نیم پست
تماس با ما
معافیت متولدین 54 تا 64

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی تمامی افرادی که در سن مشمولیت به خدمت سربازی قرار میگیرند، موظف به انجام سربازی می باشند. اما گاها بر اساس شرایطی به برخی از افراد معافیت داده می شود. یکی از این معافیت ها مربوط به معافیت متولدین 54 تا 64 می باشد که معافیت بخشودگی سنی است و بر اساس دستور مستقیم رهبری به اجرا در آمد. معافیت بخشودگی سنی برای افرادی که دارای مدارک تحصیلی بوده قابل اجرا می باشد. در ادامه مراحل دریافت معافیت متولدین 54 تا 64 و شرایط دریافت را به طور مفصل بیان خواهیم کرد. همچنین در صورت سوال از نحوه ثبت نام و  شرایط ویژه متولدین  54 تا 64 می توانید با مشاورین ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

 

آشنایی با معافیت نظام وظیفه

👤 همان طور که اشاره شد معافیت سربازی در شرایطی مقدور می باشد و معافیت ها انواع مختلفی دارد و افراد در صورت داشتن شرایط یکی از آن ها را بر می گزیند.

انواع معافیت نظام وظیفه به شرح زیر می باشد:

🔔 اطلاعیه 🔔

هر یک از این معافیت ها شرایط خاصی دارند که برای اطلاع از تمامی شرایط می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

آشنایی با معافیت نظام وظیفه

شرایط معافیت متولدین 54 تا 64 چیست؟

👤 افراد متولد 1454 تا 1364 با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری، افرادی که شرایط زیر را دار باشند از خدمت سربازی معاف شده و برای آنها کارت معافیت عفو رهبری ارسال می گردد.

👤 شرایط معافیت متولدین 54 تا 64 بر اساس معافیت رهبری بر اساس قوانین نظام وظیفه بوده و به تمامی افراد مشمول ابلاغ می گردد. افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند از سن 18 سالگی تا سن 50 سالگی مشمول خدمت سربازی هستند و افرادی که در این بازه سنی به خدمت سربازی نروند از خدمت سربازی غیبت کرده اند و به عنوان سرباز فراری شناخته خواهند شد.

👤 اما معافیت متولدین 54 تا 64 برای افرادی است که  در بازه سنی 54 تا 64 بوده و دارا مدارک تحصیلی می باشند . در واقع می تواند گفت افرادی که قصد دارند از معافیت متولدین 54 تا 64 استفاده نمایند باید شرایط سن و یا مدرک تحصیلی را داشته باشند

افراد باید یکی از 5 دسته زیر باشند تا بتوانند از این معافیت متولدین 54 تا 64 استفاده نماید. این 5 دسته به شرح زیر است:

به طور کلی می توان گفت به جز موارد آخر اگر فرد بالاتر از سن 50 سال را داشته باشد و هنوز کارت پایان خدمت نداشته باشد می تواند بدون گرفتن کارت پایان خدمت و با داشتن تنها شناسنامه عکس دار از امکانات داشتن کارت پایان خدمت خود استفاده نماید و اما به طور کل گرفتن کارت خدمت در سن پایین و بهره مندی از خدمات آن آسان تر از انتظار تا سن 50 سالگی می باشد.

📌 برای اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نحوه دریافت معافیت متولدین 54 تا 64

دریافت معافیت متولدین 54 تا 64 یا همان معافیت بخشودگی سنی خیلی کار سختی نمی باشد و با انجام مراحل زیر می توانید برای این معافیت اقدام نمایید. همچنین در خصوص هر گونه سوال در این مراحل می توانید با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط بگذارید و مشکل خود را حل نمایید.

👤 مراحل دریافت معافیت بخشودگی سن به شرح زیر است:

🔶 برای این کار ابتدا باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و دفترچه خدمت را دریافت نمایید.

🔶 پس از مطالعه دفترچه و آشنایی با شرایط و قوانین معافیت عفو رهبری برای بخشودگی سن باید مدارک مورد نیاز در دفترچه را ارائه نمایید.

🔶 سپس از طریق پلیس +۱۰ باید درخواست معافیت خود را ارسال نمایید.

🔶 پس ار تایید مدارک و شرایط شما کارت معافیت شما صادر می گردد.

🔶 در نهایت شما می توانید کارت معافیت خود را از طریق دفاتر پلیس +۱۰ دریافت نمایید.

🔶 در نهایت همان طور که اشاره شد افرادی که سن 50 به بالا هستند دیگر نیازی به درخواست کارت معافیت ندارند و با همان شناسنامه عکس دار خود می توانند از خدمات کارت معافیت بهره مند شودند.

نحوه دریافت معافیت

📌 برای اطلاع از معافیت کفالت سه خواهری بر روی لینک کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت معافیت متولدین 54 تا 64

👤 افرادی که قصد استفاده از معافیت متولدین 54 تا 64 را دراند باید مدارکی را ارائه نمایند که برخی از مهمترین آن ها موارد زیر است:

مدارک نام برده را باید به دفاتر خدمات الکترونیکی نزدیک به محل زندگی تحویل داده تا درخواست  معافیت شما برای سازمان ارسال گردد. سپس پس از انجام مراحل کارت معافیت برای شما ارسال می گردد.

مدارک مورد نیاز بخشودگی سنی برای مشمولان مقیم خارج از کشور

👤 افراد مقیم خارج از کشور که دارای شرایط معافیت متولدین 54 تا 64 را دارند، برای اقدام معافیت باید مدارکی را به همراه داشته باشند. برخی از مهم ترین این مدارک به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز معافیت

📌 برای اطلاع از شرایط معافیت از سربازی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور بر روی لینک کلیک نمایید.

اخبار پیرامون معافیت سربازی

🔊 استعلام کارت پایان خدمت و معافیت از طریق پلیس+ ۱۰

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به هوشمندسازی کارت‌های معافیت و پایان خدمت سربازی،کلیه درخواست های استعلام کارت های معافیت و پایان خدمت سربازی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) انجام می شود.

🔊 هیچ قانونی درباره خرید خدمت سربازی و یا پرداخت جریمه مشمولان غایب نداریم

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: فعلا هیچ قانونی در خصوص خرید خدمت سربازی و یا پرداخت جریمه مشمولان غایب نداریم و ضروری است مشمولان غایب برای تعیین تکلیف و رفع محدودیت‌های اجتماعی، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

 

خلاصه مطلب

معافیت یک راه برای مشمولان خدمت سربازی می باشد و افرادی که به هر دلیلی مانند سن بالا، اقامت در کشور های دیگر و … امکان خدمت سربازی را ندارند، بتوانید از این معافیت ها بهرمند شوند. یکی از مهمترین معافیت ها، معافیت متولدین 54 تا 64 است که از سوی رهبری معافیت داده می شود و افرادی که دارای شرایط معافیت بخشودگی سنی هستند می توانند برای معافیت سنی اقدام نمایند. ما در این مقاله هر آنچه نیاز برای معافیت متولدین 54 تا 64 بود را شرح دادیم. پس از مطالعه مقاله اگر در خصوص این معافیت پرسشی داشتید با ما با مشاوره 9099075307  در میان بگذارید و یا در زیر همین مقاله کامنت کنید. مشاورین متخصصی ما در اولین فرصت پاسخگو شما بزرگواران خواهند بود.

 

برای دریافت و مطالعه پی دی اف مقاله کلیک نمایید.

 

معافیت متولدین 54 تا 64 + مراحل و شرایط 1402 | ایران تحصیل

آخرین مطالب سایت