نیم پست
تماس با ما

آموزش کامل کاتالوگ خوانی رنگ مو

شناخت پیگمنت های رنگ در کاتالوگ

معمولا سری اول رنگ های داخل کاتالوگ با سری طبیعی شروع می شود.سری طبیعی از جمله رنگ هایی می باشد که تمامی پیگمنت های مختلط را به یک میزان دارا می باشد.اینکه بعضی ها می گویند که پیگمنت قرمز سری N طبیعی بیشتر است نادرست است البته گاها پیش می آید روی موهای بعضی ها قرمزی می دهد و دلیل آن دارا بودن خود مو به میزان زیاد پیگمنت  قرمز است معمولا موهای مشکی پر کلاغی حاوی پیگمنت قرمز بیشتری نسبت به الباقی موها است.پس سری N حاوی پگمنت های قرمز.آبی.سبز.زرد و بنفش به نسب مساوی است.سری طبیعی بهترین پشانندگی برای نارنجی شدن کف سر در موقع دکاپاژ سفیدی موها و دکلره می باشد مخصوصا اگر موی طبیعی دو صفر مثلا(4/00) یا سری طبیعی بسیار گرم pure و یا قوی باشد.مثلا در رنگ برند ریتون سری طبیعی بسیار گرم این قابلیت را دارد در بعضی برندها مانند پرسنال سری طلایی پوشانندگی قوی تری دارد.در برند پادینا سری NF و اما رنگی مانندyexi کلیه سری طبیعی قابلیت پوشانندگی قوی دارد فقط چیزی که باید مدنظر قرار بگیرد این است که سری های قبل از پایه 5 می توانند سفیدی یا دکلره مو را بپوشانند همانطور که می دانید شماره های رنگ هرچه بیشتر می شود رنگ روشن تر است و در مورد اکسیدان ها نیز همینطور است.

بدین صورت:

رنگ ها : n1.n2.n3……n10
اکسیدانها: 3% 6% 9% 12%

موهای سفید را باید از جلوی سر رنگ گذاشت (ریشه و ساقه باهم) مثلا: n4 و 6% اکسیدان

بهترین پوشانندگی نارنجی کف سر بر اثر رنگ روشن گذاشتن و یا دکاپاژ N4 با اکسیدان 3% می باشد فقط باید با سرعت کار کرد تا زیادی تیره نشود.

اگر خواستیم رنگ ترکیبی برای موهای که سفیدی دارد درست کنیم حتما باید بسته به میزان  سفیدی از سری رنگ طبیعی استفاده کنیم.
اگر پایه های  رنگ های انتخابی بالای پایه 5 باشد سفیدی ها حالت های لایت و تنالیته به خود می گیرد یعنی رنگ روشن به همراه با تن خاص رنگ ترکیبی پیدا خواهد کرد ترجیحا در این  موارد حتما مقداری N4 داخل رنگ به میزان دلخواه ترکیب نمایید تا رنگ موی شما ماندگار شود.

آموزش خواندن کاتالوگ رنگ مو

در مورد موهای سفید قاعده ای به عنوان مردانساژ وجود دارد که معمولا به عنوان یک تکنیک بیان می شود اما کاربرد عملی ندارد و آن این است که کلیه مو را با اکسیدان شماره  6% یا 9%  به طور خالص با برس رنگ آغشته می کنیم سپس بعد از 20 دقیقه با حوله سر را بدون شستن پاک می کنیم و رنگ ترکیبی مدنظر را با اکسیدان کم ترکیب کرده و روی سر به مدت 45 دقیقه می گذاریم همانطور که می دانیم مدت زمان رنگ بعد از 45 دقیقه خنثی خواهد شد پس هرگز نباید رنگی را بیشتر از 45 دقیقه روی سر بگذاریم.گرم نگه داشتن سر به صورت یکدست اثر رنگ پذیری را بیشتر خواهد کرد.

بعد از سری طبیعی برندهای مختلف ممیز بعدی خود را متفاوت در نظر گرفته اند.بطور مثال در بعضی برند ها ممیز 1 (مثلا 6/1 یا 7/1) دودی می باشد بعضی ها خاکستری بعضی ها زیتونی و یا دودی پس برای دانستن اینکه هر ممیزی نشانگر چه سری می باشد بایر به کاتالوگ آن برند مراجعه نمایید . در بعضی سری ها حذف شده اند مثلا برند ریتون سری دودی ندارد.
اما چیزی که واقعیت دارد سری دودی پیگمنت بنفش بیشتری دارد.طلایی پیگمنت زرد و خاکستری پیگمنت آبی و زیتون پیگمنت سبز دارد.اما شکلاتی .فندقی .ماهاگونی پیگمنت قرمز بیشتری دارند.بادمجانی پیگمنت بنفش و شرابی پیگمنت قرمز بسیار دارد.اینکه گفته می شود سری دودی یا طلایی یا خاکستری پیگمنت خاص خود را بیشتر  دارند به میزان خیلی کم آن پیگمنت بیشتر است.اما شرابی و بادمجانی مملو از پیگمنت های خاص خود را دارا می باشند.

سری گرم که از شکلاتی آغاز می شود حاوی مقدار کمی قرمز خفه می باشد و فندقی تشکیل شده از شکلاتی و طلایی و به همین دلیل و در عمق رنگ فندقی علاوه بر گرمی مطلوب درخشندگی طلایی را نیز حس خواهیم کرد.
رنگ ماهاگونی رنگی با قرمزی فراوان اما کمتر از شرابی می باشد و حاوی مقدار کمی تنالیته بنفش است. پس شرابی به اضافه مقدار کمی بادمجانی را که داخل سری طبیعی بریزیم رنگی تقریبا ماهاگونی تشکیل خواهد داد.
سری تنباکویی قرمز نهفته ای دارد که روی سر طبیعی معمولا قرمزی دار است و روی دکلره به پایان نرسیده تنالیته سبزی خواهد  داد.
بلوطی رنگی گرم تر از فندقی دارد و میزان درخشندگی و طلایی آن نیز بیشتر به سمت مسی گرایش دارد.
مسی تن نارنجی دارد و اگر بخواهیم رنگ پرتقالی بسازیم میبایست از سری روشن کننده ها به اضافه ی مسی استفاده کنیم.

پیگمنت شناسی رنگ مو

زیتونی ها در برند های متفاوت با نشانه های مختلف نشان داده می شود در بعضی برند ها با علامت M (mat) و در بعضی برند ها با علامت ovil (O) زیتونی هایی که با علامت M نشان داده می شود میزان کمی پیگمنت سبز دارند و مو را مات می کنند پس ترکیباتی که نیاز به مات کردن رنگ داریم از سری M استفاده می کنیم مثلا دارچینی.نسکافه ای.چایی.کنفی و اما اگر با علامت O نشان داده شود تن سبزی زیادی دارد و خنثی کننده رنگهای قرمز می باشد در ضمن سبزی آن مناسب بوده اما به اندازه واریاسیون سبز قوی نمی باشد بهترین  ovil که قدرت سبزی خوبی دارد برند اسکرین می باشد فقط چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که اسکرین رنگی غلیظ است و باید با اکسیدان مصرفی مقدار زیادی ترکیب شود در غیر اینصورت تیره میگردد.در ضمن دو پایه تیره تر از رنگهای دیگر جواب میدهد. 

به شما پیشنهاد میکنم مطلب کاتالوگ رنگ مو بلوند را نیز بخوانید.

نام نویسنده : حامد شعبانی

کاتالوگ خوانی رنگ مو

کاتالوگ رنگ مو

آموزش ترکیب رنگ مو

کاتالوگ خوانی رنگ مو دوماسی

آموزش کاتالوگ خوانی

آموزش رنگ مو

رنگ مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

کاتالوگ خوانی رنگ مو

آخرین مطالب سایت