نیم پست
تماس با ما
رشته های اشباع شده دانشگاهی

لیست رشته های اشباع شده دانشگاهی مشخص و اعلام شد. یکی از موضوعاتی که هر فرد داوطلب باید الزاماً در زمان انتخاب رشته از آن مطلع شود بحث شناخت بدترین رشته های دانشگاهی است. رشته های اشباع شده دانشگاهی که هیچ بازار کار خوبی در ایران ندارند و ادامه تحصیل در آن ها سود و فایده ای را برای داوطلب به همراه ندارد. این بیکارترین رشته های دانشگاهی در گروه آزمایشی مختلفی از جمله انسانی و ریاضی ارائه می شوند و داوطلبان به هیچ وجه نباید برای انتخاب آن ها به عنوان رشته دانشگاهی آینده خود اقدام کنند.

 

از آن جایی که اکثریت قریب به اتفاق داوطلبان کنکور سراسری دانشگاه ها به دنبال شناخت رشته های اشباع شده دانشگاهی هستند بهتر است از طریق مشاورانی کاردان و حرفه ای اطلاعاتی را در رابطه با این بدترین رشته های دانشگاهی بدست آورید و در رابطه با بیکارترین رشته های دانشگاهی اطلاعاتی را از آن ها جویا شوید. اینجاست که برقراری تماس با مشاوران خبره در امر انتخاب رشته می تواند کمک بزرگی به شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل داشته باشد.

 

 

 

 

پیش از اقدام به انتخاب رشته های دانشگاهی در مقاطع مختلف تحصیلی ارشد، کارشناسی و دکتری از لیست رشته های اشباع شده در این مقاطع اطلاعات لازم را بدست آورید

 

 

بدترین رشته های دانشگاهی

 

 

چرا باید از لیست رشته های اشباع شده دانشگاهی مطلع شوم؟

ابتدا اجازه دهید کمی در رابطه با رشته های اشباع شده دانشگاهی نکاتی را خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه کنیم و ببینیم اصلاً رشته های اشباع شده شامل چه رشته هایی می شوند؟

ببینید عزیزان رشته های اشباع شده دانشگاهی به رشته هایی گفته می شود که همچون گذشته بازار کار مناسبی ندارند و در حال حاضر با تحصیل در آن ها نمی توان آینده کاری خوبی را پیش روی خود متصور شد.

به عبارت دیگر، اگر این رشته های تحصیلی را انتخاب کنید و در آن قبول شوید بعد از دانش آموختگی باید کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرید.

چون هیچ کاری برای شما نیست و نمی توانید از طریق آن رشته به درآمد برسید و مؤفق شوید.

در زمان انتخاب رشته اطلاع از این بدترین رشته های دانشگاهی برای هر یک از داوطلبان و متقاضیان ورودی دانشگاه ها از الزامات است و بر روی آن هم تأکید زیادی وجود دارد.

تصور کنید که رشته ای را انتخاب کنید که هیچ اطلاعی از اشباع بودن آن ندارید و از قضا در این رشته هم قبول شوید.

آن وقت می دانید بعد از فراغت از تحصیل چه سرنوشتی در انتظار شماست؟ خیلی رک عرض کنیم باید در خانه بنشینید و هیچ کاری هم در انتظار شما نیست.

خب این واقعاً فاجعه است. شاید این رشته های تحصیلی روزگاری بازار کار خیلی خوبی داشته اند و هر فرد با انتخاب آن ها می توانست کار بسیار خوبی را پیدا کند.

اما در حال حاضر بنا به هر دلیلی این رشته ها به بیکارترین رشته های دانشگاهی تبدیل شده اند و دیگر نمی توان حسابی برای ورود به بازار کار روی آن ها باز کرد.

پس بنا به دلیل گفته شده در بالا در زمان انتخاب رشته از توجه به اهمیت شناخت و اطلاع از رشته های اشباع شده دانشگاهی غافل نشوید و این موضوع مهم را مدنظر داشته باشید.

کسب اطلاعاتی در رابطه با این بدترین رشته های دانشگاهی می تواند کمک بزرگی به شما دوست عزیز کنکوری باشد و از خراب شدن آینده کاری شما جلوگیری کند.

 

 

 

برای اطلاع از بهترین رشته های فنی حرفه ای از جهت بازار کار بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

در مورد رشته های اشباع شده دانشگاهی چه می دانید؟

رشته های اشباع شده دانشگاهی یا همان بیکارترین رشته های دانشگاهی رشته هایی هستند که همه ما با توجه به اوضاع جامعه کم و بیش از آن ها اطلاع داریم و در رابطه با این قبیل از رشته های تحصیلی می دانیم.

اما این که این بدترین رشته های دانشگاهی چه رشته هایی هستند بحثی است که در ادامه به آن می پردازیم و شما را از لیست بیکارترین رشته های دانشگاهی یا همان رشته های اشباع شده دانشگاهی مطلع می کنیم.

در واقع، قصد داریم با ذکر و معرفی 10 مورد از بدترین و بیکارترین رشته های تحصیلی دانشگاهی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل باشیم.

 

 

معرفی 10 مورد از بدترین و بیکارترین رشته های تحصیلی دانشگاهی

در این بخش از نوشته مرتبط با رشته های اشباع شده دانشگاهی می خواهیم به معرفی 10 مورد از بدترین و بیکارترین رشته های تحصیلی دانشگاهی برای شما دوستان و همراهان عزیز بپردازیم.

رشته های تحصیلی که به جرأت می توان گفت در طی سال های اخیر به دلیل اشباع شدن آن ها استقبال خوبی از طرف داوطلبان و متقاضیان برای انتخاب آن ها نمی شود. 

 

 

 

. اولین مورد- رشته تحصیلی علوم تربیتی

رشته تحصیلی علوم تربیتی یکی از آن رشته های اشباع شده دانشگاهی است که در حال حاضر بازار کار چندان خوبی ندارد.

در سال های گذشته این رشته تحصیلی بازار کار خوبی داشت و تقاضا برای کار جهت افراد دانش آموخته در این رشته زیاد بود.

در واقع، افراد تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی می توانستند به عنوان معلم در مدارس مشغول به کار شوند و یا این که پستی را در اداره های آموزش و پرورش و یا با مدارک تحصیلی بالاتر در وزارتخانه ها از آن خود کنند.

اما در حال حاضر می توان رشته علوم تربیتی را در لیست رشته های اشباع شده دانشگاهی قرار داد.

 

 

برای اطلاع از لیست کامل رشته های گروه علوم انسانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید 

 

 

 

. دومین مورد- رشته ادبیات فارسی

رشته ادبیات فارسی از آن دست رشته هایی است که در حال حاضر هیچ بازار کار خوبی برای آن نیست و ادامه تحصیل در آن نتیجه ای به جز بیکاری را به دنبال ندارد.

 

 

 

بیکارترین رشته های دانشگاهی

 

 

. سومین مورد- رشته ادبیات عربی

رشته ادبیات عربی نیز درست مانند دو رشته ذکر شده در بالا چندان بازار کار خوبی ندارد و می توان به آن عنوان رشته اشباع شده را داد.

 

 

برای اطلاع از بهترین رشته های فنی حرفه ای برای خانم ها بر روی لینک مربوطه کلیککنید

 

 

 

چهارمین مورد- رشته مهندسی کشاورزی

رشته مهندسی کشاورزی نیز یکی دیگر از رشته های اشباع شده دانشگاهی است که نمی توان از آن انتظار کسب درآمدی بالا را داشت.

 

 

پنجمین مورد- رشته ریاضیات

شاید در سال های گذشته می شد با تحصیل در رشته ریاضیات بازار کار خوبی را پیش روی خود دید اما در حال حاضر خبری از این قضیه نیست و نهایتاً این که به عنوان معلم ریاضی بعد از دانش آموختگی در آموزشگاه ها مشغول به کار شوید.

 

 

ششمین مورد- رشته تاریخ

رشته تاریخ را نیز می توان به عنوان یکی از بیکارترین رشته های دانشگاهی به حساب آورد. رشته ای که بعد از پایان تحصیلات در آن نمی توان انتظار کسب درآمدی عالی را داشت.

 

 

هفتمین مورد- رشته آمار

رشته آمار یکی از رشته هایی است که در لیست رشته های اشباع شده قرار می گیرد.

 

 

هشتمین مورد- رشته باستان شناسی

رشته باستان شناسی شاید رشته ای جذاب به نظر برسد و دوران تحصیل در آن با تفریح و هیجانات زیادی همراه باشد اما باید عرض کنیم که بازار کار خوبی در انتظار دانش آموختگان رشته باستان شناسی نیست.

 

 

برای اطلاع از لیست بهترین رشته های ارائه شده در گروه ریاضی فیزیک بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

نهمین مورد- رشته های گروه هنر

از دیگر رشته های تحصیلی که نمی توان به داشتن بازار کار خوبی برای آن امیدوار بود رشته های گروه هنر است.

رشته هایی که  بهای چندانی به آن ها داده نمی شود و نمی توان حسابی روی آن ها باز کرد.

 

 

دهمین مورد- رشته مهندسی شیلات

رشته مهندسی شیلات نیز از دیگر رشته های دانشگاهی است که نرخ بیکاری در آن بالاست و درآمد و عایدی خوبی از آن بدست نمی آید.

 

 

آیا اطلاعی از بدترین رشته های دانشگاهی در دانشگاه های خارجی دارید؟

شاید شما دوست عزیز هم به دنبال گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه های خارجی باشید. اما هنوز شناختی در رابطه با بدترین رشته های دانشگاهی ارائه شده در آن دانشگاه ها ندارید.

به هر حال برای رسیدن به پیشرفت و مؤفقیت و داشتن انتخابی درست باید این رشته ها را بشناسید تا خدایی ناکرده انتخابی نادرست و غیرمنطقی را تجربه نکنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با بدترین و بیکارترین رشته های دانشگاهی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

بهترین رشته های آینده ایران

پرکارترین رشته های دانشگاهی

ٖثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان

رشته های جدید دانشگاهی

رشته های اشباع شده دانشگاهی

رشته های اشباع شده دانشگاهی

آخرین مطالب سایت