طرز تهیه بیسکویت های بای

طرز تهیه بیسکویت های بای آشپزخانه کوچک من طرز تهیه بیسکویت های بای خانگی بدون فر طرز تهیه های بای با پیمانه طرز تهیه های بای بدون نشاسته ذرت قیمت بیسکویت های بای

بیسکویت های بای یکی از انواع بیسکویت های خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر خاورمیانه دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بیسکویت های بای در ادامه با سایت آموزشی نیم پست همراه باشید.

مواد لازم بیسکویت های بای
آرد سفید۲۱۵ گرم
شکر۷۵ گرم
کره نرم۱۵۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد کوچک
وانیل½ قاشق چایخوری
نشاسته ذرت۱ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
شکلات چیپسیبه مقدار کافی

طرز تهیه بیسکویت های بای

مرحله اول

برای تهیه بیسکویت های بای به روش خانگی در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا نرم شود. حالا کره نرم شده را به همراه تخم مرغ، وانیل و شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه مواد درون کاسه را با همزن دستی به خوبی مخلوط می کنیم تا یکدست و کرم رنگ شود، سپس آرد را درون کاسه الک کرده و با لیسک مخلوط می کنیم تا خمیر درون کاسه جمع شود. حالا خمیر را به دو قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید خمیر را ورز ندهید به علت وجود کره خمیر با حرارت دست روغن پس می دهد و باعث می شود بیسکویت خشک شود. حالا به یکی از قسمت های خمیر پودر کاکائو الک شده را اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

در ادامه به خمیر باقی مانده نشاسته ذرت الک شده را اضافه کرده و مجددا مخلوط می کنیم تا خمیر یکدست شود. حالا خمیرها را درون دو کیسه فریزر جداگانه گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کنند.

مرحله پنجم

۱۵ دقیقه قبل از اتمام استراحت خمیر، روی حرارت ملایم شعله پخش کن گذاشته و اجازه می دهیم کاملا گرم شود. حالا از خمیرها گلوله هایی به اندازه یک فندق جدا کرده و در دست به صورت قلقلی فرم می دهیم.

مرحله ششم

حالا از دو خمیر سه گلوله یکی در میان کنار هم دیگر به صورت دایره قرار می دهیم، سپس مقداری شکلات چیپسی مرکز آن می ریزیم و با دست خمیر را جمع می کنیم تا شکلات چیپسی ها میان خمیر پنهان شوند.

مرحله هفتم

در این مرحله درون تابه رژیمی را با کاغذ روغنی پوشانده، سپس خمیرها را با فاصله از هم درون آن می چینیم. حالا واشر تابه را جدا کرده و درب آنرا می بندیم و روی شعله پخش کن قرار می دهیم تا بیسکویت ها بپزند.

مرحله هشتم

زمانی که اطراف شیرینی ها طلایی و خوشرنگ شد، تابه را از روی حرارت کنار گذاشته و اجازه می دهیم بیسکویت ها کاملا خنک شوند. در نهایت بیسکویت ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.