که دانش آموزان ایرانی باید وارد کنند دانش آموزان اتباع باید از کد فراگیر اتباع استفاده کنند.
  • علاوه بر این به جای شناسنامه مدرک ارائه شده برای اتباع باید از پاسپورت خود استفاده نمایند.

 

دریافت کارنامه از سامانه پادا Pada.medu.ir

دانش آموزان می توانند از طریق مشاهده کارنامه خود از میزان پیشرفت در تحصیل یا با ضعف های خود آشنا شوند به همین دلیل دریافت کارنامه و نمراتی که در آن درج شده است اهمیت بسیار زیادی برای خانواده های دانش آموزان و خودشان دارد.

کارنامه تحصیلی دانش آموزان بعد از امتحانات هر دوره در سامانه پادا منتشر شده و در دسترس آنان قرار می گیرد. در ادامه این نوشته با راهنمای تصویری دریافت کارنامه در خدمت شما عزیزان هستیم.

 

راهنمای تصویری دریافت کارنامه از Pada.medu.ir

در ابتدا سامانه پادا را به آدرس pada.medu.ir در مرورگر خود جستجو کنید یا آدرس آن را در نوار بالایی مرورگر خود وارد نمایید.

🔸 در صفحه ای که برای شما نشان داده می شود بر روی گزینه “مشاهده کارنامه” کلیک کنید.

مشاهده کارنامه پادا

 

 

🔸 نام کاربری و رمز عبور خود را که از مدیر مدرسه دریافت نموده اید در این بخش وارد کرده و بر روی “ورود کاربر” کلیک کنید.

 

ورود برای مشاهده کارنامه

 

🔸 در مرحله آخر در لیستی که به شما نشان داده می شود می توانید نمرات و کارنامه خود را مشاهده نمایید و از آن پرینت بگیرید.

 

📌 برای دریافت راهنمای ثبت ارزشیابی در سامانه سناد بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی از طریق سامانه Pada.medu.ir

به دلیل شیوع کرونا و کاهش تردد و مراجعات حضوری دانش آموزان به مدارس، این عزیزان می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود، به سامانه پادا مراجعه کرده و با انتخاب گزینه مد نظر خود، کارت مشاهده و جهت چاپ، آن را دریافت نمایند.

همچنین دانش آموزان عزیز می توانند کل برنامه امتحانات نهایی خود را در کارنامه مشاهده نمایند مانند نام درس، تاریخ، روز، آدرس محل برگزاری امتحان و ساعت برگزاری.

 

نحوه نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه پادا

یکی از خدماتی که از سوی سایت pada.medu.ir ارائه می شود انتقال پرونده دانش آموزان می باشد، در صورتی که دانش آموز قصد انتقال از مدرسه ای به مدرسه دیگر را داشته باشد باید از طریق این سایت طبق مراحل زیر اقدام نماید. نقل انتقالات از دو طریق سایت به کمک مستقیم خود سایت پادا و سایت سیدا صورت می گیرد که هر دو در سامانه پادا تعبیه شده است.

🔸 برای هر دو روش وارد سایت شده و روی گزینه نقل و انتقال دانش آموزان مورد نظر را کلیک کنید.

 

نتقال دانش آموزی سیدا

🔸 سپس با درج کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و همچنین پرداخت هزینه اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

🔸 در مرحله دوم برای انجام این کار باید کارنامه، مدارک تحصیلی و شناسنامه دانش آموز (همراه با مهر و امضای مدرسه) آپلود شود.

🔸 بعد از آن در صورت ثبت نام دانش آموز از قبل فرایند انتقال انجام می شود.

📌 برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کتب درسی بر روی لینک کلیک نمایید.

سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی

همکاران عزیز توجه داشته باشند برای اختصاص دانش آموزان در لینک سامانه پادا پس از مراجعه به مدیریت کاربران و کلیک بر روی مدیریت کاربران وارد قسمت انتصاب و دسترسی کاربری شده و پس از آن بر روی کلمه عبور دانش آموزان کلیک نمایید. سپس امور مربوط به رمز مورد نظر را برای هر یک از دانش آموزان به انجام برسانید. پس از انجام مراحل بالا، حال کلاس مورد نظر را انتخاب کرده و پس از آن می توانید اسامی هر یک از دانش آموزان را مشاهده نمایید، همچنین رمز تمامی دانش آموزان در این قسمت قابل مشاهده می باشد.

پس از اتمام کار، شما می توانید خروجی اطلاعات خود را در قالب اکسل ذخیره نمایید، که هر یک از دانش آموزان رمز اختصاصی خود را خواهند داشت بنابراین در نگهداری آن دقت لازم را داشته باشید. رمز عبور هر یک از دانش آموزان تنها باید به خود آنها تحویل داده شود و دانش آموزان برای دریافت رمز عبور باید به مدرسه مراجعه کرده و آن را از مدیر دریافت نمایند.  دانش آموزان و اولیای عزیز توجه داشته باشند که در صورت دریافت پیام‌های ناشناس و غیر معتبر مبنی بر مشاهده و یا ارائه رمز عبور دانش آموزی به هیچ عنوان اعتماد نکنند و رمز عبور را تنها از مدرسه محل تحصیل دریافت نمایید.

 

بهترین مرورگر برای ورود به سامانه پادا

برای اتصال به سامانه pada.medu.ir بهتر است از مرورگرهایی همانند مرورگر فایرفاکس نسخه ی بالای 30 استفاده نمایید و برای مرورگر کروم نسخه ۴۹ به بالا و یا مرورگر اینترنت اکسپلورر نسخه ۱۱ به بالا از جمله مرورگرهای مناسب برای مشاهده کارنامه می باشند. با توجه به اینکه سامانه پادا تنها برای مشاهده کارنامه دانش آموزانی که در ایران سکونت دارند است لذا امکان مشاهده کارنامه تنها برای کاربرانی وجود خواهد داشت که آی پی ایران را داشته باشند.

در صورتی که فیلترشکن شما متصل باشد شما به عنوان کاربر غیر ایرانی شناخته خواهید شد و به همین دلیل امکان ورود به سیستم را نخواهید داشت و بنابراین توصیه می نماییم قبل از ورود حتما وی پی ان خود را خاموش نمایید.

بهترین مرورگر پادا

جزئیات دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان در Pada.medu.ir

در سال های گذشته، پرونده هریک از  دانش آموزان به صورت دستی صورت می پذیرفت و در صورت نیاز، والدین عزیز با مراجعه به مدرسه می توانستند از اطلاعات موجود در پرونده اطلاع یابند. به دلیل مشکلاتی که در مراجعه حضوری به مدارس برای مشاهده پرونده وجود داشت تصمیم بر این شد که دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان را امکان پذیر نمایند تا بتوانند به راحتی در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشند. اطلاعات موجود در این پرونده به هیچ عنوان نباید با نسخه دستی آن مغایرتی داشته باشد و تمام جزئیات و  مدارک موجود در آن باید به صورت درست وارد شده باشد.

در صورتی که به سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی وارد شده اید و متوجه اشتباه در اطلاعات شدید، در صورتی که مغایرتی در پرونده الکترونیک و پرونده واقعی مشاهده می کنید حتما آن را به مدیر مدرسه اطلاع دهید. ثبت اطلاعاتی که در پرونده الکترونیکی دانش آموزان در سامانه پادا انجام می گیرد از طریق سامانه سیدا انجام می گیرد که معلمان عزیز اطلاعات مربوط به دانش آموزان را در آنجا ثبت می کنند. به دلیل اینکه برای ثبت نمرات اعشاری اشکالاتی در سامانه سیدا وجود دارد به همین دلیل در حال حاضر امکان دریافت پرونده به صورت الکترونیکی امکان پذیر نیست اما بعد از رفع مشکل ذکر شده، امکان دریافت پرونده به صورت الکترونیکی از طریق سامانه پادا pada.medu.ir امکان پذیر است.

 

📌 برای اطلاع از هزینه ثبت نام در مدارس شاهد بر روی لینک کلیک کنید.

 

مشکلات احتمالی ورود به سامانه

هنگام ورود به سامانه pada.medu.ir ممکن است مشکلاتی داشته باشید به همین دلیل از انجام کار خودداری نمایید. علت این مشکلات می تواند متفاوت باشد اما یکی از دلایل آن، شاید مربوط به سرعت اینترنت شما باشد. در صورتی که اینترنت تلفن همراه  و یا سیستمی که از آن استفاده می نمایید کند باشد، امکان ورود به سایت به شما داده نخواهد شد.

برای رفع مشکلات بالا یک بار مرورگر خود را ببندید و اینترنت را خاموش و مجددا روشن نمایید و دوباره آدرس را وارد کرده تا بتوانید کارنامه را مشاهده نمایید. در صورتی که از اینترنت همراه استفاده می کنید ممکن است مشکل آنتن دهی داشته باشید و به همین دلیل با خطای ۵۰۳ مواجه شوید. برای رفع این مشکل بهتر است به مکان دیگری بروید.

اگر به هر دلیلی در هر یک از مراحل شرح داده شده مشکلی در ثبت نام و ورود داشتید می توانید از مشاورین ایران تحصیل با شماره  9099075307 در ارتباط بوده و راهنمایی لازم را دریافت نموده و یا ثبت نام خود را از طریق مشاورین ایران تحصیل انجام دهید.

نکات مهم برای ورود مدیران مدارس به سامانه پادا Pada.medu.ir 

مشاهده کارنامه زمانی امکان پذیر است که سامانه فعال شده باشد، هدف از راه اندازی و اجرای این سامانه دسترسی دانش آموزان به پرونده الکترونیکی و همچنین مشاهده کارنامه می باشد.

دانش آموزان با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می‌توانند در هر زمانی برای مشاهده کارنامه بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدرسه اقدامات لازم را انجام دهند.

محیط کاربری سامانه پادا همانند سامانه سیدا می باشد، با توجه به مشکلاتی که در وارد نمودن نمرات دانش آموزان به صورت اعشار وجود دارد توصیه می نماییم که در حال حاضر کمی صبر نموده و عملیات فارغ التحصیلی را  به تاخیر بیندازید تا سامانه اصلاح شده و مشکلات ایجاد شده از بین بروند.

برای دانش آموزان ابتدایی که نمرات آنها به صورت کیفی می باشد، در برخی از موارد ممکن است نمرات شایستگی دانش آموزان دچار خطا و اشتباه شود.

سامانه نورینو در سایت پادا

سایت نورینو یکی از بخش های سایت پادا می باشد که در زمانی که وارد سامانه پادا می شوید می توانید با داشتن نام کاربری و رمز عبور خود وارد بخش های نورینو شده و از امکانات و خدمات آن استفاده نمایید.

برخی از قسمت های بخش نورینو به شرح زیر است:

راهنمای تصویری ورود به سامانه نورینو

🔸 ابتدا باید آدرس اینترنتی  pada.medu.ir را در یکی از مرورگرهای سیستم و یا موبایل خود وارد نمایید. سپس گزینه پرورشی را انتخاب نمایید.

ورود به سامانه نورینو

🔸 پس از انتخاب گزینه پرورشی شما باید در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور سایت پادا خود را وارد نماید و در انتها گزینه ورود کاربران را انتخاب نمایید.

🔸 پس از ورود به ناحیه کاربری خود می توانید یکی از خدمات ذکر شده مانند عطر انتظار، پرسش های دینی و اعتقادی و … را انتخاب کرده و وارد بخش آن شوید و از خدمات و امکانات آن بهره مند گردید.

📌 برای رفع مشکلات سامانه پادا، بر روی لینک کلیک کنید. 

دانلود اپلیکیشن برنامه پادا 

آموزش و پرورش برای استفاده راحت تر و دسترسی سریع تر به خدمات و امکانات سایت پادا اپلیکیشنی طراحی نموده اند. این برنامه هنوز به اجرایی نهایی نرسیده و به محض انتشار این اپلیکیشن لینک آن در مقاله قرار خواهد گرفت.

 

اخبار پیرامون سایت پادا 

🔊 سناد، همگام، سیدا و پادا” جزیره‌هایی منفصل و رویایی به‌نام سامانه‌های یکپارچه نرم‌افزاری در آموزش‌و‌پرورش!

سامانه‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش از سناد، همگام و اخیراً سیدا و پادا موضوعی است که در طول سال‌های اخیر کمتر درباره آنها صحبت شده است؛ سامانه‌هایی که در دوره‌های مختلف به‌صورت جزیره­‌ای و غیریکپارچه تولید، استفاده و بعضاً رها شده است!

🔊 دریافت پول در مدارس دولتی فقط برای بیمه و کتاب مجاز است

دریافت وجه در زمان ثبت نام در مدارس دولتی صرفاً برای انجام بیمه و خرید کتب درسی صورت می‌گیرد و جز این والدین نباید هزینه دیگری پرداخت کنند. والدین باید با مراجعه به سامانه pada.medu.ir، نزدیک ترین مدرسه محل سکونت خود را پیدا کرده و اقدامات لازم برای سنجش و ثبت نام فرزند خود را انجام دهند.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با سامانه pada.medu.ir آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که به جای مراجعه حضوری می توانید به راحتی تمامی خدمات را از طریق این سایت انجام داده و مشکلات خود را برطرف کنید. اما، اگر به هر دلیلی نتوانستید از خدمات این سایت استفاده کنید، می توانید از مشاوران ما در ایران تحصیل کمک بگیرید. مشاوران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت سرانی به شما عزیزان می باشند. شما می توانید با تماس گرفتن با شماره 9099075307  و یا گذاشتن کامنت، با مشاوران ما در ارتباط باشید. 

 

 

📥 جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.  📥

 

 

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧


Pada.medu.ir + ورود صفحه اصلی سامانه پادا آموزش و پرورش

آخرین مطالب سایت