نیم پست
تماس با ما
رشته های ارشد فراگیر پیام نور

لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور 1402 خدمت داوطلبان عزیز اعلام شد. هر یک از متقاضیان شرکت در آزمون ارشد فراگیر باید بعد از اطلاع از لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره اقدام کنند.

شاید برای شما هم به عنوان یک فرد داوطلب تحصیل در دوره ارشد فراگیر این سؤال مطرح شده باشد که فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد؟

در این نوشته مرتبط با موضوع رشته های ارشد فراگیر پاسخگوی این سؤال برای شما هستیم که فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد؟ به علاوه، در رابطه با زمان، نحوه و همین طور مواردی همچون ظرفیت این رشته ها، واحدهای دانشگاهی پذیرنده و مواردی از این دست با شما دوستان همراهی می کنیم.

برای اطلاع از آخرین تغییرات و جدیدترین اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص رشته های ارشد فراگیر پیام نور با کارشناسان مجرب ایران تحصیل ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ در ارتباط باشید.

 

توجه

اطلاعیه: لازم به ذکر است که متقاضیان آقا برای پذیرش در رشته های فراگیر ارشد پیام نور باید وضعیت مشخصی از سربازی داشته باشند، طبق دفترچه ثبت نامی ارشد فراگیر پیام نور افراد صرفا در سه حالتی که معافیت تحصیلی، معافیت دائمی و یا کارت پایان خدمت داشته باشند می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

 

زمان ثبت نام و انتخاب رشته های ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام ارشد فرایر پیام نور هر ساله از طریق سامانه سنجش برای علاقه مندان تحصیل در این مقطع امکان پذیر می باشد، ثبت نام در این مقطع از دانشگاه های پیام نور صرفا یکبار در سال صورت می گیرد و امکان تکمیل فرم اینترنتی و انتخاب اولیت های فرد دانشجو در بازه زمانی مشخصی مد نظر سازمان سنجش قرار می گیرد.

زمان دقیق ثبت نام داوطلبین برای ارشد فراگیر پیام نور هر ساله از سوی سازمان سنجش اعلام می شود اما با توجه به فرایند سال های قبل به خصوص سال 1400 این زمان در حدود 10 تا 20 اسفند ماه 1401 خواهد بود.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته های ارشد فراگیر پیام نور

برای کسب اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه ثبت نام در رشته های ارشد فراگیر پیام نور

آیا اطلاعی از نحوه ثبت نام در رشته های ارشد فراگیر دارید؟ آیا می دانید چگونه و به چه نحو می توان برای ثبت نام در لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اقدام کرد؟

در رابطه با نحوه ثبت نام در لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبان انجام می گیرد.

سایتی به نشانی sanjesh.org که داوطلبان بعد از اطلاع از شرایط انتخاب رشته های ارشد فراگیر می توانند برای انجام ثبت نام در لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر به آن مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام در رشته های ارشد فراگیر پیام نور

در این سامانه، بعد از دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام دوره ارشد فراگیر و مطالعه آن و اطلاع از این که فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد می توانید برای انجام عملیات ثبت نام اقدام بفرمایید.

توجه داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام اطلاع و آشنایی کامل با رشته های ارشد فراگیر مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام لازم است. پس هرگز از این موضوع غافل نشوید و پیش از ثبت نام به طور دقیق با لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر آشنا شوید یا در صورتی که در رابطه با جزئیات این دفترچه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با مشاوران مجرب ایران تحصیل ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید.

مورد مهم دیگر این که، هر داوطلب امکان انتخاب یک تا بیست رشته را از میان لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر در زمان ثبت نام دارد.

انتخاب بهترین و پرمتقاضی ترین رشته های ارشد  در زمان انتخاب رشته در این دوره اهمیت زیادی دارد.

شرایط انتخاب رشته از لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور 

انتخاب رشته های ارشد فراگیر از میان لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر در گرو داشتن شرایط و قوانینی است.

به این معنا که، اگر فرد شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را نداشته باشد به هیچ وجه نمی تواند دست به ثبت نام و انتخاب رشته بزند.

شرایط انتخاب رشته از لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور 

آیا می دانید مسئولین مربوطه چه شرایطی را برای داوطلبان جهت انجام ثبت نام در لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اعلام کرده اند؟

آیا به طور دقیق می دانید این شرایط چه مواردی را شامل می شوند؟ در صورت عدم اطلاع از شرایط در نظر گرفته شده برای ثبت نام و انتخاب رشته های ارشد فراگیر با مشاوران خبره و کارکشته ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

لیست رشته های ارشد فراگیر پیام نور

رشته های ارائه شده در دوره های ارشد فراگیر پیام نور در گروه های مختلف آزمایشی از جمله علوم پایه، علوم انسانی و فنی مهندسی قرار می گیرند.

اما آیا به طور کلی می دانید که فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد؟ و در هر کدام از گروه های آزمایشی چه رشته هایی قرار گرفته اند؟

اگر به دنبال پاسخی برای این سؤال هستید که فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد؟ با ما در این بخش همراه باشید تا پاسخ دقیق این سؤال خود یعنی فراگیر پیام نور چه رشته هایی دارد را دریافت کنید.

در اینجا سعی داریم شماری از رشته های ارشد فراگیر را خدمت شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

 

لازم به ذکر است لیست رشته های جدید اوایل اسفند ماه 1401 در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور منتشر خواهد شد و فهرستی که مشاهده کردید مربوط به آخرین دوره ی برگزاری ثبت نام دانشگاه های فراگیر پیام نور مربوط به سال 1400 میباشد اما همانطور که میدانید این لیست ها تغییرات اساسی نمیکنند و انتظار میرود رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور امسال هم بسیار مشابه با همین لیست باشد.

برای کسب اطلاعات درباره نتایج قبولی ارشدفراگیر پیام نور وارد شوید.

لیست مقابل شما شامل رشته های فنی و مهندسی علوم پایه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور است که مشابه با فهرست قبلی برگرفته از دفترچه سال گذشته است. به محض در دسترس قرار گرفتن دفترچه سال 1401 اطلاعات این مقاله بروزرسانی شده و شما میتوانید با اطمینان بیشتری جهت انتاب رشته قدم بردارید.

لیست رشته های گروه کشاورزی دانشگاه های فراگیر پیام نور از تنوع نسبتا کمتری برخوردار است اما علاقه مندان در رشته های خوبی که در ادامه گفته میشود میتوانند انتخاب کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

لیست رشته های گروه هنر دانشگاه فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد نیز به ترتیب زیر است:

 

ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

اطلاع از ظرفیت رشته های ارائه شده در دوره ارشد فراگیر از جمله موارد ضروری است که باید در زمان انتخاب رشته از میان رشته های موجود در لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به آن توجه لازم را داشته باشید.

ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

در این بخش و با توجه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد فراگیر منتشر شده در سایت سنجش در سال قبل اقدام به ذکر ظرفیت شماری از رشته های ارشد فراگیر برای شما دوستان عزیز داوطلب می کنیم.

اگر در جستجوی اطلاع از ظرفیت دقیق رشته های کارشناسی ارشد فراگیر در سال جدید و برای آزمون پیش رو هستید با مشاوران ایران تحصیل ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ در تماس باشید.

جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته های ارشد فراگیر پیام نور

آیا می دانید لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در کدام دانشگاه ها ارائه می شوند؟ آیا اطلاعی از اسامی این دانشگاه ها دارید؟

در این بخش، شما را با اسامی شماری از دانشگاه های پذیرنده ارشد بدون کنکور فراگیر آشنا می کنیم.

برای اطلاع و شناخت دقیق و کامل دانشگاه های پذیرنده ارشد فراگیر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

جهت دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بهترین رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

در بخش های بالاتر شماری از رشته های ارشد فراگیر را خدمت شما دوستان عزیز داوطلب نام بردیم. آیا می دانید کدام یکی از این رشته ها با توجه به گروه آزمایشی شما از بقیه بهتر هستند؟

به نظر شما بهترین رشته چگونه معنا می شود؟ اجازه بدهید پاسخ این سؤال را ما به شما بدهیم.

بهترین رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

یکی از مواردی که با توجه به آن می توان عنوان بهترین را بر روی رشته های ارشد فراگیر گذاشت این است که آن رشته از بازار کار عالی و مناسبی چه در ایران و چه در مابقی کشورها برخوردار باشد.

از طرف دیگر، رشته ای را می توان بهترین دانست که متقاضیان زیادی در بین داوطلبان داشته باشد و امکان پیشرفت و ترقی هم در آن وجود داشته باشد.

اگر برای انتخاب رشته در زمان انتخاب رشته ارشد پیام نور مردد هستید و هنوز هم نمی دانید چه رشته ای را انتخاب کنید با مشاوران ایران تحصیل ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند در کمترین زمان بهترین اطلاعات را در رابطه با رشته های ارائه شده در ارشد فراگیر پیام نور در اختیار شما عزیزان داوطلب قرار دهند.

برای کسب اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

دفترچه ثبت نامی ارشد فراگیر پیام نور

بهترین مرجعی که داوطلبین در آن می توانند اقدام به مطالعه دقیق رشته های موجود در ارشد فراگیر پیام نور کنند دفترچه ثبت نامی این دانشگاه می باشد، گرچه دفترچه ارشد فراگیر پیام نور هر ساله دستخوش تغییراتی می گردد اما مواردی به مانند رشته هایی که دانشجویان می توانند اقدام به ثبت نام در آن نمایند به ندرت تغییر پیدا می کنند.

مهلت ثبت نامی ارشد فراگیر پیام نور برای سال 1401 از 10 اسفند الی 20 اسفند ماه می باشد و دانشجویان قبل از اینکه اقدام به ثبت نام کنند می توانند برای کسب اطلاع از رشته های موجود به طور دقیق این دفترچه را مورد مطالعه قرار دهند.

 

 

نحوه پذیرش رشته های ارشد فراگیر

اگر دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد فراگیر را مطالعه کرده و نگاهی به بخش جداول رشته ها انداخته باشید متوجه وجود بخشی به نام نحوه پذیرش در روبروی اسم هر رشته می شوید.

در این بخش دو نوع نحوه پذیرش و ارائه آموزش یعنی آموزشی پژوهشی و الکترونیکی برای رشته های مختلف ذکر شده است.

 آیا با این دو شیوه جذب دانشجو در رشته های فراگیر ارشد آشنایی دارید؟ آیا می دانید هر یک از آن ها چه خصوصیات و ویژگی های دارند؟

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق از این دو شیوه آموزش و جذب دانشجو و شناخت ویژگی های هر یک از ان ها با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

میزان اعتبار مدرک ارشد فراگیر پیام نور

شاید این سؤال به ذهن شما هم خطور کرده باشد که آیا مدرک ارشد فراگیر پیام نور اعتبار دارد؟ آیا می توان برای اشتغال به کاری مناسب و یا تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاهی خارجی به آن ها اعتماد کرد؟

اگر به دنبال یافتن پاسخی درخور و مناسب در رابطه با اعتبار مدارک ارشد فراگیر هستید و نیاز به اطلاع از جزئیات این موضوع دارید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با اعتبار مدرک ارشد پیام نور در اختیار شما دوستان گرامی قرار دهند. 

 

آخرین اخبار پیرامون ارشد فراگیر پیام نور

 

۱۶آذرماه ۱۴۰۰

  • آقای علیرضا دل افکار در طی مصاحبه ای با خبرگذاری مهر گفت: (در حال حاضر در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم برای سال ۱۴۰۰ پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشیم ولی قطعیت ماجرا منوط به رضایت ارگان های آموزش دانشگاه و سازمان سنجش می باشد.)

۲۵ آذرماه ۱۴۰۰

  • مهلت ثبت نام در ارشد فراگیر پیام نور از ۱۰ الی ۲۰ اسفند ماه خواهد بود اما به احتمال زیاد این مهلت تمدید خواهد شد و امکان ثبت نام تا ۲۵ اسفند ماه وجود خواهد داشت.

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

توجه

اطلاعیه: توجه داشته باشید دانشجویان اخراجی دانشگاه ها و افرادی که ترک تحصیل کرده اند تا زمان اتمام دوره ضرورت و یا دریافت معافیت دائمی شرایط دریافت معافیت تحصیلی را نخواهند داشت و نمی توانند اقدام به پذیرش در ارشد فراگیر پیام نور نمایند.

 

 

خلاصه مطلب

رشته های ارشد فراگیر پیام نور شامل دروس دانشگاهی ای هستند که دانشجویان متقاضی می توانند با طی کردن مراحل ثبت نامی اقدام به تحصیل در آن ها نمایند، ارشد فراگیر دانشگاه های پیام نور از جمله راه هایی است که دانشجو به وسیله آن می توانند بدون شرکت در کنکور اقدام به ادامه تحصیل نماید.

پذیرفته شدن در ارشد فراگیر پیام نور در گرو داشتن دو دسته از شرایط عمومی و اختصاصی پس از طی کردن مراحل ثبت نامی می باشد و افراد در صورت داشتن این دو دسته از شرایط می توانند مقطع کارشناسی ارشد را به صورت فراگیر در دانشگاه های پیام نور مطالعه نمایند.

لیست کامل رشته های ارشد فراگیر پیام نور 1402 + منابع جدید | ایران تحصیل

آخرین مطالب سایت