نیم پست
تماس با ما
نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد، تصمیم دارند تا محل تحصیل دانشگاه خود را تغییر دهند. این افراد در صورتی که فرزندان شاهد و یا ایثارگر باشند، باید شرایط خاصی را داشته باشند تا بتوانند درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد را ثبت نمایند. برای ثبت این درخواست، آن ها باید به سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران مراجعه نمایند. هر ساله زمانی تعیین می شود که متقاضیان باید در آن زمان، درخواست نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد را ثبت نمایند.

📣 اطلاعیه 📣

ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد، نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارد. لذا، دریافت وجه از دانشجویان با عنوان شهریه ثابت، هزینه نقل و انتقال و… ممنوع می باشد.

افراد مجاز به استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر

پیش از آن که بخواهیم شما را با نحوه نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد آشنا کنیم، بهتر است بدانید که چه افرادی جز این دانشجویان محسوب می شوند. برخی از دانشجویان که جز خانواده های ایثارگر و شهید محسوب می شوند، شامل موارد زیر می باشند:

فرزندان پسر و یا دختر شهدا

همسران شهدا

افرادی که جانباز 50 درصد و یا بیشتر و آزادگان

همسران جانبازان 50 درصد و یا بیشتر و آزادگان

فرزندان دختر و یا پسر جانبازان 50 درصد و یا بیشتر و آزادگان

افرادی که جانباز 25 الی 49 درصد هستند.

 

زمان ثبت نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

همان طور که در ابتدا مقاله بیان کردیم، هر یک از دانشجویان شاهد و یا ایثارگر، باید در زمان تعیین شده برای ثبت نقل و انتقالی خود اقدام نماید. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان این درخواست، از سمت سازمان امور کل دانشجویان شاهد و ایثارگر اعلام می شود که هر ساله این زمان از اوایل خرداد تا اوایل تیر ماه تعیین می گردد. اما در سال جاری، افراد واجد شرایط باید از 18 خرداد تا 20 تیر ماه، درخواست خود را در سامانه مربوطه، ثبت می کردند. معمولا این زمان تمدید نمی شود و افراد حتما باید درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد خود را در همان زمان، ثبت نمایند.

 

زمان ثبت نقل و انتقالات دانشجویان شاهد دانشگاه آزاد

 

نحوه ورود به سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران

افرادی که تصمیم دارند تا وارد سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران شده و درخواست خود را ثبت کنند، باید مراحلی را طی نمایند. به یاد داشته باشید که فقط افرادی که در بخش های پیشین مقاله بیان کردیم می توانند وارد سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران شوند. مابقی افراد، باید به سایت های مربوطه، مراجعه نمایند. برای آشنایی شما عزیزان با نحوه ورود به این سامانه و ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

جهت مطالعه آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید. 

راهنمای تصویری نحوه ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد

1️⃣ در مرحله اول، شما عزیزان برای ثبت درخواست خود ابتدا باید وارد سایت رسمی اداره کل امور شاهد و ایثارگر شوید. نشانی الکترونیکی این سایت، shahed.saorg.ir می باشد که بهتر است برای ورود به آن از مرورگرهای فایرفاکس و یا کروم استفاده کنید.

2️⃣ در مرحله دوم، شما متقاضیان گرامی باید از منوی بالای صفحه، گزینه « ورود به سامانه میهمانی و انتقال » را انتخاب کنید.

 

نحوه ورود به سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران

3️⃣ در این بخش، صفحه جدیدی مقابل شما باز می شود که باید بر روی عبارت « ثبت نام » کلیک کنید.

راهنمای تصویری ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد

 

4️⃣ در این مرحله، باید مطالب مربوطه را به خوبی مطالعه و سپس، عبارت « با قوانین گفته شده موافق هستم » را فعال نمایید. پس از آن بر روی گزینه « بعدی » کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد

 

 

5️⃣ در این بخش از ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد، باید تمامی اطلاعات خواسته اعم از: کد ملی، شماره تلفن همراه، تاریخ تولد را به درستی وارد کنید. سپس، بر روی گزینه « بعدی » کلیک نمایید.

راهنمای گام له گام نحوه ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد

 

 

6️⃣ در مرحله ششم، نام و نام خانوادگی شما مشخص می شود و شما باید سایر کادرها را نیز به درستی پر کرده و یک رمز را برای خود انتخاب کنید.

7️⃣ در این بخش، یک کد به شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد کرده و عبارت امنیتی را نیز در بخش مربوطه، بنویسید.

ورود به سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران

 

8️⃣ در آخر بر روی گزینه « ثبت نام » کلیک نمایید. در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام داده باشید، نام کاربری و رمز عبوری به شما داده می شود که با کمک آن می توانید مجدد به مرحله اولیه بازگشته و با انتخاب گزینه « ورود » به سامانه نقل و انتقالات شاهد و ایثارگران وارد شوید. با وارد شدن به این سامانه می توانید فرم های مربوطه را دریافت کرده و درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد را ثبت کنید.

📌 فراموش نکنید که باید در نگهداری رمز عبور و نام کاربری خود کوشا باشید. زیرا در صورت مفقود شدن بازیابی مجدد آن بسیار دشوار می باشد.

برای مشاهده نتایج نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید. 

شرایط ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد

تعدادی از دانشجویان که جزء خانواده های شهید و ایثارگر هستند، برای این که محل تحصیل خود را در دانشگاه های آزاد تغییر دهند، باید شرایطی را داشته باشند. در واقع، عدم وجود هر یک از این شرایط، سبب می شود تا آن ها نتوانند درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد را ثبت نمایند. لذا، اگر شما هم جز این دانشجویان هستید، بهتر است تا ابتدا با این شرایط آشنا شده و سپس برای این کار اقدام کنید. برخی از مهم ترین شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد، به شرح زیر می باشند:

✔️ تمامی افراد باید حداقل نمره لازم را در هر درس و در هر رشته کسب نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که این حداقل نمره، هر ساله از سمت اداره کل امور دانشجویان ایثارگر و شاهد، تعیین می گردد.

✔️ در صورتی که ظرفیت دانشگاه مد نظر افراد با دانشجویان جدید پر نشود، امکان ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد، فراهم می شود. اما اگر ظرفیت پر شود، درخواست آن ها رد خواهد شد.

✔️ داوطلبان که جز فرزندان و یا همسران جانباز 25 الی 49 درصد هستند، در اولویت ثبت نام نیستند و اگر متقاضیان دیگر ظرفیت را پر نکنند، درخواست آن ها قبول خواهد شد.

✔️ درخواست دانشجویان که در مقطع کارشناسی ارشد هستند، فقط با داشتن شرایطی خاص یا تاییدیه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر، پذیرفته خواهد شد.

✔️ هیچ کدام از متقاضیان نباید در هیچ ترمی مشروط شده باشند.

 

شرایط ثبت درخواست انتقالی دانشجویان شاهد آزاد

 

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نقل و انتقالات دانشجویان شاهد

علاوه بر شرایط ذکر شده، افراد برای نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشند. برخی از مهم ترین این مدارک، شامل موارد زیر می باشند: 

 

 

جدیدترین اخبار نقل و انتقالات دانشجویان شاهد

📝 تمديد زمان نقل و انتقال دانشجويان شاهد و ايثارگر ورودي جديد وزارت علوم

اداره‌ کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر واجد شرایط در مقاطع  کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ورودی‌های جدید تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی سال 1402-1401 تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تسریع و تسهیل در روند رسیدگی به تقاضای دانشجویان تا 14 مهر ماه سال جاری تمدید شد.

📝 سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر فعال شد

فردین تقی زاده مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر درباره نقل و انتقال دانشجویان شاهد ایثارگر گفت: مطابق سنوات گذشته سامانه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر از روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه تا نهم مهر ماه ۱۴۰۱ فعال شده است و امکان ثبت‌نام فقط برای دانشجویان جدیدالورود شاهد و ایثارگر واجد شرایط مقطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و دکتری حرفه‌ای ورودی سال تحصیلی ۰۲-۱۴۰۱  فراهم است  بنابراین در این زمان به درخواست‌های دانشجویان ورودی سال‌های قبل ترتیب اثر داده نخواهد شد.

📝 نتایج «نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر» علوم پزشکی اعلام شد

غلامعلی جاودان با اعلام این خبر افزود: جلسه کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویان با حضور نمایندگان بنیاد شهید برگزار شد و با انتقال دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر دارای بالاترین امتیاز موافقت شد.

📢 اطلاعیه 📢

دانشجویانی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند، معمولا مجاز به ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی نیستند.

خلاصه مطلب 📜

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با زمان و نحوه نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که بهتر است برای اطلاع از ظرفیت دانشگاه های مورد نظر خود، از مشاوران کمک بگیرید. آن ها اطلاعات دقیقی را در اختیار شما عزیزان قرار داده و شما را در این زمینه یاری می رسانند. مشاوران ما در ایران تحصیل نیز داشتن چندین سال سابقه و داشتن اطلاعات کامل، می توانند شما را در این زمینه یاری برسانند. 

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید. 📥

 

نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد 1401

آخرین مطالب سایت