نیم پست
تماس با ما

مسیر پیاده روی اربعین چند کیلومتر است | مهلت ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ , مدارک لازم برای رفتن به کربلا در اربعین , سایت سماح پیاده روی اربعین در ادامه مطلب.

مسافت این مسیر حدود 270 کیلومتر است و با پای پیاده حدودا 54 ساعت طول می‌کشد.

مسافت نجف تا کربلا حدود 80 کیلومتر است. در این مسیر 1452 ستون قرار دارد که هر کدام از هم 50 متر فاصله دارند. در حالت عادی حدود 17 ساعت طول می‌کشد تا این مسافت را طی کنید. اما با توجه به شلوغی دورن اربعین ممکن است این زمان به 25 ساعت افزایش پیدا کند.  بهترین زمان برای شروع پیاده‌روی نجف به کربلا 16 ام ماه صفر (22 شهریور) است.

برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین 1401 باید از طریق سامانه سماح ثبت نام خود را انجام دهید. متقاضیانی که قصد دارند در این مراسم با شکوه شرکت کنند باید از تاریخ 10 تیر 1401 تا 21 مرداد 1401 مراحل ثبت‌ نام خود را تکمیل کنند. هدف اصلی از ثبت‌نام در سامانه سماح این است که برآوردی از تعداد زائران خانم و آقا به دست بیاید. به خاطر داشته‌ باشید برای ثبت نام پیاده‌ روی اربعین نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که به صورت کلی زائران در طول این سفر نیازی به صرف هزینه ندارند، با این وجود پیشنهاد ما این است که مقداری پول به همراه خود ببرید تا در صورت نیاز از آن آن استفاده کنید.

تاریخ اربعین 1401 در تاریخ شمسی مصادف با 26 شهریور 1401 است. اگر قرار است شما هم یکی از زائرین پیاده امام حسین (ع) باشید، برنامه سفر خود را بچینید و از رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت خود غافل نشوید

هر سال در ایام عزاداری محرم و صفر شیعیان جهان خود را برای پیاده‌روی اربعین آماده می‌کنند تا در مراسم چهلمین روز شهادت امام‌ حسین (ع) در کربلا حضور داشته باشند. این حرکت نمادین، نشان‌دهنده قدرت و همبستگی تمام شیعیان جهان است. اگر قرار است در پیاده‌روی اربعین 1401 شرکت کنید

التماس دعا.

مسیر پیاده روی اربعین چند کیلومتر است | مهلت ثبت نام اربعین ۱۴۰۱

آخرین مطالب سایت