نیم پست
تماس با ما

کارنامه قبولی پزشکی برای داوطلبینی که امسال قصد ثبت نام کنکور سراسری و آزاد را دارند امری لازم و ضروری می‌باشد. برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی کنکور سراسری یا آزاد پذیرفته شوید ابتدا باید بدانید کارنامه قبولی رشته پزشکی آزاد و سراسری را ملاحظه نمایید تا از درصدهای لازم برای قبولی در رشته پزشکی اطلاع یابید. پس از اینکه شما این درصدها را ملاحظه و بررسی نمودید لازم است شروع به برنامه‌ریزی نمایید تا بتوانید کمترین فاصله را با این رتبه‌ها و حتی در جهت برتر بودن از آن‌ها گام بردارید. در سایت ایران تحصیل ما مطالب متنوعی در رابطه با کنکور تجربی برای شما قرار داده‌ایم و همچنین مشاورین ما خدمات فراوانی در جهت کمک به شما برای قبولی در رشته پزشکی کنکور سراسری و آزاد دارند.

البته ذکر این نکته لازم و ضروری می‌باشد که ممکن است با دیدن کارنامه قبولی رشته پزشکی و یا کارنامه آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد و سراسری این تصور برای شما به وجود آید که اگر من نیز امسال این رتبه را کسب نمایم درنتیجه می‌توانم جزو کارنامه قبولی رشته پزشکی سال بعد باشم.بله این احتمال ممکن است وجود داشته باشد ولی شدت آن بسیار کم است.

کارنامه قبولی پزشکی

 

نکاتی در مورد کارنامه قبولی رشته پزشکی

در رابطه با درصدهای کارنامه قبولی رشته پزشکی است. همان‌طور که گفتیم کنکور سراسری و آزاد جزو آزمون‌های هنجاری است. ممکن است درصدهای کارنامه قبولی رشته پزشکی امسال با همین درصدها در سال‌های قبل رتبه بهتر و یا کمتر را تجربه کرده باشند. اگر می‌خواهید از این سردرگمی نجات یابید بهتر است با مشاورین ما در تماس باشید. مشاورین ما باتجربه مشاوره‌های چندین ساله خود می‌توانند به شما کمک کنند تا بهتر متوجه درصدهای لازم برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه سراسری و آزاد را اطلاع یابید.ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا سال بعد کارنامه شما جزو کارنامه قبولی رشته پزشکی در سایت ها قرار گیرد.اگر می خواهید از کارنامه آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد و سراسری آگاهی یابید و همچنین کارنامه قبولی رشته پزشکی آزاد را ملاحظه نمایید با مشاورین ما در تماس باشید. ما برای داوطلبین کنکور دانشگاه آزاد کارنامه قبولی رشته پزشکی آزاد را فراهم نموده ایم تا بتوانیم به داوطلبین کنکور آزاد کمک نماییم به هدف خود که قبولی در رشته پزشکی است برسند. در جدول زیر حداقل درصد لازم برای پزشکی سراسری در سهمیه منطقه 1 قرار داده شده است.

کارنامه قبولی پزشکی

برای اطلاع از رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزادکلیک کنید.

کارنامه قبولی پزشکی منطقه 1

 

کارنامه قبولی پزشکی در اروپا

 

کارنامه قبولی پزشکی منطقه دو

کارنامه قبولی رشته پزشکی در همه نقاط

کارنامه قبولی رشته پزشکی منطقه سه

جزییات کنکور سراسری و کارنامه های قبولی پزشکی دانشگاه های سراسری و آزاد

کنکور سراسری و آزاد جزو آزمون‌های هنجاری دسته‌بندی می‌شوند به این معنا که در آزمون‌های هنجاری افراد در مقایسه باهم نمره را کسب می‌کنند نه در مقایسه با خودشان.اگر بخواهیم برایتان مثالی بزنم تا موضوع را کاملاً برایتان جا بیندازم ، کارنامه قبولی رشته پزشکی امسال را در نظر بگیرید. عواملی بسیاری باعث شده که افرادی که به‌عنوان کارنامه آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد و سراسری از آن‌ها یادکرده‌ایم به این عنوان مطرح شوند. اولاً پذیرش در دانشگاه‌های مختلف در کنکور سراسری و آزاد هرسال متفاوت است.مثلاً اگر امسال دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 20نفر خانم و آقا در رشته پزشکی کنکور تجربی 98 پذیرش دارد چند درصد احتمال دارد شما جزو پذیرفته‌شدگان این رشته باشد؟ قطعاً پذیرش در این دانشگاه به رتبه کسب‌شده شما برمی‌گردد.حالا اگر 20 نفر با تفکیک جنسیت مثلاً 10نفر خانم و 10نفر آقا باشد چه؟ شانس قبولی شما در هر جنسیت 50درصد است.حالت دیگر ار تصور کنید که این پذیرش 5 نفر خانم و 15 نفر آقا را پذیرش می‌کند.اگر خانم باشد چقدر احتمال دارد در این دانشگاه پذیرفته شوید؟قبولی در رشته پزشکی امسال بستگی به ظرفیت دانشگاه‌ها دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روند برگزاری کنکور و ظرفیت های هر رشته می توانید به سامانه سنجش مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات درباره تضمین قبولی در رشته پزشکی وارد شوید.

 

آخرین اخبار مرتبط با کارنامه قبولی پزشکی 

  • قبولی در رشته پزشکی با رتبه‌های بالای ۱۰۰ هزار/ دیده‌بان شفافیت: مستندات آن وجود دارد

عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان شفافیت مدتی قبل با حضور در شبکه افق از قبولی فردی با رتبه ۱۶۰ هزار در رشته پزشکی خبر داد، علی گفت: «داوطلبی داریم که میانگین دروس اختصاصی‌اش در کنکور ۸ درصد بوده است و وی در حال تحصیل در رشته پزشکی است؛ جالب این است که در کارنامه اولیه وی که سازمان سنجش اعلام می‌کند، مردود اعلام شده است، ولی بر اساس ضوابطی عجیب در حال تحصیل در رشته پزشکی است.

وی با تأکید بر اینکه فردی که با رتبه ۱۶۰ هزار پزشکی قبول می‌شود، تفاوت زیادی با خرید صندلی ندارد، بیان کرد: «در بررسی‌های اخیر به فرزندان مسؤولانی رسیدیم که مدافع سهمیه بودند و از این سهمیه استفاده کرده بودند و یک فرزند یا حتی دو فرزند خودشان را از طریق همین مصوبه ناعادلانه به بهترین دانشگاه تهران منتقل کرده بودند.»

 

کارنامه قبولی پزشکی 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله بر بررسی کارنامه قبولی پزشکی پرداخته شد. همانطور که در این مقاله قابل مشاهده است نمرات و نتایج متفاوتی برای هر یک از منطقه های کشور به چشم می خورد که جدول هر یک از منطقه ها به تفکیک قرار داده شده است. با مقایسه درصد دروس مختلف برای قبولی در پزشکی می توانید بهتر برنامه ریزی نموده و نتایج دلخواه خود را کسب نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

برای دانلود این مقاله به صورت PDF کلیک کنید.

 

کارنامه قبولی پزشکی

آخرین مطالب سایت