نیم پست
تماس با ما
هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد

هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد همیشه یکی از دغدغه های دانشجویان غیربومی است. دانشگاه آزاد اسلامی،  این امکان را برای دانشجویان فراهم آورده با پرداخت هزینه ای طبق چارت مشخص شده، اقدام به دریافت خوابگاه نمایند. رزرو خوابگاه به صورت کاملا اینترنتی بوده و بدون نیاز حضوری، دانشجو می تواند درخواست بدهد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد 1401 و همچنین شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه آزاد مطلع شوید.

لیست خوابگاه های دانشجویی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی، از جمله مراکز تحصیلی ای می باشد که برای دانش پذیران خود خوابگاه در نظر گرفته است. اما با توجه به اینکه دانشگاه های زیادی در سراسر کشور وجود دارد، امکان اختصاص خوابگاه به تمامی داوطلبان وجود ندارد. برخی از دانشگاه های آزادی که دارای خوابگاه هستند شامل:

 

📌 برای اطلاع از خوابگاه متاهلی به چه کسانی تعلق میگیرد؟ کلیک کنید.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد

جدول هزینه خوابگاه های دانشگاه ازاد

دانشگاه آزاد برای تحصیل هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه از دانشجو می گیرد. دانشجویان دانشگاه آزاد که برای تحصیل به شهرهای دیگر می روند برای اقامت خود نیاز به خوابگاه دارند، به همین علت دانشگاه آزاد با تاسیس خوابگاه در برخی از شهر ها این مشکل را برطرف کرده است. خوابگاه جزو امکانات رفاهی بشمار می آید و در قبال آن دانشجو باید هزینه پرداخت نماید. هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد با توجه به شرایطی که هر خوابگاه دارد و با توجه به شهر آن متفاوت است. اما به طور کلی شهریه ها در سال گذشته به صورت زیر بوده است:

☑️ هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد از ترمی 400 هزارتومان شروع شده و با توجه به امکانات و شهر آن متفاوت است. همچنین خوابگاه به صورت تمام وقت و یا پاره وقت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که همین امر موجب متفاوت شدن هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد می شود.

به طور کلی هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد به شرح زیر می باشد:

 

انواع خوابگاه های دانشگاه آزاد

نحوه رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد همانند سایر دانشگاه ها به صورت اینترنتی خدمات خود را به دانشجویان ارائه می دهد. یکی از این امکانات رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد می باشد که بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانید این مراحل را طی نمایید و  هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد را پرداخت نمایید.

برای این کار ابتدا دانشجو باید به سایت واحد دانشگاهی مورد نظر خود رفته و در قسمت امور خوابگاه ها، مراحل رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد را انجام بدهد.

مدت زمان مجاز استفاده از خوابگاه در دانشگاه ها با توجه به شرایط هر دانشگاه متفاوت است. اما به طور کلی مدت زمان مجاز استفاده از خوابگاه به شرح زیر می باشند:

 

 

📣اطلاعیه 📣

دانشگاه آزاد  مسئولیتی در خصوص خوابگاه های خودگردان سطح شهر ندارد.

نحوه رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد به شرح زیر است:

ابتدا باید وارد سامانه آموزشیار به نشانی اینترنتی edu.iau.ir بشوید.

سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و وارد ناحیه کاربری خود شوید.

 

نحوه رزرو و ثبت نام خوابگاه

پس از ورود به ناحیه کاربری ، از بین گزینه های موجود بر روی شهريه خوابگاه را انتخاب کرده و  از هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد 1401 مطلع شوید. 

در ادامه مقاله شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید و سپس با آگاهی لازم به رزور خوابگاه بپردازید.

📌 برای اطلاع از ثبت نام خوابگاه در آموزشیارکلیک کنید.

شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه آزاد

برای رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد ابتدا باید شرایط عمومی را داشته باشید و سپس برای رزرو و پرداخت هزینه اقدام نماید.

شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه آزاد خوابگاه دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

 

انواع خوابگاه های دانشگاه آزاد

خوابگاه های دانشگاه آزاد به چهار سطح تقسیم بندی می شوند که این دسته بندی به شرح زیر است:

 

📌 برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام خوابگاه کلیک کنید.

اولویت درخواست خوابگاه دانشگاه آزاد

در برخی از شرایط برای رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد، برخی افراد در اولویت می باشند و اگر در شرایط برابری بودند اولویت با این افراد است .این شرایط به شرح زیر است:

شرایط رزرو خوابگاه دانشگاه آزاد

📌 برای اطلاع از خوابگاه خودگردان چیست؟کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد

🔊 قیمت وعده‌های غذایی و هزینه خوابگاه دانشجویان مشخص شد/افزایش مبلغ وام‌های دانشجویی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره مبلغ وعده‌های غذایی دانشجویان برای سال تحصیلی جدید گفت: امسال ۳ هزار تومان برای وعده‌های صبحانه، ۴ هزار تومان برای وعده شام و ۶ هزار تومان برای ناهار دانشجویان در نظر گرفته شده است.

🔊 دانشگاه قم مشکلی در اسکان دانشجویان خود ندارد

معاون دانشجویی دانشگاه قم از اسکان همه دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه های داخل خبر داد و گفت: خوابگاه های ملکی داخل دانشگاه پذیرای دانشجویان خواهد بود و دانشجویان سنواتی که به هر دلیلی هنوز درسشان را تمام نکرده‌اند، درصورت کمبود ظرفیت خوابگاه داخل، در خوابگاه دانشگاه مفید اسکان داده می شوند.

خلاصه مطلب

دانشگاه آزاد جزو مراکزی می باشد که سالانه امکانات رفاهی مانند خوابگاه را در اختیار دانشجویان خود در بسیاری شهر ها قرار می دهد. ما دراین مقاله شرایط درخواست خوابگاه و تمامی هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد در شرایط مختلف بیان کردیم. چنانچه پس از مطالعه مقاله در این زمینه سوالی دارید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله هزینه خوابگاه دانشگاه ازاد کلیک کنید. 📥

هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد 1401

آخرین مطالب سایت