نیم پست
تماس با ما

کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

خانم‌ها و دختران به دلایل مختلفی و گوناگونی کاشت ناخن را  انجام می‌دهند؛ برخی فقط برای زیبایی و لذت از آن در دورهمی های دوستان  و برخی دیگر به دلیل مشکلاتی که ناخن‌های‌شان دارد و برای پوشاندن ناخن‌های که فکر می کنند  رنگ و روی زیبایی ندارد انواع مختلف کاشت ناخن را تجربه می‌کنند. مهم نیست شما به چه دلیل و با چه انگیزه‌ای کاشت ناخن را انتخاب می‌کنید؛  باید واقعیت‌ها و عوارض کاشت ناخن را بشناسید. در این مقاله، انواع کاشت ناخن , قالب ناخن , مونیکور و  مزیت‌ها و عوارض آن‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد.

مجموعه خدماتی صباریکو با مدیریت سرکار خانم صبا شعبانی در تمامی لاین های زیبایی در تلاش است بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در منزل شما ارائه دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 0939 272 0612  تماس حاصل فرمایید و یا در تلگرام صباریکو عضو شوید.

کاشت قالب ناخن

در این نوع از کاشت ناخن مواد را داخل قالب ناخن مصنوعی می‌گذارند تا شکل و طرح آن را به خود بگیرد. ابتدا کار مواد ضد قارچ را روی ناخن می‌مالند و بعد قالب ناخن را روی ناخن فشار می‌دهند تا مواد روی ناخن کاملا خشک شود بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را برمی‌دارند. در این نوع کاشت ناخن دیگر سوهان‌کشی و  چسب ناخن استفاده نمی‌شود. این نوع کاشت راحت‌ترین نوع کاشت و اما باید بدانید بی‌کیفیت‌ترین است. در این نوع کاشت به دلیل اینکه عمل سوهان‌کشی را انجام نمی‌ دهند بعد از مدت کوتاهی به‌اصطلاح ناخن هوا می‌گیرد و جمع شدن هوا زیر ناخن کاشته شده یکی از مهم‌ترین دلایل برای به وجود آمدن قارچ است. در این نوع کاشت ناخن باید کاملا مراقب بود تا ناخن‌ها کمترین تماس را با آب داشته باشند.

کاشت قالب ناخن به چه کسانی توصیه می‌شود؟

معمولا این روش یعنی کاشت قالب برای افرادی مناسب است که زمان کمتری برای رسیدگی به ناخن‌های‌شان دارند. اما توجه کنید ازآنجا که در این نوع کاشت ناخن باید کمترین تماس را با آب داشته باشید،اگر خانه‌دار‌ها هستید از انتخاب این نوع کاشت ناخن پرهیز کنند. این نوع کاشت ناخن زمان کمتری نیاز دارد، به سوهان‌کشی نیاز ندارد اما نظم بسیار خوبی بین کاشت ۱۰ انگشت ایجاد می‌کند.

کاشت قالب ناخن برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت قالب ناخن  برای  افرادی که ناخن‌های پراکنده و یک شکل ندارند اصلا توصیه نمی‌شود. به دلیل جنس قالبی بودن این نوع کاشت ناخن باید تمام ناخن‌های دو دست یک شکل و هماهنگ باشند در غیر این‌صورت کاشت به شکلی نامرتب صورت خواهد گرفت.توجه داشته باشید به دلیل ضخیم بودن کاشت ناخن، کار از حالت طبیعی خود خارج می‌شود.قالب کاشت ناخن را می‌توان روی انگشت‌های استاندارد کار کرد. نکته مهم این است که احتمال هوا گرفتن این کاشت بسیار زیاد است.از ماندگاری کمتری برخوردار در مقایسه با روش‌های دیگر مواد بیشتر مصرف می‌شود.

کاشت پودری ناخن

در کاشت پودری ناخن اول تیپ یا همان ناخن مصنوعی از نیمه ناخن شما با چسب ناخن چسبانده می‌شود و هر اندازه که شما بخواهید کوتاه می‌شود. روی سطح ناخن مواد ضد قارچ را می‌زنند، بعد از آن  پودر کاشت که از جنس مواد دندانپزشکی است روی ناخن زده و در امتداد قالب حرکت می‌کنند و بعد از آن با سوهان برقی به ناخن شکل و سطرح می‌دهند. بهترین نوع کاشت ناخن همین نوع پودری است. برای این نوع کاشت ناخن زمانی بیشتر و سوهان‌کشی دقیق و حرفه‌ای جهت یکسان بودن ۱۰ انگشت صرف می شود.

کاشت پودری ناخن به چه کسانی توصیه می‌شود؟

توجه کنید این نوع کاشت زمانبر خواهد بود  و در هر بار ترمیم حدود یک تا یک ساعت و نیم زمان شما را می‌گیرد و هر انگشت به صورت جداگانه و زمان‌بر احتیاج به سوهان‌کشی اختصاصی دارد، این کاشت برای کسانی که وقت و حوصله کافی ندارند اصلا توصیه نمی‌شود. بهترین نوع کاشت همین نوع پودری است.

کاشت ناخن ژل

مواد ژل ناخن به صورت کاملا آماده قابل خریداری هستند.ژل را بعد از مواد ضدقارچ روی ناخن می‌گذارند و در دستگاه یووی قرار می‌دهند تا کاملا خشک شود. این نوع کاشت ناخن  شبیه همان کاشت پودری است و فقط مواد مصرفی آن‌ها با هم فرق می‌کند. به طور کلی کاشت ناخن با قالب یا قلم دو شیوه متفاوت در کاشت پودری هستند که هر یک از مزیت‌ها و نکات منفی مخصوص به خود برخوردار هستند.

به‌طور کلی میتوان گفت  بهترین شیوه کاشت ناخن پودری با قلم است، زیرا شما انواع ناخن‌ها را به‌راحتی کاشت کرده و مشکلات ناخن خود را برطرف کنید. همچنین محکم‌تر و مقاوم‌تر از کاشت قالب هستند و کمتر هوا می‌گیرد و شما به راحتی می‌توانید فرم و طرح مورد نظر خود را به آن بدهید.

معایب و محاسن و عوارض کاشت ناخن

ناخن شما در کاشت ناخن هیچگونه آسیبی نمی‌بیند، توجه کنید تا وقتی که ناخن رشد می‌کند و فرد احتیاج به ترمیم آنها  پیدا می‌کند یعنی ناخن سالم است و رشدش متوقف نشده است. در بعضی مواقع کاشت ناخن برای کسانی که عادت به‌جویدن ناخن خود  دارند هم پیشنهاد می‌شود، زیرا به دلیل بدمزگی مواد و کنده نشدنش آنها این عادت از سر آن‌ها می‌افتد. چسب ناخن حساسیت‌ ایجاد نمی کند، اما ممکن است در برخی موارد افراد  به مواد کاشت ناخن حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن‌ها دچار اگزما خواهد شد و باید هرچه سریع‌تر کاشت را بردارند.

مقایسه انواع کاشت‌ ناخن با یکدیگر کدام کاشت ناخن بهتر است؟

کاشت پودری روشی است  که ۸۰ درصد افرادی که قصد انجام کاشت ناخن دارند انتخاب می کنند.  کاشت‌ ناخن با روش ژله‌ای ۱۵ درصد و کاشت‌های دیگر تنها ۵ درصد مخاطب دارند. کاشت پودری ناخن مادر این روش هاست و اکثرا با کاشت‌های دیگر ترکیب می‌شود و دوام بیشتری نیز دارد. البته دوام هر کاشتی به نحوه و نوع اجرای آن توسط سالنی که در آن حضور دارید نیز بستگی دارد.

کاشت ژله‌ای ناخن زیبایی خاص خودش را دارد  در مناطق شرجی دوام و مقاومت بیشتری دارد،اگر مواد کاشت ناخن جنس مطلوب و مناسب باشند در هر هوایی چه خشک و چه شرجی تا یک ماه دوام خواهد آورد. کاشت‌های دیگر هم ترکیبی است یا با مواد مختلف و شیوه‌های متفاوت مثل کاشت دیپینگ، کاشت سیلک یا کاشت فیبری انجام می‌شود.

عوامل ترک خوردن مواد کاشت ناخن

ناخن کاشتم ترک خورده چه کاری باید انجام بدهم سوالی که جواب آن را باید بدانید.پس نگران نباشید

اگر کاشت ناخن ژله‌ای باشد معمولا در مکان خشک ترک می‌خورد. اگر ناخن کاشت پودری باشد یا کمتر از حد مواد گذاشته‌اید و توسط کار‌های روزمره خانه آسیب‌پذیر شده احتمال اینکه زیاد سوهان‌کشی کرده‌اید و مواد نازک شده یا مواد پودرتان مرغوب نیست یا قلمو خوب به لیکویید آغشته نشده , پودرتان خوب خیس نشده و جذب صدف نشده همه اینها احتمال خشک شدن و خراب شدن آن زیاد می کند.

دلایل بسیار وجود دارند، ولی اگر مراحل کاشت ناخن  را به دقت انجام دهید مواد نه ترک می‌خورد و نه می‌شکنند. در کاشت ناخن، موادگیری مهم‌ترین بخش ترمیم یا کاشت ناخن است و نیاز به تمرین بسیاری دارد.

چرا کاشت ناخن توصیه نمی‌شود؟

اصلی ترین و شایع‌ترین مضرات کاشت ناخن با هر روشی  حساسیت و آلرژی به چسب نگهدارنده قالب کاشت ناخنی است که از آن استفاده کی منید  یکی دیگر از آسیب‌ها برای زمانی است که  افراد  می‌خواهند یک شی‌ء را بلند کنند به دلیل بلند بودن ناخن و فاصله‌ای که از سطح سر انگشتان دارد باعث می‌شود ناخن به سمت عقب برگردد، این اتفاق در ناخن‌هایی که کاشت ندارند، اما بلند هستند هم اتفاق می‌افتد و در نهایت به بیماری به نام جدا شدن ناخن از بستر منجر می‌شود.

گاهی وقت‌ها قالب کاشت ناخن کامل پوشیده نمی‌شود و به اصطلاح هوا می‌گیرد و همین مسئله باعث می‌شود بین ناخن‌ها جرم تشکیل شود که در طولانی‌مدت رنگ ناخن‌ها را تغییر می‌دهد.

چه افرادی اصلا ناخن نکارند؟

به افرادی که بیماری عفونی و قارچی دارند اصلا کاشت ناخن توصیه نمی شود این کار خطرناک است باعث می‌شود فرد پیشرفت بیماری خود را از پنهان کند و متوجه آن نشود. کسانی هم هستند که مستعد عفونت هستند این افراد  سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند و، چون  خودشان کاملا مستعد تمام بیماری‌های ناخن هستند، با این کار بیماری را تسریع خواهند کرد.

در چه حالتی کاشت ناخن خطرناک است؟

در نگاه کلی تفاوت خاصی بین دست و پا وجود ندارد، اما باید به این نکته توجه کنید ناخن ها‌ی پا به دلیل اینکه در بیشتر روز در یک فضای بسته هستند، آسیب‌پذیرتر خواهند بود. رعایت بهداشت ناخن پا , از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

 بعد از کاشت ناخن چیکار کنیم؟

با اجسام آلوده اصلا تماس نداشته باشید، مراقبت باشید تا ضربه به ناخن‌های‌تان نخورد و در کار‌های روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب حتما از دستکش استفاده کنید.

مراقب آلرژی کاشت ناخن باشید

هیچ تفاوتی در نوع کاشت ناخن وجود ندارد فقط امکان دارد  اندازه حساسیت‌ها به مواد در افراد مختلف متفاوت باشد و هر شخصی واکنشی خاص داشته باشد در این‌صورت  موردی که کمتر حساسیت‌زاست در الویت قرار دهید، اما در اصل ماجرا هیچ تفاوتی ندارد.

کلام آخر

راه‌های درمان بستگی به نوع آسیبی دارد که به ناخن‌های شما می‌خورد. اگر ناخن‌های شما  عفونت کنند با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان موفقیت آمیز است. اگر جرم به‌وجود بیاید، باید جرم‌ها همگی از بین بروند. در مورد جدا شدن ناخن از سطح هم درمان به شکلی است که ناخن باید از جا در آورده شود.

اگر در مراحل اولیه درمان صورت گیرد ناخن شما مجدد رشد خواهد کرد، اما اگر زمان زیادی گذشته باشد زیر ناخن پوسته‌هایی تشکیل خواهد شد که این پوست ها  مانع از چسبیده شدن ناخن به پوست می‌شود.

اما شرط عقل این است، که قبل از بروز مشکل به فکر پیشگیری باشید.

عکس طرح و قالب های جدید کاشت ناخن

عکس طرح و قالب های سال جدید کاشت ناخن

عکس طرح و قالب های جدید کاشت ناخن دخترانه

نام نویسنده : حامد شعبانی

بهترین ناخن کار تهران

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن ژله ای

صبا شعبانی

ترمیم ناخن

مونیکور

مونیکور ناخن

اینستاگرام کاشت ناخن

مدل های جدید کاشت ناخن

طرح های جدید کاشت ناخن

مدل های کاشت ناخن

طرح های کاشت ناخن

انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن

مدل ها ی کاشت ناخن با طراحی خاص و جدید

آخرین مطالب سایت