نیم پست
تماس با ما
پرستاری بدون کنکور

در میان داوطلبان کنکور رشته تجربی، رشته پرستاری از محبوبیت خاصی برخوردار است و جز یکی از رشته‌های برتر علوم تجربی محسوب می‌شود. افراد برای تحصیل در رشته پرستاری می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از کسب رتبه بالا، در این رشته درس بخوانند. در گذشته در مقطع کوتاهی رشته پرستاری در دفترچه پذیرش بدون کنکور هم وجود داشت و داوطلبان می‌توانستند بدون شرکت در کنکور در رشته پرستاری ثبت نام کنند. اما از سال 97 به بعد امکان ثبت نام پرستاری بدون کنکور برداشته شد و تحصیل در پرستاری مثل اغلب رشته‌های پیراپزشکی فقط از طریق کنکور سراسری ممکن است.

برای اطلاع آن دسته از داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته پرستاری هستند عرض می‌کنیم، پذیرش پرستاری به صورت بدون آزمون در دانشگاه‌های معتبر ترکیه و اتحادیه اروپا از طریق کالج مدیکال ایران تحصیل امکان پذیر است. شاید باورش مشکل باشد اما، شرکت در دوره یک ساله کالج و آزمون‌های بین‌المللی پذیرش دانشجو در اتحادیه اروپا، از شرکت در کنکور سراسری ایران راحت‌تر است. داوطلبان می‌توانند با پشت سر گذاشتن سال اول تحصیلی خود در کالج مدیکال ایران تحصیل در تهران و شرکت در یک یا چند آزمون معتبر پذیرش دانشجوی بین‌المللی، پذیرش پرستاری در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اتحادیه اروپا را بدست آورند. شرکت در این دوره برای تمامی متقاضیانی که امکان شرکت در کنکور را دارند امکان پذیر است.

متقاضیان پرستاری بدون آزمون همین امروز می‌توانند با تماس با شماره 02148810144 مراحل اخذ پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا را جویا شده و همین امروز در آزمون‌های ورودی ثبت نام کنند.

اگر می‌خواهید بدون شرکت در کنکور در یک دانشگاه معتبر بین‌المللی پرستاری بخوانید، شماره تماس خود را در فرم زیر وارد کنید تا همکاران ما با شما تماس گرفته و از شرایط و نحوه ثبت نام دانشگاه‌های ترکیه و اروپا مطلع‌تان کنند. بعلاوه، در صورت نیازبه اطلاعات تکمیلی، با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی آکادمی ایران تحصیل منتقل خواهید شد.

 

پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور

 

پرستاری بدون کنکور از رویا تا واقعیت!

رشته پرستاری برای بار اول سال 1394 از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری، از بخش پذیرش براساس سوابق تحصیلی متقاضیان انجام شد. متقاضیان این رشته و دیگر رشته‌های پیراپزشکی در سال 94 با شرایط ویژه و تعهد به خدمت در نقاط محروم کشور، در این رشته‌ها پذیرفته شده و وارد این حرفه‌ها شدند. از سال 97 به بعد رشته پرستاری دوباره به دفترچه کنکور سراسری بازگشت و امکان پذیرش رشته پرستاری در دانشگاه‌های داخل کشور از طریق بدون کنکور برداشته شد.

در حال حاضر تنها راه موجود برای تحصیل در رشته پرستاری بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا است. کالج مدیکال ایران تحصیل برای رفاه حال هموطنان عزیز، اقدام به پذیرش و آماده‌سازی داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا می‌کند. با شرکت در دوره یک ساله کالج، راه شما برای ورود به دانشگاه‌های اتحادیه اروپا از همیشه هموارتر خواهد شد، حتی هموارتر از مسیر کنکور سراسری ایران.

 

تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا

تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا

تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا

رشته پرستاری جزء رشته‌های پیراپزشکی است و اگر بخواهید وارد این رشته شوید، باید در کنکور سراسری شرکت کنید. در گذشته در مقطعی تقریبا سه ساله، رشته پرستاری به صورت بدون کنکور ارائه شد. اما از سال 97 به بعد تنها راه موجود برای فارغ‌التحصیلان ایرانی برای تحصیل در رشته پرستاری به صورت بدون کنکور، تحصیل در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا یا ترکیه است. برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، اخذ پذیرش در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه‌های ترکیه یا اتحادیه اروپا، سخت‌تر از مسیر کنکور سراسری نیست.

برای اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه‌های ترکیه کافی است ابتدا یک دوره یکساله را به عنوان پیش‌دانشگاهی تخصصی پزشکی/پیراپزشکی پشت سر بگذارید. برای آماده‌سازی داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اتحادیه اروپا، این دوره‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. بعد از آن با آمادگی که کسب کرده‌اید در یکی از آزمون‌های بین‌المللی پذیرش دانشجو شرکت می‌کنید. آزمون‌های بین‌المللی که در این مرحله برای سنجش دانش پایه و زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می‌شوند و هیچکدام از این آزمون‌ها به سختی کنکور سراسری نیستند.

با ثبت نام در کالج مدیکال ایران تحصیل قادر خواهید بود ظرف یکسال، آمادگی لازم جهت کسب نمره لازم در آزمون را بدست آورده و در یکی از دانشگاه‌های معتبر اروپایی پرستاری بخوانید.

شرایط تحصیل رشته پرستاری بدون کنکور 

شرایط تحصیل رشته پرستاری بدون کنکور

شرایط تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور 

داوطلبان عزیزی که به هر دلیلی قصد دارند بدون شرکت در کنکور سراسری وارد رشته پرستاری شوند، بایستی منتظر باشند تا این رشته دوباره به دفترچه ثبت نام بدون کنکور بازگردد، در غیر اینصورت به غیر از تحصیل در خارج، موفقیت در کنکور سراسری تنها راه ثبت نام بدون کنکور در رشته پرستاری است. برای موفقیت در کنکور سراسری و اخذ پذیرش در رشته پرستاری می‌توانید از بسته‌های کمکی آکادمی ایران تحصیل استفاده کنید. با کسب مشاوره و راهنمایی و کسب تدریس خصوصی از رتبه‌های برتر کنکور می‌توانید رتبه لازم برای اخذ پذیرش در رشته پرستاری را کسب کنید.

یک گام تا رتبه شدن

یک گام تا رتبه شدن

از هر یک از راه‌های موجود که می‌خواهید برای ثبت نام در رشته پرستاری اقدام کنید، باید یکسری شرایط را دارا باشید. چه متقاضیان ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا و چه متقاضیان شرکت در کنکور سراسری، باید مدرک دوره پیش دانشگاهی و دیپلم متوسطه را دارا باشند. داوطلبان شرکت در کنکور در صورت کسب رتبه لازم، قادر خواهند بود در رشته پرستاری در دانشگاه‌های داخل کشور ثبت نام کنند. آخرین رتبه پذیرش شده پرستاری در کنکور سراسری 1400-1401، در سهمیه منطقه 1 رتبه 11492، و در سهمیه منطقه 3 رتبه 17502 بود.

داوطلبان تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا قادر خواهند بود پس از طی یک دوره یکساله در کالج ایران تحصیل، در دانشگاه‌های معتبر اروپایی به صورت بدون کنکور ثبت نام کنند. 

 

برای آشنایی با سهمیه ایثارگران در کنکور روی لینک آبی رنگ کلیک کنید. 

 

آیا امکان تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

برای پذیرش بدون کنکور در این رشته باید شرایط خاص داشت و هر کسی امکان پذیرش بدون آزمون را ندارد. یکی از رشته‌هایی که اکثر داوطلبان با انتخاب رشته تجربی برای قبولی در آن تلاش می‌کنند، رشته پرستاری است. رشته پرستاری از مجموعه رشته‌های علوم پزشکی-پیراپزشکی می‌باشد که دانشجویان این رشته نقش مراقبتی و بالینی از بیمار را عهده دار هستند. رشته پرستاری دارای محبوبیت فراوانی بین رشته‌های تحصیلی است و همین باعث شده که این رشته از دفترچه بدون کنکور برداشته شود.

برای تحصیل در رشته پرستاری بدون اینکه در کنکور سراسری شرکت کنید، می‌توانید با طی یک دوره یکساله به عنوان کالج رشته نجربی، در کالج ایران تحصیل روند پذیرش خود در یک دانشگاه معتبر اتحادیه اروپا و یا ترکیه را آغاز کنید. راه دیگر تحصیل بدون کنکور در رشته پرستاری استفاده از سهمیه استعداد درخشان است که این مهم با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

بدون کنکور پرستار شوید

بدون کنکور پرستار شوید

جهت مطالعه مقالهلیست شهرهای پرستاری بدون کنکور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

برای اطلاع داوطلبان عزیز عرض می‌کنیم که چه در مقطع کارشناسی ارشد، ثبت نام بدون آزمون رشته پرستاری وجود ندارد. تنها راه ثبت نام در رشته پرستاری در مقطع ارشد بدون شرکت در کنکور سراسری، استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان است. داوطلبان واجد شرایطی که می‌توانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده کنند، می‌توانند همزمان با ثبت نام کنکور سراسری در تیرماه، برای ارشد پرستاری از طریق سهیمه استعداهای درخشان اقدام کنند. داوطلبانی که در مقطع کارشناسی جزو 15 درصد برتر ورودی خود هستند، می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

ثبت نام پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد

جدای از سهمیه استعدادهای درخشان، امکان تحصیل در رشته ارشد پرستاری در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا و ترکیه هم وجود دارد. داوطلبان می‌توانند با ثبت نام در کالج مدیکال ایران تحصیل، یک دوره یک ساله کسب آمادگی را پشت سر گذاشته و به صورت تضمینی پذیرش یکی از دانشگاه‌های تریکه یا اتحادیه اروپا را بدست آروند. لازم است اضافه شود شرکت در آزمون‌های بین‌المللی پذیرش دانشجو، به هیچ عنوان از شرکت در کنکور سراسری ایران سخت‌تر نیست. داوطلبان در دوره یکساله کالج مدیکال ایران تحصیل، آمادگی لازم جهت کسب نمره قبولی در دانشگاه‌های اروپایی را بدست می‌آورند. در صورت عدم پذیرش داوطلب در هیچ یک از دانشگاه‌های معتبر اروپا، هزینه ثبت نام به داوطلب بازگردانده خواهد شد.

 

جدیدترین اخبار پرستاری بدون کنکور

استقبال دانشجویان از رشته پرستاری افزایش یافته است/ رشته‌های پزشکی و پرستاری دانشگاه آزاد تحت ارزیابی وزارت بهداشت

طاهره نصر آبادی، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: تاکنون پذیرش دانشجو در ۹۵ واحد دانشگاه آزاد اسلامی در رشته پرستاری انجام شده و مجری آموزش رشته پرستاری هستند.

هشتمین دوره آزمون عملی نهایی رشته پرستاری دانشجویان در حال برگزاری است

طاهره نصر آبادی، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی از برگزاری هشتمین دوره آزمون عملی نهایی رشته پرستاری دانشجویان ورودی مهر ۹۷ در روزهای  ۳، ۴ و ۵ مرداد ماه خبر داد.

اختصاص ظرفیت ۴ هزار نفری به آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۱۴۰۱

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۴۳ رشته و ۱۱ مجموعه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد.

 

خلاصه مطلب

 ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با پرستاری بدون کنکور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که پس از اعلام زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش، در صورتی که می‌توانید از سهمیه استعدادهای درخشان استفاده کنید، باید حتما در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این، بهتر است که پیش از ثبت نام اطلاعات دقیقی را در رابطه با دانشگاه‌ها و شهریه‌های هر دانشگاه -در صورت وجود به دست آورید. به منظور کسب اطلاع دقیق از نحوه اجرای سهمیه‌ها و ثبت نام می‌توانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید 9099075307 تا ثبت نام شما را به صورت اینترنتی انجام دهند.

داوطلبان عزیزی که قصد دارند در دانشگاه‌های اتحادیه اروپا و ترکیه در درشته پرستاری تحصیل کنند همین امروز با شماره 02148810144 تماس بگیرند تا از تاریخ آزمون‌های ورودی و نحوه ثبت نام در دانشگاه‌های اروپا مطلع شوند. با ثبت نام در کالج مدیکال ایران تحصیل و طی دوره یک ساله کالج، پذیرش شما در یک دانشگاه معتبر تضمینی خواهد بود. همین امروز تماس بگیرید و لیست دانشگاه‌های پذیرش کننده را دریافت کنید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

🎧پادکست صوتی مقاله🎧


پرستاری بدون کنکور 1401

آخرین مطالب سایت