نیم پست
تماس با ما
نحوه  نمره دادن به پایان نامه ارشد

برای دانشجویانی که قصد ارائه پایان نامه دارند نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد بسیار مهم می باشد. بر اساس بخش نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سال 94-95،  نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد به صورت کیفی می باشد و در میانگین کل دانشجو تاثیر نمیگذارد اما برای ادامه تحصیل برای دکترا این نمره بسیار مهم می باشد. برای اینکه بتوانید نمره ایده آل از پایان نامه خود داشته باشید باید معیار های که در طول مقاله بیان کرده ایم را مطالعه نماید و اگر بتوانید از نمرات تشویقی که حداکثر 2 نمره می باشد استفاده نمایید می توانید به درجه عالی برسید، همچنین باید بدانید حداقل نمره پایان نامه ارشد 12 می باشد و نمره زیر 12 غیر قابل قبول است که در این مورد نیز در  مقاله کامل و مفصل توضیح داده ایم. برای آشنایی بیشتر با نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد و درجه بندی نمرات، تا انتهای مقاله با ما باشید.

حداقل نمره پایان نامه ارشد

نمره پایان نامه برای دانشجویان ارشد از نمره ۲۰ محاسبه می گردد. اما اگر دانشجویی در طول تحویل پایان نامه گزارش کار پیشرفت خود را تحویل استاد راهنما ندهد و یا پیشرفت مناسبی نداشته باشد، هر دانشکده متناسب با سیاست های پژوهشی خود می تواند حداقل نمره پایان نامه ارشد تا ده درصد میانگین نمره پایان نامه دانشجو را کسر نماید.

زمانی که دانشجو کارشناس ارشد پایان نامه خود را ارائه داد باید منتظر بررسی  داوران و استاد راهنما بماند تا نتیجه اعلام گردد.حداقل نمره پایان نامه ارشد 12 می باشد و اگر دانشجو ،حداقل نمره پایان نامه ارشد را کسب نکند باید مجدد موضوعی را انتخاب نماید و پایان نامه جدید بنویسد.نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد به صورت زیر می باشد که در آن حداقل نمره پایان نامه ارشد و درجه بندی نمرات بیان شده است.

 

  • درجه عالی 

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد به صورت عالی زمانی به دانشجو تعلق میگیرد که حداقل یک مقاله از پایان نامه او در یکی از مجلات معتبر داخل کشور و یا خارج کشور که مورد پذیرش وزارت از قبیل ISI، Scopus، PubMed و…  چاپ گردد.

  • درجه خیلی خوب

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد برای درجه خیلی خوب به پایان نامه هایی می باشد که گواهی ارسال  Submission مقاله در یکی از مجلات معتبر داخل کشور و یا خارج از کشور را داشته باشد.

  • درجه خوب و متوسط 

این درجات متعلق به پایان نامه هایی است که دو شرایط بالا را نداشته باشد . پایان نامه دانشجو شرایط چاپ و یا ارسال در هیچ یک از مجلات معتبر را نداشته باشد.

اطلاعیه

اگر دانشجو بعد از دفاع و قبل از صدور مدرک تحصیلی بتواند گواهی پذیرش یا چاپ مقاله را در یکی از مجلات معتبر بگیرد می تواند آن را در صورت جلسه ارائه دهد و درجه خود را یک درجه بالاتر ببرد.

 پایان نامه ارشد

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد پس از برگزاری جلسه دفاع، به صورت زیر می باشد:

1- ۱۸ نمره از ۲۰ نمره پس از برگزاری جلسه به صورت زیر محاسبه می گردد:

اگر استاد مشاور حضور نداشته باشد نمره استاد راهنما با ضریب دو و میانگین نمرات داوران با ضریب یک محاسبه می گردد.اما اگر استاد مشاور حضور داشته باشد میانگین تمامی نمرات توسط اساتید راهنما و مشاور و داور همگی ملاک می باشد و محاسبه می گردد و اگر بیشتر از یک داور وجود داشته باشد میانگین نمرات داوران محاسبه می شود.

 

2- ۲ نمره از ۲۰ نمره درس پایان نامه اگر مقاله در مجلات و همایش های معتبر داخل کشور و یا خارج از کشور چاپ و یا ارائه شود ، با توجه به شرایط زیر به دانشجو تعلق می گیرد.

اگر مقاله در همایش و یا مجلات که مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری می باشد پذیرش و یا چاپ گردد.

مقاله حتما باید به کمک و مشارکت استاد راهنما به چاپ برسد.

دانشجو باید قبل از زمان ارائه پایان نامه مستندات مربوط به مقاله را به امور پژوهش تحویل داده باشد.

هر دانشجو تنها از یک مقاله خود می تواند نمره تشویقی بگیرد.

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد با توجه به تشخیص اساتید به چاپ یا پذیرش در مجلات ISI، علمی پژوهشی، علمی ترویجی یا همایش بین المللی خواهد سنجیده میشود.

 

جدول زیر حداکثر امتیاز به هر مقاله را بیان می کند:

 

 

برای اطلاع از آموزش نوشتن پروپوزال کلیک کنید.

 

معیارهای مهم در نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد

معیارهای مهم و زیادی در نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد تاثیر دارد که برخی از این موارد به صورت زیر است:

یکی از اصلی ترین معیارها میزان سطح علمی پایان نامه می باشد .

🔆تجزیه و تحلیل موضوع و نتیجه گیری در نحوه نمره دادن بسیار اثر گذار است.

🔆اگر دانشجو از منابع به روز و معتبر استفاده نماید در نمره نهایی تاثیر خواهد داشت.

🔆به کار گیری جداول و منحنی و شکل ها در طول مقاله و حسن نگارش امتیاز بالایی دارد.

🔆بیان و ارائه پایان نامه و تسلط دانشجو برای پاسخ گویی به سوالات داوران و حلسه دفاعیه از مهم ترین معیار ها به شمار می رود.

🔆همان طور که بیان شده اگر پایان نامه در یکی از مجلات معتبر داخلی و یا خارجی پذیرش شود در نمره نهایی تاثیر بسزایی دارد.

معیارهای مهم در نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد

نحوه  ارزشیابی داوران به پایان نامه ارشد

زمانی که شما وقت گذاشتید و یک پایان نامه اصولی و علمی را آماده کرده اید دیگر دلیلی ندارد که از آن دفاع نکنید و شما باید به صورت علمی به پرسش های استاد راهنما و داوران پاسخ بدهید.نحوه  ارزشیابی داوران به پایان نامه ارشد به صورت زیر می باشد:

برای اطلاع از در جلسه دفاع پایان نامه ارشد چه سوالاتی پرسیده می شود؟ کلیک کنید.

نحوه نمره تشویقی پایان نامه ارشد

در صورت تایید معاون آموزشی در شرایطی می توانید نمره خود را  تا حداکثر 2 نمره افزایش دهید.موارد زیر در جدول برای افزایش نمره پایان نامه شما می باشد که آن را بررسی می کنیم:

منظور از بسته نرم افزاری محصولی است که استانداردهای لازم جهت استفاده متخصصین در گرایش مذکور را داشته باشد.

ثبت اختراع و جشنواره های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قابل قبول می باشند. نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد مربوط به جشنواره ها به هر کدام از اعضاء تحقیقاتی بطور کامل تعلق می گیرد.

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد دانشجو توسط داوران به صورت قطعی می باشد و قابل تغییر نیست.

به ازاي هر مقاله، نمره تشويقي صرفا به اولين دانشجو در ليست نگارندگان تعلق مي گيرد. فقط نام اساتيد راهنما و
مشاور مي تواند قبل از نام دانشجو در ليست نگارندگان باشد.

در صورتی که مقاله مورد پذیرش قرار گرفت حداکثر تا دو ماه بعد از برگزاری جلسه دفاع نمره تشویقی به نمره نهایی پایان نامه اضافه می شود.

برای مشاهده نمونه پروپوزال پایان نامه ارشد کلیک کنید.

اخبار پیرامون نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد

گلایه دانشجویان دانشگاه تبریز از اعلام‌نشدن تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه‌

چندی پیش عبدالحسین کلانتری، اظهار کرد: زمان رویداد اربعین، مصادف با بازگشایی دانشگاه‌ها است؛ همچنین تعدادی از دانشجویان درگیر دفاع از پایان‌نامه یا رساله دکتری خود هستند، به همین منظور مدت زمان دفاع از پایان‌نامه و رساله‌ها تا آخر مهرماه تمدید شود.

تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه‌ها ابلاغ شد/ دانشگاه‌های متخلف معرفی شوند

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی از ابلاغ طرح تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه ارشد و رساله‌های دکتری به دلیل راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت: همه دانشگاه‌ها موظف به تمکین از این ابلاغیه هستند.

نحوه  ارزشیابی داوران به پایان نامه ارشد

خلاصه مطلب

بر اساس بخش نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد به صورت کیفی می باشد. درجه بندی به صورت عالی ،خیلی خوب ،خوب ،متوسط و مردود می باشد و حداقل نمره پایان نامه ارشد 12 است  که در این مقاله به صورت کامل و مفصل توضیح داده شد.همچنین درباره کسب دو نمره پایان نامه و دستیابی به نمره 20 را به روش های مختلف و روش های تشویقی کامل برای شما بیان کردیم.چنانچه در خصوص نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد نیاز به راهنمایی داشته باشید، می ‌توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل ارتباط بگیرد و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

 

برای دانلود و مطالعه پی دی اف مقاله نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد کلیک کنید.

نحوه نمره دادن به پایان نامه ارشد

آخرین مطالب سایت