نیم پست
تماس با ما

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیمچگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

آیا در عاشق شدن مشکل دارید؟ یک قدم اساسی برای عشق ورزیدن این است که به خود اجازه دهید آسیب پذیر باشید. برای رها کردن نگهبانی از خود تلاش کنید. اگر در حال حاضر کسی را نمی بینید، خود را درآن شرایط قرار دهید و سعی کنید با افراد جدیدی ملاقات کنید. وقتی دوستی را با کسی شروع می کنید، یک ذهنیت مثبت داشته باشید و از آشنایی با آنها لذت ببرید. به یاد داشته باشید ، شما نمی توانیدبه سرعت عاشق شوید، بنابراین صبور باشید ،چیزی را به خود اجبار نکنید و بگذارید ارتباط شما به طور طبیعی توسعه پیدا کند

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

اجازه دهید آسیب پذیر باشید :

از خود بپرسید که آیا تا به حال دیوارهایی دور خود کشیده اید تا آسیب نبیند. گشودن دریچه قلب به سمت یک شخص می تواند احساس خطر ایچاد کند و اشکالی ندارد اگر تا به حال ترسیده اید که به کسی اجازه دهید خیلی به شما نزدیک شود. عاشق شدن شما را آسیب پذیری می کند  وسیستم دفاعی شما در اولین قدم برای پایین آوردن خطر اقداناتی انجام می دهد.

 • اگر در گذشته رابطه ای داشته اید، در مورد مواقعی فکر کنید که از نزدیک شدن به شریک زندگی خودداری کرده اید. به عنوان مثال ، شاید از ترس اینکه آنها احساسات شما یکسان نباشد، نگفتید که چقدر آنها را دوست دارید.
 • فکر کردن در مورد سازوکارهای دفاعی دشوار است، به ویژه که معمولاً مربوط به آسیب های گذشته است. سعی کنید با خودتان صادق باشید و به یاد داشته باشید که همه دارای ناامنی و ترس هستند.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

بپذیرید که نمی توانید چیزهایی را در مورد خودتان تغییر دهید :

به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست ، و خود را برای کسی که هستید قبول کنید. با پذیرفتن خود می توانید به  عاشق شدن کمک کنید.

 •  همیشه جایی برای رشد وجود دارد. به عنوان مثال، شما نمی توانید خود را قد بلندتر یا کوتاهتر کنید، اما می توانید روی سالم غذا خوردن و ورزش کردن کار کنید تا سالم باشد.
 • به خودتان یادآوری کنید که آدم خوبی هستید، و خصوصیات شگفت انگیز زیادی دارید! به آینه نگاه کنید و به خود بگویید ، “شما آدم خوبی هستید، پس نترسید که خودتان باشید! بگذارسطح محافظت از خودت پایین بیایید و به خودت اجازه بده که عاشق شوی”

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

افکار بیش از حد انتقادی را تغییر دهید :

هر کس یک منتقد درونی دارد و گاهی اوقات افکار خود انتقادی می توانند غیر منطقی و غیرواقعی شوند. اگر متوجه شدید که در حال فکر کردن به مواردی مانند شما خوب نیستید یا آنها هرگز شما را دوست ندارند ، روند فکر را متوقف کنید و به خود یادآوری کنید که هدفمند باشید.

نکته: هر وقت شروع به افکار مزاحم و منفی کردید، آنها را تغییر مسیر دهید. به جای “شما هیچ وقت درست کار نمی کنید، به خود بگویید ، “هیچ کس کامل نیست ، بلکه بهترین تلاش خود را بکنید. بعضی اوقات اشتباه می کنید و این اشکالی ندارد.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

در برابرنقش بازی کردن مقاومت کنید :

بازی کردن و پنهان کردن احساسا از روشهای متداول در دنیای قرارهای امروز است. با این حال، بهتر است در مورد احساسات خود صادق باشید. در حالی که لازم نیست همه جزئیات کوچک را درقرار اول به اشتراک بگذارید ، سعی کنید به جای نقش بازی کردن ، اصالت داشته باشید.

 • به عنوان مثال ، اگر با کسی به پیاده روی رفتید و اوقات خوبی داشتید، به او بگویید. اگر می خواهید متن بنویسید ، ” تشکر میکنم از آن شب جالب! وقت خوبی داشتم ، “این کار را انجام دهید. احساس نکنید که باید 3 روز قبل از تماس صبر کنید و یا وانمود کنید که وانمود کنید که وارد جمع آنها نمی شوید تا آنها خودشان به دنبال شما باشند.
 • باز بودن از نظر احساسی بخش مهمی از ایجاد رابطه نزدیک است. لازم نیست بلافاصله عمیق ترین احساسات خود را اعتراف کنید، اما شما و طرف مقابل با نقش بازی کردن عاشق یکدیگر نمی شوید

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

از رد شدن نترسید :

دوست داشتن کسی که شما را دوست ندارد خوش ایند نیست و آسیب زننده است، اما چیزی است که همه آن را تجربه می کنند. می توانید با وجود درد حرکت کنید، حتی اگر در حال حاضر غیرممکن به نظر بیاید. با این حال ، اگر هرگز به خود اجازه ندهید ریسک کنید، همه ی دلپذیر بودن  عاشقی را از دست خواهید داد.

 •  آن را به عنوان پایان جهان نبینید. به دلایل زیادی روابط برقرار نمی شود. ناسازگاری با کسی به معنای وجود نقصی در شما نیست.

ملاقات با افراد جدید :

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

 جای تکیه بر سرنوشت خود را در موقعیت قرار دهید :

اگر قبلاً با کسی ملاقات نکرده اید، سعی کنید با افراد جدید ارتباط برقرار کنید. با فرد پشت سرتان در فروشگاه های مواد غذایی صحبت کنید، با کسی در کافی شاپ سلام کنید، یا با کسی که در مدرسه یا محل کار است ناهار بخورید.

 • پیدا کردن عشق گاهی کار آسانی است. فقط منتظر نمانید و فرض کنید تا کسی به شما نزدیک شود و به همرنگی روح کامل خود می رسید. از آن فکر خارج شوید، با افراد ملاقات کنید، و درک بهتری از آنچه در شریک زندگی می خواهید کسب کنید.
 • حتی اگر علاقه ای به ملاقات با یک شخص ندارید ، گپ زدن با آنها می تواند به شما کمک کند در شرایط اجتماعی راحت تر باشید

نمونه هایی از مکالمه:

 • این مکان بهترین قهوه را در شهر دارد ،شما اینطور فکر نمی کنید
 • سلام – من متوجه کتاب شما شدم. همینگوی نویسنده محبوب من است
 • در مورد این آب و هوا! من در مورد شما نمی دانم ، اما من برای بهار آماده هستم.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

سرگرمی جدیدی بگیرید یا به یک باشگاه بروید :

یک سرگرمی اجتماعی جدید می تواند شما را در معرض دید افراد جدید قرار دهد و شما را از منطقه راحتی خود بیرون بکشد. در فعالیت های مورد علاقه خود ثبت نام کنید. به این ترتیب، شما با افرادی که ملاقات می کنید که وجه مشترک دارید

 • به عنوان مثال، اگر به خواندن علاقه مند هستید، به یک باشگاه کتاب بپیوندید. می توانید کلاس های آشپزی، یوگا یا صخره نوردی را انجام دهید یا به یک باشگاه بدنسازی بروید. اگر دانش آموز هستید، در مدرسه به یک باشگاه بپیوندید. اگر سگی دارید، توله سگ خود را به پارک سگ ها بیاورید و با دیگر عاشقان سگ ملاقات کنید.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

دوستیابی آنلاین را امتحان کنید :

در پروفایل خود، خود را با زبانی مختصر اما واضح توصیف کنید. چند مورد را ذکر کنید ، اما در مورد خودتان ادامه ندهید. در مورد تصاویر، مطمئن شوید که آنها واضح هستند، با دوربین عکس بگیرید و لبخند برنده خود را نشان دهید.

 • آهسته شروع کنید و هنگام ملاقات با مردم به غرایز خود اعتماد کنید. از طریق برنامه دوست یابی یا شبکه های اجتماعی گپ بزنید، سپس هنگامی که راحت هستید ، تبادل شماره تلفن ها را در نظر بگیرید. قبل از ملاقات حضوری با تلفن گپ بزنید و وقتی ملاقات کردید این کار را در یک مکان عمومی انجام دهید.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

به دنبال خصوصیات خاصی که در شریک زندگی می خواهید باشید :

هنگامی که بیرون می روید و با افراد جدیدی ملاقات می کنید، وقتی فکر می کنید که همسر کامل خود را پیدا می کنید ، تصور نکنید که همه چیز فقط وقتی یک کلیک کنید نمایان شود، هنوز هم باید یک لیست ذهنی از خصوصیات خاص مورد نیاز خود را در موارد مهم دیگر داشته باشید.

 • به عنوان مثال ، ممکن است مسئولیت، صداقت و حس شوخ طبعی در صدر لیست شما باشد. اگر اهدافی دیگری هم دارید، مثل داشتن بچه یا مسافرت به دنیا، به دنبال شریکی باشید که آنها را با شما تقسیم کند.
 • در حالی که جذابیت ظاهری در اشتعال جرقه ی عاشقی نقش اساسی دارد ، سعی کنید آن را در اولویت خود قرار ندهید. مهمتر این است که شخصی را پیدا کنید که برای شما ارزش قایل باشد و شما را همانطور که هست بپذیرد.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

از عجله و قضاوت خودداری کنید :

چه با کسی در یک کلاس و چه به صورت آنلاین ملاقات کنید، سعی کنید ذهن را باز نگه دارید. خوب است که خصوصیات مورد نظر خود را در یک فرد ببینید، اما سعی کنید قضاوت های فوری انجام ندهید و فرض نکنید کسی به اندازه کافی برای شما مناسب نیست.

 •  هرگز به خود نگویید که به اندازه کافی برای شخص دیگری خوب نیستید. چشم انداز متعادل داشته باشید
 • در فرصتها را بازنگه دارید، سرانجام ممکن شخصی را که انتظارش را می کشید پیدا کنید.

ایجاد یک ارتباط و زندگی پایدار :

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

 طرز فکر مثبت و کنجکاوانه را حفظ کنید :

وقتی با کسی ملاقات می کنید ،سعی کنید از آشنایی با آنها لحضات خوشی را بگذرانید، امتحان کردن چیزهای جدید با آنها و به اشتراک گذاشتن چیزهایی در مورد خود با آنها لذت ببرید. سعی کنید بیش از حد به خود یا شخصی که با او ملاقات دارید فشار وارد نکنید.

 • به عنوان مثال : هنگامی که شما روزهای اول با شخصی بیرون می روید ، از آنها سؤال کنید و به پاسخ آنها علاقه ای صمیمانه نشان دهید. واقعاً مشتاق یادگیری در مورد کودکی یا سرگرمی های آنها باشید
 • حتی بعد از اینکه عاشق کسی شدید، مثبت و کنجکاو باشید. عاشق شدن فقط اتفاق می افتد ، اما ماندن در عشق یک انتخاب است. برای لذت بردن، یادگیری بیشتر درباره یکدیگر و به اشتراک گذاشتن تجربیات جدید، انتخاب کنید.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

روش های علاقه مند شدن به همسر

باطرف مقابل با ذهن باز ارتباط خوب و با کیفیت برقرار کنید :

ارتباط ضروری است، خواه در یک رابطه تازه جوانه زده و یا سالهاست که ازدواج کرده اید. سعی کنید تا حد ممکن مکالمات با کیفیت داشته باشید. امیدها و ترس های خود را در میان بگذارید، داستان های خنده دار به یکدیگر بگویید و در مورد سلامت رابطه خود با یکدیگر صحبت کنید

 • برای ترویج گفتگوهای با کیفیت، زمانی را برای صحیت کردن بدون حواس پرتی در نظر بگیرید، مثل هنگام یا درست بعد از صرف شام. سؤالات متداول از یکدیگر بپرسید ، مانند “جالب ترین قسمت روز شما؟” به جای سؤال ساده با جواب بله یا خیر.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

کی عاشق می شویم

در مورد اهداف و برنامه های خود صحیت کنید :

به یکدیگر بگویید که رابطه به کدام سو می رود و به آینده امیدوار هستید. همانطور که رابطه شماپیش می رود، در مورد اهدافی مانند ازدواج ، فرزند داشتن و خرید خانه صحبت کنید.

تأمین نیازهای یکدیگر عاملی است که به عاشق شدن کمک می کند. در میان گذاشتن اهداف و کمک به یکدیگر برای رسیدن به آنها می تواند به شما وطرف مقابل کمک کند تا پیوند خود را عمیق تر کنید.

علاوه بر این، این ایده خوبی است که هردوی شما اهداف همسان داشته باشید هنگام رسیدن به اهداف زندگی، به عنوان مثال ، اگر شما آماده هستید برای بچه دار شدن، نمی خواهید با کسی که تمایل به بچه دار شدن را ندارد رابطه را خیلی جدی بگیرید.

نکته: زمان مناسب برای بحث وقتی است که دونفر تلاش به رابطه دارند در کنارهم باشند . سعی کنید این مباحث را با صدای ملایم مطرح کنید. می توانید بپرسید ، “امیدوارید روزی بچه داشته باشید؟” یا “چه موقع فکر می کنید یک زوج آماده هستند تا باهم و کنار هم زنگی را پیش ببرند

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

عاشق همسرم نیستم

برای شاداب نگه داشتن رابطه، تجربیات جدیدی را امتحان کنید :

راحت بودن با همسرتان عالی است، اما شما نمی خواهید در یک رودخانه گیر بیفتید. برای تعمیق پیوند ، موارد جدید را امتحان کنید و از مکان های جدید بازدید کنید. اگر احساس می کنید رابطه شما به شادابی نیاز دارد ، در مورد اضافه کردن تنوع به روال خود با شریک زندگی خود صحبت کنید.

 • شب ها و روزهای معمولی را برنامه ریزی کنید و فقط و بارها کارهای تکراری نکنید. می توانید یک رستوران یا نوع غذای جدید را امتحان کنید یا قسمت جدیدی از شهر خود را گشت و گذار کنید.
 • یک چالش هیجان انگیز را تجربه کنید یا یک مهارت جدید را با هم یاد بگیرید. می توانید اسکی کنید ، پیاده روی کنید یا به سنگ نوردی بروید، یا یک کلاس آشپزی

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

چگونه دوباره عاشق شویم

به علاقه های فردی یکدیگر علاقه نشان دهید :

یکدیگر را ترغیب کنید که در خارج از رابطه خود به دنبال منافع خود باشند. به یکدیگر فرصت دهید تا منافع فردی داشته باشند ، اما یكدیگر را تشویق كنید

 • به عنوان مثال ، فرض کنید شریک زندگی شما دویدن را از مسافت طولانی دوست دارد. می توانید از فعالیت های زیادی در کنار هم لذت ببرید ، اما تمرین می تواند آن وقت باشد که وقت خود را به آن اختصاص دهید ، او را در مسابقات تشویق کنید و مواردی مانند این را بگویید ، “من بسیار افتخار می کنم که بهترین رکورد خود را در این هفته شکستی
 •  پیگیری اهداف هم به صورت مستقل و هم در کنار هم می تواند به شما و شریک زندگی خود کمک کند تا رابطه ای ماندگار و دوست داشتنی برقرار کنید.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

چگونه عاشق همسرمان شویم

کارهای کوچک پر محبت برای یکدیگر انجام دهید :

لطف های کوچک راهی عالی برای نشان دادن عشق به شریک زندگی خود است . به عنوان مثال ، دوستت دارم ، روز خوبی را سپری کن!” توجه داشته باشید که قبل از ترک کار، یا بعد از صرف شام ظروف را بشویید. اقدامات از روی محبت می توانند احساس عشق شما را عمیق تر کنند.

 • دست به ابتکار عمل بزنید و یادداشت های دلپذیری بگذارید، یک هدیه کوچک برای او به خانه بیاورید ، وقتی می بینند که شما تلاش می کنید تا رابطه ای عالی برقرار کنید ، او هم از این روند پیروی می کند.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

عشق پایدار

راه‌های سالم برای مقابله با بحث ها و دعوا ها بیابید :

به جای متوسل شدن به حملات شخصی ، یک مسئله یا رفتار خاص را  با آرامش و سازنده خطاب کنید. اختلاف نظرها در هر رابطه ای اجتناب ناپذیر است. برخورد مناسب با آنها نقش اساسی در سقوط و یا ماندن در عشق دارد.

 • به عنوان مثال ، گفتن ، “احساس می کنم بسیاری از مسئولیت های خانواده روی دوش من است.  می توانی بیشتر به خانه کمک کنی سازنده است “شما تنبل هستید و من به دلیل آن بیمار هستم یک حمله شخصی است.
 • هنگام حل و فصل یک استدلال، از نگه داشتن کینه  جلوگیری از به یاد آوری گذشته ، تهدید به طلاق با بهم زدن رابطه یا اظهار نظرهای طعنه آمیز خودداری کنید.
 • اگر شما یا شریک زندگی تان نیاز به آرام دارید ، ازدور شدن  یا سکوت خودداری کنید و چیزی شبیه به این بگویید ، “من فکر می کنم هر دو نیاز به آرامش داریم  در مورد این موضوع هنگامی بحث کنیم که هر دو آرام هستیم.

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

چگونه عاشق شویم

اجازه دهید رابطه به صورت طبیعی پیش رود تا تلاش برای اجبار :

تمام تلاش خود را بکنید تا از ضرورت کنترل نتیجه رابطه رها شوید. وقتی صحبت از عشق می شود، همیشه کنترل نمی شوید ، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا صبور باشید. شما نمی توانید به تنهای تصمیم بگیرید عاشق کسی شوید یا کسی را وادار کنید که عاشق شما شود.

اگر از کنترل نکردن نگرانی دارید، نفس عمیق بکشید و به خود بگویید ، “نگران نباشید و مسائل را جدی نگیرید. شما دوست دارید در کنار این شخص باشید ، و این مهم است

ممکن است افرادی راببینید که در ظاهر عالی به نظر می رسند ، اما  چیز ی به جایی نمی رسد. هیچ راهی برای مجبور کردن خود به عاشق شدن وجود ندارد. اگر با کسی آشنا شدید و احساساتی در کار نبود، آن را به عنوان یک فرصت بریای یادگیری ببینید. سرانجام، شخصی را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب است.

منبع :wikihow

مطالب مرتبط:

نشانه های عاشق شدن یک مرد، رفتار مرد عاشق

ابراز علاقه غیر مستقیم به پسر، گفتن دوست دارم به پسر

چگونه عاشق شویم و عاشق بمانیم

آخرین مطالب سایت