نیم پست
تماس با ما

آموزش تصویری قدم به قدم رنگ مو بالیاژ در خانه

اینروزها وقتی صحبت از تغییر رنگ مو و یا هایلایت به میان می آید بیشترین چیزی که به آن فکر می کنیم و به آن علاقه داریم تکنیک بالیاژ است یعنی بازی با رنگ و بعد دادن به رنگ و حالت مو.

قبل از شروع :

شما می توانید سوالات خود را در مورد رنگ مو و تمامی لاین های آرایشی و بهداشتی در کانال تلگرامی ما با مدیریت خانم صبا شعبانی متخصص و مدرس بین المللی دارای مدرک و آموزش دیده در کشور آمریکا بازگو کنید.لطفا نظر خود را در آخر برای ما بنویسید.

در انتها عکس های نمونه کار واقعی برای شما دوستان گذاشته شده است و می توانید مشاهده کنید.

خیلی ها هنوز بر این باور هستند که  تنها راه انجام این تکنیک زیبا و در عین حال پیچیده انجام آن در سالن های زیبایی می باشد ولی بگذارید رازی را با شما در میان بگذاریم .انجام بالیاژ در منزل به همان سادگی ست که به نظر میرسد‌. البته آموزشی که برایتان داریم انجام این تکنیک زیبا با استفاده از رنگ است و نه دکلره و مواد سفید کننده مو. 

چون در هر صورت نمی توان این واقعیت را منکر شد که کار استفاده از دکلره و مواد سفید کننده کار یک متخصص است و انجام آن در خانه خطرناک و ممکن است باعث سوختگی موهای شما شود.

بالیاژ چیست؟

بالیاژ یک کلمه فرانسوی و معنای لغوی آن ((جاروب کردن)) می باشد. در دنیای رنگ مو این روش یکی از روش های آزادانه رنگ مو است که در آن موها به صورت آزادانه رنگ آمیزی می شوند. بالیاژ برای انواع موهای بلند و کوتاه مناسب است در این روش رنگ مو از ریشه آغاز می شود و به مرور تنالیته رنگ به سنگین ترین درجه روشنی در انتها می رسد.

برای انجام بالیاژ در منزل به چه چیزهایی احتیاج دارید؟

۱: برس مخصوص رنگ

۲: کاسه مخصوص رنگ

۳: دستکش پلاستیکی یا لاتکس

۴: کیت رنگ ( رنگ مو و اکسیدان ۶ یا ۹ درصد)

۵: فویل آلومینیومی

۶: روپوش مخصوص رنگ یا یک لباس کهنه دم دستی

۷: وازلین و یا کرم مو 

۸: کیلیپس های پلاستیکی برای تقسیم بندی

۹: شانه دم باریک

در تکنیکبالیاژ هایلایتی انجام می شود که به موهای شما حالتی طبیعی در عین حال گرم , درخشان و جذاب می دهد. البته در بیشتر مواقع بالیاژ با  آمبره اشتباه گرفته می شود و اکثرا نمی توانند تفاوت آنها را درک کنند. در روش آمبره بطور کلی هایلایت مو از قسمت زیر چانه شروع می شود اما در بالیاژ تکنیک سایه روشن از ریشه آغاز می شود و پراکندگی لایتها ی تیره و روشن در مو مشهود است.

قسمت ۱ از ۳

۱: یک رنگ بلوند روشن انتخاب مناسبی برای کسانی خواهد بود که موهای مشکی خرمایی تیره و یا قهوه ای تیره دارند البته منظور از مشکی ابدا رنگ سیاه پر کلاغی پایه های ۱ تا ۳ نمی باشد چون حتی روشن کردن این رنگ مو با دکلره هم کار آسانی نیست. پس اگر موهای شما سایه رنگی تیره مانند شکلاتی یا قهوه ای تیره دارد می توانید از یک رنگ بلوند روشن برای بالیاژ استفاده کنید.

۲: اگر  موهای شما  قهوهای متوسط است با تنالیته گرم می توانید از یک رنگ بلوند کاراملی برای رنگ بالیاژ استفاده کنید 

۳:  اگر موهای شما زمینه ای طلایی و بلوند متوسط دارد  می توانید برای برجسته سازی و بعد دهی به رنگ مو ها از شکلاتی گرم طلایی تیره و یا مسی استفاده کنید. اگر موهای تان بلوند سرد است از ترکیب رنگهای کتان و یا بژ و یا رنگهای یخی استفاده کنید.

۴: اگر زمینه موهای شما  بلوند زرد و طلایی متوسط می باشد  از رنگ های طلایی خیلی روشن با سایه های عسلی و یا شنی استفاده کنید.

۵: اگر موهای تان  قرمز است بالیاژ خود را نیز از گروه قرمزها انتخاب کنید برای اینکار رنگ های مسی نارنجی آتشین و یا شرابی روشن مناسب هستند.

 قسمت ۲ از ۳

۱: رنگ کردن موها

رنگ مو را آماده کنید روپوش رنگ بپوشید و بک کاور پلاستیکی یا حوله دور گردن خود بیندازید 

و البته یک لباس مخصوص رنگ مو که کهنه باشد به تن کنید که اگر رنگی شد مساله ای پیش نیاید

دور تا دور صورت خود پشت گوش ها و پشت گردن خود را با وازلین خوب چرب کنید تا پوستتان رنگ نگیرد و رنگ باعث سوزش آن نشود

اگر می خواهید تفاوت بین  زمینه ی موهای تان و لایتهای بالیاژ زیاد باشد و یا لایت بسیار روشنی را مد نظر دارید مجبور هستید از دکلره استفاده کنید ولی در اینجا ما فقط بالیاژ با رنگ را توضیح می دهیم.

۲: قبل از شروع رنگ یک قسمت کوچک از پایین موهای خود را انتخاب کنید و رنگ کنید در واقع می خواهیم یک تست روی موهایمان انجام دهیم تا ببینیم آیا رنگ بدست آمده بعد از تایم ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مناسب است یا نه ؟

۳: موهای خود را طبق تصویر به ۳ بخش تقسیم کنید انتهای شانه دم باریک را از از گوش تا گوش به شکل افقی و نیم دایره بکشید و مجددا یک خط افقی دیگر چند سانت بالاتر از گوش دور تا دور سر بکشید و جدا کنید. موها را در هر قسمت با کش یا کلیپس از هم جدا نگه دارید تا کار ساده تر و تمیز تر انجام شود.

۴: طبق تصویر یک نوار نازک از قسمت پایین جدا کنید با شروع از یک طرف موهای خود یک تکه مو نازک را جدا کنید پهنای هر لایه انتخابی حدودا ۲/۵ سانت باشد.

۵: رنگ را با برس مخصوص به قسمت انتخاب شده بزنید سعی کنید حجم رنگ در قسمت بالای نزدیک به ریشه کم و در قسمت انتهایی پر باشد.

طوری رنگ را بزنید کخ یک سایه ای از تیره در بالا متوسط در قسمت میانی و روشن تر در انتها به شما بدهد.

۶: یک ردیف افقی را به همین شکل انجام دهید میتوانید قسمتهای رنگ شده را داخل فویل قرار دهید تا به بقیه موها نخورد و آنها را رنگی نکند.

7: تا ۳۰ دقیقه مکث
مدت زمانی که رنگ روی موهای شما میماند ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است بعد از این مدت موهای خود را با شامپو خوب بشویید بعد از شامپو از ماسک مو و یا نرم کننده استفاده کنید اگر از ماسک استفاده میکنید حدودا ۱۵ دقیقه روی موهایتان بماند بعد آبکشی کنید .
 قسمت ۳ از ۳

۱: بیاد داشته باشید یکی از دلایل محبوب شدن بالیاژ این است که شما نیاز به شارژ رنگ ریشه خود ندارید. و اگر رشد ریشه زیادی داشته باشید حتی موهایتان شبیه آمبره بنظر میرسد و همچنان زیباست اما اگر میخواهید بالیاژ موهایتان را بعد از ۲ تا ۳ ماه ترمیم کنید رنگ انتخابی خود را در جایی یادداشت کنید و به یاد داشته باشید.

۲: در هنگام شستن رنگ مو اگر دیدید موهایتان به نارنجی یا زردی میزند و آنرا دوست ندارید میتوانید در هفته یکبار از شامپو ضد زردی و ضد نارنجی برای گرفتن تن زرد و نارنجی موهای خود در حمام استفاده کنید البته حداکثر یک بار در هفته مجاز هستید.

۳- و قویا پیشنهاد میکنم هفته ای یکبار هم از ماسکهای هیدراته و آبرسان قوی در حمام بمدت ۱۵ مین برای شادابی و سلامتی موهایتان استفاده کنید.‎

نمونه کار بالیاژ کرم دودی

عکس نمونه کار بالیاژ بژ دودی

بالیاژ دودی خاکستری حرفه ای

آموزش بالیاژ مو در خانه

آموزش بالیاژ مو قدم به قدم

نمونه کار بالیاژ طلایی

عکس نمونه کار بالیاژ مو

آموزش رایگان بالیاژ مو

چگونه بالیاژ مو همدان

بالیاژ مو در تهران

بهترین بالیاژ مو

فرمول بالیاژ طلایی عسلی

چگونه موهای خود را  بالیاژ شکلاتی عسلی مسی

چگونه بالیاژ کرم دودی کنیم

چگونه بالیاژ عسلی کنیم

نام نویسنده : صبا شعبانی

رنگ مو بالیاژ


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

چگونه در خانه موهایمان را بالیاژ کنیم؟

آخرین مطالب سایت