نیم پست
تماس با ما

مدل کوتاهی مو باب یا برش مو باب چیست؟همراه با عکس

مدل کوتاهی مو باب یکی از بروز ترین مدل های ۲۰۲۰ می باشد. در این مدل کوتاهی موها به طور معمول در اطراف سر تقریبا در حد فک  کوتاه می شوند و اغلب با یک برش در قسمت چتری جلوی مو , مدل موی باب استاندارد بطور معمول یا بین نوک گوش یا دقیقا زیر آن خیلی بالاتر از شانه برش می خورد و کوتاه می شود که البته آرایشگران و طراحان مو خود با تغییراتی در مدل و کوتاهی و بلندی مدل باب استاندارد مدل های جدیدی را طراحی کرده اند.

تاریخچه و پیشینه مدل کوتاهی موی باب :

زنان در غرب موهای خود را بلند نگه میداشتند و کوتاه کردن موها در آن زمان متدوال و مد نبود.اگر چه زنان شیک پوش و پیشرفته ای بودند که قبل از جنگ جهانی اول موهای خود را کوتاه میکردند . مثلا در سال ۱۹۱۰ پولار بازیگر زن  فرانسوی موهای کوتاه و تیره رنگ داشت. و در سال ۱۹۰۹ آرایشگر لهستانی بنامAnronicie plikowski که به اولین آرایشگر مشهور جهان تبدیل شد یک مدل باب کوتاه را برش زد که از Joon of Arcالهام گرفته بود.

در دهه ۱۹۲۰او برش shingle cut را معرفی کردکه در میان زنان جوان و جسور بسیار مد و بروز بود از جمله مشتریان وی شخصیت های معروف جهان مانند coci chanel ملکه رومانی Marie;Sarah Bernhardt;Greta Garbo ; Eleanor Roosevelt بانوی اول ایالت متحده ؛Brigitte Bardot.

Diana Copperبانوی زیبای انگلیسی در سالهای  نوجوانی  موهای خود را بصورت باب کوتاه کرد  و در سال ۱۹۱۴ در دوران بزرگسالی  این مدل مو را تکرار می کرد .Irene castleرقصنده و طراح مد مشهور مدل باب Castleرا در سال ۱۹۱۵ به مخاطبان آمریکایی خود معرفی کرد و این مدل مو در سال  بسرعت مد شد.ودر سال این مدل بابا در دهه ۱۹۲۰ توسطMary Thurmanو  ۱۹۲۰ خانم های جوان موهای خودرا بلند نگه میداشتند  و کوتاه نمی کردند  و آرایشگرانی که بیشتر تخصص آنها در زمینه حالت دادن موهای بلند بود کم کم روش کوتاه کردن  موها به روش باب را باید یاد میگرفتند چون اواسط طرفداران مدل باب هر روز افزایش پیدا  می کردند.

در اواسط ۱۹۲۰ این سبک از کوتاهی و موهای موج دارو حالت دار بعنوان مدل موهای بروز در جهان غرب بود که مدل موی باب  بعنوان نشانه ای از مدرنیته بودن شد.در اوایل سال ۱۹۲۲ خبرنگار مد تایمز مدل موی باب حلقه ای حالت دار را معرفی کرد و در سال های ۱۹۲۰ پوشیدن کلاه هایclochکاملا بسته که نمی توان  آن را با موهای بلند استفاده کرد بسیار مورد استقبال با نوان قرار  گرفتن  در آن سال بازیگرانی معروفی مانندJoan Crawford و carla Bowو همچنین  Truus van  Aalten  بازیگر معروف هلندی از این مدل کلاه  clocheاستفاده کردند. لا نزدیک شدن بسال های ۱۹۳۰ زنان دوباره شروع به بلند کردن موهای خود کردند و مدل باب کوتاه کنار گذاشته شد.

دهه ۱۹۶۰ و بعد از آن:در واسط دهه ۱۹۶۰:Vidal sassoon این مدل مو را دوباره محبوب کرد با کمی تغییر در برش مدل باب که باعث شیک تر شدن این مدل مو شد. و این مدل مو با مدل برش”map top” Beatle برای مردان مد شد.

کسانی که در آن زمان با مدل باب ارتباط داشتن طراحان  لباسMary Quant;; Jean Muir;Keely smith;Cilla Black;Juliette Greco;Mireille Mathieu;Bevery Bivens از گروه امریکاییWe five

همچنین در اواخر ۱۹۶۰ مورد استقبال آمریکایی-افرقایی ها قرار گرفت  و در گروه هایی از جمله Dian aRoss&Thesupremens؛The Marvelettes منعکس شد. بسیاری از سبک ها و ترکیبهای مدل باب از ان زمان ها تکامل یافتند. در اواخر ۱۹۸۰Siouxsie  sous  از گروهSiouxsie and the Banshees و Corinne Dreweryاز گروه swing out sister و مدل موهای خود را بصورت مدل باب کوتاه می کردند.خوانندهLinda Ronstadt در اواخر دهه ۱۹۸۰ برنده جایزه گرمی از مدل باب (Louise Brooks) استفاده می کرد.

در اول دهه ۱۹۹۰CyndiLauer  موهای خود را به مدل باب  و با رنگهای متنوع درست میکرد. اندکی بعد این مدل مو با شخصیت Uma Thur man’s Miawallaceدر فیلمPulp fictionساخته Quentin Tarantin  در سال۱۹۹۴ شناخته شد. در اواخر سال ۱۹۹۰ T-Bozاز TCLنیز موهای خود را با رنگهای  غیر معمول با موهای بلند نامتقارن اصلاح کرد. همچنین در سال ۱۹۹۷ در فیلمMen in Black(مردان سیاه پوش)  شخصیت D.r Laurel weaver  Linda Fiorention)  از مدل موی باب استفاده کرد.

در سال های ۲۰۰۶:مدل باب توسط  خوانندهMadonna و توسط بازیگر زنsienna Miller به تصویب رسید.در نوامبر ۲۰۰۵ از رقصنده کاناداییKristina Leno  خواسته شد در سری جدیدITV1رقص روی یخ  را اجرا کرد و ارایشگر او موهایش رامدل باب خطیAکوتاه کرد.(بصورتی که موها از پشت کوتاه تر و درسمت صورت بلند تر).Victoria Beckham از گروهex_pice Girlتصمیم گرفتموهایش را به همین سبک کوتاه کند که همین امر باعث شد این مدل از باب در سر تاسر جهان محبوبیت پیدا کند.در سال ۲۰۰۷ خواننده معروفRihannaخواننده R&Bدر ویدیو umbrella موهای خود را بصورت باب کوتاه کرد.وی اظهار نظر داشت که از Charlize Theronاز Æon Fluxالعام گرفته است.در سال ۲۰۰۷ Katie Holmes  موهای خود را به مدل باب اصلاح کرد و همچنین  Birthey Spearsدز کنسرت خود در سومین نمایش خود در Brisbane Australia از مدل باب استفاده کرد. گفته می شود کهKate Bosworthمدل باب را در سال ۲۰۰۸ رواج داده است.

کوتاهی مدل باب تا سرشانه توسط ستاارگانی مانند Jessica Alba و Heidi klumمحبوب شد و مدل باب shaggy توسط Dianna Agronو Rooney Mara محبوب شد.مدل Inverted Bob(مدل باب معکوس)شبیه مدل بابAمی باشد اما دارای لایه های انباشته در پشت سر می باشد. محیط برش بجای اینکه یک خط مستقیم باشد یک منحنی است این مدل باب مدلgraduted bobهم خوانده می شود.

مدل کوتاهی مو shingle Bob

برشی که از پشت خیلی کوتاه مخروطی شده  و خط مو را روی گردن نشان می دهد.موهای اطراف صورتبه صورت حلقه و گردو نوک تیز بسمت گونه شکل می گیرد.

مدل کوتاهی مو  chin-lenght Bob

در این مدل باب موها پشت و اطاف صورت با شیب کم و زاویه دار کوتاه می شودو خیلی از پشت سر پف دار نیست و موهای اطراف صورت بسمت صورت  نوک تیز تا زیر خط چانه کوتاه می شود

مدل برش shoulder_length Bob

که به باب تا سر شانه معروف است در این مدل مو کوتاهی موها تا شانه می رسد لایه های بسیار کمی دارد.

مدل کوتاهی مو Shaggy Bob

در این مدل بابکع موها بصورت نامتقارن کوتاه می شوند و نوک موها معمولا صاف کوتاه نمی شود و حالت خورد و تکه تکه داردو مانند بیشتر مدل های باب قسمت پشت سر کوتاه  و قسمت جلوی صورت بصورت نوک تیز و نوک موها و روی موها بصورت خورد کوتاه می شود.

مدل برش A_line bob

در این مدل کوتاهی و برش بیشتر مربوط به پیرامون  و اطراف مو می باشد و مو در قسمتهای پشتی کوتاه تر می باشد و قسمت جلو بلند تر و زاویه دار تر.در مدل A-ine bobقسمت پشت سر حجم زیادی ندارد و مو بصورت اریب و زاویه دار به سمت صورت و قسمت جلویی صورت و زیر چانه زاویه دار می شود.

نام نویسنده : زهره شعبانی

شینیون

chignon hair

شینیون باز و نیمه باز

مدلshingle Bob

مدل chin-lenght Bob

مدلshoulder_length Bob

مدل Shaggy Bob


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

مدل کوتاهی مو باب

آخرین مطالب سایت