نیم پست
تماس با ما
لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

دانشگاه های غیرانتفاعی کرج  هر ساله در دو نوبت مهرماه  و بهمن ماه دانشجو می پذیرد. ما در مقاله قصد داریم لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج را به همراه رشته های این دانشگاه ها بررسی نماییم. با توجه به اینکه داوطلبین زیادی اطلاع دقیق از زمان ثبت نام و شرایط ثبت نام و همچنین رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی کرج ۱۴۰۱ ندارند، در این مقاله راهنمای کامل در این خصوص برای داوطلبین عزیز ارایه داده ایم .ما در ادامه  هر آنچه که باید در رابطه با دانشگاه های غیرانتفاعی کرج بدانید را برای شما عزیزان به طور کامل و مفصل بیان خواهیم کرد همچنین مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام را به طور کامل بیان می کنیم، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

زمان ثبت نام دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

دانشگاه های غیر انتفاعی کرج مشابه با تمامی دانشگاه های دولتی هر ساله در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد.زمان ثبت نام در نوبت مهر ماه و برای نیم سال اول تحصیلی در اوایل مرداد ماه آغاز شده است و تا آخر شهریور ماه ادامه داشت و داوطلبین علاقه مند به ثبت نام در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج می توانند با مراجعه به سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ثبت نام نمایند.

همچنین برای داوطلبین که از ثبت نام ورودی مهرماه جا مانده اند فرصتی است تا در ترم بهمن ماه دانشگاه غیرانتفاعی کرج ثبت نام نمایند.زمان ثبت نام در نیم سال دوم از اوایل دی ماه آغاز و تا دو هفته ادامه دارد.

برای اطلاع از رشته های ارشد بدون کنکور غیرانتفاعی کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج

ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی کرج بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و برای ثبت نام در لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج نیازی به آزمون کنکور نمی باشد . اما همه داوطلبین علاقه مند برای شرکت در هر یک از لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج باید شرایطی داشته باشند تا بتوانند در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج تحصیل نمایند.این شرایط به صورت زیر کامل و مفصل بیان شده است:

✅ دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید 6-3-3 و یا داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم

✅ دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی

✅ دارا بودن  مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته

✅ داوطلبین علاقه مند به شرکت در دانشگاه غیر انتفاعی باید در زمان ثبت نام ، انتخاب رشته خود را که حداکثر 100 کد رشته می باشد انتخاب نمایند.

✅ تمامی لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج با پرداخت شهریه همراه است .پس باید داوطلب توانایی پرداخت شهریه را داشته باشد.

✅داوطلبین علاقه مند به تحصیل در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج،اگر دانشجو دوره روزانه باشند باید از دانشگاه خود انصراف بدهند.

✅ دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه اگر تمایل به ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج باشند می توانند بدون انصراف در این دانشگاه ثبت نام نمایند و پس از پذیرش انصراف بدهند.

شرایط ثبت نام در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج

لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج

رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می شوند و علاقه مندان به شرکت در تمامی لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج میتوانند رشته مورد علاقه خود را در هر چهار گروه انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان انتخاب و ثبت نام نمایند.

لیست رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج به صورت زیر می باشد:

نحوه ثبت نام دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

مشاهده لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج و نام نویسی در دانشگاه غیر انتفاعی کاملا به صورت اینترنتی می باشد. به این صورت که علاقه مندان به شرکت در رشته های غیرانتفاعی کرج از طریق سامانه سنجش ثبت نام می کنند.

نحوه ثبت نام در دانشگاه های غیر انتفاعی کرج به صورت زیر است:

✅ ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی  sanjesh.org شوید.

✅ لینک دفترچه راهنما لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج را دانلود و مشاهده نمایید.

✅ کارت اعتباری دانشگاه های غیرانتفاعی کرج را خریداری کرده و ثبت نام نمایید.

✅  کد رشته محل ها که حداکثر 100 مورد می باشد را با دقت وارد نمایید.

✅ در انتها پس از اتمام ثبت نام شماره پرونده و کد رهگیری خود را دریافت و نگه دارید.

 

برای اطلاع از ثبت نام دکتری غیرانتفاعی کلیک نمایید.

 

راهنما تصویری ثبت نام رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج

برای ثبت نام بهتر و دقیق تر به صورت تصویری و مرحله به مرحله ثبت نام را توضیح داده ایم. مطابق با تصویر ثبت نام را انجام دهید.

1- در ابتدا باید وارد سامانه سنجش با نشانی sanjesh.org  شوید. از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب نمایید.

ثبت نام دانشگاه غیرانتفای کرج

2- بعد از انتخاب گزینه سراسری باید لینک سامانه پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر 1401  را انتخاب نمایید. و سپس گزینه لینک خرید کارت را انتخاب و کلیک کنید.برای خرید کارت باید اطلاعات خواسته شده را دقیق  وارد نمایید.سپس شماره پیگیری و شماره سریال  پرداخت را یادداشت نمایید.

خرید کارت رشته های دانشگاه کرج

3-پس از خرید کارت باید مراحل ثبت نام را انجام دهید . به این صورت که بر روی ثبت نام جدید کلیک کرده و سریال کارت خریداری شده را وارد نمایید.

پس از ورود به مراحل ثبت نام ، ابتدا باید عکس پرسنلی خود با پشت زمینه سفید را بارگذاری نمایید.هنگام بارگذاری به نکات مهم درباره عکس توجه بفرمایید.

بارگزاری عکس جهات ثبت نام

4-پس از بارگذاری عکس، باید تمامی  اطلاعات فردی، شناسنامه ای، سوابق تحصیلی و سایر اطلاعات را با دقت و به صورت صحیح وارد نمایید.

5-بعد از وارد کردن دقیق اطلاعات باید فرم انتخاب رشته خود را که مجاز تا 100 کد رشته هستید را وارد نمایید و در انتها شماره پرونده و کدپیگیری  را نزد خود نگه دارید.

مدارک لازم ثبت نام رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج

داوطلبان علاقه مند به شرکت در رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج پس از مشاهده لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج ،برای نام نویسی اینترنتی باید مدارک خود را در سایت سنجش بارگذاری نمایند و در هزمان ثبت نام حضوری این مدارک را به همراه داشته باشند.

مدارک لازم ثبت نام رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج به شرح زیر است:

برای اطلاع از دفترچه دانشگاه غیرانتفاعی کلیک نمایید.

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی کرج نسبت به گروه تحصیلی متفاوت است و داوطلبین علاقه مند می توانند با توجه به ظرفیت پذیرش شانس خود را در قبولی افزایش دهند.برای مثال از بین لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج، ظرفیت پذیرش دانشگاه غیر انتفاعی دخترانه سلام را برای کامل توضیح داده ایم.ظرفیت این دانشگاه به صورت زیر است:

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

نتایج دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

نتایج دانشگاه های غیرانتفاعی کرج هر ساله پس از پایان ثبت نام ، همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری از سایت سنجش منتشر و قابل مشاهده خواهد بود.داوطلبین شرکت کننده باید شماره پرونده و کد رهگیری که هنگام ثبت نام یادداشت و نگهداری کرده اند را وارد و نتایج خود را مشاهده نمایند. به دلیل اینکه قبولی تمامی  لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مواردی زیادی مانند نوع دیپلم و معدل آن و همچنین سطح علمی دانشگاه بسیار تاثیر گذار است. همچنین چیدمان انتخاب رشته در شانس قبولی در دانشگاه و رشته مورد علاقه تاثیر بسیار زیادی دارد.

برای اطلاع از نتایج دانشگاه غیرانتفاعی  کلیک نمایید.

اخبار پیرامون لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج

  • عدم تعهد برخی دانشگاه‌ها برای خوابگاه ورودی‌های جدید

دانشگاه های  که از طریق کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ دانشجو می پذیرند شرایط خود را برای اختصاص خوابگاه دانشجویی اعلام کرده اند و از این میان ۳۲ دانشگاه اعلام کردند تعهدی برای خوابگاه ندارند.

  • تقویم زمان بندی پرداخت وام های دانشجویی ابلاغ شد

سامانه دانشجویی (پورتال صندوق) برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۴ آبان تا یک دی  ‬ فعال خواهد بود و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور براساس جدول زمانبندی اقدام کنند.

خلاصه مطلب

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی کرج  هر ساله در دو نوبت صورت میگیرد. ما در این مقاله به صورت مفصل توضیحاتی درباره  لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج و رشته های  دانشگاه های غیرانتفاعی کرج داده ایم.با توجه به اینکه داوطلبین زیادی اطلاع دقیق از زمان ثبت نام و شرایط ثبت نام و همچنین رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی کرج ۱۴۰۱ ندارند، در مقاله راهنمای کامل در این خصوص برای داوطلبین عزیز ارایه کرده ایم.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص،  رشته های دانشگاه غیرانتفاعی کرج داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید سوالات خود را در زیر این مقاله کامنت بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو شما عزیزان خواهند بود.

 

برای دانلود و مطالعه مقاله پی دی اف لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

لیست دانشگاه های غیرانتفاعی کرج 1401

آخرین مطالب سایت