نیم پست
تماس با ما
شرایط استخدام ایران خودرو

شرایط شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو 1402 مشخص شد. داوطلبانی که مایل به نام نویسی در آزمون ورودی گروه صنعتی ایران خودرو هستند، می توانند با مراجعه با سایت ثبت نام، ابتدا دفترچه راهنما را دانلود و پس از مطالعه دقیق آن به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازند. این متقاضیان می بایست مدارک و اطلاعات لازم را زمان ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو ارائه دهند، وگرنه مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.

چنانچه شما نیز قصد شرکت در آزمون سال جاری را دارید، می توانید نه تنها از جدیدترین اخبار مربوط تاریخ ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، برگزاری آزمون و اعلام نتایج، بلکه از تمامی شرایط جدید استخدام ایران خودرو را از طریق تماس با کارشناسان ما 9099075307 اخذ نمایید.

جزئیات شرایط استخدام ایران خودرو

شرکت صنعتی ایران خودرو، در چند سال اخیر بخش بزرگی از نیروهای خود را از طریق برگزاری آزمون جذب می کند. برای این آزمون مراحل خاصی در نظر گرفته شده است تا افراد دارای صلاحیت برگزیده شوند. در واقع متقاضیان پس از اینکه در مرحله اول آزمون که به صورت کتبی می باشد، نمره حد نصاب را کسب کردند، تنها در صورتی پذیرش نهایی خواهند شد که مراحل بعدی را نیز با موفقیت طی کنند و مدارک آن ها مورد تائید قرار گیرد.

اما برخورداری از شرایط استخدام ایران خودرو را می توان فیلتر اصلی شرکت در این آزمون دانست. چرا که ایران خودرو برای کارکنان خود یک سری شرایط عمومی و اختصاصی در نظر گرفته که عدم داشتن آن ها مانع از به کارگیری متقاضی می گردد. از این رو، آگاهی از شرایط مذکور در زمان ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو از اهمیت خاصی برخوردار است.

جزئیات شرایط استخدام ایران خودرو

داوطلبان می توانند شرایط لازم را از طریق دفترچه راهنما که در سایت ثبت نام یا همان سازمان سنجش قرار گرفته است، مطالعه کنند. نکته مهم آن است که اگر در هر مرحله از آزمون یا حتی پس از قبولی، مغایرتی در اطلاعات وارد شده با حقیقت وجود داشته باشد، فرد از ادامه فرایند محروم و پذیرش وی ملغی خواهد شد.

به منظور دریافت راهنمای گام به گام ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو وارد لینک شوید

شرایط عمومی استخدام ایران خودرو

ثبت نام آزمون ایران خودرو مانند دیگر ثبت نام هایی که مجری آن سازمان سنجش میباشد دارای شرایط عمومی و اختصاصی میباشد.

شرایط زیر چکیده شرایط عمومی آخرین آزمون ثبت نامی ایران خودرو میباشد. طبیعیست این قوانین شاید در جزئیات تغییراتی داشته باشند اما در کلیات هرساله یک روال معلوم را در پی میگیرند.

این شرایط عمومی شامل موارد زیر هستند:

🔴 داشتن تابعیت ایرانی

🔴 معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان ای که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است

🔴 پایبندی و عمل به  قانون اساسی

🔴 نداشتن مشکل خدمت نظام وظیفه برای آقایان. برای افرادی که مشمول معافیت پزشکی می شوند قوانین خاصی در نظر گرفته شده است. همچنین مشمولان معافیت پزشکی که دارای مدرک فوق دیپلم یا بالاتر هستند، اگر در معاینات پزشکی مدیریت امور پیشگیری، درمان و رفاه مورد تایید قرار گیرند، مانعی برای ثبت نام نخواهند داشت.

🔴 نداشتن اعتیاد به مواد مخدر یا روانگردان ها

🔴 عدم سوء سابقه کیفری و یا محکومیت جزایی

🔴 برخورداری از سلامت جسمی و روانی جهت انجام امور مربوط به شغل آتی

🔴 برخورداری از صلاحیتهای عمومی به تایید مراجع ذی صلاح

🔴 برخورداری از از شرایط احراز شغل متناسب شرایط شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو ذکر شده در  دفترچه راهنما

🔴 نداشتن ممنوعیت های قانونی جهت استخدام به تایید مراجع قضایی و ذی صلاح

برای اطلاع از زمان ثبت نام برای استخدام دستگاه های اجرایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو

علاوه بر شرایط عمومی شما باید شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو را نیز داشته باشید. حتی اگر یکی از شرایط اختصاصی زیر را به هر دلیلی نداشته باشید امکان استخدام برای شما وجود ندارد. این شرایط به شرح زیر است:

🔵 داوطلبی در زمان ثبت نام مشغول به تحصیل در دانشگاه باشد، واجد شرایط استخدام ایران خودرو نمی باشد.

🔵 کسب نمره و موفقیت در تمامی مراحل استخدام اعم از آزمون، مصاحبه و معاینات پزشکی الزامی است.

🔵 متقاضی نباید در هیچ کدام از از سازمانها یا دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تعهد خدمت یا استخدام داشته باشد.

🔵 وجود بستگان درجه یک اعم از پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر در حال اشتغال در شرکت ایران خودرو مانع از استخدام می شود.

🔵 داوطلبان بومی ( استان تهران و استان البرز ) می‌توانند در در این آزمون شرکت کنند. منظور از بومی بودن افرادی است که دارای یکی از شرایط زیر باشد:

1️⃣ همسر، پدر در یا مادرت داوطلب در  استان تهران و البرز در حال خدمت یا بازنشسته شده باشند.

2️⃣ متقاضی سند معتبر ملکی یا اجاره نامه ایی در استان تهران را  که دارای کد رهگیری به اسم همسر، پدر یا مادر یا خود باشد ارائه دهد. (تاریخ این اسناد می‌بایست برای حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ مهلت ثبت نام آزمون ایران خودرو باشد)

3️⃣ استشهاد محلی که به مهر نیروی انتظامی، پاسگاه یا کلانتری محل رسیده باشد جهت تایید اسناد اجاره نامه الزامی است. 

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو

بر اساس سیاست‌های حفظ سرمایه انسانی گروه صنعتی ایران خودرو، این شرکت از پذیرش شاغلین شرکت های زیر مجموعه، خودداری می کند. البته کارکنان پیمانکار مشمول این مورد نمی شوند و مجاز به ثبت نام خواهند بود.

برای کسب اطلاع از شرایط استخدام سایپا روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

شرایط سنی داوطلبان استخدام ایران خودرو

از جمله شرایطی که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو بایستی داوطلب از آن برخوردار باشد، شرایط سنی می باشد. این شرایط بر اساس مقطع تحصیلاتی  و سوابق کاری متقاضی تعیین می شود. بر این اساس شرایط سنی لازم به شرح زیر می باشند.

شرایط سنی داوطلبان استخدام ایران خودرو

علاوه برشرایط سنی که در جدول بالا  است ذکر شده است،  یکسری  تبصره و تذکر دیگر نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد.

🛑 داوطلبانی که در یکی از مقاطع کاردانی، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دارای مدرک تحصیلی می باشند، اگر سوابق کار و مدارک لازم را ارائه دهند، حداکثر سن تا سقف تعیین شده در جدول بالا می تواند افزایش یابد. چنانچه مستندات مربوطه در هنگام گزینش و جذب ارائه نشود، امکان استخدام وجود نخواهد داشت. دقت داشته باشید که اعمال سوابق و مستندات مدت سابقه کاری پیشین فقط در صورت تحویل گواهی معتبر از سوی محل خدمت قبلی و گواهی سوابق تلفیقی پرداخت حق بیمه امکان پذیر خواهد بود.

🛑 حداکثر سن داوطلب بر اساس اولین روز در زمان ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو حساب می شود.

🛑 استخدام متقاضیان خانم در مشاغل  کارشناسی فنی تولید در گرایش های فنی مهندسی که معمولاً نیازمند کار در شیفت هستند، مجاز نخواهد بود. بنابراین تنها از داوطلبان آقا مطابق با نیاز شرکت ایران خودرو پذیرش صورت می گیرد.

🛑 مشاغل مهارت محور که دارای شرایط سخت خط و آسیب زا هستند،  برای متقاضیان خانم مجاز نیست است و تنها داوطلبان مرگ می توانند در رده شغلی کاردانی ثبت نام نمایند.

برای دریافت مشاوره قبولی در آزمون استخدامی وارد لینک مربوطه شوید

شرایط سنی ایثارگران، بسیجیان فعال و فرزندان بازنشسته در آزمون ایران خودرو

شرایط سنی شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو برای داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران، بسیج فعال و یا فرزندان بازنشسته هستند، اندکی متفاوت می باشد. به طوری که تلاش شده است تا تسهیلاتی برای این عزیزان در نظر گرفته شود. البته ذکر این نکته ضروری است که سهمیه خاصی برای این دسته از از شرکت کنندگان در نظر گرفته نخواهد شد و تنها تخفیف سنی برای آنها  اعمال می گردد. این ضوابط را می توان به ترتیب زیر بیان کرد.

1️⃣ اگر داوطلب مشمول اولویت اول امتیازات ویژه ایثارگران باشد،  ۴ سال سابقه سنی وی اضافه خواهد شد.

2️⃣ چنانچه داوطلب مشمول اولویت دوم امتیازات ویژه ایثارگران باشد، دو سال به سابقه سنی او افزوده می شود.

    🔼 مشمولین اولویت اول امتیاز ویژه ایثارگران از قرار زیر می باشند:

    🔼 مشمولین اولویت دوم امتیازات ویژه ایثارگران عبارتند از:

3️⃣ شرکت کنندگانی که بسیج فعال دارند، در ازای هر دو سال سابقه فعال، شش ماه به سابقه ایشان اضافه خواهد شد. حداکثر سابقه سنی سوابق مجاز با استفاده از سوابق بسیجی 3 سال می باشد. اگر 12 سال سابقه بسیج فعال را حساب کنیم، 3 سال سابقه سنی به داوطلب اضافه خواهد شد.

4️⃣ داوطلبینی که فرزند بازنشستگان محسوب می شود، 3 سال به سابقه سنی آن ها اضافه می شود.

برای دانلود بهترین منابع آزمون استخدامی دستگاه های دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

مهلت ثبت نام آزمون ایران خودرو

افرادی که از شرایط استخدام ایران خودرو برخوردارند، تنها در یک بازه زمانی خاص مجاز به نام نویسی خواهند بود. چرا که اگر مدارک در مدت تعیین شده ارسال نشوند، امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت. گرچه این گروه صنعتی در نظر دارد تا امسال نیز تعدادی نیرو جذب کند، اما هنوز اطلاعیه ایی مبنی بر مهلت ثبت نام آزمون ایران خودرو منتشر نشده است.

مهلت ثبت نام آزمون ایران خودرو

به طور معمول حدود سه ماه قبل از برگزاری آزمون، می توان برای نام نویسی این آزمون اقدام نمود. برای مثال، در سال گذشته، زمان ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو از 8 لغایت 18 آبان ماه بود و برگزاری نیز در 16 بهمن صورت گرفت. البته به منظور ایجاد فرصت برای جاماندگان، یک مهلت تمدید در نظر گرفته شد، و داوطلبان توانستند تا 21 آبان، فرایند ثبت نام را به اتمام برسانند.

جهت ورود به سایت استخدام بخش خصوصی- inre.ir وارد لینک شوید

مراحل ثبت نام آزمون استخدام ایران خودرو

بعد از آنکه با شرایط شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو آشنا شدید، خوب است که از مراحل ثبت نام نیز مطلع باشید تا برای آزمون پیش رو با مشکل مواجه نشوید. متقاضیان گرامی دقت داشته باشند که سازمان سنجش مسئولیت اجرا و انجام همه مراحل، از ثبت نام تا اعلام نتایج را بر عهده دارد. بنابراین بایستی برای این منظور به سایت مذکور مراجعه نمایید.

1️⃣ وارد کردن کردن آدرس اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org

2️⃣ کلیک بر روی منوی سایر آزمون های استخدامی

3️⃣ انتخاب لینک فعال ” ثبت نام آزمون استخدامی گروه صنعتی ایران خودرو”

4️⃣ واریز وجه خواسته جهت خرید کارت اعتباری

5️⃣ وارد نمودن سریال حاصل از خرید کارت اعتباری و ورود به صفحه ثبت نام

6️⃣ تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام و اطلاعات خواسته شده

7️⃣ بارگذاری عکس داوطلب بر اساس اندازه، حجم و ویژگی های درج شده

8️⃣ اسکن کارت ملی

9️⃣ اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

🔟 اسکن شناسنامه

بررسی همه اطلاعات وارد شده و کلیک بر روی دکمه تایید. کد رهگیری که در نهایت به شما تعلق می گیرد را بایستی تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

خرجش فقط یک زنگه

برای مشاهده نتایج نهمین آزمون استخدامی دستگاه های اجراییبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

استخدام در ایران خودرو بدون آزمون استخدامی

در طول مقاله با شرایط و ضوابط آزمون استخدامی ایران خودرو آشنا شدیم اما شاید برای شما جالب باشد که اداره جذب و امور کارکنان ایران خودرو اقدام به جذب نیرو بدون آزمون ورودی میکند.

برای اینکار نیاز است به بخش جذب و امور کارکنان وبسایت ایران خودرو وارد شوید و پس از مطالعه دقیق این بخش شرایط، اقدام به پر کردن فرم مربوط به درخواست کار بفرمایید.

در روش دیگر که نیازی به آنلاین بودن نیست شما میتوانید رزومه کامل خود را از طریق پست به نشانی صندوق پستی 13895-163 ارسال فرمایید. بدیهیست که روش آنلاین بیشتر توصیه شده و مطمئنا سریعتر از روش پستی پاسخگویی میشود.

خلاصه مطالب

در این مقاله با ذکر شرایط شرکت در آزمون استخدامی ایران خودرو تلاش کردیم تا داوطلبان گرامی را با چند و چون و ملزومات نام نویسی آشنا کنیم.

با این وجود، چنانچه سوالات دیگری نیز برایتان مطرح شد، می توانید ضمن تماس از طریق شماره های موجود در سایت، در همه روزهای هفته مشاوره تخصصی را از مشاوران مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

برای دریافت فایل پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک کنید.

شرایط استخدام ایران خودرو 1402 | شرایط ثبت نام + زمان بندی جذب

آخرین مطالب سایت