نیم پست
تماس با ما

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی خوب است؟

آیا استفاده از مژه مصنوعی هر روز اشکالی ندارد؟ بسیاری از زنان با این معضل روبرو هستند که آیا از مژه مصنوعی استفاده کنند یا نه ، و مهم است که قبل از تصمیم گیری از خود بپرسید که به چه چیزی نیاز دارید. مژه های مصنوعی برای چند مورد عالی هستند: آنها فوراً چشمان شما را زیباتر می کنند و به شما شکل چشم هالیوودی می بخشند، اما همچنین یک هدف کاربردی نیز دارند. اکثر زنان برای بهبود ظاهر کلی چشم خود به آنها نیاز دارند.

لطفا در اخر این مقاله سوالات خود را برای ما بنویسید. شما می توانید سوالات خود را در مورد اکستنشن مژه و تمامی لاین های آرایشی و بهداشتی در کانال تلگرامی ما با مدیریت خانم صبا شعبانی متخصص و مدرس بین المللی بازگو کنید.

اگر تا به حال مژه مصنوعی زده اید یا کسی را دیده اید که این کار را انجام می دهد، متوجه شده اید که چقدر سرزنده و با اعتماد به نفس به نظر می رسند. برای دهه‌ها، مژه‌های مصنوعی چشم‌های زنان را زیبا می‌کنند و حجم و حالت خوب چشمها و مژه ها را به همراه دارند و همچنین اعتماد بنفس را افزایش می‌دهند. 

در حالی که بیشتر افراد معمولاً در یک مناسبت از مژه مصنوعی استفاده میکنند 
 عده‌ای هستند که آن‌ها را به طور منظم، گاهی اوقات حتی هر روز استفاده میکنند و هیچ ضرری در استفاده مرتب از آنها  نمی‌بینند. 

اگر هر روز مژه مصنوعی بزنیم چه اتفاقی می افتد؟

قبل از اینکه همه روزه در مورد داشتن ظاهری فوق العاده هیجان زده شوید. شما باید بدانید که با زدن مژه مصنوعی پوست لطیف پلک در معرض چه چیزی قرار خواهد گرفت. موادی که برای ساختن مژه مصنوعی استفاده می شود برای ایجاد واکنش آلرژیک کافی است. مژه های مصنوعی  از الیاف مصنوعی یا موهای حیوانات از جمله راسو تهیه میشود و می‌تواند باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود. با فرض اینکه بتوانید از موارد بالا جان سالم به در ببرید، چند مانع دیگر در پیش رو دارید
هنگام استفاده از مژه مصنوعی اغلب از چسب های حاوی مواد مضر استفاده می شود. این نگرانی از ماهیت سمی و سرطان‌زای چنین مواد شیمیایی، به عنوان مثال، فرمالدئید ناشی می‌شود که می تواند آسیب شدیدی به بستر و بن مژه وارد کند و همچنین آسیب به پوست اطراف فولیکول های مو و تحریک بقیه پوست اطراف چشم. چسب ممکن است حتی به چشم راه پیدا کند و منجر به درد شدید، خارش و تورم قابل توجه شود.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفت  کشیدگی است. پس از یک روز طولانی در محل کار یا یک شب بیرون رفتن، خستگی اجتناب ناپذیر است. و شما می خواهید که مژه ها را بردارید. این جایی است که اکثر افراد مژه مصنوعی  را بدون حل کردن مناسب چسب از روی چشم خود می کشند. و در این حالت تعداد کمی از مژه های طبیعی شما همراه با مژه های مصنوعی از بین می رود.

نیروی شدید کشیدن و سنگینی مژه مصنوعی روی مژه های طبیعی شما مطمئناً باعث آلوپسی کششی می شود. این حالت به دلیل کشش مداومی است که مژه های شما تحت آن قرار دارند.  علاوه بر این، آرایش سنگین و مژه های مصنوعی می تواند فولیکول های مو و غدد چربی را مسدود کند. آنها همچنین کثیفی و میکروب را بخود جذب میکنند و بستری برای باکتری ها ایجاد می کنند و مژه های شما را به منبع بالقوه عفونت تبدیل می شود.

مزایا و معایب استفاده از مژه مصنوعی 

 مزایای استفاده از مژه مصنوعی این است که شما در تمام طول روز مژه های شگفت انگیزی خواهید داشت و چه کسی دوست ندارد زیباتر و جذاب تر دیده شود  همچنین مژه مصنوعی اعتماد به نفس خانمها را افزایش می دهد.

با این حال، قرار دادن مژه مصنوعی هر روزه،  زمان‌بر است.  همچنین هزینه تعویض منظم  مژه مصنوعی را نیز در نظر بگیرید. اگرچه بیشتر آنها قیمت مناسبی دارند و قابل استفاده مجدد هستند، آن هزینه های کوچک در یک دوره زمانی طولانی مقدار قابل توجهی خواهد بود.
 حفظ چنین سبک زندگی می تواند در درازمدت پرهزینه باشد.

در نهایت، شما نمی توانید مژه های طبیعی خود را تحت شکنجه روزانه قرار دهید و انتظار داشته باشید که عواقبی در پی نداشته باشد. استفاده روزانه از مژه مصنوعی با سهم برابری از خطرات سلامتی همراه است. خطرات ناشی از واکنشهای آلرژیک به مواد مورد استفاده در ساخت مژه یا چسب و عفونت های ناشی از عدم تمیز کردن مژه ها یا مسدود شدن فولیکول های مو و غدد چربی. بدترین آنها ریزش مژه یا آلوپسی کششی است.

تا کی می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید؟

بسته به چسب مورد استفاده و روش های کاربرد مژه مصنوعی می تواند تا 3 – 7 روز باقی بماند. عموماً ایمن‌تر است که فقط حدود 12 ساعت مژه مصنوعی روی چشم داشته باشید.

ماندن طولانی مدت مژه های مصنوعی باعث می شود مژه های طبیعی شما توانایی تمیز کردن طبیعی خود را نداشته باشند. 

بهترین مژه مصنوعی برای استفاده روزانه چیست؟

 برخی از برندها محصولاتی مناسب برای استفاده ی روزانه ارائه کرده اند. 

در اینجا راهنمای کوتاهی وجود دارد که نشان می‌دهد کدام برندها برای فعالیت‌های روزمره، قرارهای عاشقانه و گردش‌های شبانه  و یا عروسی و مهمانی ایده‌آل هستند.  بهترین انتخاب برای استفاده روزمره ، مژه هایی هستند که دارای نوار بسیار نازک و  موهای ظریف هستند. اینها بسیار سبک هستند و احساس نمی کنید چیزی روی پلکهایتان قرار دارد. مژه های Ardell Duralash Naturals  Kiss My Lash
 But Better Lashes
  Effortless by Velor 

فرض کنید می‌خواهید برای  قرار ناهار با همکارتان، ظاهری مرتب داشته باشید  اما نمی‌خواهید خیلی آرایش کرده به نظر برسید. بهترین گزینه مژه‌های ضخیم و بلند با شکلی  معمولی است. این استایل از مژه به شما چشمانی زیبا و باکلاس می دهد تا با فضای مناسبت مطابقت داشته باشد. برندهایی که با این سناریو مطابقت دارند عبارتند از Ardell Wispies Fase Elashes یا سبک Flare از Sephora Collection Luxe False Lashes و Beauty Garde Graduated Flare False Lashes.

برای قرار با یک شخص خاص  یا یک دورهمی  با دوستان خود  شما به  مژه های پر و متراکم و حجیم نیاز دارید. مانند مژه های مصنوعی Sephora Collection یا Eylure Vegas Nay Bronze Beauty Lashes و Lilly Lashes 3D Mink به سبک هالیوودی.

آیا استفاده از مژه مصنوعی به مژه های شما آسیب می رساند؟

متأسفانه ، مژه مصنوعی با ریزش مژه همراه است مژه ها به خودی خود به دلیل نحوه تولید و استفاده از آنها مشکلاتی را ایجاد می کنند.

گاهی اوقات مواد شیمیایی مضر عامل اصلی ریزش مژه هستند.  آنها برای پوست حساس پلک و فولیکول های موی اطراف آن سمی هستند. و  وزن مژه مصنوعی به ساقه مژه طبیعی آسیب میزند و آنها را ضعیف و مستعد شکستن و افتادن می کند.

 استفاده از تکنیک نامناسب در برداشتن مژه مصنوعی. این عوامل مثل  کشش مداوم چسب و وزن کاذب می تواند در بدترین حالت ممکن منجر به ریزش موی مژه شود.

آیا باید هر روز مژه مصنوعی را تعویض کرد؟

بزرگترین آسیبی که می توانید به مژه های طبیعی خود بزنید، ماندن آرایش در طول شب است. تصور کنید آن همه عرق و کثیفی ناشی از یک روز کاری سخت یا یک مهمانی طولانی شبانه چه می تواند برای پوست شما ایجاد کند. مژه های مصنوعی میکروبها را به دام می اندازند و یک محیط مرطوب گرم ایجاد می کنند که به رشد باکتری ها کمک می کند.

قرار گرفتن طولانی مدت مژه های طبیعی در معرض مواد شیمیایی مضر احتمال عوارض جانبی را افزایش می دهد. احتمال عفونت یا واکنش های آلرژیک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و تنش دائمی که شفت مژه در معرض آن قرار می گیرد ، آنها را در طول زمان تضعیف می کند و منجر به آلوپسی کششی می شود.

پس بهتر است شب هنگام خواب مژه مصنوعی را بردارید  توصیه می شود مراقب باشید در هنگام برداشتن مژه ها عجله نکنید. کشیدن مژه های مصنوعی در زمانی که چسب به درستی حل نشده است به این معنی است که ممکن است چند مژه طبیعی نیز از بین برود.

چگونه می توانید مژه های مصنوعی را روی پلک بخوبی  نگه دارید؟

تکنیک خیلی مهم است 
و در اصول نحوه استفاده صحیح از مژه مصنوعی و همچنین چند نکته مفید نهفته است. اولین قدم این است که مطمئن شوید قبل از چسباندن مژه مصنوعی به چسب زمان دهید تا چسبناک شود. 30 ثانیه باید برای شروع کافی باشد. این باعث چسبیدن و سرنخوردن مژه می شود.

روش دوم تکنیک چسب دوگانه است. شما یک لایه نازک از چسب را هم روی مژه های مصنوعی و هم بر روی خط مژه خود بزنید. پس از اتمام ، می توانید آنها را با مژه های طبیعی خود شانه کنید. این دو را با هم ادغام کنید و نوار نازک پوست را بین جایی که مژه های واقعی شما به پایان می رسد و محل اتصال مژه های مصنوعی است  پنهان کنید. تکنیک خوب تضمین می کند که مژه های مصنوعی در گوشه ها  های چشم بلند  نشود.

آیا می توان با مژه های مصنوعی خوابید؟

با توجه به خطرات مرتبط با سلامتی، پاسخ منفی است. خوابیدن با مژه مصنوعی روی چشم عوارض زیادی را به همراه دارد که شدت آنها از ناراحتی خفیف تا درد کاملا متفاوت است. لیست مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود شامل موارد زیر است:

۱_عکس العمل های آلرژیتیک
۲_درماتیت تماسی پلک
۳_عفونت ها
۴_کراتوکونژونکتیویت
۵_ریزش مژه
۶_واکنشهای آلرژیک با ترکیباتی که برای تولید چسب مژه استفاده می شود .
 فرمالدئید موجود در چسب به عنوان یک آلرژن، می تواند باعث کراتوکونژونکتیویت شود که از طریق تورم پلک، قرمزی و ترشح قابل تشخیص است. و درماتیت تماسی پلک معمولاً از طریق قرمزی، خارش و تورم پلک دیده می شود. در هر صورت ممکن است مقداری ریزش مژه نیز رخ دهد. در برخی موارد ، تحریک ممکن است باعث خارش و کشیدن اطراف پلک شود و منجر به وضعیتی به نام ماداروزیس می شود.

  شایع ترین عفونتهای ناشی از استفاده مداوم از مژه مصنوعی   بلفاریت ناشی از عفونت استاف (استافیلوکوکوس اورئوس) و صورتی چشم (ملتحمه باکتریایی) و زائده هایی که معمولاً قوز نامیده می شوند نیز ممکن است روی پلک ظاهر شود.

نام نویسنده : صبا شعبانی

بهترین آموزش اکستنشن مژه

آموزش اکستنشن مژه در تهران

آموزش اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

مژه مصنوعی خوب است

فواید مژه مصنوعی

مضرات مژه مصنوعی

مژه مصنوعی ضرر دارد؟


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

اکستنشن مژه چشم گربه ای یا کت آی آموزش نحو اجرای اکستنشن مژه چشم گربه ای یا کت آی همراه با صبا شعبانی

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

مژه مصنوعی ضرر دارد؟

آخرین مطالب سایت