نیم پست
تماس با ما
منابع آزمون لیسانس به پزشکی

متقاضیانی که علاقه مند هستند در رشته پزشکی به تحصیل بپردازند باید در کنکور تجربی شرکت کنند. لازم به ذکر است بدانید بسیاری از افراد موفق به قبولی در کنکور تجربی نمی شوند به همین دلیل یک فرصت منحصر به فرد در اختیار این دسته از افراد قرار داده می‌شود تا بتوانند از طریق آزمون لیسانس به پزشکی در رشته پزشکی مورد نظرشان تحصیل کنند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می توان در آزمون لیسانس به پزشکی قبول شد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی دو روش وجود دارد روش اول استفاده از تجربه مشاورین مجرب ایران تحصیل که خود رتبه های برتر سال های گذشته کنکور تجربی بودند. راه دیگر استفاده از منابع لیسانس به پزشکی است در واقع اگر شما خرید منابع لیسانس به پزشکی را در دستور کار خود قرار دهید به راحتی می توانید در آزمون لیسانس به پزشکی قبول شویم.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی در مورد اهمیت اطلاع از رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی در اختیار شما قرار دهیم. از سوی دیگر شرایط شرکت در این آزمون را ارائه می کنیم و به بررسی بهترین منابع لیسانس به پزشکی و بسیاری از موارد دیگر خواهیم پرداخت. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که شما با مطالعه این مقاله به راحتی می توانید بخشی از مسیر موفقیت و قبول شدن در آزمون لیسانس به پزشکی را طی کند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موارد ذکر شده تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

برای قبول شدن در آزمون لیسانس به پزشکی نیاز به منابع دارید، برای دانلود منابع لیسانس به پزشکی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

اهمیت اطلاع از منابع لیسانس به پزشکی چیست؟ 

همان طور که می دانید برای هر آزمونی منابعی پیشنهاد می شوند که فرد برای کسب آمادگی جهت قبولی در آزمون، باید آن ها را مورد مطالعه قرار دهد.  منابعی جامع و کامل که بتواند موجب کسب بهترین نمره و رتبه برای داوطلبان شود.  در صورت عدم اطلاع فرد از بهترین منابع معرفی شده برای قبولی در انواع آزمون ها موفق نشدن وی دور از ذهن نیست.  از جمله این آزمون ها می توان به آزمون لیسانس به پزشکی اشاره کرد چون بسیاری از داوطلبان در رای شرکت در این آزمون دائما سئوال برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ را مطرح می کنند. در مجموع بهتر است بدانید منابعی هم برای آن معرفی شده است و شما میتوانید از این منابع استفاده کنید.  با توجه به مشکل بودن این آزمون و این که قبولی در آن کار هر کسی نیست اطلاع از کارنامه قبول شدگان لیسانس به پزشکی می تواند کمک بزرگی به فرد باشد.

برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟

شرایط شرکت در آزمون

متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی را داشته باشند که هر یک از این مدرک ها در جدول زیر برای شما ذکر شده است. همچنین جهت اطلاع کامل از همه ی شرایط، می توانید مقاله شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را مطالعه فرمایید. اگر داوطلبی مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت مگر اینکه دارای شرایطی خاص باشد.

توجه: اگر فردی در آزمون پذیرفته شود اما مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد، مصاحبه علمی وی لغو خواهد شد.

 

 

بهترین منابع لیسانس به پزشکی چه ویژگی هایی دارند؟ 

شاید این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که در زمان خرید منابع لیسانس به پزشکی باید چه منابعی را انتخاب کنم؟ بهترین رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی کدام ها هستند؟  رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی باید چه ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشند تا بتوان صفت بهترین را بر روی آن ها گذاشت و برای قبولی به آن ها اطمینان کرد؟  در پاسخ به شما دوستان گرامی باید عرض کنیم که در زمان خرید منابع لیسانس به پزشکی باید رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی را انتخاب کنید که بتوانند مطالب درسی را به طور جامع و کامل و با تکنیک های خاصی به شما آموزش دهند. در جدول زیر ما منابع آزمون را با توجه به آخرین آزمونی که برگزار شده برای شما ذکر کرده ایم.

 

 

جزوات آزمون لیسانس به پزشکی

برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی، علاوه بر نیاز به داشتن منابع مورد نیاز بسیاری از داوطلبان نیاز به استفاده از جزوات آزمون لیسانس به پزشکی نیز هستند. این جزوات به طور مختصر شامل تمام نکات مندرج در دروس مورد مطالعه برای آزمون هستند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که هیچ جزوه‌ای نمی‌تواند جای کتاب را برای داوطلبان پر کند. اما با توجه به کامل و جامع بودن این جزوات می توان گفت که وجود آن ها نقش زیادی در یادگیری هر چه بهتر مفاهیم و مطالب درسی برای داوطلبان ایفا می کند. 

در ادامه بهتر است ذکر کنیم علی الخصوص داوطلبانی که زمان زیادی برای مطالعه کلیه مطالب مفاهیم درسی ندارند و تنها می توانند مطالب مهم پرسؤال را مطالعه کنند.  برای دسترسی به جزوات آزمون لیسانس به پزشکی و نتایج آزمون لیسانس به پزشکی نیز می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل کنید. مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات مفید و کاملی را در اختیار شما قرار دهند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل کنید.

 

 

برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی وارد شوید.

 

 

برای آزمون لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟

سوال برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ توسط بسیایر از داوطلبان مطرح می شود به همین دلیل در این بخش تصمیم داریم این مبحث را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید منابع این آزمون شامل چند بخش مختلف می شوند که در هر یک از این بخش ها نیز چندین کتاب مختلف را در برمی گیرند. با توجه به اینکه رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی معرفی شده تنها شامل نام کتب هستند بنابراین، ما برخی از مؤلفین هر یک از این کتب را نیز معرفی می کنیم. جزوات آزمون لیسانس به پزشکی نیز شامل جزوات کاملی در تمامی دروس هستند.

لازم به ذکر است بدانید رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی ذکر شده در زیر مربوط به سال های قبل هستند.  در صورت نیاز به اطلاع از منابع علوم پایه لیسانس به پزشکی و دیگر دروس با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. پس از اطلاع دقیق از این منابع دیگر در رابطه با یافتن پاسخ برای این سؤال که برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ مشکلی ندارید و سردرگم نیستید.  این گونه، در زمان خرید منابع‌ لیسانس به پزشکی دیگر مشکلی بابت انتخاب منابع آن هم بهترین منابع ندارید و دیگر می دانید که برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟

 

خرید منابع آزمون لیسانس به پزشکی

 

انگل شناسی

 • Medical parasitology, Markell
 • کرم شناسی پزشکی دکتر فریدون ارفع
 • تک‌یاخته پزشکی-دکتر ادریسیان – دکتر رضائیان – دکتر قربانی – دکتر کشاورز – دکتر محبعلی ۱۳۸۶
 • بیماری‌های انگل در ایران (بیماری‌های تک‌یاخته‌ای) دکتر اسماعیل صائبی

فیزیک پزشکی

 • میکروب‌شناسی پزشکی جاوتز
 • میکروب‌شناسی پزشکی مورای
 • میکروب‌شناسی پزشکی زینسر

بیوشیمی

 • rinciples of Biochemistry,Lehninger
 • Harper
 • Text book of Biochemistry, Devil

فیزیولوژی

 • Text book of medical Physiology, A.Guyton & E.Hall, (W.B.sanders)
 •  Review of medical physiology, W.F.Ganong.Applenton&Lange
 •  Text book of medical Physiology,Berlle&Levy.Mosby

زبان انگلیسی

 • Eglish for students of mesicine(ESM)۲
 • English for students of medicine(ESM)۳ Medical English
 • , Vaughan James ”Mosby,s Medical, Nursing and Allied Health Dictionary
 • از کتاب‌های ردیف ۴ بخش Medical Terminology صفحه ۱۷۳۳ تا ۱۷۴۹

بهداشت

 • طب پیشگیری و پزشکی اجتماعی، تألیف پارک سال ۲۰۰۲ ف ترجمه دکتر خسرو رفائی شیر پاک، جلد ۱، ۲، ۳، ۴
 • مطالب خواندنی درباره بیماری‌های اسهالی ترجمه احمدرضا فرسار، انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 •  شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ایران – دکتر کامل شادپور-انتشارات گسترش شبکه‌های بهداشتی، درمانی کشور
 • مجموعه آخرین دستورالعمل‌های مربوط به ARI,IDD,CDD,EPI

قارچ شناسی

 • کتاب قارچ‌شناسی پزشکی جامع تألیف دکتر فریده زینی، دکتر سید علی مهبد و دکتر مسعود امامی – انتشارات دانشگاه تهران
 • Medical mycology.E.G.V.Evans and M.D.Richardson (ترجمه دکتر خسروی)

روان شناسی

 •  زمینه روانشناسی هیلگارد ترجمه دکتر محمدتقی بذاهنی و همکاران – ۱۳۸۵- ناشر انتشارات رشد

 

پادکست صوتی مقاله 


رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی

اخبار پیرامون رشته پزشکی

نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، امسال در مقایسه با سال گذشته و ظرفیت مشابه، حدود به ۵۰۰ دستیار بیشتر جذب شده اند. این نکته را در نظر داشته باشید صندلی‌های خالی دستیاری خصوصا در رشته‌های مورد نیاز به نحو چشمگیری پر شد. اگر بخواهیم یک رشته را برای شما مثال بزنیم، حدود  به ۵۰ درصد صندلی‌های خالی سال گذشته رشته بیهوشی، در آزمون امسال پر شده است.

ظرفیت پزشکی بر اساس بومی گزینی و مناطق محروم افزایش می یابد.

 کبگانیان، دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه ۱۶۳ این ستاد در جمع خبرنگاران گفت: وزارت بهداشت باید ظرف مدت ۲ ماه نظرش را درباره افزایش ظرفیت پزشکی ارائه می‌داد که کمی بیشتر از ۲ ماه طول کشید، میزان افزایش ظرفیت باید با وزارت بهداشت یکی می‌شد که برخی از این اعداد با هم متناقض بودند. چون سیاستگذاری بدون عدد و رقم نمی‌شود.

شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد.

شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و دکتری تخصصی اعلام شد و شما میتوانید با ورود به وب سایت رسمی دانشگاه پردیس خودگردان از میزان شهریه رشته خود در این دانشگاه مطلع شوید.

 

جهت کسب اطلاعات در حوزه ثبت نام لیسانس به پزشکی وارد شوید.

 

خلاصه مطلب

آزمون لیسانس به پزشکی یک فرصت برای داوطلبانی است که نتوانستند در کنکور گروه تجربی در یکی از رشته های پزشکی قبول شوند. اگر شما هم با در کنکور قبول نشدید اصلا نگران نباشید چون این فرصت در اختیار شما قرار داده می شود تا در یکی از رشته های پزشکی تحصیل کنید. توجه داشته باشید داوطلبانی میتوانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند که در رشته تجربی و ریاضی فارغ التحصیل شدند. در ادامه بهتر است به سراغ شرایط شرکت در این ازمون برویم چون شرایط زیادی برای قبول شدن در آزمون لیسانس به پزشکی وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. اما مهمترین مسئله که باید به آن توجه کنید دسترسی به منابع کامل و جامع می باشد.

در ادامه بهتر است بیان کنیم برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی باید به منابع توجه زیادی داشته باشید زیرا خرید منابع جامع و کامل می توانند درصد قبولی شما را به صورت چشمگیری افزایش دهند. این مسئله را در نظر داشته باشید برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی در گام اول باید شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشید برای مثال یکی از شروط اصلی شرکت در این آزمون داشتن مدرک زبان انگلیسی است در واقع شما باید یکی از مدارک تافل، آیلتس و غیره را داشته باشید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. اگر به دنبال بهترین منابع هستید بهتر است بدانید بهترین منابع لیسانس به پزشکی، منابع هستند که به طور جامع و کامل با تکنیک های منحصر به فرد مطالب را به شما آموزش دهد. البته جزوات آزمون لیسانس به پزشکی توسط بسیاری از داوطلبان در کنار منابع مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر افراد بر این معتقد هستند که جزوه های آزمون لیسانس به پزشکی در قبولی آنها تاثیر بسیار زیادی داشته است. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد به سوال برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ پاسخ دهد و شما را نسبت به منابع لیسانس به پزشکی آگاه کند.

 

برای دانلود فایل PDF این ماله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

منابع لیسانس به پزشکی 1401 | شرایط شرکت در آزمون

آخرین مطالب سایت