نیم پست
تماس با ما
شهریه دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. همانطور که می دانید تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت شهریه هستند. تفاوتی هم ندارد که به صورت بدون کنکور و یا با کنکور وارد دانشگاه شده باشند. شهریه دانشگاه آزاد هر سال مقداری تغییر کرده و کمی افزایش می یابد. از آنجایی که بسیاری از دانشجویان از میزان شهریه دانشگاه آزاد اطلاعات کافی را ندارند ما در این قسمت قصد داریم به بررسی جزییات آن بپردازیم و جدول شهریه دانشگاه آزاد برای رشته های مختلف را به شما نشان دهیم.

شهریه تمامی مراکز آموزش عالی پولی، به دو بخش شهریه ثابت و متغیر تقسیم بندی می شود. شهریه ثابت براساس نیمسالی که دانشجو وارد دانشگاه شده، تعیین خواهد شد و تا آخر تحصیل در صورتی که داخل سنوات مجاز باشدف بدون تغییر باقی می ماند؛ اما شهریه متغیر با توجه به تعداد واحدهایی است که دانشجو گرفته و در طول دوره تحصیل افزایش می یابد. میزان افزایش آن نیز هر سال ممکن است متغیر بوده و بین 10 الی 25 درصد باشد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که آیا شهریه در دوره های بدون آزمون و با آزمون یکی است یا تغییر خواهد کرد؟ در این خصوص باید به شما بگوییم که شهریه دانشگاه آزاد براساس دوره بدون آزمون و با آزمون یکسان بوده و تغییری نخواهد کرد. تنها تفاوتی که در این خصوص وجود دارد مربوط به نحوه پذیرش دانشجویان می شود.

 

 

اطلاعیه:

هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد به صورت 40 درصد شهریه ثابت و 60 درصد شهریه متغیر تعریف می شود.

 

 

جدول شهریه دانشگاه آزاد 1401

قطعا می دانید دانشگاه آزاد در دو ترم مهر و بهمن دانشجو پذیرش میکند و  هزینه های هر رشته و همچنین واحد دانشگاهی متفاوت می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا نرخ شهریه هر مقطع را بررسی کنیم.

از بین کاربرانی که به وبسایت ما وارد ما شده اند ممکن است برخی از رفتن به دانشگاه آزاد پشیمان شده باشند که ما برای این افراد هزینه انصراف را نیز در جلسات مشاوره توضیح خواهیم داد. در صورت نیاز داشتن به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

تغییرات شهریه دانشگاه آزاد

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته رشته بهداشت

 

 

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

 

 

 

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته

 

 

 

 

اطلاعیه:

شهریه ثابت دانشگاه آزاد با توجه به سال ورود به دانشگاه و گروه آموزشی و شهریه متغیر بر حسب تعداد و نوع واحدهای انتخابی دانشجویان تعیین می گردد.

 

 

جدول شهریه دانشگاه آزاد رشته پزشکی و پیزاپزشکی 1401-1402

 

 

نرخ شهریه دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد ناپیوسته

 

 

 

میزان شهریه دانشگاه آزاد دکتری تخصصی

 

 

 

 

تسهیلات پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

اگر توان پرداخت شهریه دانشگاه آزاد را ندارید، نگران نباشید. در این خصوص دانشگاه آزاد راه حل هایی را در نظر گرفته که یکی از آن ها استفاده از تسهیلات دانشجویی است.

 

 

اطلاعیه:

هر سال شهریه دانشگاه آزاد به اندازه 10 الی 15 درصد افزایش می یابد.

 

 

جزییات شهریه دانشگاه آزاد

 

 

وام های دانشجویی دانشگاه آزاد

وام های دانشجویی دانشگاه آزاد به سه دسته میان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی می شود. مهلت تعیین شده برای پرداخت وام ها نیز تا پایان دوره تحصیل افراد در نظر گرفته شده است.

وام های میان مدت تقریبا یکساله قابل پرداخت هستند. بنابراین شما در واقع دو ترم زمان دارید که این وام را تسویه کنید. مبلغ این وام کمی بالاتر از وام های کوتاه مدت می باشد.

نوع سوم مبلغ خوبی دارد. باز پرداخت آن نیز تا زمان فارغ التحصیلی می باشد. در واقع اگه این تسویه را به موقع انجام ندهید، مدرک شما صادر نشده و باید حتما این مبلغ را تسویه کنید. البته دریافت این وام هم به راحتی انجام نشده و دردسرهای خاص خودش را خواهد داشت.

سوال بعدی این است که چطور باید این وام ها را بگیریم ؟؟ و اینکه شرایط دریافت به چه صورتی هست ؟؟ آیا هر ترم میتوانیم این وام ها را بگیریم با اینکه فقط یکبار در دوران دانشجویی امکان پذیر است؟ پاسخ همه این سوالات را می توانید با تیم مشاوره دانشگاه آزاد ایران تحصیل در میان بگذارید و به جواب برسید.

 

 

اطلاعیه:

دانشجویانی که توان پرداخت شهریه دانشگاه آزاد را ندارند، می توانند از وام برای پرداخت آن استفاده نمایند.

 

 

میزان مبلغ وام شهریه دانشگاه آزاد

 

 

میزان جدولی که ارائه دادیم با توجه به نرخ شهریه هر کدام از داوطلبان پذیرفته شده و رشته  تعیین میشود. همچنین مبلغ چکی که باید برای دریافت وام و یا قسط بندی ارائه دهید باید متناسب با همین موضوع باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه کارشناسی بدون کنکور آزاد وارد شوید.

 

 

جدول میزان قسط بندی شهریه با چک

 

 

 

دقت کنید این قسط بندی برای همه دانشجوها نیست و فقط مختص به دانشجوهایی که برای پرداخت شهریه مشکل دارند و نمی توانند پرداخت کنند. تاریخ چک هایی که برای شهریه دانشگاه آزاد به صندوق رفاه ارائه می شود باید برای هر نیمسال منطبق با زمانی باشد که دانشگاه آزاد مشخص کرده است.

 

 

حداکثر شهریه دانشگاه آزاد

 

 

تخفیف شهریه دانشگاه آزاد

اگه شرایط پرداخت وام دانشجویی را نداشتید اصلا نگران نباشید. راه دیگری نیز وجود دارد که بتوانید به راحتی تخفیف بگیرید. دانشگاه آزاد برای دانشجوهای خوب خود تخفیف شهریه در نظر گرفته است. دانشجوهایی که رتبه پایینی در کنکور آورده اند و یا اینکه از معدل بالایی برخوردار هستند می توانند از این امکان استفاده نمایند.

دانشجو هایی که از نظر مالی بی بضاعت هم هستن اصلا نگران نباشند. این افراد می توانند با نامه هایی که از طرف بهزیستی و کمیته امداد دارند این امکان را خواهند داشت که از تخفیف های خیلی ویژه ای برخوردار شده و به راحتی ادامه تحصیل بدهند بدون اینکه دغدغه مالی داشته باشند.

اگه مشمول تخفیف شهریه دانشگاه آزاد هستید، حتما از تمام اطلاعیه هایی که در رابطه با قوانین و مصوبات این موضوع وجود دارد اطلاعات لازم را به دست آورید تا از زمان ارائه مدارک عقب نمانید. زیرا در این صورت دیگر نمی توانید برای این موضوع درخواست بدهید.

 

 

برای اطلاع از نحوه و شرایط ثبت نام وام ازدواح دانشجویی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط پرداخت شهریه دانشگاه آزاد دانشجویان انصرافی

  • آن دسته از دانشجویانی که به دلایل آموزشی از دانشگاه به استثنای عدم مراجعه به دانشگاه اخراج شده اند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل نمی باشند. اما در صورت پرداخت شهریه مورد نظر، این شهریه قابل استرداد نخواهد بود.
  • پذیرفته شدگانی که درخواست انصراف خود را قبل از اتمام ماه اول ترم تحصیلی ارائه نموده باشند، مشمول طرح پرداخت هزینه شهریه انصراف از تحصیل نخواهند شد. و در صورتی که پس از ماه دوم این درخواست را به ثبت برسانند، لازم است  درصد شهریه مورد نظر را پرداخت نمایند.
  • با توجه به تعداد ظرفیت کم دانشجویان دوره دکتری حرفه ای ، در صورتی که داوطلبان پذیرفته شده درخواست انصراف خود را حتی در بدو ورود به دانشگاه ارائه نمایند، مشمول طرح پرداخت هزینه انصراف از تحصیل خواهند شد.
  • داوطلبانی که در هر یک از واحدهای تعیین شده دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند و برای ثبت نام در رشته های با آزمون و یا بدون آزمون ثبت نام نمایند و پذیرفته شوند، می توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه در واحد دانشگاه دوم ادامه تحصیل دهند.
  • چنانچه تغییر رشته دانشجویان با استفاده از مجوزهای اخذ شده در سازمان مرکزی باشد، نیازی به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل و یا پرداخت شهریه مورد نظر نخواهد بود.
  • آن دسته از دانشجویانی که در ترم اول مرخصی گرفته اند و در ترم دوم به هر دلیلی قبل از شروع ترم جدید انصراف خود را به ثبت رسانده اند، نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند. اما در عین حال شهریه پرداخت شده آنان قابل استرداد نخواهد بود.

 

 

برای دریافت راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد

مطابق با آئین نامه های موجود و تصمیات اخذ شده در رابطه با دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد، هر یک از این دانشجویان با توجه به جدول همترازی لازم است برای پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد اقدام نمایند. میزان شهریه توسط دانشگاه مبدا تعیین شده و باید به حساب دانشگاه مقصد واریز شود.

دانشجویانی که مایل به تمدید زمان پایان نامه خود می باشند، لازم است تمامی مبلغ تعیین شده را به صورت کامل به دانشگاه مبدا واریز نمایند. با توجه به اینکه میزان زمان لازم برای دفاع از قبل مشخص شده ایت در صورت تاخیر لازم به پرداخت کل شهریه ترم جدید خواهید بود.

آن دسته از داوطلبانی که در برخی از واحد های درسی خود نسبت به دریافت مهمانی و یا انتقالی اقدام نموده اند، برای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد لازم است با اطلاع و مصوبات دانشگاه مبدا و مقصد اقدام نمایند.

نحوه پرداخت شهریه دانشگاه آزاد

برای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد باید به صورت اینترنتی و از راه سامانه آموزشیار اقدام کنید.. در این سامانه شهریه هر ترم و هر رشته محاسبه خواهد شد.

دانشجویان ابتدا باید به سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir وارد شده و با وارد کردن شماره دانشجویی و رمز عبور خود در این قسمت، وارد پورتال مربوط به خود شوند.

با وارد شدن به پرتال دانشجو، سه گزینه در سمت راست مشاهده می شود که باید بر روی گزینه ثبت نام دروس دانشجو  لازم است کلیک کنید.

در مرحله بعدی، با باز شدن منوی کشویی، گزینه مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو را انتخاب کرده و مبلغ را مشاهده خواهید کرد.

سپس گزینه پرداخت الکترونیکی شهریه از پایین صفحه باید انتخاب شود.

در مرحله بعدی از طریق یکی از درگاه های پرداخت موجود، دانشجو وارد مرحله پرداخت اینترنتی مبلغ شهریه خود شده و باید روی پرداخت الکترونیکی کلیک شود.

آخرین اخبار شهریه دانشگاه آزاد

خبر 17 مرداد 1401

شهریه دانشگاه آزاد 1401 – 1401 اعلام شد.

خبر 12 خرداد 1401

به گفته رئیس دانشگاه آزاد ممکن است در سال تحصیلی جدید شهریه این دانشگاه تا 25 درصد افزایش پیدا کند.

خبر 12 خرداد 1401

بر اساس اعلام ریاست این دانشگاه، میزان شهریه تمامی مقاطع برای دانشجویان سال های قبل تا سقف 20 درصد و برای دانشجویان ورودی جدید بین 20 الی 25 درصد افزایش خواهد داشت.

خبر 6 آذر 1401

معین دانشگاه‌های آزاد اسلامی خوزستان و ایلام گفت: ما سالانه کمترین افزایش شهریه را داریم ولی با توجه به نرخ تورم در کشور، شهریه دانشگاه آزاد افزایش اندکی خواهد داشت.

خبر 20 آبان 1401

سامانه دانشجویی (پورتال صندوق) برای ثبت تقاضای دانشجویان از 4 آبان ‬ تا یک دی 1401  ‬ فعال خواهد بود و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور براساس جدول زمانبندی اقدام کنند.

خبر 8 آذر 1401

دانشگاه آزاد درباره پیامک افزایش شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد گفت: موضوعی تحت عنوان افزایش شهریه صورت نگرفته است.

او افزود: شهریه‌ها به صورت سالانه و در چارچوب خاص تعریف می‌شوند. به دلیل گستردگی سامانه، امکان اشتباه در بعضی از واحد‌ها یا اشتباه در محاسبه شهریه‌ها وجود دارد.

طهرانچی ادامه داد: برای دانشجویان اگر پیامک افزایش شهریه ارسال شده است، به همان واحد مراجعه کنند تا توجیه و بررسی این مورد صورت بگیرد.

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.
خلاصه مطلب

شهریه دانشگاه آزاد موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود و جدول شهریه دانشگاه آزاد نیز ارائه شد. ما در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با تمامی جداول مربوط به نرخ جدید شهریه دانشگاه آزاد 1401-1402 در هر یک از مقاطع و رشته ها شما را آشنا نماییم. با توجه به جدول نرخ جدید شهریه کاردانی و کارشناسی آزاد برای دریافت راهنمایی و اطلاع از آخرین تغییرات ثبت درخواست وام های دانشجویی با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

شهریه دانشگاه آزاد 1401-1402 + نرخ جدید ثابت و متغیر

آخرین مطالب سایت