نیم پست
تماس با ما
شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 

شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 1401 اعلام شد. همه داوطلبان گروه های ریاضی، تجربی و انسانی که قصد ورود به یکی از واحدهای پردیس بین الملل را دارند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم، در موعد مقرر برای ثبت نام اقدام نمایند. گفتنی است که این دانشگاه از طریق بدون آزمون و با آزمون دانشجو جذب می کند. چنانچه قصد دارید تا در مورد همه شرایط دانشگاه پردیس بین الملل و همچنین نحوه تحصیل و میزان شهریه اطلاع کسب کنید، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

 

 

قبل از هرگونه اقدامی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های پردیس از داشتن شرایط لازم برای

ورود به آن مطمئن شوید

 

شهریه دانشگاه پردیس خودگردان

اهمیت آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان

امروزه نام دانشگاه پردیس برای بسیاری از متقاضیان ورود به این دانشگاه آشناست. اما ممکن است برخی در مورد نحوه ورود و ادامه تحصیل در آن و البته شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس اطلاعی نداشته باشند.

باید بگوییم که این دانشگاه در مقاطع مختلفی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو جذب می کند.

نحوه پذیرش برای افرادی که دارای شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس هستند، از طریق سازمان سنجش و یا آزمون اختصاصی پردیس های خودگردان است.

همچنین، پردیس های بین الملل از شعبه های دانشگاه دولتی به شمار می روند که در ازای تحصیل دانشجو، در هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه دریافت می کنند.

البته قابل ذکر است که پردیس بین الملل که همان معادل پردیس خودگردان است، دو دسته پردیس های پزشکی و غیر پزشکی و یا به نوعی با آزمون و بدون آزمون شامل می شود.

به این معنی که رشته های پزشکی در حال حاضر تنها از طریق شرکت در کنکور و کسب رتبه های قبولی پزشکی بین الملل امکانپذیر است.

این قضیه برای رشته های غیر پزشکی کمی متفاوت است و بسته به شرایط دانشگاه پردیس بین الملل برخی از رشته ها به صورت با آزمون، سوابق تحصیلی و یا آزمون اختصاصی پذیرش می شوند. برای آگاهی بیشتر در مورد پذیرش پردیس های بین الملل، در ادامه درباره جنبه های مختلف توضیح می دهیم.

 

 

شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان چیست؟

اگر می خواهید در یکی از واحدهای دانشگاه پردیس بین الملل تحصیل کنید، باید از شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان در قالب شرایط عمومی و اختصاصی برخوردار باشید:

 • معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی
 • نداشتن هر گونه عناد با جمهوری اسلامی ایران و یا همکاری و ارتباط با گروهک های ضد انقلابی
 • عدم برخورداری از سوء پیشینه کیفری و اجتماعی
 • دارا بودن از مدرک دیپلم نظام جدید یا دیپلم نظام قدیم، و یا مدرک فوق دیپلم
 • عدم مشکل در وضعیت خدمت
 • توانا بودن در پرداخت شهریه هر ترم
 • جذب دانشجویان بدون مصاحبه و بصورت متمرکز است

 

 

شرایط دانشگاه پردیس بین الملل بدون کنکور چیست؟

چنانچه متقاضی ورود به رشته های بدون کنکور رشته های پردیس خودگردان هستید و دیپلم هر کدام از گروه های آزمایشی نظری و یا کارودانش و فنی حرفه ای را دارید می توانید در صورت برخورداری از شرایط لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان اقدام نمایید.

از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان در دوره بدون کنکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای متقاضیانی که امتحان نهایی داشته اند، پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، دارندگان دیپلم فنی و حرفه ایی مبتنی بر معدل کل دیپلم خواهد بود.

 

 • چنانچه فردی در یکی از روزهای روزانه در حال تحصیل باشد، جهت ثبت نام در رشته های پدیس خودگردان بدون کنکور باشد، باید حداکثر تا پایان مرداد ماه در رشته قبلی خود انصراف قطعی دهد و مدارک را به دانشگاه ارائه نماید.

 

 • یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان این است که داوطلبان رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت بایستی خدمات درمانی خود را در مقطع کاردانی، حتما تا 31 شهریور به پایان رسانده باشند.

 

 • اگر کسی در یکی از دوره های غیر دولتی، پیام نور، شبانه، خودگردان،مجازی یا بین الملل در حال تحصیل باشد ( از معافیت تحصیلی برخوردار نباشند)، می تواند بدون انصراف تحصیلی برای ورود به رشته بدون کنکور دانشگاه پردیس بین الملل ثبت نام نمایند. البته بدیهی است که در صورت قبولی باید از رشته قبلی خود انصراف قطعی دهند.

 

 

برای آگاهی از لیست دانشگاه های پردیس بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید 

 

 

شرایط دانشگاه پردیس با کنکور بین الملل چیست؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، برای ورود با کنکور در دانشگاه پردیس می توان از دو طریق شرکت در کنکور سراسری و آزمون اختصاصی دانشگاه پردیس خودگردان اقدام نمود.

متقاضیانی که موفق به کسب رتبه و تراز مجاز شده اند، می توانند از میان لیست رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پردیس خودگردان، رشته های مورد نظر خود را در زمان مقرر انتخاب نمایند.

در این بین می توان گفت که به دلیل محبوبیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه در میان داوطلبان، بیشترین تعداد متقاضیان به رشته تجربی اختصاص دارد.

بنابراین، شما نیز چنانچه از شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان در این رشته ها برخوردار باشد، می توانید در یکی از رشته های مورد علاقه ادامه تحصیل دهید.

برای آگاهی از چند و چون قوانین و شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان پذیرش می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل در ارتباط بوده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

 

 

شرایط دانشگاه پردیس بین الملل

 

 

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان

یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان ، پرداخت شهریه است. از این رو، اطلاع از میزان شهریه برای متقاضیان ورود به این دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

اعتبار مدرک دانشگاه خودگردان دانشگاه پردیس بین الملل

وقتی که صحبت از شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان به میان می آید، برای بسیاری این سوال مطرح می شود که اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه های خودگران چگونه است و یا اینکه در مقایسه با سایر دانشگاه ها در چه وضعیتی قرار دارد.

در پاسخ باید بگوییم که مدرک دانشگاه پردیس بین الملل نیز همانند همه دانشگاه های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و مجازی زیر نظر وزارت علوم است و بدین ترتیب می توان از میزان اعتبار آن مطمئن بود. 

گذشته از این، اساتیدی که در دانشگاه های خودگردان تدریس می کنند، عمدتاً درجه یک بوده و دارای بار علمی خوبی هستند. از این رو، دانشجو دیگر دغدغه ایی از لحاظ سطح علمی ندارد.

همچنین، در مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان نیز عنوان پدیس خودگردان ذکر می گردد. اما اگر دانشجویی قصد انصراف از این دانشگاه را داشته باشد، باید مبلغی را به عنوان هزینه انصراف از تحصیل بپردازد. در این صورت، توصیه می شود که قبل از هر نوع انتخابی، از شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان مطلع شوید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به توضیح و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان پرداختیم و مقررات مربوط به ثبت نام ورود با کنکور و بدون کنکور این دانشگاه را مورد بررسی قرار دادیم.

چنانچه شما نیز قصد ورود به یکی از رشته های این دانشگاه را دارید، می توانید در مورد مسائلی مختلفی از قبیل شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان، زمان و نحوه ثبت نام، شهریه رشته مورد نظر، واحدهای درسی، و شرایط پذیرش در رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه پردیس از همکاران ما راهنمایی بگیرید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

شهریه پردیس خودگردان دانشگاه شهید بهشتی چقدر است؟

آخرین تبه قبولی فیزیوتراپی پردیس بین الملل

لیست رشته های بدون کنکور پردیس خودگردان 

شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 

شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان 1401

آخرین مطالب سایت