نیم پست
تماس با ما
لیست رشته های بدون کنکور انسانی

اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور انسانی برای آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند ورود به رشته های این گروه آزمایشی هستند، ضروری است. این متقاضیان می توانند بدون توجه به مدرک تحصیلی خود، تنها در صورت داشتن شرایط لازم و برخورداری از معدل حد نصاب در یکی از رشته های دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، خودگردان، آزاد و … پذیرفته شوند.

همه افراد داوطلب این رشته می توانند در زمان مقرر با داشتن مدارک لازم ثبت نام خود را انجام دهند و پس از مطالعه لیست منتشر شده رشته ها و دانشگاه های بدون آزمون انسانی، انتخاب های نهایی خود را مشخص نمایند. در این مقاله با لیست رشته های بدون کنکور انسانی و شرایط ورود آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد. همچنین، چنانچه در این زمینه با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمای تخصصی انتخاب رشته را دریافت نمایید.

اهمیت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور انسانی 

با حذف تدریجی کنکور سراسری و پذیرش بسیاری از رشته ها بدون نیاز به شرکت در آزمون، داوطلبان کنکور انسانی نیز همچون سایر گروه های آموزشی این فرصت را یافته اند تا در رشته های مورد علاقه خود بدون گذراندن سدی به نام کنکور به تحصیل بپردازند.

خوشبختانه هر ساله به تعداد این رشته ها افزوده می شود و در حال حاضر اغلب رشته های علوم انسانی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شوند. نکته قابل توجه این است که تمامی علاقه مندان می توانند بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی خود، از میان لیست رشته های بدون کنکور انسانی انتخاب نمایند. بدین ترتیب، رقابت برای قبولی در این رشته ها بسیار کم تر بوده  و تنها در صورت داشتن شرایط لازم و بسته به ظرفیت دانشگاه های پذیرنده به راحتی می توان در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل داد. 

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در زیر گروه انسانی بر اساس شرایط مندرج در دفترچه کنکور سراسری مهر 1401 بدون توجه به نوع مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از بین فهرست رشته های گروه های آزمایشی مانند رشته های بدون کنکور انسانی، برای فرایند انتخاب رشته اقدام نمایند و بر اساس معدل دیپلم خود پذیرش شوند. از آنجا که آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور انسانی ارائه شده در دانشگاه مختلف در سال 1401، اولین گام برای شروع فرایند اسم نویسی است، در ادامه فهرست این رشته ها را در مقاطع مختلف و مراکز دانشگاهی که این رشته ها را ارائه می دهند ارائه خواهیم کرد. 

آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور انسانی

🔗 به منظور آشنایی با زیرگروه های رشته انسانی وارد لینک مربوطه شوید.

لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور انسانی دولتی

خوشبختانه در حال حاضر دانشگاه های متعددی در رشته های مختلف بدون کنکور دانشجو جذب می کنند. بدین معنی که اغلب دانشگاه های روزانه، شبانه، غیر انتفاعی،  پیام نور، علمی کاربردی، مجازی و پردیس خودگردان بسیاری از رشته های انسانی ( حدود 65 %) را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد. خبر خوشحال کننده برای داوطلبان ورود به این قبیل رشته ها آن است که پس از فارغ التحصیلی، هیچ اشاره ای به با آزمون یا بدون آزمون بودن آن ها نمی شود و همین امر باعث می شود که نگرانی از جهت اعتبار آن وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، در سال های اخیر بیش از 80 درصد از کل ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی به رشته های بدون آزمون اختصاص یافته است. این رقم حتی برای لیست رشته های بدون کنکور انسانی فراتر نیز رفته و شاید بتوان گفت که در کنار تمام رشته های با آزمون، گزینه بدون آزمون نیز وجود دارد. رشته های بدون کنکور انسانی دولتی اکثرا در مقطع کارشناسی پذیرش می شوند و تنوع آن بسیار بیشتر از مقطع کاردانی است. در جدول زیر لیست رشته های بدون کنکور اسنای در مقطع کارشناسی را مشاهده می کنید. 

رشته های بدون کنکور انسانی

🔗 جهت اطلاع از لیست مشاغل رشته انسانی وارد لینک شوید.

 رشته های بدون آزمون انسانی مقطع کاردانی

علاوه بر رشته های بدون کنکور انسانی دولتی مقطع کارشناسی، ظرفیت بسیاری از رشته هابه دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته اختصاص داده شده است. متقاضیان لیست رشته های بدون کنکور کاردانی انسانی بر اساس معدل و  اولین کد رشته محلی که رتبه علمی بالاتری در آن دارند، انتخاب می شوند. داوطلبان باید در زمان های مقرر دفترچه انتخاب رشته را دانلود و با توجه به مندرجات آن از میان رشته های بدون آزمون انسانی کادانی انتخاب کنند. در ادامه با رشته های انسانی بدون آزمون مقطع کاردانی آشنا می شوید. 

 

🔔 اطلاعیه 🔔

ثبت نام بدون آزمون 1401 در رشته های انسانی به صورت اینترنتی از طریق سامانه سازمان سنجش صورت می گیرد، از این رو به داوطلبان توصیه می کنیم که پیش از ثبت نام قطعی شرایط ثبت نام را از دفترچه رشته های بدون کنکور به طور دقیق مطالعه نمایند. 

رشته های انسانی بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد 

افرادی که علاقه مند به تحصیل در لیست رشته های بدون کنکور انسانی هستند، این امکان را دارند تا در صورت شرایط  لازم در یکی از کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، مقاطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد پذیرفته شوند. این داوطلبان مجاز خواهند بود تا در هنگام انتخاب رشته، 20 کد رشته محل را در هر مقطع انتخاب نمایند. در جدول زیر سعی کرده ایم تا لیست رشته های مقطع کارشناسی بدن کنکور دانشگاه آزاد را ارائه دهیم. برای اطلاع بیشتر از ظرفیت های پذیرش دانشگاه مورد نظر خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فهرست رشته های بدون کنکور انسانی

🔗 به منظور دریافت مشاوره انتخاب رشته انسانی کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 رشته های انسانی بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته های انسانی بدون آزمون مقطع کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، نیز مجاز هستند تا در زمان انتخاب رشته 20 رشته محل را در فرم تقاضانامه به ثبت برسانند. مدت تحصیل پذیرفته شدگان این رشته ها 2 تا 3 سال می باشد و تمامی علاقه مندان بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی می توانند از میان لیست رشته های بدون کنکور کاردانی انسانی گزینش کنند.

🔗 اگر می خواهید با رشته های دانشگاهی انسانی آشنا شوید، بر روی لینک کلیک نمایید. 

رشته های بدون آزمون انسانی پیام نور و غیر انتفاعی

با توجه به این که هزینه تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی نسبت به برخی از دانشگاه های شهریه پرداز کم تر است، معمولا متقاضیان زیادی علاقه مند تحصیل در  رشته های بدون آزمون انسانی این دانشگاه ها هستند. علاقه مندان می توانند با توجه به کد رشته محل های درج شده در دفترچه راهنما، از میان لیست رشته های بدون کنکور انسانی انتخاب نمایند. در ادامه رشته های بدون آزمون انسانی پیام نور و غیر انتفاعی را ارائه کرده ایم.

مشاهده لیست رشته های بدون کنکور انسانی

🔔 اطلاعیه 🔔

از آنجا که تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز از جمله از غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان نیازمند پرداخت شهریه است، توصیه می کنیم پیش از شروع فرایند نام نویسی، میزان شهریه این دانشگاه ها را بررسی کنند تمکن مالی ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور انسانی

همچون دانشگاه های سراسری، ثبت نام و قبولی در رشته های دانشگاه آزاد که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی است منوط به برخورداری از یک سری عمومی و اختصاصی است. شرایط اختصاصی را برای همه مقاطع به شرح زیر می توان بیان کرد.

👈🏽برخورداری از مدرک دیپلم نظام جدید، دیپلم نظام قدیم یا مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دانش آموختگان (نظام سالی – واحدي یا ترمی – واحدي). چنانچه داوطلب در حال تحصیل باشد، بایستی مدرک خود را نهایتا تا 31 شهریور اخذ نماید.

👈🏽اگر متقاضی دارای دیپلم فنی حرفه ای و کار دانش نظام قدیم هنرستان بوده اما مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشد، مجاز به انتخاب لیست رشته های بدون کنکور انسانی نخواهد بود.

👈🏽داوطلبان دوره کارشناسی که مدرک دوره کاردانی خود را در رشته های غیر مرتبط دریافت کرده اند، مجاز به نام نویسی می باشند.

👈🏽دانش آموختگان دوره های کاردانی علوم پزشکی غیر مشمول به شرطی که تعهدات خدمت خود ر انجام داده باشند، منعی برای ثبت نام ندارند.

👈🏽دارندگان مدرک حوزوی در صورتی که مشمول وظیفه عمومی نبوده و به تحصیل اشتغال نداشته باشند، ثبت نام آن ها در لیست رشته های بدون کنکور انسانی بلا مانع است.

👈🏽با توجه به آنکه پذیرش بدون کنکور بر حسب معدل دیپلم می باشد، داوطلبان بایستی معدل خود را به طور دقیق و بدون هیچ کم و کسری وارد کنند.

اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور انسانی

🔗 جهت اطلاع از منابع کنکور انسانی وارد لینک مربوطه شوید.

جدیدترین اخبار پیرامون رشته های بدون کنکور 

🔍 تمدید مجدد انتخاب رشته های بدون آزمون پذیرش «کاردانی به کارشناسی»

فرصت انتخاب رشته های بدون آزمون در پذیرش دوره «کاردانی به کارشناسی» مجددا تمدید شد. جهت فراهم کردن تسهیلات بیشتر و مساعدت با آن دسته از متقاضیانی دوره های کاردانی به کارشناسی که تاکنون برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نکرده‌ اند، ترتیبی اتخاذ شد که داوطلبان بتوانند تا پایان روز سه شنبه ۸ شهریور نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب در رشته های مورد پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل کاردانی) اقدام نمایند.

از این رو متقاضیان باید در مهلت تعیین شده و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط و اصلاحات مندرج در اطلاعیه ۳۱ مرداد به پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش به آدرس: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب کد رشته محل‌ های مورد علاقه خود در پذیرش مذکور اقدام نمایند.

🔍 اسامی رشته‌ های جذابی که در فهرست رشته‌ های بدون کنکور دیده می‌ شوند

به گزارش همشهری آنلاین، هوشبری، مهندسی بهداشت حرفه‌ای، برق، کامپیوتر، معماری، مکانیک و شهرسازی یا حقوق، حسابداری، مدیریت و مرمت و احیای بناهای تاریخی و … رشته‌ های جذاب پذیرش دانشجو از مقطع کاردانی به کارشناسی است. بر اساس اعلام این سازمان، در این مقطع علاوه بر پذیرش با آزمون، داوطلبان می‌توانند تنها براساس سوابق تحصیلی و معدل کاردانی هم فرصت ادامه تحصیل را در دانشگاه‌ های روزانه، غیرانتفاعی و نوبت دوم و دانشگاه آزاد داشته باشند.

لازم به ذکر است که جهت ثبت‌ نام در رشته‌ های علوم پزشکی، ضروری است رشته کاردانی متناسب باشد، اما این شرط برای دیگر گروه‌ ها الزامی نیست و در صورت قبولی و نبود تناسب بین رشته فارغ‌ التحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، دروس پیش‌ نیاز یا جبرانی با پرداخت شهریه برای این افراد در نظر گرفته می‌ شود. 

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه دولتی و آزاد پرداختیم و تلاش کردیم تا در مورد شرایط پذیرش نیز توضیحاتی را ارائه دهیم. افرادی که متضاضی ادامه تحصیل در گروه آزمایشی انسانی بر اساس معدل و سوابق تحصیلی خود هستند، قبل از هر اقدامی باید با دریافت و مطالعه دفترچه راهنما، از لیست رشته های ارائه شده در گروه انسانی و دانشگاه هایی که در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند، مطلع شده و پس از آن فرایند اسم نویسی خود را آغاز کنند. 

اگر شما دواطلب گرامی نیز به رشته های بدون آزمون انسانی علاقه مندید، می توانید تمامی اطلاعاتی اعم از ظرفیت پذیرش رشته ها، زمان ثبت نام و انتخاب رشته، شرایط تحصیل در رشته های انسانی بر اساس سوابق تحصیلی را از همکاران ما جویا شوید. کارشناسان ما در تمام روزهای هفته پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. 

📎 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

لیست رشته های بدون کنکور انسانی 1401 | لیست + شرایط قبولی

آخرین مطالب سایت