نیم پست
تماس با ما
شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان

 شرایط ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ اعلام شد. دانش آموزان و اولیا گرامی جهت بررسی شرایط ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان سمپاد به درگاه ثبت نام تیزهوشان  پادا مراجعه نموده و از شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان اطلاع یابند. لازم است بدانید فرآیند ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ -۱۴۰۳ در هر پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، به صورت اینترنتی می باشد. به علاوه در سال های اخیر  علاوه بر رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی)‌ آموزش پرورش در برخی از رشته‌های فنی و مهارتی نیز در مدارس تیزهوشان ثبت نام می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲ اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

 

 

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دانش آموزانی که می خواهند در مدارسی با امکانات رفاهی بالا و سطح فکری برتری تحصیل کنند بسیار پر اهمیت است برای معرفی مدارس تیز هوشان باید گفت مدارسی هستند که سطح آموزشی و پرورشی تمام برنامه‌های آنان با مدارس عادی متفاوت است. دانش آموزان را از طریق آزمون پذیرش می‌کنند و دانش آموزان مستعد و تیزهوش به این مدارس راه پیدا می‌کنند. آزمون تیزهوشان هر سال در کل کشور و بصورت هماهنگ کشوری برگزار می‌شود. سهمیه‌ها در این آزمون تاثیری ندارد و این شرایط موجب می‌شود که مدارس تیزهوشان ، خاص و ممتاز باشند. برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  قبل از هر اقدامی باید شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را به دقت مورد بررسی قرار دهیم که در این راستا اولیا و دانش آموزان گرامی ملزم به مطالعه دفترچه ثبت نام مدارش تیزهوشان می باشند.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای هر پایه متفاوت می باشد شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ششم به هفتم به صورتی می باشد که معدل نیمه دوم آن ها در همه دروس خیلی خوب و یا در یک درس خوب و مابقی خیلی خوب باشد می باشد و همچنین شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم نیز به گونه ای است که معدل دانش آموز جهت ثبت نام در آزمون باید بالای 19 باشد.

شرایط عمومی

✅ تابعیت ایرانی

✅ شرایط خاص برای اتباع خارحی

شرایط اختصاصی ششم به هفتم

❌اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی از اولین شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 تعیین شده است 

❌کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی تعیین شده است.

❌کسب مقیاس خوب در یک درس و در باقی دروس پایه ششم کسب نمره خیلی خوب نیز مهم می باشد

❌تعیین مدرسه با توجه به محل سکونت دانش آموزان خواهد بود.

❌حداکثر امکان انتخاب سه مدرسه در یک محدوده وجود دارد.

❌در صورت قبولی دانش آموز در یک منطقه تحصیلی امکان جابه جایی به مدارس دیگر مناطق وجود نخواهد داشت.

شرایط اختصاصی نهم به دهم

👈اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم از اولین شرایط ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 تعیین شده است.

👈دارا بودن معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم لحاظ گردیده استو

👈تعیین اولویت مدرسه براساس محل سکونت می باشد.

👈در صورت وجود بیش از 3 مدرسه در یک محدوده، امکان انتخاب یک مدرسه وجود دارد.

 

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتیجه سنجش اول ابتدایی وارد شوید.

 

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بدون آزمون

ورود بدون آزمون به مدارس تیزهوشان تنها مخصوص آزمون تیزهوشان نهم به دهم است. بنابراین دانش آموزان پایه هفتم و هشتم متوسطه، که در مدارس تیزهوشان درس خوانده‌اند و معدل هر دو سال آنها بالای هفده شده باشد، مجاز می‌باشند که بدون ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم و بدون آزمون وارد مدرسه تیزهوشان در پایه دهم شوند. باز هم تاکید می‌کنیم که این شرایط تنها برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم است.

 

مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

نکات ثبت نام مدارس تیزهوشان 

1– پذیرش در آزمون تیزهوشان و ورود به مدارس تیزهوشان تنها از طریق آزمون و نمره‌ای که دانش آموزان از آزمون کسب می‌کنند می‌باشد و معدل دانش آموزان و نیز سهمیه‌های روستایی، جانبازان و شاهد و … در نتیجه آزمون تاثیری ندارد.

2- برای ظرفیت ثبت نام تیزهوشان لازم به ذکر است که در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت ثبت نام، برای ظرفیت تیزهوشان ششم به هفتم  و ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98-99 اطلاع رسانی می‌شود.

3- دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان می‌بایست در زمان ثبت نام، با توجه به محل سکونت خود در سال 96-97، اقدام به انتخاب مدرسه نمایند. شما دانش آموزان مجازید حداکثر سه دبیرستان را در دوره اول یا دوم به تربیت اولویت انتخاب نمایید زیرا برخی شهرستان‌ها در دوره های اول و دوم تیزهوشان دارای چند دبیرستان تیزهوشان می‌باشند.

4- دانش آموزان در زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم تنها می‌توانند یک رشته تحصیلی را انتخاب کنند. در ضمن پذیرش نهایی مدارس دوره دوم متوسطه برای رشته‌های : ریاضی و فیزیک – علوم تجربی و علوم انسانی، بستگی به کسب شرایط احراز رشته بر اساس آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز می‌باشد.

5- در دوره دوم متوسطه، دانش آموزان در سال اول تحصیلی مجاز به تغییر رشته نخواهند بود و در سال‌های بعد مجاز به تغییر رشته هستند اما ضروری است که کف امتیاز قبولی در رشته مورد نظر خود را در آزمون ورودی دبیرستان کسب نمایند.

 

جزییات ثبت نام تیزهوشان

 

 

 

برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پس از ثبت نام برای آزمون تیزهوشان نیاز است که خودتان را برای شرکت در آزمون این مدارس آماده نمایید. فراموش نکنید که ذر جلسه آزمون همراه خودتان کارت ورود به جلسه را ارائه نمایید. به علاوه نیم ساعت قبل از آغاز نیز در محل مورد نظر حضور یابید.

زمان تعیین شده برای آزمون تیزهوشان، در دفترچه ای که منتشر می شود، اعلام خواهدشد. عموماً بعد از اتمام امتحانات دانش آموزان می باشد.

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم ساعت 9 صبح روز پنج‌ شنبه مورخ اول تیر ماه ۱۴۰۲ و زمان برگزاری آزمون پایه دهم رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ دوم تیر ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید بدون دغدغه برای ثبت نام در این مدارس اقدام نمایید. از آنجایی که گاهی ممکن است در شرایط ثبت نام تغییراتی به وجود بیاید، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آخرین بخش نامه ها با ما در تماس باشید و نکات مهم را دریافت کنید. اگر برای آمادگی جهت آزمون نیز نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، کافی است با ما تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲

آخرین مطالب سایت