نیم پست
تماس با ما
رشته های کاردانی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد، هر ساله در نوبت مهر ماه و بهمن ماه در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از داوطلبان مختلف دانشجو می پذیرد. دانشجویانی که قصد دارند در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند باید طبق آخرین مدرک تحصیلی خود و با رعایت کردن سایر موارد در مقطع کاردانی پیوسته یا ناپیوسته نام نویسی کنند. رشته های مقطع کاردانی آزاد به دو دسته با آزمون و بدون آزمون تقسیم می شود که در سال های اخیر ، بیشتر بر اساس سوابق تحصیلی از داوطلبان دانشجو می پذیرد، ولی شرایط پذیرش برخی از رشته های آن تنها بر اساس شرکت در کنکور سراسری است.

لیست رشته های کاردانی دانشگاه آزاد هر ساله بر اساس آخرین ضوابط دانشگاه آزاد تغییر می کند؛ بنابراین لازم است شما از آخرین تغییرات دانشگاه آزاد برای ثبت نام در این رشته ها مطلع شوید.

رشته های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

دانشجویان برای ثبت نام در رشته های دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی باید به این نکته توجه کنند که رشته تحصیلی آن ها در مقطع کاردانی به صورت پیوسته یا ناپیوسته است. دقت به این نکته بسیار مهم است؛ زیرا تفاوت های زیادی میان این دو گزینش وجود دارد.

ثبت نام در رشته های کاردانی پیوسته شرایط متفاوتی دارد و در آن دانشجویان با محدودیت های بیشتری مواجه هستند. دانشجویانی که قصد دارند در رشته های مقطع کاردانی آزاد به صورت پیوسته درس بخوانند باید از شرایط انتخاب رشته و رشته های مجاز خود آشنایی داشته باشند.

در حال حاضر کلیه داوطلبانی که معدل قبولی دیپلم فنی و حرفه ای، کاردانش، علوم ریاضی و علوم انسانی را دارند می توانند در رشته های مقطع کاردانی آزاد ثبت نام کنند. هر چند که دانشگاه آزاد در میان قبول شدگان رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد تفاوت های زیادی را در نظر گرفته است؛ اما نسبت به سایر دانشگاه های وزارت علوم سختگیری کمتری اعمال می کند.

جهت اطلاع از کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی

هزینه ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد پیوسته و ناپیوسته متفاوت است که شما قبل از انتخاب رشته در مورد آن ها تحقیق کنید. کارشناسان ایران تحصیل به عنوان یکی از مشاوران آموزشی و تحصیلی می توانند در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی کنند. لذا برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه ثبت نام رشته های مقطع کاردانی آزاد با آن ها تماس بگیرید.

لیست رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401

همان گونه که می دانید دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به صورت پیوسته و ناپیوسته از داوطلبان محترم دانشجو می پذیرد. شما برای ثبت نام در رشته های مقطع کاردانی آزاد 1401 باید از این رشته ها مطلع باشید و بر اساس آن ها انتخاب رشته کنید. ثبت نام در این رشته ها تنها بر اساس آخرین مدارک تحصیلی و نوع رشته شما است که باید آن ها را در نظر بگیرید. حال در زیر لیست رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401 را برای ورودی مهر ماه بر اساس دفترچه آزمون اعلام می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های بدون کنکور کلیک کنید.

رشته های کاردانی پیوسته و بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

رشته های کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

رشته های کاردانی ناپیوسته و بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

در بالا لیست رشته های مقطع کاردانی آزاد را برای شما بیان کردیم؛ اما لیست کامل و دقیق آن ها را می توانید در دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد مشاهده کنید. برای دانلود دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید روی لینک آبی کلیک کنید.

اطلاعیه

شما برای اطلاع از لیست کامل دانشگاه های آزاد پذیرنده در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته دفترچه انتخاب رشته آن را دانلود کنید.

رشته های کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که قصد دارند در رشته های مقطع کاردانی آزاد 1401 ثبت نام کنند باید در تاریخ مقرر شده نام نویسی کنند، در غیر این صورت باید منتظر تکمیل ظرفیت یا ورودی بعدی باشند. در حال حاضر دانشگاه آزاد زمان بندی ثبت نام رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401 را به صورت زیر اعلام کرده است.

هم اکنون تاریخ دقیق ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه 1401 منتشر نشده است. در سال گذشته این تاریخ از 14 تا 24 آذر ماه بود که در آن داوطلبان می توانستند در رشته های مورد علاقه خود در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. حال سایت ایران تحصیل در صورت انتشار تاریخ دقیق ثبت نام ورودی بهمن ماه 1401 آن را برای شما اعلام خواهد کرد.

جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401

یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان ثبت نام در رشته های مقطع کاردانی آزاد 1401 این است که چگونه در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند. آن ها برای این کار باید در تاریخ مقرر شده به سایت سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. معمولا شما برای ثبت نام در دانشگاه آزاد به مدارکی نیاز دارید که می توانید با مطالعه مقاله مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد از آن ها مطلع شوید.

برای ثبت نام در رشته های مقطع کاردانی آزاد 1401 در ورودی بهمن ماه باید در تاریخ مشخص شده به سایت azmoon.org مراجعه کنید و در آن جا پس از مطالعه دفترچه راهنما ثبت نام کنید.

نکته ای که در این جا بسیار مهم است، انتخاب هوشمندانه شما بر اساس علاقه و بازار کار رشته مد نظرتان است؛ زیرا اگر انتخاب درستی نداشته باشید در آینده پشیمان خواهید شد. لذا دریافت راهنمایی از مشاوران تحصیلی می تواند به شما کمک زیادی کند. کارشناسان ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند که شما می توانید در این مورد با آن ها صحبت کنید.

ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد

بعد از انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد معمولا داوطلبان به دنبال تاریخ انتشار نتایج آن هستند. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد چند هفته بعد از پایان مهلت ثبت نام آن منتشر می شود؛ بنابراین زمان اعلام نتایج آن برای ورودی مهر ماه تا پایان شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه تا پایان دی ماه خواهد بود. دقت کنید که مهلت ویرایش کد رشته محل ها بعد از انتخاب رشته تا پایان مهلت ثبت نام است.

جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور کاردانی و لیست آن ها کلیک کنید.

اخبار مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی

آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی سال 1402 تا پایان 29 آبان است

طبق گزارش های روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی سال 1402 از یکشنبه 22 آبان تا یکشنبه 29 آبان ماه است. متقاضیان ثبت نام در این آزمون می توانند با مراجعه به آدرس http://sanjesh.org ثبت‌نام کنند. این آزمون در روز پنجشنبه 12/11/ 1401 در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

جزئیات برگزاری آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

شیوه‌نامه اجرایی آزمون جامع دانشجویان دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) ابلاغ شد. در این ابلاغیه آمده است آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته ها در نیمسال اول سال تحصیلی 1402 ـ 1401 از تاریخ 28 آبان ماه تا 17 آذر ماه برگزار خواهد شد.

واجدین شرایط می توانند برای ثبت نام در این آزمون طبق تقویم آموزشی به واحد دانشگاهی محل تحصیل خود مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل برای داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های مقطع کاردانی آزاد 1401 را دارند، صحبت کردیم و برای آن ها لیست رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد را مشخص کردیم. هر چند که لیست دقیق آن ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام می گردد؛ اما هنوز دفترچه آن برای نوبت بهمن ماه منتشر نشده است. لذا به عنوان نمونه می توانید دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه آزاد ورودی مهر ماه را دریافت کنید.

لازم به ذکر است شما به هنگام ثبت نام در رشته های کاردانی دانشگاه آزاد به رشته خود دقت کنید و بر اساس پیوسته و ناپیوسته بودن آن ها کد رشته محل های خود را انتخاب کنید؛ زیرا داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های پیوسته دانشگاه آزاد را دارند، از محدودیت های بیشتری برخوردار هستند.

برای ثبت نام در رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد لازم است در تاریخ مقرر شده اقدام کنید که در بالا آن ها را برای شما مشخص کردیم. حال اگر به هر گونه مشاوره ای در زمینه ثبت نام رشته های کاردانی دانشگاه آزاد نیاز دارید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت نمایید.

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

رشته های کاردانی دانشگاه آزاد 1401

آخرین مطالب سایت