نیم پست
تماس با ما
پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

امکان پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای تمامی رزمندگان ارتش و سپاه و خانواده‌های این افراد فراهم شده است، افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه بنیاد شهید و امورایثارگران نسبت به بررسی و پیگیری کارت و میزان سوابق خود اقدام کنند.

این مسئله برای داوطلبین کنکور هم امری کاملا مهم است که برای قبولی در دانشگاه و شهر موردنظر آن‌ها کمک می‌کند.

پیشنهاد می شود کلیه افراد مشمول استفاده از سهمیه ایثاگران کنکور برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و یا پیگیری کارت ایثارگری از طریق این سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه داشته باشید که کسب اطلاعات در رابطه با نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و همین طور پیگیری کارت ایثارگری برای تمامی افراد و داوطلبان کنکور امری الزامی و مهم است.

در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت راهنمای تصویری به شما در انجام و پیگیری کارت ایثارگری با کدملی و پیگیری کارت ایثار گری از طریق پست شما را همراهی کنیم، در صورتی که در این فرآیند با مشکل روبرو شدید می‌توانید با همکاران ما در سایت ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

پیگیری کارت ایثارگری برای داوطلبین کنکور

حتماً‌ از این موضوع مطلع هستید که سهمیه های مختلفی برای داوطلبان کنکوری در نظر گرفته شده که هر فرد با توجه به شرایط خود امکان استفاده از آن ها را دارد.

پیگیری کارت ایثارگری برای داوطلبین کنکور

یکی از مهم ترین سهمیه های اختصاص داده شده به داوطلبان، سهمیه ایثارگری است که افراد واجد شرایط می توانند برای کسب رتبه بهتر و راه یابی به بهترین دانشگاه ها از آن استفاده کنند.

اما توجه داشته باشید که داوطلبان مایل به استفاده از سهمیه ایثارگری الزاماً‌ باید برای رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند.

در واقع، پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی در زمان ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه ها برای شماری از افراد متقاضی و واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران الزامی است.

برای اطلاع از نحوه تخمین رتبه ایثارگران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

چه کسانی باید برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند؟

همان طور که در جریان هستید سهمیه ایثارگران به دو صورت سهمیه 25 درصدی و 5 درصدی خدمت داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری ارائه می شود.

اما شاید این سؤال در ذهن شما دوستان عزیز مطرح شود که آیا هر دوی این دسته ها الزاماً باید برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی اقدام کنند یا این که این امر تنها شامل یکی از آن ها می شود؟

در جواب به این سؤال مهم باید اطلاع داشته باشید که رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی تنها برای افراد مشمول استفاده از سهمیه پنج درصدی میسر است.

در واقع، داوطلبان مشمول استفاده از سهمیه بیست و پنج درصدی برای استفاده از سهمیه ایثارگران هیچ نیازی به رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی ندارند.

به عبارت دیگر، این افراد در زمان ثبت نام تنها موظف به گذاشتن تیک در مقابل سهمیه ایثارگران در سامانه هستند.

 برای آشنایی با مراحل دریافت وام با کارت ایثارگری روی لینک آبی رنگ کلیک کرده و با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده برای فرد داوطلب انجام می گیرد.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

اما آیا با نحوه دقیق و کامل رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی آشنایی دارید؟ در صورت عدم اطلاع از این موضوع مهم در ادامه با ذکر راهنمای تصویری رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش و سپاه پاسداران در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

برای کسب اطلاع از نحوه دریافت کد پستی با شماره تلفن با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی

سپاه جمهوری اسلامی ایران برای کلیه رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و خانواده های ایشان سامانه‌ایی به آدرس اینترنتی isaarit.isaar.ir را راه اندازی کرده‌ است که متقاضیان با مراجعه به آن میتوانند به کلیه امور خود رسیدگی کنند و برای استعلام کارت ایثارگری خود و حتی درخواست صدور این کارت به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار سپاه

 • به سایت ایثار به نشانی isaar.ir مراجعه کنید.
 • از منوی سمت چپ انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد را انتخاب کنید.
 • از ستون وسط روی “درخواست صدور کارت” کلیک نمایید.
 • در صورت نداشتن نام کاربری با مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد محل سکونت خود نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور دریافت شده را در سامانه وارد کنید.
 • اطلاعات خود را طبق فرم ارائه شده در سایت کامل فرمائید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه

در رابطه با نحوه استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه پاسداران باید بدانید که جهت این امر الزاما باید به سامانه مورد نظر مراجعه کرده و مراحل لازم را در آن طی کنید.

در ادامه با راهنمای تصویری استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه در خدمتتان هستیم.

1️⃣ در قدم اول برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه پاسداران باید آدرس سامانه در نظر گرفته شده برای این کار یعنی isaar.ir را در مرورگر خود درج کنید.

 داوطلب پس از مراجعه به سایت ایثار isaar.ir از منوی سمت چپ تصویر گزینه خدمات پر کاربرد را مانند تصویر زیر انتخاب نماید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای سپاه

2️⃣در مرحله بعد ، مطابق تصویر از ستون دوم روی گزینه ” صدور کارت ایثار ” کلیک نمایند.

صدور کارت ایثارگری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار3️⃣در این بخش دوطلب باید مطابق تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مشخص شده، وارد کرده و سایر مراحل درخواست صدور کارت ایثار را اجرا کند.

نام کاربری و رمز عبور

4️⃣در صورتی که فرد نام کاربری و رمز عبور ندارد و یا آن را فراموش کرده است می بایست برای دریافت این نام مراحل گفته شده در تصویر را اجرا نماید.

ثبت نام خدمات برخط سامانه ایثار

5️⃣ در آخرین قدم برای استعلام و رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی باید بر روی گزینه استعلام کلیک فرمایید تا بدین ترتیب از وضعیت ایثارگری خود اطلاع حاصل کنید.

6️⃣پس از کلیک بر روی گزینه سبز رنگ استعلام کد دوازده رقمی برای شما از طریق سامانه ارسال می شود که نگهداری از آن تا اتمام مراحل ثبت نام، برگزاری و انتخاب رشته کنکور سال آینده الزامی و مهم است.

 🔴 گاهی ممکن است به جای کد، پیغامی با محتوای “تقاضای شما در حال بررسی است” دریافت کنید.

در این حالت چاره ای جز صبر به مدت پانزده روز ندارید. در صورتی که در طول این مدت با ورود به سامانه مدام با پیغام تفاضای شما در حال بررسی است مواجه شدید باید به بنیاد شهید محل زندگی خود مراجعه کرده و برای پیگیری امور اقدام فرمایید.

برای اطلاع از آیین نامه کسری خدمت ایثارگران بر روی لینک کلیک کنید

پیگیری کارت ایثارگری ارتش

یکی دیگر از نهاد هایی که جهت حمایت از خانواده ایثارگران محترم اقدامات تسهیل کننده اتخاذ میکند، ارتش است.

ایثارگران و متقاضیان کنکوری که برای اخذ کارت ایثارگری خود قصد اقدام دارند با دنبال کردن روندی که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته شده میتوانند به راحتی اقدام پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی خود را مبذول نمایند.

لیست پیش رو مراحل پیگیری کارت ایثار گری ارتش می باشد.

 • ورود به سایت آجا به نشانی aja.ir
 • از منوی سمت راست گزینه سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا را انتخاب فرمائید.
 • اطلاعات خواسته شده در فرم مربوطه را با دقت پر کنید. (کدملی، شماره کارت ایثار و…)
 • در صورتی که در اطلاعات وارد شده خطایی نباشد پیغامی با عنوان “اطلاعات با موفقیت ثبت شد” دریافت میکنید.

راهنمای تصویری پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش

در این بخش از مقاله با راهنمای تصویری رهگیری کارت ایثارگری با کد ملی برای ارتش در خدمت شما هستیم.

1️⃣ در قدم اول برای پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی در سامانه ارتش الزاماً باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد سایت aja.ir شوید.

پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست

2️⃣ پس از باز شدن اولین صفحه سایت کلیک بر روی گزینه شهداء و ایثارگران از منوی موجود در سمت چپ الزامی است.

کد رهگیری ایثارگران پایور ارتش

3️⃣ با کلیک بر روی گزینه شهداء و ایثارگران از میان گزینه های به نمایش درآمده باید گزینه کد رهگیری ایثارگران را انتخاب کنید.

4️⃣  با انتخاب گزینه کد رهگیری ایثارگران دو گزینه پیش روی شماست که باید یکی از آن ها یعنی یا کد رهگیری پایوران یا کد رهگیری نظام وظیفه را انتخاب بفرمایید.

کارت ایثارگران ارتش5️⃣ در صورت انتخاب گزینه کد رهگیری پایوران برای استعلام و پیگیری کارت ایثارگری ارتش الزاماً باید فرمی را با دقت پر بفرمایید.

در واقع، در فرم به نمایش درآمده، باید سه مورد شماره کارگزینی، شماره کارت و همین طور کد ملی خود را با دقت در فیلدهای موجود در صفحه درج بفرمایید.

کد رهگیری ایثارگران

6️⃣صورت انتخاب گزینه کد رهگیری نظام وظیفه تنها باید کد ملی تان را در فیلد مشخص شده وارد بفرمایید.

پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست

شاید این پرسش مهم برای شما نیز مطرح شود که آیا امکان پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست نیز برای افراد مشمول استفاده از این سهمیه وجود دارد یا خیر؟

طبق توافق حاصل شده بین اداره پست و بنیاد امور ایثارگران تمام مرسوله های این بنیاد از جمله کارت ایثارگری توسط اداره پست تحویل ایثارگران محترم میگردد. در نتیجه طبیعیست پس از ثبت و پیگیری در سامانه های مذکور شما میتوانید جهت دریافت کارت ایثار گری خود از طریق مراجعه به اداره پست و یا وبسایت آن اقدم فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید ازمقاله پیگیری مرسولات پستی با کد ملی استفاده کنید.

اخبار پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی 

 • صدور کارت ملی ایثار برای رزمندگان کشور

معاون اجرایی دبیرخانه شورای هماهنگی امور رزمندگان کشور، سرهنگ حسن اسماعیلی از صدور ۷۰ هزار کارت ملی ایثار در کشور خبر داد و گفت: «بخش اعظم زیرساخت های تولید و توزیع و بهره برداری از کارت های ایثار رزمندگان فراهم شده و همه رزمندگان دوران دفاع مقدس می توانند از مزایای این کارت برخوردار شوند.»

 • ایثارگران برای دریافت کارت ایثار نیازی به حضور در تهران ندارند

معاون نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم یدالله فرهادی‌فر اظهار کرد: «در راستای تکریم ایثارگران عزیز و به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر کشور، تمامی ایثارگران و رزمندگان و متقضیان خدمت این نیرو که در بازه زمانی ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۰۵/۲۷ در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته از این پس برای دریافت کارت ایثار دیگر نیازی به حضور در تهران ندارند.»

 • برنامه زمانبندی اهدای کارت ایثار به رزمندگان جهادکشاورزی اعلام شد

محمودی گفت:« کارت شناسایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که از ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان کرمان به جبهه ها اعزام شدند؛ به عنوان یک سند ملی به افرادی که برابر ضوابط رزمنده شناخته می شوند به جزءکسانی که درصد جانبازی دارند؛ اعطا می شود.»

خلاصه مطلب

کلیه رزمندگانی که در 8 سال دفاع مقدس مدتی را در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و قصد دریافت کارت ایثارگری را دارند می‌توانند به ارگان محلی اعزامی خود مراجعه کنند. 

صدور کارت ایثارگری به منظور جمع آوری، یکپارچه سازی و ثبت اطلاعات مربوط به رزمندگان، جانبازان،‌ آزادگان 8 سال دفاع مقدس است، کلیه داوطلبین کنکور که قصد دارند از سهمیه ایثارگری استفاده کنند با مراجعه به این سامانه و بررسی میزان سهمیه می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

در مطالب بالا به صورت کامل و جامع به بررسی مبحث پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی و همچنین پیگیری کارت ایثارگری از طریق پست برای رزمندگان سپاه و ارتش پرداختیم، در صورت هرگونه ابهام یا مشکلی می‌توانید با همکاران ما در سایت ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

خرجش فقط یک زنگه

 

پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

آخرین مطالب سایت