نیم پست
تماس با ما

چطور رنگ موی درست و مناسبی را برای خود انتخاب کنیم؟

چطور رنگ موی درست و مناسبی را برای خود انتخاب کنیم؟ 
انتخاب رنگ مو به سادگی انتخاب رنگی که دوست دارید آسان نیست. قبل از انتخاب رنگ موهایتان ، عوامل زیادی برای تأمل وجود دارد. برای تصمیم گیری در مورد رنگ موی مناسب ، ظاهر جدید خود را برنامه ریزی کنید ، چهره خود را در نظر بگیرید و سایر فاکتورها مانند سن شما را در نظر بگیرید.

روش 1 از 3:

برنامه ریزی برای داشتن  ظاهری جدید 
۱_به این فکر کنید که دوست دارید تغییر رنگ شما چقدر شدید باشد. آیا شما فقط به دنبال تغییر جزئی در ظاهر خود هستید یا علاقه مند به ایجاد یک تغییر چشمگیر هستید؟ وقتی به گزینه های رنگ جدید فکر می کنید ، حتماً در محل کار یا مدرسه خود قوانین آن مکان را در نظر بگیرید

۲_تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مدل موهای خود را نیز عوض کنید اگر علاوه بر رنگ موی جدید ، تغییر مدل مو را  نیز در نظر گرفته اید ، ابتدا باید موهای خود را کوتاه کنید. اگر ابتدا موهای خود را کوپ کنید ، در هزینه  صرفه جویی می کنید زیرا برای رنگ کردن موهای شما به رنگ کمتری احتیاج خواهید داشت. کوتاهی قبل از رنگ آمیزی نیز به شما این امکان را می دهد تا اثرات رنگ جدید موهایتان را بر روی مدل موهای جدید خود مشاهده کنید.

۳_تأثیر رنگهای مختلف را مورد توجه قرار دهید. موارد مختلفی وجود دارد که می توانید با موهای خود انجام دهید و هرکدام در ظاهر شما تأثیر متفاوتی دارند. به عنوان مثال ، رنگ های تیره باعث می شود موهای شما ضخیم تر و سنگین تر شوند در حالی که سایه های روشن تر بر بافت و لایه ها تأکید بیشتری دارند و باعث می شوند موهای شما کمتر و سبکتر دیده شود.
حتماً درباره تأثیر رنگهای مختلف بر روی مدل موی مورد نظر خود فکر کنید.
به این فکر کنید که آیا مایلید یک رنگ یا چند رنگ روی موی خود داشته باشید.

۴_به این فکر کنید که چند بار تمایل دارید و یا میتوانید موهایتان را رنگ کنید. اگر تغییری شگرف انجام دهید ، مانند رفتن از بلوند به سیاه ، پس از آن باید هر 4 تا 6 هفته یکبار موهایتان را رنگ  کنید تا رنگ مو کاملا فیکس شود. اما اگر فقط یک تغییر ظریف را انجام دهید ، مانند اینکه تنها یک سایه تیره تر از رنگ طبیعی خود ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد نگهداری رنگ مو ندارید.
 در مورد زمان و پول خود تصمیم بگیرید.

۵_تصاویر جسمی و دیجیتالی از رنگ مو و استایل مورد علاقه خود را جمع آوری کنید. تصاویر را از مجلات برش داده و یا تصاویر را بر روی تلفن یا رایانه خود ذخیره کنید تا بتوانید به راحتی از طریق آنها جستجو کنید

 روش 2 از 3:
رنگ طبیعی موی خود را در نظر بگیرید.
۱_اگر رنگ موی طبیعی گرم دارید یک بلوند مسی یا شاه بلوط قهوه ای را امتحان کنید. اگر پوست شما گندمی است، به احتمال زیاد موهایتان رنگ گرم دارد. 
 بهتر است موهای خود را  رنگی بکنید که با چهره تان در تضاد باشد ، بنابراین سایه های سرد به احتمال زیاد به نظر شما بهتر می رسد. رنگهای خنک مانند بلوند مسی یا قهوه ای شاه بلوط را در نظر بگیرید.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک را انجام دهید ، آبی یا بنفش را امتحان کنید

۲_اگر رنگ موی سرد دارید با قهوه ای خاکستری یا بلوند توت فرنگی امتحان کنید. اگر پوست شما رنگ و تن صورتی  دارد ، احتمالاً رنگ سرد و خنکی دارید.  از آنجایی که افراد با رنگهای سردتر معمولاً با رنگ موهای گرم بهتر به نظر می رسند ، سایه هایی مانند بلوند توت فرنگی یا قهوه ای خاکستری ممکن است برای شما بهترین باشد.
کسانی که چشمان آبی یا سبز دارند غالباً دارای رنگهای سرد پوست هستند.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، از بین سایه های صورتی ، نارنجی یا زرد استفاده کنید.  به عنوان مثال ، می توانید رز گلد را امتحان کنید

۳_اگر رنگی خنثی دارید ، یک  قهوه ای شکلاتی  یا قهوه ای را امتحان کنید. افرادی که رنگهای خنثی دارند معمولاً اثری از رنگهای زرد و صورتی و زرد در پوست خود دارند.  خوشبختانه ، داشتن رنگ خنثی اغلب به این معنی است که می توانید با اکثر رنگ موها عالی به نظر برسید ، اما هنوز چند مورد خاص وجود دارد که تمایل به بهترین مکمل پوستی دارند که ترکیبی از گرم و سرد دارند. یک  قهوه ای شکلاتی یا قرمز قهوه ای را در نظر بگیرید.
از رنگ های شدید مانند رنگ  مشکی یا موتور  قرمز تند خودداری کنید

۴_اگر پوست تیره دارید رنگ موی تیره را انتخاب کنید. اگر سایه تیره تری داشته باشید تن های قهوه ای تیره را انتخاب کنید. این سایه ها تضادی را ایجاد نمی کنند که بسیار شدید باشند اما به اندازه کافی با رنگ پوست شما متفاوت هستند تا کاملاً ظرافت و درخشش طبیعی پوست شما را تکمیل کند.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، 

۵_اگر پوستی با رنگ متعادل دارید ،  رنگ موی روشن انتخاب خوبیست. اگر شک دارید و یا  آرایش خاصی دارید ،  رنگ روشن تر را امتحان کنید. به طور مشابه با اینکه موهای تیره بر روی پوست تیره عالی به نظر می رسند ، حتی رنگی روشن تر ، مانند بلوند پلاتین میتواند ترکیب خوبی باشد.
اگر می خواهید یک رنگ غیر کلاسیک انجام دهید ، از رنگهای  پاستیلی استفاده کنید.

روش 3 از 3:
عوامل دیگر را در نظر بگیرید.
رنگی را انتخاب کنید که درست باشد. در پایان روز ، شما فقط می خواهید با رنگ موی جدید خود که  احساس راحتی و زیبایی داشته باشید. رنگ مو می تواند تأثیر عمده ای بر این موضوع داشته باشد که آیا شما خودتان را خوب احساس می کنید یا خیر ، بنابراین درست بودن آن مهم است. اگر رنگی وجود دارد که شما واقعاً آن را دوست دارید و همیشه می خواستید امتحان کنید ، به کسی اجازه ندهید که بخاطر ان شما را سرزنش کند 

۲_سن خود را در خاطر داشته باشید. هرچه پیرتر می شوید رنگهای تیره تری که سفیدی موهایتان را بپوشاند مناسب تر خولهد بود و یا لایتهای خیلی روشن که باز هم سفیدیتان را بپوشاند . صرفنظر از اینکه شما یک تن پوست گرم یا سرد دارید ، بلوند روشن هرگونه چین و چروک یا عیوب پوستی را که دارید برجسته می کنید. حتماً  ، رنگی را انتخاب کنید که نرم به نظر برسد.

۳_سلامتی موهای خود را در نظر بگیرید. موهایی که در اثر استفاده بیش از حد از اتو ک سشوار و یا مواد دکلره ، شستشوی بیش از حد و رنگ بیش از حد آسیب دیده ، ممکن است برای رنگ آمیزی سخت تر باشند.  اگر موهای شما آسیب دیده است ، شاید بهتر باشد تغییری شدید ایجاد نکنید. با این حال ، اگر هرگز موهای خود را رنگ نکرده اید ، تقریباً  هر رنگی احتمالاً به فولیکول مو وصل خواهد شد.

نام نویسنده : صبا شعبانی

رنگ مو بلوند

رنگ مو روشن

رنگ مو تیره

انتخاب رنگ مو

رنگ مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

رنگ مو مناسب

آخرین مطالب سایت