نیم پست
تماس با ما
حذفیات کنکور ریاضی 1401

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد. طبق اعلام سازمان سنجش برخی از صفحات و مباحث رشته ریاضی برای کنکور امسال حذف شده و جزء منابع نمی باشد. بر این اساس، داوطلبان بایستی با تهیه این فهرست، برای مطالعه سایر دروس برنامه ریزی کنند. حقیقت این است که خبر انتشار حذفیات کنکور ریاضی 1401 برای متقاضیان آن مانند رشته های دیگر خوشحال کننده است، چرا که بدین وسیله از حجم مطالب کمی کاسته می شود.

 

 

 

 

حذفیات کنکور ریاضی 1401 کدامند؟

 

حذفیات کنکور ریاضی 1401 کدامند؟

حذفیات کنکور ریاضی 1401 کدامند؟

 

منابع کنکور هر ساله دستخوش تغییراتی می ‌شود. منظور از این تغییرات اضافه شدن و یا اضافه گشتن برخی مطالب به کتابهای درسی است. رشته ریاضی نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. سازمان سنجش برای داوطلبان کنکور ریاضی مانند همه رشته های دیگر فهرستی از حذفیات کنکور ریاضی را منتشر می کند. متاسفانه برخی از داوطلبان به دلیل عدم آگاهی از آخرین اخبار آموزشی وقت خود را برای مطالعه مطالبی می کنند که سوالی از آنها مطرح نمی شود.

البته برخی از افراد با شنیدن نام حذفیات، تصور می کنند که منظور بخش اعظمی از کتاب است. در حالیکه این چنین نیست و به طور معمول قسمت های جزئی مانند بعضی از پاورقی ها، بیشتر بدانید و یا صفحات معدودی در این لیست جای می گیرند.  بنابراین، توصیه می کنیم که حتما سعی کنید وقتی لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد ، آن را از منابع موثق آن تهیه کنیدکه بعدا دچار مشکل نشویم.

دلیل این پیشنهاد آن است که اگر لیست دریافتی شما دقیق و صحیح نباشد، امکان دارد درسی را به اشتباه جزء حذفی ها حساب کنید و نخوانید، در صورتیکه در آزمون کنکور از آن ها سوال طراحی می شود. سایت ایران تحصیل، در این امر امانتدار است و به روزترین حذفیات و منابع درسی کنکور سراسری  را در اختیار داوطلبان عزیز قرار می دهد. اچنانچه در این مورد هر گونه سوالی دارید، مشاورین ما دلسوزانه در خدمت شما هستند.  

 

 

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد

 

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد

 

یکی از موضوعاتی که در حیطه حذفیات کنکور ریاضی 1401 وسایر رشته ها همواره ذهن برخی از داوطلبان رو به خود مشغول می کند، این است که آیا برای داوطلبان نظام قدیم هم فهرست حذفیات اعلام می شود؟ نگرانی های این عزیزان کاملا درک است، چرا که سازمان سنجش در طی اخبارهایی که منتشر نموده است، اعلام کرده بود که برای امسال کنکور نظام قدیم نداریم. اما خوشبختانه زمزمه هایی در مورد تکرار این آزمون در سال جاری شنیده می شود.

به همین دلیل، مطمئنا سازمان سنجش اهتمام لازم را به این دوستان داشته و نکات لازم را مبذول می دارد. در ادامه نه تنها لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی نظام جدید، بلکه نظام آموزشی قدیم را نیز ذکر خواهیم کرد تا تمامی کنکورهای عزیزمان با خیالت راحت برای مطالعه خود برنامه ریزی کنند. البته پیشنهاد می کنیم که حتما بعد از آنکه از فهرست حذفیات کنکور سراسری آگاه شدید، آن ها را با دقت در کتاب شناسایی و علامت گذاری کنید.

اگر حذفیات را متمایز نکنید، ممکن است دوباره به خواندن آن ها مشغول شوید. این کار نه تنها زمان، بلکه انرژی را از شما می گیرد. در حالیکه می توانید این وقت را صرف مباحث مهم و سوال خیز نمایید. یادتان نرود که برای موفقیت در رشته تان، تنها آگاهی از حذفیات کنکور ریاضی کافی نمی باشد، بلکه شما باید روش و تکنیک نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای زدن 100 درصد را یاد بگیرید تا همانند نفرات برتر، بتوانید درصد بالایی کسب کنید.

 

حذفیات کنکور ریاضی 1401 نظام جدید

 

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد ( نظام قدیم)

 

 

حذفیات دروس عمومی کنکور ریاضی ( نظام جدید)

 

 

برای کنکور ریاضی چگونه درس بخوانیم؟

رشته ریاضی یکی از رشته هایی که اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، بسیاری از داوطلبان خود را در آن ناتوان می دانند. دلیل این احساس هم بر می گردد به ماهیت فرمولی بودن این رشته، چرا که اغلب دروس با وجود داشتن بخش های متنی و تعریفی اما با حل مسئله سر و کار دارد. همین موضوع شده که برخی از داوطلبان رشته های تجربی و انسانی درصدهای پایینی در درس ریاضی یا فیزیک داشته باشند. در حالبکه نسبتا ضریب بالایی دارد.

اما داوطلبان کنکور ریاضی نمی توانند نسبت به این قضیه بی تفاوت باشند. پس از اینکه لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد، یکی از کارهای مهمی که داوطلبان ریاضی باید انجام دهند، این است که بودجه بندی ها را تهیه کنند. برای مثال، از بودجه بندی هندسه کنکور به همراه دروس و نکات مهم اطلاعات کافی را داشته باشند. علاوه بر این، شیوه خواندن کتاب، اولویت بندی مطالب، فاصله تست زنی و نحوه مرور از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته ناگفته نماند که تکنیک های حل مسایئل نیز بسیار مهم است. در دنیای امروز میانبرهای آموزشی به داوطلبان معرفی می شود که در کمترین زمان ممکن و با دقت بسیار بالایی شما را به پاسخ می رساند. کشف این تکنیک ها ممکن است در زمان و توانایی ما نگنجد. اما چیزی مانند جزوه محاسبات سریع منتظری می تواند بسیار کمک کننده باشد. به طور کلی توصیه می کنیم که اگر به دنبال رتبه بالا هستید، از فکر روش ها یمعمول خارج شوید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مطلب لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد. چنانچه در مطالعه دروس رشته ریاضی، نحوه تست زنی، رشته های دانشگاهی و شرایط بازار کار آن ها سوال دارید، می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید. همکاران ما در فضایی دوستانه و صمیمی، در تمامی روزهای هفته و از ساعت 8 صبح تا 1 شب از طریق شماره های 9099075307 ( سراسر کشور) و  9099075307 (استان تهران) در خدمت شما عزیزان و پاسخگوی تمامی سوالات خواهند بود.

مطالب مرتبط

طلاع از بودجه بندی حسابان کنکور و 15 مورد از نکات و مباحث مهم 1401

آموزش محاسبات سریع ریاضی در 30 روز را بدانیم

اطلاع از ودجه بندی کنکور ریاضی 1401

حذفیات کنکور ریاضی 1401

لیست جدید حذفیات کنکور ریاضی اعلام شد

معرفی حذفیات کنکور ریاضی 1401

آخرین مطالب سایت