نیم پست
تماس با ما
معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری 1401 متفاوت است. داوطلبانی که قصد دارند در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس های خودگردان، واحدهای مجازی، دانشگاه آزاد، دانشگاه فنی حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی درس بخوانند باید شرایط معدل تعیین شده برای ورود به دانشگاه ها را رعایت کنند.

معمولا معدل مورد نظر، تحت عواملی مانند نوع دیپلم، مقطع انتخابی و سال فارغ التحصیلی متغیر است. به عنوان مثال در یک رشته و مقطع، ملاکی که برای معدل در نظر گرفته می‌شود، مدرک دیپلم است.  در حالی که برای سایر مقاطع و رشته‌ها معدل کتبی دیپلم ملاک قرار دارد. داوطلبان برای ثبت نام در هر کدام از رشته‌ها و دانشگاه‌های سراسری می‌بایست از معدل لازم برای ورود به رشته‌های بدون کنکور انتخابی اطلاعاتی داشته باشند تا در آن قبول شوند.

علت اهمیت اطلاع از معدل لازم برای رشته های سوابق تحصیلی این است که این موضوع در کنار شرایط عمومی و اختصاصی دیگر در نظر گرفته می شود و  برای دوره های بدون آزمون مهم هستند. در این نوشته قصد داریم در مورد معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری 1401 صحبت کنیم تا این موضوع برای شما روشن شود.

تمام افراد که تصمیم دارند بدون شرکت در کنکور در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی تحصیل کنید، بهترین مسیر را مشاورین مجرب آکادمی ایران تحصیل میتوانند به شما نشان دهند. برای تحصیل بدون شرکت در کنکور در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری چقدر است؟

از چند سال قبل تاکنون ورود بدون آزمون به دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی و معدل سال سوم دبیرستان به بحث داغی تبدیل شده است، اما در این میان سؤالی که مطرح می شود این است معدل لازم برای پذیرش دانشجو در دانشگاه سراسری چقدر است؟

اطلاع از این موضوع در کنار سایر شرایط و ضوابط تعیین شده برای ثبت نام می تواند از اهمیت بسیاری برخوردار باشد، اما آیا چیزی در مورد معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری می دانید؟ حداقل معدل لازم برای رشته های بدون کنکور چقدر تعیین شده است؟ معمولا این ها، پرسش های متداول شما داوطلبان عزیز است که در بخش بعدی این نوشته پاسخگوی آن ها هستیم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پذیرش بدون کنکور دانشجو کلیک کنید.

 

ملاک معدل در ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

پس از تصویب و اجرای طرح پذیرش بدون آزمون دانشجو در دانشگاه های سراسری، این طرح حداقل برای 85% از رشته محل‌های دانشگاه‌های دولتی کشور برگزار خواهد شد.  معمولا این اقدامات در راستای حذف کنکور سراسری صورت می‌گیرد و از آن پس تمامی دانشگاه‌های در مقاطع مختلف باید بدون کنکور دانشجو بپذیرند.

هر کدام از دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن مقطع مورد نظر خود که همان کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته است، ملاکی برای معدل دارند. در جدول زیر لیستی از دانشگاه‌ها به همراه مقاطع مورد پذیرش و ملاک معدل در ثبت نام آن ها برای سال تحصیلی 1401 ارائه می کنیم.

 

 به صورت خلاصه، بخش‌های قرار گرفته در جدول بالا به این معنی است که اگر داوطلبی برای یک رشته تحصیلی در مقطعی ثبت نام کند، معدل او ملاکی برای سنجش در آن مقطع خواهد بود و فرد با آن معدل نسبت به سایر متقاضیان آن رشته محل سنجیده می شود.

معدل لازم برای رشته های سوابق تحصیلی

همه چیز در مورد معدل لازم برای رشته های بدون آزمون سراسری

خوب است بدانید که در حال حاضر چیزی به عنوان معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری وجود ندارد. یعنی شما با هر معدلی می توانید در دوره های بدون آزمون دانشگاه های سراسری شرکت کنید. در واقع ضریب معدل کتبی شما در دیپلم، برای ورود به  دانشگاه های سراسری بدون کنکور تاثیر گذار  است. این ضرایب معمولا بر اساس گروه تحصیلی و نوع دیپلم متفاوت هستند.

حال شما برای اطلاع از ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی دوران دبیرستان در رشته های مختلف می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. فقط توجه داشته باشید که اگر چه معدل لازم برای رشته های بدون کنکور از طرف سازمان سنجش تعریف نشده است، اما بدانید هر چه معدل شما بیشتر باشد به مراتب قبولی شما بیشتر خواهد بود.

 

برای تحصیل در رشته های دندان پزشکی، پزشکی و پیراپزشکی بدون نیاز به شرکت در کنکور میتوانید از مشاورین مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین ایران تحصیل بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

حداقل معدل لازم برای رشته های بدون کنکور

 

شرط معدل ثبت نام رشته های بدون کنکور ۱۴۰۱ 

همانطور که در ابتدا گفتیم، معیار و ملاک پذیرش داوطلبین در کد رشته محل‌‌های بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری و آزاد، معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور است.

اکثر افرادی که قصد دارند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌‌های سراسری و آزاد را انجام دهند، ممکن است به دلیل نداشتن معدل حداقلی که برای این کار در نظر گرفته شده است از رقابت خارج شوند. به طوری که موفق به ثبت نام و پذیرش نهایی در دانشگاه مدنظر خود نشوند.

برای اینکه این مسئله را به صورت کامل درک کنید باید گفت زمانی که دانشگاهی برای پذیرش دانشجو در یک رشته، شرط معدل در نظر می‌گیرد، به این معنی است که اگر داوطلبینی از معدل تعیین شده معدل کمتری داشته باشند، به نوعی مجاز به ثبت نام نخواهند بود. اما با این حال برای ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری و  آزاد به هیچ وجه شرط معدل لحاظ نمی‌شود. بنابراین کلیه دانش آموزان با داشتن معدل لازم یا هر معدلی می توانند در دانشگاه خود ثبت نام کنند.

 

برای اطلاع از نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

حداقل معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری چقدر تعیین شده است؟

شاید از خود سوال کنید که با توجه به عدم وجود معدل لازم برای رشته های بدون آزمون سراسری آیا حتی هیچ حداقلی برای آن تعیین نشده است؟ باید در این مورد بیان کرد، معدل به گونه ای باشد که شما در آن تمام دروس مورد نظر خود را پاس کرده باشید و هیچ گونه مردودی در آن نباشد. لذا بعد از آن می توانید در دوره بدون آزمون دانشگاه ها شرکت کنید.

حداقل معدل لازم برای رشته های بدون آزمون سراسری چقدر تعیین شده است؟

چه زمانی می توان برای انجام ثبت نام رشته های بدون آزمون اقدام کرد؟

در حال حاضر با ورود کرونا و شیوع آن، برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری آزمون های سراسری و ثبت نام بدون آزمون در انواع رشته های تحصیلی با مشکل مواجه شده است. به طوری که قرار بود ثبت نام گسترده داوطلبان شرکت در دوره های بدون آزمون از اسفند ماه آغاز شود و تا چندین ماه جهت ثبت نام و انتخاب رشته آن ها سایت باز باشد.

در حالی که با این وضعیت نمی توان تاریخ مشخصی را برای انجام این ثبت نام پیش بینی کرد و همچنان باید منتظر بهتر شدن اوضاع و خروج ویروس کرونا از کشور باشید. اما طبق گزارش های اعلام شده از سایت سنجش این سازمان تصمیماتی را در این مورد  گرفته است تا هر چه سریعتر این برنامه را اجرا کند. برای اطلاع از زمان حدودی انجام ثبت نام در دوره بدون آزمون دانشگاه ها می توانید از کمک مشاوران ایران تحصیل به صورت تلفنی استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بروز در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر تهران کلیک کنید.

 

چه شرایطی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها تعریف شده است؟

باید بیان کرد با وجود آن که معدل لازم برای رشته های بدون کنکور وجود ندارد، اما به مراتب شرایط دیگری برای انتخاب رشته در دوره بدون آزمون در نظر گرفته شده است که لزوماً باید مورد توجه قرار بگیرند. این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که برای هر فرد داوطلب شامل می شوند.

بهتر است قبل از اطلاع از شرایط تعریف شده برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها از این شرایط درج شده در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی اطلاع حاصل کنید. اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این شرایط مشخص شده هستید کمک گرفتن از مشاوران خبره در این زمینه می تواند برای شما راهگشا باشد.

آکادمی ایران تحصیل با همکاری بهترین مشاوران ایران و بهره گیری از جدیدترین متدهای مشاوره، تحصیل داوطلبین گرامی در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی را بدون نیاز به شرکت در کنکور تضمین می کنند، بر روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

 

معدل لازم برای رشته های سوابق تحصیلی

 

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره بدون آزمون چه مواردی هستند؟

ثبت نام در دوره بدون کنکور دانشگاه های سراسری روزانه، پیام نور، شبانه، غیرانتفاعی و غیره به مدارکی نیز نیاز دارند. در واقع، اهمیت وجود این مدارک به اندازه ای است که شما بدون تکمیل آن ها نمی توانید ثبت نام کنید.

اگر به دنبال شناخت مدارک لازم برای ثبت نام در دوره بدون آزمون دانشگاه ها هستید و می خواهید این مدارک را تا روز ثبت نام دانشگاه ها آماده کنید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه مشورت کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره بدون آزمون چه مواردی هستند؟

چگونه می توان برای ثبت نام بدون آزمون سراسری اقدام کرد؟

ثبت نام در رشته های بدون آزمون مراحل و فرآیندهایی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. از جمله این مراحل ورود به سایت سنجش، خرید کارت اعتبار از طریق سایت، دریافت شماره پیگیری و موارد دیگر است.

اگر به دنبال شناخت دقیق مراحل ثبت نام در این دوره از ورود به دانشگاه ها هستید می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چه رشته هایی به صورت بدون آزمون سراسری ارائه می شوند؟

باید عرض کنیم که رشته های بدون آزمون سراسری در انواع گروه های آزمایشی هنر، زبان، تجربی، انسانی و ریاضی ارائه می شوند.

در این بخش به برخی از رشته هایی که می توانید بدون شرکت در کنکور سراسری در آن ها تحصیل کنید را مشخص می کنیم.

 

اخبار پیرامون معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری

  • سوابق تحصیلی در کنکور 1402حدود 60 درصد موثر است.

بر اساس اعلامیه‌ایی که از سوی مسئولین شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شده است، کنکور در سال‌های آینده تغییر خواهد کرد. به طوری که سهم 60 درصدی سابقه تحصیلی دانش آموزان در آن قابل مشهود است. همچنین در آن دروس عمومی به تدریج از کنکور سراسری حذف شده و به قسمت سوابق تحصیلی منتقل خواهند شد. لذا تنها دروس تخصصی در آزمون آورده می شوند.

  • معدل لازم برای رشته‌های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

از فروردین ماه تا شهریور هر سال شما می‌توانید با در نظر گرفتن رشته‌هایی که سازمان سنجش آن ها را از قبل بدون کنکور اعلام کرده است می توانید در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و دولتی ثبت نام کنید. قبولی یا عدم قبولی شما در رشته های مشخص شده به معدل کتبی دیپلم و سوابق تحصیلیتان بستگی دارد.

 

در صورتی که علاقه مند هستید بدون شرکت در کنکور در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنید پیشنهاد می کنیم با کلیک بر روی لینک مربوطه با مشاورین مجرب ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

روش کسب معدل لازم برای رشته های سوابق تحصیلی

خلاصه مطلب

پذیرش داوطلبین بدون آزمون دانشگاه‌ها معمولا در زمان‌های مختلفی بر اساس تصمیمی که دانشگاه‌ها در این زمینه اتخاذ کرده اند، به واسطه سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد.

داوطلبین می‌بایست با مراجعه به این وبسایت از کلیه بخش‌های دفترچه و همچنین زمان ثبت نام مطلع شوند در نهایت معدل لازم برای رشته های بدون آزمون سراسری را مشاهده کنند. در این صورت می توانند تصمیمات خود را بگیرند.

حداقل معدل لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری، به پارامترهای زیادی از جمله واحد دانشگاه مورد نظر و رشته داوطلبان بستگی دارد. در صفحه فوق به صورت کامل به بررسی معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری پرداختیم که در صورت بروز مشکل و ابهام پس از مطالعه این صفحه می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF این صفحه کلیک کنید.

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری 1401

آخرین مطالب سایت