نیم پست
تماس با ما
مزایا و معایت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

کلاس های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد مناسب افرادی است که امکان حضور بر سر کلاس را ندارد. از جمله امکانات کلاس های مجازی این می باشد که افراد در هر کجایی هستند و با هر محدوده زمانی می توانند، از خدمات تحصیل بهره مند شوند. این کلاس ها از ویدئوهای ضبط شده کلاس های حضوری استفاده می شود که مزایا و معایبی نیز دارد، برای اطلاع از مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در ادامه مقاله همراه ما باشید.

معرفی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد جزو مراکزی است که دانشجو از راه دور و با مشاهده فیلم های آموزشی تحصیل می نماید. واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد مناسب افرادی است که محدودیت های زمانی و مکانی داشته و نمی توانند به صورت حضوری در کلاس حاضر شوند. در این روش، تمامی فیلم های اساتید ضبط شده و پس از تدوین فیلم در اختیار دانشجو قرار می گیرد.

ویژگی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

ویژگی های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

🔵 واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد در سال 1381 شروع به فعالیت کرده و بیش از ۵۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی در اختیار دانشجویان قرار داده است.

🔵 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، امکان تحصیل در بیش از 300 رشته وجود دارد.

🔵 تمامی مراحل ثبت نام و مراحل اداری کاملا غیر حضوری و اینترنتی می باشد.

🔵 تمامی کلاس ها آنلاین بوده و امکان ارتباط با استاد وجود دارد.

🔵 محتوای دروس به صورت فیلم های تدوین شده در اختیار دانشجو قرار می گیرد.

↩️ برای اطلاع از ثبت نام کارشناسی ارشد واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد زیاد است. برای مثال مدرک معتبر مانند دانشجو حضوری از مزایای واحد الکترونیکی و یا عدم تعامل دانشجو با دانشجویان دیگر از معایب ای دوره ها می باشد.

نظرات دانشجویان در مورد مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

↩️ برای اطلاع از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

رشته های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

پس از آشنا شدن با مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، نوبت به انتخاب رشته است. همانطور که اشاره شد، به طور میانگین 50 رشته برای مقطع کارشناسی و بیش از 300 رشته در مقطع کارشناسی ارشد رشته برای ادامه تحصیل وجود دارد. در اکثر این رشته ها نیاز به کنکور نبوده و می توان بدون کنکور ادامه تحصیل داد. برخی از این رشته های پر طرفدار عبارتند از :

رشته های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، همانند دوره های حضوری در دو بازه مهر ماه و بهمن ماه می باشد، که دانشجو علاقمند با انتخاب رشته و تکمیل اطلاعات خود می تواند در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد ثبت نام نماید و اگر علاقه مند به رشته های نیازمند به کنکور می باشد، باید ابتدا در کنکور شرکت کرده و سپس پس از قبولی، اقدام به انتخاب واحد در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد نماید.

↩️ برای اطلاع از انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامیکلیک کنید.

شهریه واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

شهریه در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم می شود و هر ساله حدود 10 تا 15 درصد به میزان شهریه اضافه می شود. میزان شهریه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سال گذشته در جدول زیر بیان شده است:

شرایط واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد 

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد همانند سایر دانشگاه ها برای حضور و تحصیل دارای شرایطی می باشد. شرایط واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

🔘 در هر ترم واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد، برای دانشجویان، ۱۶ جلسه آنلاین برگزار می کند. دانشجویان می توانند با استفاده از سیستم کامپیوتر، لپ تاپ و یا گوشی همراه در این کلاس ها شرکت کنند.

🔘 ارتباط تماس صوتی و تصویری، ایجاد کنفرانس ها و سمینارها و پرسش و پاسخ میان اساتید و دانشجویان در کلاس های آنلاینی که توسط واحد الکترونیک دانشگاه آزاد برگزار می شود، بصورت مجازی امکان پذیر است.

🔘 جذب دانشجو در این دانشگاه به ۲ صورت از طریق کنکور و بدون کنکور انجام می گیرد. دانشجویانی که علاقه مند به قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند، می بایست در زمان ثبت نامی اعلام شده توسط این واحد، به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و به ثبت نام واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اقدام کنند.

📣 اطلاعیه 📣

قبولی در رشته های بدون کنکور واحد الکترونیک دانشگاه آزاد، بر مبنای سوابق تحصیلی و معدل شما در هنگام اخذ آخرین مدرک فارغ‌التحصیلی می باشد. به همین دلیل، دانشجویانی که  دارای معدل بالاتری می باشند، در اولویت برای قبولی می باشند.

اخبار پیرامون مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

🔊 امکان ادامه تحصیل مجازی دانشجویان دانشگاه آزاد

عزیز نجف‌ پور آقابیگلو، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص سیاست‌های این دانشگاه در رابطه با آموزش مجازی با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و امکان ادامه تحصیل در واحد الکترونیکی توضیحاتی را ارائه داد.

🔊 جزئیات تحصیل همزمان در دو رشته یا دو مقطع غیرپزشکی در دانشگاه آزاد اعلام شد

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی طی دستورالعملی، جزئیات تحصیل همزمان دانشجویان غیرپزشکی در دو رشته یا دو مقطع تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.

خلاصه مطلب

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۱۳۸۱ با هدف راحت تر کردن فرایند تحصیل برای دانشجویان تاسیس شد، اما هیچگاه به اندازه کافی به شرایط تحصیل در این دانشگاه پرداخته نشد و همواره مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد برای علاقه مندان به تحصیل غیر حضوری با علامت سوال های به خصوصی همراه بوده است.

گرچه ایجاد امکان تحصیل از راه دور برای دانشجویان همواره اصلی ترین مزیت واحد الکترونیکی دانشگاه ازاد بوده است، اما این دانشگاه به دلیل شرایط متفاوتی که نسبت به واحد حضوری دارد دارای مزایا و معایب مختلفی می باشد، به همین علت به شما توصیه می کنیم تا قبل از ثبت نام در این واحد دانشگاهی اقدام به بررسی همه ابعاد تحصیل در این دانشگاه را نمایید.

📥 برای دریافت پی دی اف مقاله مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.📥

 

مزایا و معایب واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

آخرین مطالب سایت