نیم پست
تماس با ما

نحوه آماده سازی مو برای شینیون و چگونگی گرفتن وز مو در شینیون

سوال اکثر کار آموزان و شینیون کاران عزیز این است که چگونه می توان  وز موها را برای  یک شینیون حرفه ای از بین برد?

 ما در این مطلب ابتدا شما را با روش آماده سازی مو  قبل شینیون آشنا می کنیم و در حین توضیح روش های از بین بردن وز مو ها را به شما آموزش می دهیم.

از بین بردن وز موها قبل از شینیون

اولین نکته برای از بین بردن وز موها این است که شما بتوانید یک سشوار حرفه ای بکشید و بعد از سشواربرای گرفتن وز مو موقع شینیون زدن از ترکیب ژل مو با کرم مو و یا سرم کریستال و برای حالت دادن از تافت مو سبک و در آخر برای تثبیت کردن شینیون خود از تافت هارد استفاده کنید.وقتی مشتری به شما مراجعه می کند اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیداین است که موهای مشتری تمیز باشد ؛اگر موهای مشتری ۷یا ۸ ساعت قبل شسته شده باشد برای اینکه شینیون تمیز و بدون وز و حرفه ای به مشتری تحویل بدهید باید موهای مشتری را با شامپویی که کاملا چربی پوست سر را بگیرد بشوئید و دقت داشته باشید هنگام شست شو به هیچ عنوان از نرم کننده استفاده نکنید چون استفاده از نرم کننده باعث می شود که موها در هنگام شینیون حالت پذیری خود را از دست بدهند.

شستشوی موی خشک قبل از شینیون

فقط در صورتیکه موهای مشتری بسیار خشک و وز بود  می توان از نرم کننده برای پایین ساقه موها استفاده کرد  و روش دوم برای موهای خشک و وز استفاده از دوفاز بدون چربی می باشد که بعد اینکه موها را شستید و نم موها در اندازه خیلی کم بود دو فاز را پایین ساقه موها اسپری می کنید تا گره موها از هم باز شود  سپس موها را شانه کرده  و لایه لایه موها را خشک می کنید در غیر این صورت  همانطور که در بالا توصیح دادیم اصلا از نرم کننده و دوفاز نباید  استفاده کرد چون موها حالت پذیری خود در هنگام شینیون از دست می دهند در صورتی از نرم کننده و دو فاز استفاده می شود که بخواهیم موها را اتو مو بکشید و موها صاف  صاف شوند(به اصطلاح آیرون کنیم).

بعد از شستشوی نوها نم موها را می گیریم و با یشوار موها را کامل خشک می کنیم توجه داشته باشید موهارا نباید با حرارت بالای سشوار خشک کنیدو فاصله سشوار از موها به اندازه کافی حدودا ۲۰cmباشد چون اگر سشوار را با حرارت بالا خیلی به موها نزدیک کنید همین باعث وز شدن موها می شود.گاهی اوقاات مشتری زمان کافی برای اینکه موهایش را بشوید ندارد در این صورت شما می توانید از شامپو خشک برای تمیز موهای مشتری استفاده کنید .ابتدا فرق سر مشتری را باز می کنید و مقداری شامپو خشک اسپری می کنیدو بعد ریشه ها را ماساژ می دهیم ودر اخر با برس گرد موها را سشوار می کنیم تا شامپویی که اسپری کردیم  روی موها از بین برود و موها حالت پدیر تر و پف دارتر شود.

اگر حجم موها معمولی باشد موها را بصورت حرفه ای براشینگ کرده و قسمت ریشه جلو سر و شقیقه ها را با اتومو صاف می کنیم و بعد موها را بسته به مدل شینیون ویو می کنیم.و برای وز گیری مو در حین کار از ترکیب ژل مو با کرم مو استفاده می کنیم. برای موهای کم پشت براشینگ باید با زاویه ۹۰ یا ۱۸۰ درجه انجام شود تا موها حجم بیشتری پیدا کند و بعد از سشوار موها را ویو می کنیم تا حالت پذیری بیشتری داشته باشند .

شما می توانید برای ویو و حالت دار و حجم دار کردن موهای کم پشت از دستگاه ویو یا بیگودی و یا روش کرلی استفاده کنید و هما اینها بستگی به اندازه و حجم مو دارد. برای موهای لخت احتیاجی به سشوار کشیدن نیست فقط ریشه موها را سشوار می کنید که اینکار را بهتر است با بیگودی انجام دهید و برای موهای لخت بهتر است از مدل شینیون  جمع انتخاب کنید.در هنگام براشینگ کردن باید به چند نکته دقت داشته باشید اول تقسیم بندی صحیح انجام دهید.

بعد هر لایه از مو را که در فاصله ۲۰ تا ۳۰ cm براشینگ می کنید در هنگام شینیون در مسیر خواب مو تافت می زنید و بلافاصله تا مو خشک نشده در مسیر خواب مو با شانه پوش مو را شانه می کنید. هر چقدر لایه های مویی که برای براشینگ انتخاب می کنید نازک تر باشد موها حالت پذیر تر می شوند و براشینگ زیبا تری خواهید داشت و در انتهای کار شینیون از تافت هارد یا همان سنگین برای فیکس کردن استفاده می کنید.

در مرحله بعد از شستشو موها بعد از خشک کردن کامل موها با سشوار می توان مقداری ژل را داخل اسپری آب ترکیب کرد و قبل از سشوار کشیدن و حالت دهی مو ها رو مو اسپری کنید تا وز موها گرفته شود و موهل خوش حالت تر شوندو توجه داشته باشید که نحوه براشینگ کردن (استفاده از انواع سایزها ی برس های گرد،استفاده از درجه حرارت سشوار؛و نحوه سشوار کشیدن؛و اندازه تثبیت کننده ها)بستگی به حجم و اندازه مو دارد.

نام نویسنده : زهره شعبانی

آماده سازی مو برای شینیون

شینیون

شینیون مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

نحوه آماده سازی مو برای شینیون

آخرین مطالب سایت