طرز تهیه پاپس کیک

طرز تهیه پاپس کیک مرحله به مرحله طرز تهیه پاپس کیک بدون خامه طرز تهیه پاپس کیک با شیر طرز تهیه پاپس کیک با بیسکویت قیمت پاپس کیک فیلم طرز تهیه پاپس کیک طرز تهیه پاپس کیک رنگی طرز تهیه پاپس کیک با قالب سیلیکونی

پاپس کیک یکی از انواع کیک های خوشمزه و مجلسی است که به دلخواه تزیین می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاپس کیک در ادامه با سایت آموزشی نیم پست همراه باشید.

مواد لازم پاپس کیک
کیک شکلاتیبه مقدار کافی
خامه صبحانهبه مقدار کافی
نوتلابه مقدار کافی
شکلات رنگیبه مقدار کافی

طرز تهیه پاپس کیک

مرحله اول

برای تهیه پاپس کیک خوشمزه در ابتدای کار کیک شکلاتی را خرد کرده و درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس خامه را به همراه نوتلا به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله دوم

حالا از خمیر به دست آمده به اندازه یک گردو درشت جدا کرده و در دست به صورت قلقلی فرم می دهیم. در این مرحله قلقلی ها را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا خنک و سفت شوند.

مرحله سوم

در ادامه شکلات رنگی را خرد کرده و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود. حالا یک سیخ چوبی در مرکز پاپس کیک ها فرو برده و درون شکلات آب شده می غلطانیم تا سطح پاپس کیک ها کاور شود.

مرحله چهارم

حالا پاپس کیک ها را مجددا درون یخچال قرار می دهیم تا خنک شوند، سپس به دلخواه تزیین کرده و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در نهایت پاپس کیک ها را به همراه چای یا قهوه سرو می کنیم. نوش جان.