نیم پست
تماس با ما

مدل مو شینیون French braid یا بافت فرانسوی

French braid یا بافت فرانسوی  یا بافت آفریقایی  همگی یک مدل مو می باشد  که در شمال آفریقا بوجود آمده اند و در قرن 18 در فرانسه به نوعی به صورت رسمی تصویب شد. در مدل ساده چند رشته مو بصورت ضربدری به هم بافته می شوند. اولین شواهد استفاده از این سبک تقریبا به 6000 سال پیش باز می گردد در آن زمان زنانی که در الجزایر امروزه زندگی می کردند از این مدل برای آراستن مو های خود استفاده می کرند.این سبک همچنین در مجسمه های واقع در تخت جمشید نیز مشاهده شده است. در این مجسمه ها جنگجویان پارسی از این مدل برای فرم موی خود استفاده می کردند.

شما می توانید سوالات خود را در مورد شینیون مو و انواع بافت و تمامی لاین های آرایشی و بهداشتی در کانال تلگرامی همراه با زهره شعبانی  مدرس بین المللی بازگو کنید .لطفا نظر خود را در آخر برای ما بنویسید.

انواع بافت فرانسوی

این بافت انواع مختلفی دارد مانند:

1: بافت موی ساده

2: یکطرفه

3: برجسته

4: جلوی سر

 آموزش بافت موی فرانسوی:

 

ابتدا موهایتان را با برس و سشوار کاملا صاف و مرتب کنید  و قسمت بالای موها  را جمع کنید و با یک کش محکم ببندید و بعد از هر سمت یه دسته مو جدا کنید و آنها را با دسته موی وسطی ببافید در حین بافتن دسته های جدیدی از موها را به هر طرف اضافه کنید و همینطور ادامه دهید موهای باقیمانده را به جلو شانه یتان بکشید و آن  را بافت ساده یا همان گندمی ببافید و در انتها موهایتان را با کش مو ببندید و در آخر کش مویی که از جلو سر بسته اید را با قیچی در آورید.

 

 

بافت موی فرانسوی دخترانه(دم اسبی):

 

ابتدا موها را با برس و سشوار صاف کنید و از قسمت بالایی مو دسته ای مو برداریم که آن دسته از مو را به سه دسته کوچکتر تقسیم می کنیم از طرف دسته ای مو جدا می کنیم و آنها را با دسته وسطی می بافیم و در حین بافتن دسته های جدیدی از مو اضافه می کنیم و اینکار را تا تل سر ادامه می دهیم و وقتی به تل سر رسیدیم  بقیه مو را که نبافتیم را دم اسبی می بندیم و بافتی که زدیم را به دم اسبی اضافه می کنیم و انتهای آن بافت را دوره دم اسبی می بندیم. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید ‌که بافت فرانسوی چه فرقی با بافت هلندی دارد در واقع روش این دو بافت یکی است تنها تفاوت آنها این است که بافت فرانسوی از روی گیس مو اضافه می کنیم و بافت می زنیم ولی بافت هلندی که همان بافت فرانسوی معکوس و یا بافت فرانسوی برجسته است از زیر گیس مو اضافه می کنیم و بافت میزنیم

 

بافت موی فرانسوی برجسته دو طرفه:

 

ابتدا مو را با دم شانه از وسط به دوقسمت مساوی تقسیم می کنیم و یک قسمت از این دوقسمت مو را با کلیپس یا کش مو  کنار می گذاریم و  قسمتی از مو را که می خواهیم ببافیم با روغن ارگان یا کرم مو یا ژل مو صاف می کنیم و خورده های مو را می گیریم و از قسمت جلو سر یه دسته مو بر می داریم  و آن دسته را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم و دسته موی بیرونی را از زیر دسته میانی رد می کنیم و اینکه بخواهیم بافت حجم زیاد داشته باشد یا حجم کم و یا  بافت باریکی داشته باشیم  بستگی به دسته هایی داردکه بر می داریم در این بافت از کناره هر دسته موی  اضافی بر می داریم و چون بافت کف سری است دو نکته قابل توجه است که بافت شما محکم باشد و دست شما از کف سر فاصله نگیرد چون در غیر این صورت بافت شما شل می شود و این بافت باید خیلی محکم بافته شود , بخاطر اینکه می خواهیم بافت برجسته شود باید از  زیر گیس مو اضافه کنیم و در انتهای گردن دیگر  از کناره های سر نمی توان مویی اضافه کنیم  و ادامه بافت بصورت گندمی و ساده تا پایین ادامه می دهیم و با کش انتهای بافت را می بندیم ودر انتها می توانیم بافت را از دوطرف بکشیم و به بافت حجم بدهیم که این به زیبایی بافت کمک می کند.

 

طبق رسوم قدیم زن ها و دختران بدلیل اینکه مو های آنها اسیب کمتری ببیند از این مدل مو استفاده می کردند.شاید بتوان گفت تا حدودی این سنت ها درست است زیرا بافتن مو باعث می شود فیبر مو تقویت شود.این باعث می شود که مو کمتر در فعالیت روزانه با اشیائ یا روسری چادر در ارتباط باشد و از شکستگی مو ها جلوگیری می کند. با بافت مو هنگام خواب مو کمتر می شکند و کمتر نیاز به شستشو دارد.اگر شما زیاد ریزش مو داشته باشید بافت مو یک اقدام محافظتی برای مو های شما است ولی توجه داشته باشید در هنگام بافت مو زیاد محکم بافته نشود که نتیجه عکس خواهد داشت.

تنوع این مدل بسیار زیاد است.مدل های ساده تا مدل های پیچیده که نیاز به زمان زیادی برای بدست آوردن آن باید داشته باشید.

در تصاویر زیر بعضی از مدل های محبوب فرانسوی را در سال 2019 میبینیم. 

 

مدل موی شینیون فرانسوی

مدل مو فرانسه ای

مدل مو شینیون French braid یا بافت فرانسوی

در  سال ها گذشته  مدل شینیون فرانسوی بیشتر ساده بودند ولی طراحان مو در چند سال اخیر مخصوصا ,این مدل را دوباره احیا کرده اند و جان تازه ای به آن بخشیدند.بسیاری از افراد مشهور از این مدل زیبا برای موهای خود استفاده می کنند. طراحان و آرایشگران ایرانی نیز به این جمع پیوسته اند. امروزه در سالن های زیبایی میبینیم که از این مدل برای آرایش عروس هم استفاده می شود.

از این مدل میتوان بصورت ترکیبی با مدل های موی دیگر هم استفاده کرد.بطور مثال در پست شینیون دم اسبی  می توانید ببینید که خیلی از افراد مشهور از این دو مدل بصورت ترکیبی استفاده کره اند و مدل های بسیار زیبایی از آن بدست آمده است.

نام نویسنده : زهره شعبانی

french braid

شینیون

بافت فرانسوی

عکس بافت فرانسوی

بهترین بافت فرانسوی

بافت فرانسوی چگونه است

آموزش بافت فرانسوی

آموزش شینیون فرانسوی

شینیون فرانسوی

مدل مو

مدل مو

جدیدترین مدل مو

مدل مو فرانسه ای


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

French braid یا بافت فرانسوی

آخرین مطالب سایت