نیم پست
تماس با ما

۱۰ اشتباه در میک آپ و آرایش که باعث می شود سن شما بیشتر از آنچه که هست دیده شود

۱۰ اشتباه در میک آپ و آرایش که باعث می شود سن شما بیشتر از آنچه که هست دیده شود.

من عاشق هنر میک آپ و آرایش صورت هستم.
به نظر من این یک هنر زیباست چرا که نه تنها در باره رنگ و بعد دادن به چهره است بلکه در آن خلاقیت باعث می شود شخصیت فرد درون چهره اش نمایان شود. 

هنر میک آپ

اگر زیبایی و جوانی را چشمه آبی زلال در نظر بگیریم در جستجوی چشمه جوانی ، بسیاری از زنان در واقع از آبهای آلوده می نوشند. آنها به جای اینکه سن و سالشان  را عقب ببرند ، ناخواسته آن را به سمت جلو سوق می دهند.  – به جای اینکه سالهای عمر را از شکل ظاهری و پوست و صورت خودشان کم کنند ، آنها در واقع سالها را اضافه می کنند. در نظر داشته باشید که از این ده اشتباه زیبایی که به نظر می رسد به جای کاهش سرعت پیری ، به آن سرعت می بخشد ، اجتناب کنید

1_ اشتباه شماره یک استفاده بیش از حد از کرم پودر

ما  ممکن است برای اینکه جای جوش یا لک روی پوست صورتمان خوب بپوشانیم از کرم پودر به مقدار زیاد استفاده کنیم  ، اما در حقیقت با ظاهری ضخیم و ماسک مانند که باعث می شود پیرتر از سن واقعی به نظر برسیم روبرو میشویم. این کار باعث میشود صورت و پوستتان خیلی غیر طبیعی بنظر برسد ، و مقدار زیاد کرم پودر می تواند منافذ پوستی شما را مسدود کند و  به صورت خطوط ریز زیر چشمعا یا دور لبها جمع شده و پوست را پیرتر و پر خط و خطوط تر نشان دهد . 
بدنبال یک پایه و کرم پودر زیر ساز سبک و بدون روغن باشید.  ممکن است مجبور شوید تعداد زیادی کرم پودر را امتحان کنید  تا زمانی که تراز مناسب رنگ و بافت پوستتان را پیدا کنید.، از یک متخصص در زمینه آرایش کمک بخواهید

2. لاغر شدن یا رژیم های غذایی یو-یو

شاید شما نمی توانید خیلی ثروتمند باشید ، اما می توانید خیلی لاغر باشید. هنگامی که کمبود وزن دارید ، چربی صورت خود را از دست می دهید ، که باعث افتادگی پوست و ظاهر مسخ و پیر می شود.

رژیم گرفتن  و کم کردن زیادی وزن
لاغر شدن زیاد نیز باعث میشود پوست صورتتان کم آب شده و چربی از دست بدهد در نتیجه چروک های پوست نمایانتر میشود و باعث میشود سنتان بیشتر نشان داده شود.
 افزایش و کاهش وزن مداوم باعث کشش و شل شدن پوست می شود ، بنابراین سعی کنید یک وزن ثابت و سالم داشته باشید. در حالی که برای دستیابی به این وزن تلاش می کنید ، می توانید از کرم جمع کننده و سفت کننده پوست نیز استفاده کنید.

3. بیش از حد ابروهای خود را نازک نکنید

یکی دیگر از گاف های زیبایی که می تواند ظاهری اسکلتی  به صورت شما بدهد ، اصلاح و نازک کردن بیش از حد ابروها است.. ابروهای نازک تر ، حتی اگر جوان باشید ، شما را مسن تر نشان میدهد.  وقتی در برداشتن موهای ابرو زیاده روی کنید ، باعث ایجاد زخم در فولیکول ها شده و از رشد مجدد مو جلوگیری می کنید. سرم هایی برای کمک به رشد مجدد ابرو وجود دارد .

همچنین می توانید با اصلاح فرم حرفه ای ابرو ، از افزودن سالهای اضافی به ظاهر خود جلوگیری کنید. یک گزینه دیگر این است که شکلی را که دارید حفظ کنید ، با احتیاط بیش از حد فقط در برداشتن موهایی که در زیر استخوان ابرو قرار دارند ، اقدام کنید نه بیشتر.

حجم ابروها را با پودر ابرو و یت ریمل ابرو با سایه ای متناسب با رنگ طبیعی ابرو خود افزایش دهید. پودر را کمی بالاتر از قوس طبیعی ابرویتان ، بزنید. 

4. استفاده از خط چشم در پلک پایین خود

روی پلک پایینی خود خط چشم یا مداد نکشید اگر میخواهید سنتان زیاد بنظر نرسد . چرا؟ چون در صورتی که ریمل و یا مداد و یا خط چشمتان بریزد سیاهی آن روی پوست زیر چشم باعث میشود خطوط ریز و چین و چروک زیر چشم نمایانتر شود ، آنها همچنین می توانند توجه  بیننده را به خطوط پنجه کلاغی گوشه بیرونی چشمها بیشتر جلب کند. همه اینها می تواند مساوی با خسته و پیرتر به نظر رسیدن شما بشود.

سعی کنید فقط از  ریمل استفاده کنید (ترجیحاً ضد آب باشد تا در جای خود بماند) روی پلک و مژه های باعث میشود تا صورتتان سرحال و هوشیار به نظر برسید. اگر میخواهید میک اپ تیره و اسموکی بکنید   ،  ریمل و مداد چشم را به مقدار خیلی کم روی مژه ها و زیر چشم بزنید.

5. رژ لب های  تیره و مات

اگر از رژ لب های تیره و مات استفاده میکنید بدانید که هر چند زیبا و فریبنده بنظر میرسید اما باز هم این یکی از عواملی است که باعث میشود سن شما بیشتر از سن واقعیتان نشان داده شود . آنها فاقد بافتی نرم هستند که باعث می شود بسیار سخت و شدید به نظر برسند. رنگ های مات همچنین می توانند در خطوط ریز خارج از لب های شما پخش شوند ، که باز باعث بیشتر دیده شدن خطوط ریز دور لب میشوند.

درعوض ، با استفاده از خط لب و یک رژ ملایم ، و استفاده از یک برق لب  سبک جلوه ای ملایم تر ، به لبهای خود بدهید . سعی کنید حتما از خط لب برای حجیم تر نشان دادن لبها کمک بگیرید چون لبهای باریک نیز یکی از چیزهایی است که سن را بیشتر نشان میدهد.

همچنین ، آن  رژ قرمز را دوباره در کیف آرایش خود قرار دهید ، و آن را در همانجا بگذارید و سعی کنید کمتر از آن استفاده کنید قرمز یک رنگ پر سر و صدا و پر زرق و برق است که توجهات را به سمت   دهان شما جلب می کند و می تواند دندان های شما را زردتر نشان دهد.

مهم نیست که از چه سایه یا بافتی استفاده می کنید ، خط طبیعی لب خود را با خط لب مشخص کنید تا رژ لب در جای درست خود قرار بگیرد و زیباتر و مرتب تر باشد.

6. به طور پراکنده رژگونه میزنید

قرار است رژگونه را  گونه های خود بزنید ، درست است؟ خوب ، دقیقاً نه جهت گونه ها به سمت پایین  است  و وقتی شما دقیقا این قسمت را رنگ میدهید و رژ گونه میزنید باعث میشود   توجه را به این نقص جلب می کند. در عوض ، استخوان گونه خود را با دنبال کردن خط آنها و کشیدن رژگونه به سمت بالا برجسته کنید.

مطمئن باشید که پودر رژ گونه را مانند دو نوار رنگی خط دار نمی مالید. در عوض ، برای درخشش صاف و ابریشمی از برس گرد و مخروطی استفاده کنید. رنگ نیز مهم است. اگر به سایه ای خیلی روشن یا خیلی تیره بروید ، ممکن است در نهایت به نظر برسید که در سیرک کار میکنید. در عوض رنگ روشن و ملایم را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ پوست شما سازگار باشد (رز گلد برای بسیاری مناسب است) 

۷_ به ناحیه ی  زیر چشم خود خیلی زیاد توجه نمکنید و به آن نمیرسید
هر حرکت یا عادت تکراری صورت در نهایت قرار است شواهد خود را بر روی پوست شما بگذارد. ناحیه ظریف چشم (پوست زیر چشم هفت برابر بقیه قسمتهای صورت نازک است) به خصوص در برابر مالش و کشیدن مکرر حساس است. این می تواند باعث تیره شدن رنگدانه اطراف چشم شما شود و سالهای زیادی را به ظاهر شما بیفزاید.

همچنین هنگام قرار دادن لنز یا خارج کردن آنها و هنگام آرایش چشم ، با رسیدگی به  پوست اطراف چشم از پیری زودرس و مشکلات رنگدانه ای خودداری کنید

8- به دندانها و دهان خود توجه زیادی نمی کنید

یکی از مزایای نوشیدن نوشابه ، قهوه یا چای از طریق نی این است که می تواند دندان های شما را از لک شدن محافظت کند. اما اشکالش این است که شما را زودرس پیر می کند.

هر زمان لب های خود را برای نوشیدن از نی یا سیگار کشیدن جمع می کنید ، خطوط اطراف دهان خود را عمیق تر می کنید. بنابراین نی و سیگار را کنار بگذارید.

9. از دست و ناخن های خود مراقبت نمی کنید

دستان شما یکی از پرتحرک ترین  قسمت بدن است و ما بیشترین استفاده را از آنها میکنیم  دستهای خشک و خشن ، بدون توجه به سن شما ، بسیار سن شما را زیادتر نشان میدهد چند بار در روز از  لوسیون مرطوب کننده ، ترجیحاً کرم ضد آفتاب استفاده کنید و آنرا روی دستهایتان بمالید تا آنها را مرطوب نگه دارد . یک مطالعه در استرالیا در سال 2013 نشان داد که دستان زنانی که حدودا ۴ سال از کرم ضد آفتاب روی آنها استفادا شده به هیچ وجه پیر نمیشوند. 

مانیکورهای خارج از سبک نیز می توانند ساعت پیری دست را به سرعت جلو ببرند. ناخن های بلند باعث می شوند دستان شما پیر و شبیه جادوگر نشان داده شوند. اگر ناخن ها بلند و پرانتز باشد ، دستان شما حتی بیشتر پیر می شوند. در عوض ، ناخن های خود را کمی از نوک انگشتان خود بلندتر نگه دارید نه بیشتر
رنگ های روشن لاک ناخن ، مانند نارنجی ، صورتی جیغ و قرمز ، می توانند تمرکز را از دستان پیر تغییر دهند. اطمینان حاصل کنید که قرمز گرم به جای رنگ آبی که می تواند رگها و لکه های آبی را برجسته تر و نمایان تر کند ،  بزنید. بنفش و هر سایه لاک آبی نیز همین عیب را دارد از رنگ های برهنه که بسیار ظریف هستند نیز خودداری کنید مگر اینکه پوست دستانتان بسیار لطیف و نرم باشد.

10. شما مدل موی مناسبی ندارید

بعضی از خانمها فکر می کنند که موهای بلند فقط زیباست و نشانه ی زن بودن .  هر چقدر هم که لباسهای راپانزل خود را دوست داشته باشید ، ممکن است با بالا رفتن سن  خنده آور به نظر برسند 
پس داشتن موی بلند همیشه هم مناسب نیست

با این حال ، لازم نیست که به یک مدل موی حبابی و خیلی کوتاه را امتحان کنید  می توانید موها را تا سر   شانه  کوتاه کنید 

خلاصه اینکه  طبیعت و وراثت به اندازه کافی دشمنان سن و جوانی هستند ، سعی کنید حداقل اشتباهات زیبایی را به این ترکیب اضافه نکنید. ساعت را به عکس برگردانید ، و اجازه دهید درخشش جوانی خود را با این اصلاحات آسان  بیشتر ببینید.

نام نویسنده : حامد شعبانی

ترفند زیبایی

زیباترین زن

کاشت ابرو

آموزش ارایشگری

عروس

زیبایی

چشم

ابرو

مو

پوست

میک آپ

آرایش


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

میک آپ و آرایش

آخرین مطالب سایت