نیم پست
تماس با ما
رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

در سال های اخیر، تعداد متقاضیان ثبت نام در مقطع دکتری افزایش یافته است؛ این امر سبب شده تا پذیرش در رشته های این مقطع دشوار شود. به همین دلیل، برخی از دانشگاه ها همچون دانشگاه های آزاد در مقطع دکتری، بدون آزمون دانشجو می پذیرند. دانشجویان باید از زمان ثبت نام در این دانشگاه ها مطلع شده و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. اما، لازم به ذکر است تا بدانید که رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد محدود هستند و افراد باید از بین آن ها، رشته ای را انتخاب کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید در این مقطع بدون آزمون درس بخوانید، برای آشنایی با رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

 

📣 اطلاعیه 📣

ثبت نام بدون کنکور دکتری ۱۴۰۱ از طریق سایت هر یک از دانشگاه های کشور در موعد مقرر امکان پذیر است. 

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون 

دانشگاه های آزاد و سراسری، هر ساله اطلاعیه هایی را مبنی بر ثبت نام دکتری بدون آزمون، در اختیار داوطلبان قرار می دهند. به همین دلیل، نمی توان زمان دقیقی را برای ثبت نام دکتری بدون کنکور، بیان کرد. در واقع، می توان گفت که زمان ثبت نام هر دانشگاه با دیگری متفاوت می باشد و شما متقاضیان باید منتظر فراخوان های هر دانشگاه باشید. لازم به ذکر است تا بدانید که دانشگاه ها برای امسال هنوز فراخوان نداده اند؛ اما، برای آشنایی شما عزیزان فراخوان ثبت نام دکتری بدون آزمون سال گذشته را در ادامه بیان خواهیم کرد. 

 

 

👈 برای اطلاع دقیق از شرایط و زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.  👉

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

شما متقاضیان گرامی پس از این که از زمان ثبت نام در مقطع دکتری اطلاع یافتید، باید با رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد به طور کامل آشنا شوید. زیرا، ممکن است رشته ای مد نظر شما باشد که بدون کنکور نتوانید در آن رشته درس بخوانید. لذا، آشنایی با رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد اهمیت بسزایی دارد. اسامی رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری در گروه های مختلف، به شرح زیر می باشند: 

اسامی رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه انسانی

 

 

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

 

اسامی رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه ریاضی

 

 

اسامی رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه تجربی

 

 

اسامی رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در گروه هنر

 

 

 

 

رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران

 

 

رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران

 

کد رشته محل های بدون آزمون دکتری آزاد 

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند، باید در فرم انتخاب رشته خودشان در سایت سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org اقدام به وارد کردن یک سری اطلاعات از جمله اطلاعات فردی، سوابق، سکونت و … نمایند. یکی از مهم ترین این اطلاعات، کد رشته محل های بدون آزمون دکتری آزاد می باشد. هر یک از رشته ها و دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع دکتری می کنند، دارای یک کد خاصی می باشند که لازم است برای مشخص شدن انتخاب های داوطلبان، این کدها به درستی در فرم انتخاب رشته وارد شوند. لازم به ذکر است تا بدانید که کد رشته محل های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دکتری آزاد درج می شود.

با توجه به تنوع کد رشته محل های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در صورتی که شما قصد مشاهده لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ و کد محل رشته های بدون آزمون دکتری را دارید، می توانید با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دکتری، این اطلاعات را به طور دقیق از دفترچه مشاهده کنید. برای دانلود دفترچه راهنما بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

 

📥 برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید. 📥

 

 

مشاوره انتخاب رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 

شما عزیزانی که تصمیم دارید تا بدون شرکت در کنکور در مقطع دکتری درس بخوانید، بهتر است تا برای انتخاب رشته از یک مشاور خوب کمک بگیرید. مشاوران هم شما را از زمان فراخوان های دانشگاه های مختلف آگاه می کنند و هم اطلاعات کاملی در رابطه با تمامی رشته های این مقطع، ارائه می کنند. علاوه بر این، آن ها آینده شغلی هر رشته و میزان موفقیت در آن رشته را به شما داوطلبان عزیز بیان می کنند. لذا، بهتر است که برای داشتن یک انتخاب خوب در مقطع دکتری، حتما از مشاور کمک بگیرید. اما، فراموش نکنید که هر مشاوری نمی تواند در زمینه انتخاب رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد  به شما کمک کند. اما، مشاوران ما در ایران تحصیل، با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی، شما عزیزان را به خوبی یاری خواهند کرد. 

 

 

مشاوره انتخاب رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 

 

 

جدیدترین اخبار دکتری بدون آزمون

📝 جزئیات ثبت‌نام پذیرفته شدگان دوره دکتری دانشگاه سمنان اعلام شد

جزئیات ثبت‌نام از پذیرفته شدگان دوره دکتری «Ph.D» بدون آزمون سال ۱۴۰۱ دانشگاه سمنان در اطلاعیه‌ ای اعلام شد.

📝 مراحل اولیه ثبت‌ نام پذیرفته‌ شدگان استعداد‌های درخشان دانشگاه تبریز اعلام شد

مراحل اولیه ثبت‌نام پذیرفته شدگان بدون آزمون در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه تبریز از طریق آئین‌ نامه استعداد‌های درخشان در اطلاعیه‌ای اعلام شد.

📝 آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

با اعلام نتایج دوره بدون آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۱ (ویژه استعدادهای درخشان) و آزمون اختصاصی دکتری واحدهای ارس، کیش و امارات دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام پذیرفته شدگان این دوره‌ها از امروز آغاز می‌ شود.

 

📜 خلاصه مطلب 📜

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما برای انتخاب هر یک از رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد، از مشاوری آگاه و با تجربه کمک بگیرید. علاوه بر این، سعی کنید رشته ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. اگر در زمان انتخاب رشته دچار مشکل شدید و یا به کمکی نیاز داشتید، می توانید از همکاران ما در ایران تحصیل یاری بگیرید. همکاران ما اطلاعات کاملی در رابطه با این رشته به شما می دهند و شما را به طور کامل راهنمایی می کنند. 

 

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید. 📥

 

رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

آخرین مطالب سایت