نیم پست
تماس با ما
رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟

رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ برخی از کارشناسان اعتقاد دارند به دلیل  سختی کار اورژانس بهتر است خانم ها در این رشته فعالیت نکنند زیرا در شرایط سخت و حساس رو به رو شدن با صحنه های دلخراش می تواند بر روحیه ها آن ها تاثیر منفی بگذارد. اما از سال 1399 به صورت کنکور سراسری در مقطع کاردانی و کارشناسی برای داوطلبین خانم این امکان به وجود آمد که با تحصیل در این رشته بتوانند در رشته فوریت پزشکی فعالیت نمایند و با حضور در تیم اورژانس و اعزام به صحنه کمک به کاهش استرس بیماران نمایند و خدمت بهتری به بیماران خانم داشته باشند. در ادامه این مطلب راهنمای رشته فوریت پزشکی برای خانم ها به صورت کامل  ارائه خواهد شد.چنانچه متقاضی ثبت نام در رشته فوریت پزشکی هستید و پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ را در ذهن دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرایط استخدام و قبولی رشته فوریت های پزشکی برای خانم ها

داوطلبین علاقه مند به رشته فوریت های پزشکی باید در کنکور سراسری و رشته تجربی شرکت نمایند زیرا این رشته از زیر شاخه های علوم تجربی می باشد و در کنکور از بین داوطلبین کنکور تجربی پذیرش می کند. رشته فوریت های پزشکی مانند سایر رشته ها برای تحصیل باید دارای شرایط خاص باشید. ما این شرایط را در ادامه به صورت کامل و مفصل بیان کردیم.

شرایط لازم برای قبولی در رشته فوریت های پزشکی برای خانم ها به صورت زیر می باشد:

داوطلب علاقه مند خانم  در رشته فوریت های پزشکی باید حداقل قد 165 سانتی متر را داشته باشند.

داوطلبان  خانم  برای پذیرش در رشته فوریت های پزشکی باید دارای حداکثر سن 24 داشته باشد.

برای ورود به رشته فوریت پزشکی باید از سلامت جسمی بالایی برخوردار باشد.

خانم ها برای قبولی در رشته فوریت پزشکی نباید اعتیاد به مواد مخدر و سیگار داشته باشد.

برای قبولی در این رشته داوطلب خانم نباید سوء پیشینه و سابقه کیفری داشته باشند.

داوطلبین باید در ابتدای کار و زمان ورود به دانشگاه تعهد بدهند که پس از فارق التحصیلی در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مشغول به کار شوند.

داوطلبین خام باید برای قبولی در رشته فوریت های پزشکی مدرک دیپلم نظام جدید دوازدهم یا مدرک دیپلم نظام قدیم به علاوه مدرک پیش دانشگاهی را به همراه داشته باشند.

در نهایت پاسخ به پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ باید بگوییم که اگر دارای این شرایط هستید و روحیه این کار را دارید بسیار خوب و آینده دار است.

برای اطلاع از درآمد رشته فوریت پزشکی کلیک کنید.

معاینات پزشکی و مصاحبه رشته فوریت های پزشکی

برای قبول شدن در رشته فوریت پزشکی برای خانم ها باید ابتدا در مرحله اول حد نصاب نمره مورد نیاز را به دست آورد و سپس دعوت به مصاحبه عملی می شوید.

افراد قبول شده در کنکور سراسری به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبه دعوت می شوند و 50 درصد از نمره قبولی داوطلب وابسته به عملکرد او در مرحله مصاحبه است.

افرادی که مرحله اول را رد کرده باشند باید شرایط زیر را کامل داشته باشند تا در مصاحبه عملی برایشان مشکل به وجود نیاید.

این شرایط به شرح زیر می باشد:

  • داوطلب باید سلامت کامل جسمانی داشته باشد.
  • مبتلا به بیماری های مزمن مثل دیابت و .. نباشد.
  • هیچگونه عوارض روانی مانند صرع در این رشته پذیرفته نمی باشد.
  • داوطلب و علاقه مند به رشته فوریت پزشکی نباید از اندام‌ های مصنوعی استفاده کرده باشد.
  •  بینایی و شنوایی و  قدرت تکلم طبیعی کامل از شرایط اصلی می باشد.

اگر دارای این شرایط هستید دیگر نگران پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ نباشید و بدانید که می توانید در این رشته تحصیل کرده و در شغل مورد علاقه خود مشغول به فعالیت شوید.

معاینات پزشکی و مصاحبه رشته فوریت های پزشکی

 دانشگاه های مورد پذیرش فوریت های پزشکی برای خانم ها 

رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟خوب است اما در دانشگاه آزاد این رشته برای خانم ها وجود ندارد و تنها در دانشگاه های روزانه و پردیس این رشته تدریس می شود.البته لازم به ذکر است که بیشترین پذیرش در این دانشگاه ها برای آقایان اختصاص داده شده است و در پاسخ به پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ باید بگویم خوب است اما خانم ها شانس کمتری در این رشته دارند.

 

اطلاعیه

در رشته فوریت پزشکی در مقطع کاردانی از مقطع کارشناسی ظرفیت بیشتری برای خانم ها می باشد و احتمال قبولی بهتری وجود دارد.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته فوریت های پزشکی برای خانم ها ، به شرح زیر هستند که با توجه به پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟باید بدانید خوب است اما باید تلاش بیشتری برای قبولی انجام دهید تا بتوانید در ظرفیت کم این دانشگاه ها موفق به قبولی شوید.همچنین شما راهنمای رشته فوریت پزشکی برای خانم ها از کارشناسان ما دریافت کرده  و شانس قبولی خود ر در این دانشگاه ها افزایش دهید.

وظایف تکنسین خانم فوریت های پزشکی

رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ اگر به عنوان یک  تکنسین فوریت پزشکی مشغول به کار و فعالیت شوند آینده خوبی خواهمد داشت و برای تکنسین شدن باید خدماتی مانند درمان در آمبولانس و اورژانس بیمارستان را بتواند ارائه دهد.

برخی دیگر از وظایف تکنسین فوریت های پزشکی به شرح زیر هستند :

برای اطلاع از ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی کلیک کنید.
وظایف تکنسین خانم فوریت های پزشکی

دروس رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه

برای تحصیل در رشته فوریت های پزشکی بهتر است از قبل دروس عمومی و تخصصی این رشته را بدانیم و از قبل برای تحصیل برنامه ریزی داشته باشیم . همچنین دانستن دروس رشته فوریت های پزشکی به افراد علاقه مند به این رشته کمک کی کند که به صورت دقیق تر دروس را دانسته و با شناخت کامل این رشته را انتخاب نمایند تا در حین تحصیل به مشکل بر نخورند و باعث  ترک تحصیل و یا انصراف از دانشگاه برای آن ها نشود.اگر می خواهید بدانید که رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟با ما در ادامه لیست دروس را مطالعه نمایید و در انتها تصمیم گیری نمایید.

دروس به سه دسته پایه، اصلی و تخصصی تقسیم می شود که لیست آن ها به شرح زیر است:

 

راهنمای رشته فوریت پزشکی برای خانم ها

در پاسخ به پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ می توان گفت که این رشته برای همه مناسب است زیر بازار کار و آینده شغلی خوبی دارد .موقعیت شغلی و بازار کار را می توان مهم ترین بخش برای یک انتخاب رشته دانست که تاثیر مستقیمی در آینده فرد دارد.افراد علاقه مندی که در این رشته تحصیل می کنند می توانند در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و در آمبولانس های خصوصی یا در سازمان های مشابه شروع یه فعالیت نمایند.

بعضی از موقعیت های شغلی فوریت های پزشکی برای خانم ها به شرح زیر می باشد:

بیمارستان

✅به عنوان مربی بهداشت در مدارس و یا در سازمان دولتی 

✅ به عنوان گروه نجات در یک شرکت خصوصی 

امدادگر سازمان هلال احمر

آمبولانس های خصوصی

برای دریافت راهنمای رشته فوریت پزشکی برای خانم ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

اطلاعیه

افراد علاقه مند به رشته فوریت های پزشکی پس از به دست آوردن تجربیات بیشتر می توانند در رده های مدیریتی و نظارتی به فعالیت بپردازند.

بازار کار رشته فوریت های پزشکی برای خانم ها

اخبار پیرامون  رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟

جزئیات پذیرش زنان در رشته «فوریت های پزشکی» برای اولین بار

شرایط پذیرش رشته «فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی» در دو مقطع «کاردانی» و «کارشناسی» در کنکور ۹۹ برای هر دو جنس زن و مرد اعلام شد و در پاسخ به پرسش رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟به گزارش خبری اینگونه بیان شده است که کشور نیاز به خانم ها در این رشته دارد.

دلايل به کار نگرفتن زنان در فوريت هاي پزشکي 115 چیست؟
حضور یک زن در تیم اورژانسی اعزامی به صحنه تصادف یا حوادث می تواند کمک شایانی به کاهش استرس بیمار و همراهانش کند و از طرفي هم خدمات مناسب تری نیز به بیماران زن ارائه خواهد شد رشته فوریت پزشکی برای خانم ها بسیار مناسب است.
برای دریافت فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید.

خلاصه مطلب

رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ ديده نشدن فعاليت خانم­ ها در بخش های مانند اورژانس دلیل بر غیر فعال بودن افراد نیست و حتی حضور یک خانم در تیم اورژانسی اعزام به صحنه می تواند کمک زیادی به کاهش استرس بیماران بکند و خدمت بهتری به بیماران خانم ارائه بدهند.ما در این مقاله به صورت کامل و مفصل راهنمای رشته فوریت پزشکی برای خانم ها را بیان نمودیم و آینده شغلی را به طور  کامل بیان کردیم. در نهایت امیدواریم محتویات  این مقاله بتواند برای شما مفید باشد.همچنین پس از مطالعه این مقاله در صورتی هنوز سوال رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟ را دارید، می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ما تماس حاصل فرمایید و یا برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده خواهند شد. 

رشته فوریت پزشکی برای خانم ها خوبه؟

آخرین مطالب سایت