نیم پست
تماس با ما
رشته های استخدامی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در هر سال در رشته های مختلف آزمون استخدامی برگزار می کند و این آزمون یک موقعیت فوق العاده برای افرادی است که قصد دارند در آموزش و پرورش استخدام شوند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که قبول شدن در این ازمون بسیار سخت و دشوار است. اما بهتر است ذکر کنیم که قبول شدن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اصلا سخت نیست و تنها نیاز  است با برانامه ریزی خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنید. همانطور که می دانید مزایای زیادی برای افرادی که در این ارگان استخدام می شوند در نظر گرفته می شود. به همین دلیل ما تصمیم داریم در این محتوا اطلاعات کاملی نسبت به رشته های استخدامی آموزش و پرورش در ختیار شما قرار دهیم. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای استخدام در اموزش و پرورش به غیر از مطلع شدن از رشته های استخدامی آموزش و پرورش باید از موارد دیگری همچون شهرهای مورد نیاز استخدام اموزش و پرورش اطلاع پیدا کنید زیرا این مسئله میتواند مسیر استخدام شما را هموارتر کند. شایان ذکر است بدانید ثبت نام این آزمون توسط سازمان سنجش انجام می شود و شما باید وارد وب سایت رسمی سنجش و آموزش کشور شوید.

در ادامه بهتر است بدانید ما در این محتوا اطلاعات کاملی را نسب به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آموزش و پرورش، مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و غیره در اختیار شما قرار خواهیم داد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم اگر تصمیم دارید در آموزش و پرورش استخدام شوید تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

پذیرش در رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش برای فارغ التحصیلان فوق دیپلم تا دکتری امکان پذیر است.

 

رشته های مورد نیاز استخدامی آموزش و پرورش 

آموزش و پرورش متناسب با نوع رشته ها و نیاز آموزش و پرورش در مقاطع تحصیلی مورد نظر اقدام به پذیرش داوطلبان می کند. متقاضیان عزیز شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش توجه داشته باشند که دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دستگاه های اجرایی با یکدیگر متفاوت خواهد بود. ثبت نام کلیه متقاضیان شرکت کننده در این آزمون، از طریق سامانه سنجش و آموزش کشور صورت خواهد پذیرفت. به همین دلیل به هنگام ثبت نام دفترچه این آزمون بر روی سامانه مورد نظر قرار خواهد گرفت و پس از دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و مطالعه دقیق می توانید به انجام ثبت نام و تکمیل کردن فرم ثبت نام اقدام نمایید.

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش

 

لیست رشته های استخدامی آموزش و پرورش

مطمئنا به دنبال این مسئله هستید تا از لیست شته های استخدامی اموزش و پرورش مطلع شوید. در قسمت زیر یک جدول قرار داده ایم که شما میتوانید به سادگی از رشته های استخدامی آموزش و پرورش مطلع شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

توجه داشته باشید که لیست رشته های استخدامی برای ثبت نام استخدام آموزش و پرورش در سال های مختلف تفاوت دارد. از سوی دیگر ممکن است در رشته شما این لیست وجود داشته باشد اما در محل و یا منطقه ای که قصد دارید ثبت نام را انجام دهید، امکان ثبت نام وجود نداشته باشد. به همین دلیل برای قبولی در هر یک از این رشته ها نیاز است واجد شرایط باشید. رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش و نمونه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش را می توانید در ادامه محتوا مطالعه کنید.

 

اطلاعیه

تمام فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش می شوند

 

شهر های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم لیست شهرهای مورد نیاز استخدام اموزش و پرورش را در اختیار شما قرار دهیم. 

رشته های شغلی ارائه شده در آزمون

داوطلبان که شرایط ثبت نام همچون رعایت تجانس رشته تحصیلی اعلام شده برای رشته های شغلی، برای استخدام در آموزش و پرورش کشور در سال ۱۴۰۱ را دارند می توانند در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. معمولا چند رشته تحصیلی مجاز در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش پرورش برای هر رشته شغلی تعیین می گردد. به همین دلیل ممکن است فارغ التحصیل یک رشته تحصیلی شرایط ثبت نام در چند رشته های شغلی ارائه شده را در یک منطقه مانند استان داشته باشد.

در ادامه بهتر است بدانید در این حالت متقاضی می تواند با بررسی سهمیه های مورد پذیرش، حیطه کاری، ظرفیت ها و غیره هر یک از رشته شغل‌هایی که برای ثبت نام مجاز است. رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 نثبت نام کند. در انتها بهتر است ذکر کنیم که دفترچه ثبت نام دهمین دوره آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱ همچنان منتشر نشده است و بعد از اعلام شدن در این مقاله قید خواهیم کرد.

 

رشته های شغلی ارائه شده در آزمون

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

👈عکس ۳ در ۴ به صورت اسکن شده

👈ارائه اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، نام پدر و غیره

👈 ارائه اطلاعاتی همچون شماره شناسنامه، کد ملی، جنسیت و غیره

👈 در صورتی که جنسیت شما مذکر است باید وضعیت خدمت سربازی و اطلاعات مربوط به آن را در هنگام ثبت نام آپلود نمایید.

👈 ارائه مدارک و اطلاعات مربوط به سهمیه ایثارگران

👈 ارائه اطلاعات مربوط به فعالیت های شغلی

👈 ارائه مدارک و اطلاعات تحصیلی رشته مقطع و غیره

👈 وارد کردن اطلاعات محل سکونت به صورت کامل در هنگام ثبت نام

 

📌 آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هر سال برگزار می گردد که ظرفیت شهرها در این آزمون استخدامی متفاوت می باشد. در ادامه بهتر است ذکر کنیمقبل از ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدام آموزش و پرورش باید از ظرفیت شهر ها مطلع شوید.

 

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

👈در گام اول باید وارد وب سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید.

👈در گام دوم باید بر روی گزینه استخدام مرگ متمرکز اجرایی کلیک کنید.

👈حالا وارد بخش سوم شده و باید گزینه ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی را انتخاب کنید.

👈در مرحله چهارم زمان خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون فرا رسیده است.

👈در مرحله پنجم شما باید به صفحه ثبت نام و ورود باز گردید از کارت خریداری شده استفاده کنید.

👈مرحله ششم مربوط به بارگذاری عکس داوطلب در وب سایت می باشد.

👈در مرحله هفتم باید فرم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را تکمیل کنید و انتخاب رشته شغلی را انجام دهید.

👈در مرحله پایانی باید اطلاعات خود را تایید کنید و شماره پرونده و کد رهگیری را دریافت نمایید.

 

آیا می توان در رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش سایر استان های کشور ثبت نام نمود؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. به همین دلیل بهتر است بدانید شرایط ثبت نام استخدام آموزش و پرورش در قسنت راهنمای دفترچه وجود دارد. اما با توجه به این مسئله که نام نویسی در کل رشته ها امکان پذیر است، این قبولی مطابق با شرایط خاصی برای داوطلبان صورت می پذیرد. این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که ثبت نام در مناطق مختلف و شهرستان های متفاوت، با توجه به محل تحصیل سه سال آخر برای کلیه متقاضیان امکان پذیر خواهد بود.

 

جهت اطلاع از نحوه گزینش آموزش و پرورش و همچنین استخدام نیروی خدماتی آموزش و پرورش بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

آیا رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش شامل همین لیست می باشد؟

میزان ظرفیت و همچنین تقاضا برای رشته های مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل تعیین کننده قبولی و همچنین رشته های مختلف، تا حدود زیادی وابسته به همین تقاضا می باشد.

آیا رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش شامل همین لیست می باشد؟

 

پادکست صوتی مقاله


 

اخبار پیرامون رشته های استخدامی آموزش و پرورش

 

هزینه ۱۳ درصد بودجه کشور در آموزش و پرورش

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه حدود۸۵۰ هزار نفر باید رتبه‌بندی شوند گفت: ۱۳ درصد بودجه کشور در آموزش و پرورش هزینه می‌شود که سالانه حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان است و با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان این عدد به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

فرم معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان 1401 ارائه شد

معاینات پزشکی بخشی از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است و داوطلبان باید بتوانند تایید پزشک را در مراحل چشم پزشکی ، شنوایی سنجی ، گفتار و … به دست آورند. فرم معاینات پزشکی دانشگاه فرهنگیان در اختیار دعوت شدگان به مصاحبه قرار خواهد گرفت و این دسته از داوطلبان باید ضمن پرینت و تکمیل فرم های مربوطه و مدارک مورد نیاز ، به درمانگاه فرهنگیان و مراکز مصاحبه اختصاصی مراجعه نمایند. 

 ورود ۷۵ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش

به گزارش بازارکار، دکتر صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در برنامه «روزنه» رادیو گفت وگو درمورد ۷۵ هزار معلم تازه نفس به آموزش و پرورش و تعیین تکلیف قراردادها گفت: با پیگیری‌های دکتر نوری و موافقت سازمان ادرای و استخدامی مقدمات برگزاری آزمون استخدامی فراهم شد.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به لیست رشته های استخدامی آموزش و پرورش در اختیار شما قرار داده شده است و در حال حاضر شما می دانید که می توانید به عنوان دبیر ریاضی، دبیر تربیت بدنی، دبیر زبان و ادبیات انگلیسی، دبیر ادبیات فارسی، آموزگار ابتدایی، دبیر شیمی و غیره در آموزش و پرورش استخدام شوید. این نکته را در نظر داشته باشید ما در این مقاله لیست رشته های استخدامی آموزش و پرورش را به صورت کامل در قالب یک جدول در اختیار شما قرار داده ایم که می‌تواند به شما کمک کند تا با اطلاعات کامل برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنید. در ادامه بهتر است بدانید که مطلع بودن از شهرهای مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش باعث هموار شدن مسیر شما در استخدام این ارگان می شود.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای ثبت نام در این آزمون باید مدارکی همچون عکس 3*4، اطلاعات هویتی همچون نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی و غیره را در سایت بارگذاری کنید. ارائه مدارک همچون مدارک مربوط به فعالیت های شغلی، مدارک تحصیلی، مدارک مورد سهمیه ایثارگران و حتی اطلاعات مربوط محل سکونت هم باید در وب سایت سنجش بارگذاری شود. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله به شما کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل در این آزمون شرکت کنید.

 

 

برای دانلود فایل pdf محتوا رشته های استخدامی آموزش و پرورش بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

رشته های استخدامی آموزش و پرورش + لیست جدید 1402 | ایران تحصیل

آخرین مطالب سایت