طرز تهیه نان هل

طرز تهیه نان هل , دستور پخت نان هل سوئدی

نان هل یکی از انواع نان های خوشمزه و خوش عطر است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان هل در ادامه با سایت آموزشی نیم پست همراه باشید.

مواد لازم نان هل
آرد۳۷۰ گرم
شکر۵۰ گرم
خمیر مایه فوری۶ گرم
پودر هل۱ قاشق چایخوری
نمک۱ قاشق چایخوری
شیر۱۸۵ گرم
تخم مرغ۱ عدد
روغن مایع۶۵ گرم
مواد لازم میانی نان
شکر سفید۴۰ گرم
شکرقهوه ای۳۵ گرم
کره نرم۷۵ گرم
مواد لازم رومال
شکر سفید۴۰ گرم
شکر قهوه ای۴۰ گرم
آب۵۰ گرم
 پودر هل۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه نان هل

مرحله اول

برای تهیه نان هل خوشمزه در ابتدای کار شکر را به همراه خمیر مایه فوری، پودر هل، نمک، شیر، تخم مرغ و روغن مایع درون یک کاسه مناسب ریخته و به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله دوم

حالا آرد را درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبید حاصل شود. در ادامه روی خمیر را با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم خمیر به مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا حجم آن ۲ تا ۳ برابر شود. در ادامه کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود.

مرحله چهارم

پس از اتمام استراحت خمیر به سراغ درست کردن مواد میانی می رویم، برای این منظور شکر سفید را به همراه شکر قهوه ای و کره مخلوط کرده تا یکدست شوند، سپس خمیر را روی سطح آرد پاشی شده قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در ادامه خمیر را به کمک وردنه به شکل مستطیل باز کرده و مواد میانی را روی آن می مالیم، سپس از یک سمت خمیر را رول می کنیم. حالا خمیر را به اندازه های دلخواه برش زده و سینی فر را با کاغد روغنی می پوشانیم.

مرحله ششم

در این مرحله خمیرها را با فاصله از هم درون سینی فر می چینیم و روی آنها را مجددا با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم برای بار دوم به مدت ۴۵ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا حجیم شوند.

مرحله هفتم

۱۵ دقیقه قبل از اتمام استراحت خمیر فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم نان ها به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بمانند تا پخته شوند.

مرحله هشتم

پس از گذشت این زمان گریل را روشن کرده و اجازه می دهیم روی نان ها طلایی و خوشرنگ شود. در ادامه شکر سفید را به همراه شکر قهوه ای، پودر هل و آب درون یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت ملایم می گذاریم.

مرحله نهم

حالا اجازه می دهیم قابلمه به مدت ۳ دقیقه روی حرارت بماند تا شکر ذوب شده و مواد یکدست شوند. زمانی که نان ها پخته شدند، سینی را از فر خارج کرده و مواد رومال را با فرچه روی نان های داغ می مالیم. نوش جان.