طرز تهیه پوره سیب زمینی با میت بال

طرز تهیه پوره سیب زمینی با میت بال , دستور پخت پوره سیب زمینی با میت بال

پوره سیب زمینی با میت بال یکی از انواع غذاهای خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پوره سیب زمینی با میت بال در ادامه با سایت آموزشی نیم پست همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی۴ عدد
گوشت چرخ کرده۲۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
جعفری۱ کاسه کوچک
پودر نان یا سوخاری۴ قاشق غذاخوری
کره۱۵ گرم
شیر½ لیوان
رب گوجه۲ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزابه مقدار کافی
آببه مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و ادویه تندوریبه مقدار کافی
پاپریکا، پودر سیر و پودر آویشنبه مقدار کافی

طرز تهیه پوره سیب زمینی با میت بال

مرحله اول

برای تهیه پوره سیب زمینی با میت بال خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها را شسته و به همراه مقداری نمک درون یک قابلمه حاوی آب قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته تا سیب زمینی ها بپزند.

مرحله دوم

در ادامه پیاز را با دندانه های ریز رنده، رنده کرده و از صافی رد می کنیم تا آب اضافی اش گرفته شود، سپس جعفری را به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه گوشت چرخ کرده، پیاز و پودر سوخاری درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله سوم

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه، ادویه تندوری، پاپریکا، پودر سیر و آویشن به کاسه اضافه کرده، سپس به خوبی ورز می دهیم تا مواد گوشتی ترکیب شوند. در ادامه یک تابه حاوی روغن روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا از مواد گوشتی به اندازه یک گردو درشت جدا کرده و به صورت قلقلی فرم می دهیم، سپس درون تابه می چینیم و سرخ می کنیم. در ادامه برای درست کردن سس، کوفته های سرخ شده را از تابه خارج کرده و رب را می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا رب را به همراه مقداری پودر سیر تفت می دهیم تا کاملا سرخ شده و رنگ آن باز شود، سپس مقداری آب به تابه اضافه کرده تا سس یکدستی حاصل شود. زمانی که سیب زمینی ها کاملا پخته شدند پوست شان را جدا می کنیم.

مرحله ششم

در ادامه سیب زمینی را به همراه کره و شیر درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس با گوشت کوب برقی به خوبی می کس می کنیم تا سیب زمینی پوره شود. حالا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله هفتم

حالا پوره سیب زمینی را درون یک ظرف مقاوم در برابر حرارت فر می ریزیم، سپس گوشت های قلقلی را روی آن می چینیم. در ادامه سس رب گوجه فرنگی را به صورت پخش روی میت بال ها و پوره سیب زمینی می ریزیم.

مرحله هشتم

در ادامه روی مواد را با مقداری پنیر پیتزا کاملا می پوشانیم، سپس مقداری زیتون خرد شده روی آن قرار می چینیم. حالا ظرف را درون فر قرار می دهیم تا پنیر پیتزا کاملا ذوب شده و روی آن طلایی و خوشرنگ شود. نوش جان.