نیم پست
تماس با ما
سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی جهت رفاه حال دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شده است. لذا دانشجویان عزیز و گرامی می توانند جهت مهمانی و انتقالی در واحد های دیگر ، درخواست مهمان شدن در دانشگاه علمی کاربردی برای مهمانی و یا درخواست انتقالی در واحد های دیگر علمی کاربردی را در زمان مشخص شده از این سامانه ثبت نمایند.سامانه درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی به صورت 24 ساعته فعال است لذا کلیه متقاضیان تنها می توانند در زمان مهمان شدن در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام نقل و انتقالی دانشگاه علمی کاربردی  خود اقدام نمایند. دانشجویان گرامی توجه داشته باشند که امکان ثبت درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است. آئین نامه درخواست انتقالی دانشگاه علمی کاربردی شامل موارد مختلفی می باشد.

 

اطلاعیه

برای ثبت درخواست انتقالی و مهمان در سامانه درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی تنها در زمان مقرر برای هر ترم می توانید اقدام نمایید.

 

ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشگاه علمی کاربردی

برخی از دانش آموزان پس از پذیرش ممکن است به این نتیجه برسند که بنا به هر دلیلی نمی توانند در دانشگاه محل پذیرش خود ادامه تحصیل دهند به همین دلیل به دنبال اخذ و دریافت انتقالی از سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی باشند. شرایط و زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی برای هر ترم مشخص شده است و به همین دلیل هر یک از دانشجویان می تواندند با توجه به همین شرایط نسبت به انتقالی مورد نظر اقدام نمایند.

خوشبختانه برای تمامی دانشجویانی که به دنبال دریافت انتقالی و یا مهمانی یا استفاده از سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی می باشند، شرایط بسیاری از متقاضیان در نظر گرفته شده است. به همین دلیل تقریبا می توان گفت برای هر یک از دانشجویان با هر شرایطی این امکان وجود خواهد داشت که بتوانند نسبت در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی و شرایط سخت ادامه تحصیل خود را در کنار خانواده های عزیزشان بگذرانند. با ادامه با ما همراه باشید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری را به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

برای ثبت نام رشته های بدون کنکور پزشکی کلیک کنید

 

شرایط درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

هر یک از دانشجویان ممکن است شرایط و همچنین دلایلی مختلفی برای ثبت درخواست مهمان شدن دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند و به همین دلیل آنچه در این رابطه بسیار حائز اهمیت می باشد، نحوه درخواست و دارا بودن شرایط تعیین شده موجود در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی می باشد که در صورت دارا بودن این شرایط می توانید برای دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

دانشحویان عزیز توحه داشته باشند که در لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی شرایط اخذ مهمانی و انتقالی دائم ممکن است دشوارتر از سایر رشته های دیگر باشد. به همین دلیل مستندات و همچنین دلایلی که برای انتقالی لازم است داشته باشید در این رابطه حائز اهمیت می باشد. همچنین بدیهی است که دانشگاه مقصد نیز حتما لازم است که دارای رشته مربوطه شما باشد تا بتوانید ادامه تحصیل خود را در آنجا آغاز نمایید.

آنچه در ادامه برای شما در رابطه با شرایط و همچنین سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی ارائه خواهیم داد تنها شامل برخی از شرایط و ضوابط این دانشگاه می باشد و به همین دلیل در صورتی که موارد ذکر شده در رابطه با دلایل شما برای درخواست انتقالی کافی نباشد می توانید با استفاده از برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصین ما در رابطه با زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی با کارشناسان دانشگاه علمی کاربردی ما تماس حاصل نمایید.

 

شرایط درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

قوانین و مقررات سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه های تهران مشغول به تحصیل می باشند، چنانچه مایل به انتقالی در دانشگاه های شهرستان به تهران و یا شهرستان به شهرستان  می باشند، لازم است بدانند تصمیم گیری و بررسی این مورد بر اساس کمیته نقل و انتقالات دانشگاه خواهد بود. بنابراین نتیجه درخوسات شما مطابق با تصمیم همین کیمته به انجام خواهد رسید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، می توانید ادامه مسیر را برای ارائه مدارک و … طی نمایید.

آن دسته از دانشجویانی که به دلایل مشکلات جسمانی و پزشکی مایل به ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی می باشند، در صورتی می توانند برای رشته های جامع علمی کاربردی درخواست انتقالی بدهند که پزشک معتمد دانشگاه بیماری آنان را تائید نموده باشد و پس از ارائه مدارک موجود، کمیته مربوطه به نقل و انتقالی است که تصمیم گیری می نماید. لازم به ذکر است که تقاضای انتقالی از مبدا به مقصد توسط رئیس مراکز استانی بررسی خواهد شد.

در صورتی با درخواست داوطلبان و دانشجویان موافقت خواهد شد که دانشگاه مبدا و مقصد اولا دارای رشته مربوطه متقاضی باشند و در وهله دوم نیز این موضوع با توجه به ظرفیت دانشگاه مقصد باید منطقی و معقول باشد. در غیر این صورت امکان انتقالی برای دانشجویان وجود نخواهد داشت. همچنین از جمله قوانین دیگری که در رابطه با نقل و انتقال وجود دارد این است که با توجه به سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی شما لازم است از معدل لازم برای هر دوره تحصیل برخوردار باشید.

 

برای اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه کلیک کنید.

 

شرایط انتقال و مهمانی بر اساس متارکه دانشگاه علمی کاربردی

شرایط انتقالی بر اساس ازدواج و متارکه تنها برای آن دسته از متثاضیانی است که به هنگام اعلام نتایج در لیست رشته های علمی کاربردی مهر و بهمن موفق به قبولی در رشته های مورد نظر شده باشند.دانشجویان عزیز می توانند در رشته مورد پذیرش خود در نزدیک ترین دانشگاه به محل زندگی خود ادامه تحصیل دهند و شرط این موضوع آن است که دانشگاه مورد نظر دارای رشته تحصیلی متقاضی باشد .

آن دسته از دانشجویانی که مایل درخواست انتقالی و یا مهمانی در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی می باشند و دانشگاه و محل کار همسرشان پس از قبولی آنان تغییر یافته است، در صورتی می توانند برای ثبت نام نقل و انتقالی دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند که دارای تمامی مراحل ثبت نام و پذیرش را پشت سر گذراننده باشند و همچنین این مورد در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی قابل انجام می باشد و در صورت دارا بودن ظرفیت دانشگاه مقصد این امکان وجود خواهد داشت.

همچنین آن دسته از خانم هایی که پس از پذیرش در دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به متارکه نموده اند ، در صورتی که برای ثبت نام نقل و انتقالی دانشگاه علمی کاربردی در دانشگاه اقدام نموده باشند و همچنین متارکه آنان به تائید دانشگاه مربوطه رسیده باشد، امکان ارائه و درخواست انتقالی وجود خواهد داشت. و البته شرایط عمومی تعیین شده برای این مورد نیز از الزامات می باشد. بارگذاری تمامی مدارک به هنگام ثبت نام برای متقاضیان الزامی می باشد.

امکان ثبت تقاضا در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی برای آن دسته از آقایانی که پس از پذیرش در دانشگاه متارکه نموده اند و حضانت فرزندان خود را بر عهده دارند، در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی وجود خواهد داشت. درخواست آنان در سامانه برای یکی از واحد های نردیک به محل سکونت آنان امکان پذیر می باشد و این مورد به حسب شرایط مورد نظر قابل بررسی می باشد.

به طور کلی شرایط سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی به صورت زیر می باشد:

✅نقل و انتقال دانشجو تنها یک بار در طول تحصیل امکان پذیر می باشد.

 

✅نقل و انتقالات در ترم اول ممکن نیست.

 

✅در زمان انتقال نباید رشته و مقطع در آن مرکز آموزشی از حد نصاب کمتر باشد.

 

✅انتقال در رشته های پزشکی تنها با تایید پزشک کعتمد ممکن است.

 

دانشجویانی که هیچ یک از شرایط ذکرشده در مقاله را نداشته باشند، باید حداقل دارای شرط معدل باشند.شرط معدل به صورت زیر است

 

 ثبت نام  برای دانشجویان خانمی که متاهل میشوند امکان پذیر است.

 

✅دانشجویانی (خانم) که پس از اعلام نتایج محل زندگی و کار همسرشان (دانشجو خانم متاهل) و یا ولی دانشجو (دانشجوی خانم مجرد) تغییر کرده باشد.

 

✅دانشجویان دارای بیماری صعب العلاج و یا معلول 

 

✅دانشجویانی که حکم سرپرستی، قیم نامه، امین بر عاجز، کفالت و حضانت بستگان درجه یک خود (پدر، مادر، برادر، خواهر، فرزند) را از مراجع ضیصلاح قضایی (دادگاه عمومی یا خانواده) اخذ نموده اند.

 

✅اگر دانشجو فرزند و یا همسر و پدر و ماردش فوت شوند.

 

✅انتقال برای دانشجویات قهرمان و یا عضو تیم ملی

 

✅همسر و یا فرزندان  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معونین رئیس جمهور، استاندار و سفرای در حال خدمت . یا وزرا

 

✅فرزندان نیروهای مسلح و یا کارمندان دولت 

 

✅فرزرندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها

زمان ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال علمی کاربردی

جهت اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت ارشد میکروبیولوژیکلیک نمایید.

 

 

سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی برای یثارگران

امکان انتقالی و همچنین درخواست آنان در صورتی که فرزندان خانواده های شاهد ، فرزندان ذکور شاهد، همسر شهید، جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان ،همسر جانباز 50 درصد و بالاتر و آزادگان ، فرزندان اناث جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان ، فرزندان ذکور جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان ، جانبازان 25-49 درصد. این دسته از دانشجویان تنها یک بار امکان ثبت درخواست در سایت نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی را دارند.

با توجه به شرایط تعیین شده  در سایت نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی آن دسته از داوطلبانی که دارای سهمیه مذکور می باشند اما نسبت به درخواست انتقالی اقدام ننموده اند، می توانند در کمیته نقل و انتقالات نسبت به تکمیل طرفیت نقل و انتقال توسط همسران و فرزندان جانبازان واجد شرایط اقدام نمایند. درخواست مذکور برای هر یک از داوطلبان در صورتی می تواند مورد توافق و بررسی قرار گیرد که در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی صورت پذیرفته باشد.

لازم به ذکر است که درخواست انتقالی و همچنین مهمانی برای آن دسته از داوطلبانی که دارای شرایط تعیین شده می باشند در صورتی امکان پذیر است که اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگران . بررسی و تصمیم گیری در کمیته نقل و انتقالات بر اساس قوانین موضوعه صورت خواهد پذیرفت. همانطور که ذکر گردید، تحقق و استفاده از این امکان تنها برای یکبار در سال امکان پذیر می باشد. لذا در صورتی که قبلا از این فرصت استفاده نموده اید، امکان استفاده مجدد را نخواهید داشت.

 

برای کسب اطلاع در رابطه با زمان کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی کلیک کنید


زمان ثبت نام انتقالی دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که در این مقاله نیز اشاره گردید، در صورتی که مایل به ثبت نام  می باشید تنها در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی امکان ثبت این درخواست را خواهید داشت. با توجه به اینکه انجام برخی از مراحل به صورت الکترونیک می باشد و سایر مراحل به صورت حضوری می باشد، لذا توصیه می نماییم که اطلاعیه و همچنین آیین نامه مربوط به انتقالی و همچنین مهمانی را در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی به صورت دقیق مطالعه نمایید و پس از آن تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری نماییدی

متقاضیانی که به تازگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرفته شده اند و مایل به ثبت درخواست خود در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی می باشند، توجه داشته باشند که امکان این درخواست برای بسیاری از دانشجویان جدید الورود و ترم اولی وجود نخواهد داشت. حتی در صورتی که شما در زمان انتقالی دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایید. زیرا شرایطی وجود دارد برای ثبت این درخواست که تنها برای واجدین شرایط امکان پذیر خواهد بود.

زمان ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال علمی کاربردی به صورت زیر است:

 

 مشاوران دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران تحصیل همه روزه ، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا از خدمات لازم در این زمینه بهره مند گردید.

 

 

 

اطلاعیه

امکان ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی برای ترم اولی ها امکان پذیر نمی باشد.

 

 

آشنایی با سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی آشنا کنیم. توجه داشته باشید در قسمت اول باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

 

آشنایی با سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

 

بعد از وارد شدن به سایت باید گزینه مهمان را فعال کنید و میتوانید از قابلیت انتقالی استفاده کنید

ثبت درخواست انتقال

 

مدرک فارغ التحصیلی دانشجو انتقالی از کدام دانشگاه است؟

اگر انتقالی صورت بگیرد در انتها مدرک فارق التحصیلی به نام دانشگاه مقصد می باشد و اگر دانشجو مهمان شده باشد نام دانشگاه مبدا در مدرک دانشجو درج می شود .

 

مدارک مورد نیاز سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

داوطلبینی که قصد انتقال دارند باید مدارکی را در  سامانه بارگزرای نمایند . این مدارک به شرح زیر می باشد:

 

اخبار پیرامون سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

  • ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی
ثبت درخواست نقل و انتقال نیم سال اول در سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی تا 15 خرداد 1401 فعال می‌باشد.برای نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی باید به سایت هم آوا مراجعه کنید.
  • جزییات نقل و انتقال دانشجویان اعلام شد/آغاز ثبت نام متقاضیان از فردا

ثبت نام مهمانی و انتقال دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از فردا اول اردیبهشت در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان آغاز  شد و به مدت یک ماه ادامه داشت.

اطلاعیه

برای ثبت درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی باید تمام شرایط ذکر شده در سایت دانشگاه را داشته باشید. یکی از این شرایط میانگین معدل است، در واقع معدل متقاضی نباید کمتر از معدل مورد نظر دانشگاه باشد. برای مثال معدل رشته کشاورزی در مقطع کاردانی 17 و در مقطع کارشناسی 16 می‌باشد. 

خلاصه مطلب

در این مقاله شما به طور کامل با سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی آشنا شده اید و مطمئنا به سادگی می‌توانید به ثبت درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی بپردازید. این نکته را در نظر داشته باشید در این مقاله شما با زمان برای ثبت درخواست و ضوابط هم آشنا شده‌اید. در نهایت امیدواریم بتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن درخواست خود را برای انتقالی در دانشگاه علمی کاربردی ثبت کنید.

 

برای دانلود فایل PDF سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

 

سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی

آخرین مطالب سایت