نیم پست
تماس با ما
رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان متقاضیان پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  باید اطلاع داشته باشند که پذیرش در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به تفکیک پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر می باشد. در هر یک از این مقاطع دانشجویان دارای مدارک لازمه و شرایط لازم پذیرفته می شوند. متقاضیان شرکت و پذیرش دانشجویان دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور می توانند برای انتخاب رشته خود به سایت آزمون مراجعه کرده و گروه رشته های مورد نظرشان را انتخاب کنند.رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد معمولا دو بار در سال اعلام می گردد و دانشگاه آزاد دو بار در هر سال دانشجو در رشته های بدون کنکور نیز پذیرش می کند. طی مصوبه ای که در سازمان سنجش کشور و مرکز پذیرش دانشگاه آزاد به تصویب رسیده است معمولا در تمامی دانشگاه ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو پذیرش می کند. امروزه و در حال حاضر بالغ بر ۸۵ درصد از رشته های محل دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو پذیرش می کند یعنی بر اساس سوابق تحصیلی متقاضی پذیرش می کند.

 

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که قصد ثبت نام در دوره های بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند، لازم است بدانند که ثبت نام در این دوره ها برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر بوده و همچنین به دو صورت پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است.شرکت در کنکور سراسری برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور آزاد 1401 این مقاطع الزامی نخواهد بود؛ به علاوه زمان نام نویسی نیز برای دوره های مهر ماه و بهمن ماه متفاوت می باشد. در حال حاضر هنوز زمان دقیقی اعلام نشده است اما به محض اطلاع رسانی این مقاله به روز رسانی می شود. به علاوه برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید به سامانه AZMOON.ORG مراجعه نمایید.

 

 

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

افرادی که قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور دارند و در مهر ماه می خواهند اقدام کنند، نیاز است در تاریخ های اعلام شده برای ثبت نام اقدام نمایند. البته توجه داشته باشید که برای سال جاری هنوز تاریخ خاصی اعلام نشده است و طبق اطلاعیه زده شده در سامانه مربوطه طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد؛ اما ما در ادامه قصد داریم جدول زمان بندی ثبت نام برای سال های گذشته را در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

معمولا ثبت نام بدون کنکور مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته بهمن ماه این دانشگاه در آذر ماه انجام خواهد شد. برای اطلاع از این موضوع نیاز است داوطلبان به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه نموده و وضعیت خود را از نظر دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطالعه کنند. 

 

👈 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد

لازم است بدانید که ظرفیت پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر مقطع منظور کاردانی و کارشناسی متفاوت می باشد. پذیرش در رشته های بدون کنکور در مرحله اول بر اساس اولویت های انتخابی داوطلبان و در مرحله دوم ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی آنان می باشد. لازم است داوطلبان بدانند که رشته های پذیرش با کنکور و بدون کنکور با هم فرق دارند. در برخی از رشته ها دانشگاه آزاد فقط و فقط با آزمون پذیرش می کند. همچنین رشته های دانشگاه آزاد در واحد های مختلف نیز ممکن است با هم فرق داشته باشند. از جمله مراحل مهم بعد از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 مطالعه دقیق نحوه و زمان و لیست رشته های درج شده در دفترچه می باشد تا داوطلبان با کسب اطلاعات بیشتر و بهتر اقدام به انتخاب رشته مورد نظرشان کنند.

شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. قابل ذکر می باشد که شرایط عمومی برای تمامی مقاطع یکسان می باشد و تفاوتی ندارد. شرایط اختصاصی در هر مقاطع می تواند مهم باشد که مدارک ثبت نامی می تواند جزو شرایط اختصاصی باشد. در ادامه مهم ترین شرایط عمومی و اختصاصی را بیان می کنیم تا شما متقاضیان را با تمامی آنها آشنا کنیم در صورت داشتن سوال در خصوص هر کدام می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

 

 

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

شرایط عمومی برای ثبت نام دانشگاه آزاد

✔️ اعتقاد به دین اسلام و یا هر یک از ادیان پذیرفته شده در قانون

✔️ داشتن تابعیت ایرانی و جمهوری اسلامی ایران

✔️ عدم سو پیشینه فساد اخلاقی

✔️ عدم اعتیاد به مواد مخدر

✔️ داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی پذیرفتن تمامی قوانین و ضوابط دانشگاه مورد نظر

✔️ ممنوعیت نقل و انتقال در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

✔️ پرداخت شهریه دانشگاه آزاد بر اساس مصوبه تعیین شده هر سال

 

شرایط اختصاصی برای ثبت نام دانشگاه آزاد

✔️ ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم ، مدرک ۳ سال نظام جدید +مدرک پیش دانشگاهی، داشتن ۳ سال نظام جدید + کاردانی، در اینجا فوق دیپلم به جای مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

✔️ ارائه مدرک کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته با معدل بالای ۱۲ ( مربوطه دوره کارشناسی ناپیوسته می باشد)

✔️ گذراندن و پاس کردن ۲۰ واحد جبرانی برای دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته

✔️ کسب معدل بالای ۱۲ برای دریافت مدرک کارشناسی

✔️ ارائه مدرک دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا یک مدرک سه ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش

✔️ الزام گذراندن حداکثر ۱۲  واحد جبرانی برای دیپلمه های نظری که رشته غیر متجانس با مدرک تحصیلی داشتن

✔️ انتخاب رشته دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه ای و هنرستان در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی

✔️ داشتن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی

✔️ فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی مجاز به ثبت نام در مقطع بالاتر هستند.

 

آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد

داوطلبین علاقه مند به رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد ابتدا باید شرایط رشته های بدون کنکور را دانسته و سپس رشته های مورد نظر خود را انتخاب نمایندودر ادامه لیست رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد را برای شما بیان کردیم:

رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد:

 

 

 ادامه تحصیل در رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد که شامل پرداخت شهریه می شود کار چندان دشواری نیست و با سوابق تحصیلی قابل قبول داوطلبان می توانند در رشته دلخواه خود پذیرفته شوند ، اما  باید حتماً از هزینه شهریه دانشگاه آزاد آگاهی داشته باشند و با آگاهی کامل ثبت نام نمایید.

👈 برای اطلاع از شهریه رشته های پزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی پیوسته

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته به شرح زیر است:

 

 

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کاردانی ناپیوسته

نکته مهم: سیاست دانشگاه آزاد در رابطه با افزایش تعداد دانشجویان بدین صورت است که رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد جدید را به هر یک از واحدهای خود اضافه می نماید. به همین دلیل با توجه به واحد دانشگاهی مورد نظر خود می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید و از رشته های موجود در واحد دانشگاهی مورد نظر اطلاع یابید.

 

 

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته

جزییات نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور

 

👈 برای اطلاع از پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

لیست رشته های بدون کنکور در مقطع دکتری دانشگاه آزاد

محدودیت پذیرش داوطلبان در لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بیشتر از سایر رشته های دیگر می باشد. لیستی که در ادامه برای شما خواهد آمد شامل رشته های با آزمون و بدون آزمون برخی از واحدهای این دانشگاه می باشد.

 

 

👈 برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1401

منظور از پذیرش با سوابق تحصیلی و بدون کنکور، همان پذیرش به وسیله تاثیر دیپلم است. اما آنچه مهم است این مورد می باشد که تاثیر مقدار معدل بر اساس نوع رشته داوطلبان متفاوت خواهد بود. برای اینکه با میزان تاثیر پذیرش معدل بیشتر آشنا شوید، می توانید جدول زیرا را ملاحظه کنید.

 

 

 

رتبه علمی دانشگاه آزاد

رتبه بندی بر اساس رتبه در جهان به نام سایمگو وجود دارد که ۲۶ تعداد واحد دانشگاه آزاد در بین ۱۴۴ دانشگاه برتر در جهان وجود دارد. لازم است داوطلبان بدانند که بیشتر اساتید دانشگاه آزاد فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و دانشگاه تهران و … هستند. از جمله ملاک های تاثیر گذار برای بالا بودن رتبه برخی از این واحد ها همین اساتید سطح بالا نیز می تواند باشد.

 📣 اطلاعیه  📣

سطح علمی هر یک از دانشگاه ها و با واحد های دانشگاه آزاد را دانشجویانش تعیین می کنند. از جمله موضوعات مهم که باید در خاطر داشته باشید این است که توان و تلاش شما برای کسب مهارت و افزایش دانش در رابطه با رشته پذیرش شده خودتان می باشد.

 

دفترچه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

قبل از اینکه داوطلبان اقدام به نام نویسی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کنند باید دفترچه راهنمایی که در همان لازه زمانی بر روی سایت قرار می گیرد را به خوبی مطالعه کنند. تا از لیست رشته های بدون کنکور و شرایط ثبت نام بدون کنکور و شرایط و ضوابط و قوانین دانشگاه آزاد اطلاعات کافی را دریافت کنند. دفترچه کارشناسی و کاردانی هر کدام به طور مجزا بر روی سایت قرار می گیرد. متقاضیان باید حتما در بازه زمانی ثبت نام دفترچه را از سایت دریافت کنند. قبل از نام نویسی باید از تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور آگاهی داشته باشند.

 

 

 

مشاوره رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در برخی از رشته ها در دانشگاه مورد نظرشان پذیرش نشده اند می توانند در دوره بعد در دانشگاه های دیگر آزاد ثبت نام کنند. داوطلبان برای ثبت نام لازم است از تمامی شرایط و قوانین و ضوابط اطلاع داشته باشند تا بتوانند با دقت بالا انتخاب خودشان را انجام دهند. چون امکان نقل و انتقال و دریافت مهمان در رشته های بدون کنکور ممکن نیست پس باید نهایت دقت را در هنگام انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر داشته باشند. داوطلبان باید هزینه و مسیر حمل و نقل را هم در هنگام انتخاب رشته در نظر داشته باشند. توصیه می شود برای حفظ و نگه داری مدارک خود کوشا باشید. تا در زمان ثبت نام که به اصل مدارک نیاز می باشد بتوانید آنها را ارائه دهید. باید دقت کنید که در زمان تعیین شده حتما اقدام به انتخاب رشته در رشته های بدون کنکور کنید.

 

اخبار پیرامون رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

🔉نام نویسی کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

بدین وسیله به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی می‌رساند، ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش آنها به صورت صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است، از امروز شنبه ۲۵ تیرماه آغاز و تا روز چهارشنبه ۵ ماه ادامه خواهد داشت.

🔉ثبت نام کارشناسی ارشد رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد

ثبت‌نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org آغاز شد.

ثبت‌نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

بر این اساس، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org از نتیجه نتایج تکمیل ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته نیمسال دوم ۱۴۰۰ دانشگاه مطلع شوند.

 رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

 

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی بر این داشتیم که شما متقاضیان را با شرایط و رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آشنا کنیم و همچنین تعدادی از رشته های بدون آزمون تجربی دانشگاه آزاد را برایتان بیان کنیم و شما می توانید برای اطلاع از تمامی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر واحد با کارشناسان ایران تحصیل که اطلاعات بروز در اختیارتان قرار می دهند در ارتباط باشید تا بتوانید راحت تر و بهتر رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 📥

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

آخرین مطالب سایت