نیم پست
تماس با ما
رشته عکاسی بدون کنکور

ادامه تحصیل دانشگاهی در رشته های متنوع و در دوره های بدون آزمون از چند سال قبل تا الان در کشورمان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.یکی از رشته هایی که بدون کنکور می توانید در آن تحصیل نمایید رشته عکاسی بدون کنکور است. در نوشته حاضر هر آنچه را که باید در مورد رشته عکاسی بدون آزمون و شرایط ورود به رشته عکاسی بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم. بعلاوه، اگر به دنبال ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور کرج، ثبت نام عکاسی بدون کنکور اصفهان، عکاسی بدون کنکور مشهد و یا ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی و یا ثبت نام رشته عکاسی دانشگاه آزاد هستید مطالعه مقاله زیر خالی از لطف نیست.

آکادمی ایران تحصیل با همکاری بهترین و مجرب ترین مشاورین کنکور ایران و با بهره گیری از جدیدترین متد های مشاوره کنکور از قبیل تست شخصیت شناسی، علاقه سنجی به مشاغل مختلف ، قبولی متقاضیان را در رشته های پزشکی،پیراپزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه بدون کنکور تضمین می کند.

رشته عکاسی بدون کنکور

زمان ثت نام رشته عکاسی بدون کنکور سراسری

ثبت نام هر داوطلب در رشته عکاسی بدون کنکور برای ورود و ادامه تحصیل متقاضیان و علاقمندان در هر سال تحصیلی دو بار یعنی در مهر و همچنین بهمن انجام می گیرد.

کلیه داوطلبان باید در مهلت داده شده ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور سراسری خود در گروه هنر را انجام دهند.

براساس اعلام سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام و انتخاب رشته عکاسی بدون کنکور دانشگاه سراسری جهت اشخاص و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را از مهر ماه دارند از چند روز آینده آغاز می شود و تا آخرین روزهای شهریور سال پیش رو نیز زمان دارد.

اگر می خواهید اطلاعات دقیق و جزئی تری را در رابطه با زمان ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور به دست آورید به آسانی و با تماس با مشاوران ایران تحصیل می توانید به این اطلاعات دست پیدا کنید.

 

اطلاعیه

رشته عکاسی از آن دست رشته های گروه هنر است که علاوه بر به شکل با‌ آزمون به صورت بدون کنکور نیز ارائه می شود.

 

نحوه ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور سراسری

توجه داشته باشید که ثبت نام رشته عکاسی به صورت بدون آزمون برای علاقمندان به این رشته از گروه آزمایشی هنر به شکل آنلاین و در سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام می شود.

اگر به دنبال اطلاع از نحوه دقیق ثبت نام در عکاسی بدون آزمون هستید می توانید از کمک مشاوری کاردان و برجسته در این زمینه استفاده کنید.

شرایط ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور

دوستان عزیز به خاطر داشته باشید که در صورت داشتن شرایطی از پیش تعیین شده می توانید ثبت نام رشته عکاسی به صورت بدون آزمون را انجام دهید.

از آن جایی که آشنایی با این شرایط عمومی و اختصاصی برای هر داوطلب ثبت نام در رشته عکاسی دانشگاه های سراسری بسیار ضروری است جهت اطلاع از آن ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل بهترین دانشگاه های اروپا را مورد بررسی قرار دادند و بهترین مسیر را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا بدون نیاز به شرکت در کنکور در رشته عکاسی به داوطلب نشان می دهند. برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور سراسری

دانشگاه های سراسری رشته عکاسی بدون کنکور

شناخت دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته عکاسی در زمان انتخاب این رشته به صورت بدون کنکور از اهمیت زیادی برخوردار است.

از این رو در این بخش اسامی شماری از این دانشگاه ها را همراه با ظرفیت پذیرش‌ آن ها در این رشته را خدمتتان عرض می کنیم.

دانشگاه های سراسری رشته عکاسی بدون کنکور

شرایط ورود به رشته عکاسی

شرایط ورود به رشته عکاسی نیازمند دید هنری و خلاقیت بسیار است. تنها داشتن دوربین و ثبت چند عکس خانوادگی به معنی داشتن استعداد در این رشته نیست. یک عکاس باید بسیار صبور باشد و از زاویه های مختلف به محیط نگاه کند. این افراد به دلیل ارتباط به افراد زیاد باید دارای روحیه ای بسیار خونگرم و صمیمی باشند و به خوبی با بقیه ارتباط برقرار کنند. حضور دانشجویان این رشته در ساعات مختلف شبانه روز در اجتماع، طبیعت و دیگر محیط ها به دلیل بسیار مهم است.

 

برای اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی

باید عرض کنیم که دانشگاه علمی کاربردی نیز مانند دانشگاه سراسری در هر سال دو بار به جذب و پذیرش دانشجویان رشته عکاسی بدون کنکور اختصاص می دهد.

کلیه متقاضیان باید در زمان تعیین شده و براساس تمایل به شروع تحصیل از مهر یا بهمن ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی خود را انجام دهند.

 

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل در سامانه مشاوره کنکور در رشته های مختلف، برای هر داوطلب برنامه ای را طراحی کرده و تحصیل داوطلب بدون نیاز به شرکت در کنکور را به صورت 100 درصد تضمین می نمایند. برای ورود به سامانه کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته علمی کاربردی مهر ماه

در سال جاری رشته عکاسی بدون کنکور علمی کاربردی در  مقطع کاردانی برای متقاضیان از اواخر مرداد ماه شروع شد و تا اوایل شهریور ماه ادامه داشت.

اما این زمان برای سال پیش یعنی سال 1401 هنوز به طور دقیق مشخص نیست و داوطلبان باید گوش به زنگ اطلاعیه منتشر شده به وسیله سازمان سنجش جهت ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی باشند.

ثبت نام عکاسی دانشگاه علمی کاربردی چگونه انجام می شود؟

با توجه نحوه ثبت نام در طول سال های گذشته باید عرض کنیم که ثبت نام رشته عکاسی بدون کنکور علمی کابردی جهت ورودی های مهر ماه به شکل اینترنتی و برای داوطلبان ورودی بهمن به یکی از دو صورت حضوری و یا اینترنتی انجام می شود.

در ادامه شما را با فرآیند ثبت نام رشته عکاسی کاربردی به تفکیک اینترنتی و حضوری آشنا می کنیم.

نحوه ثبت نام اینترنتی عکاسی علمی کاربردی

در صورت ثبت نام رشته عکاسی علمی کابردی هر فرد در صورت داشتن شرایط ورود به رشته عکاسی علمی کاربردی باید مراحل یر طی کند.

. اولین قدم ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی است (البته با توجه به مقطعی که قصد شرکت در آن را دارید)

. دومین قدم بررسی و مطالعه شرایط ورود به رشته عکاسی علمی کاربردی مندرج در دفترچه است.

. قدم سوم ارزیابی و تحلیل کد رشته محل های عکاسی است.

. چهارمین قدم تهیه مدارک ضروری جهت ثبت نام رشته علمی کاربردی است.

. پنجمین قدم پرداخت هزینه ثبت نام عکاسی علمی کاربردی از طریق خرید کارت اعتباری

. کامل کردن فرم مربوط به انتخاب رشته و فرم ثبت نام اینترنتی

. دریافت کردن کد رهگیری ثبت نام اینترنتی عکاسی علمی کاربردی

نحوه ثبت نام حضوری عکاسی علمی کاربردی

در صورت واگذاری فرآیند ثبت نام به دانشگاه های پذیرنده هر فرد باید این کار را به شکل حضوری انجام دهد.

در اولین قدم برای ثبت نام حضوری فرد داوطلب موظف به ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و دریافت دفترچه ثبت نام است.

پس از این کار و انتخاب کد رشته محل های مورد نظر در رشته عکاسی بدون کنکور علمی کاربردی نوبت به مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر و انجام ثبت نام می رسد.

ثبت نام حضوری عکاسی علمی کاربردی

شرایط ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی چیست؟

تحصیل در رشته عکاسی علمی کاربردی در گرو داشتن شرایط ورود به رشته عکاسی این دانشگاه است. این شرایط در دو دسته عمومی و اختصاصی در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی قرار می گیرند.

جهت اطلاع از کلیه شرایط ثبت نام رشته عکاسی علمی کاربردی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور پیام نور  کلیک کنید.

 

آیا با دانشگاه های علمی کاربردی پذیرنده رشته عکاسی آشنایی دارید؟

باید عرض کنیم که، رشته عکاسی در دانشگاه علمی کاربردی تحت عنوان دو رشته کاردانی عکاسی خبری و کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی-عکاسی شناخته می شود.

ثبت نام رشته عکاسی دانشگاه آزاد

همان طور که ملاحظه کردید رشته عکاسی در دانشگاه های سراسری و علمی کاربردی به صورت بدون کنکور جذب و پذیرش دانشجو دارد.

اما آیا در دانشگاه آزاد نیز با جذب و پذیرش دانشجو در این رشته از گروه هنر مواجه هستیم یا خیر؟ در صورتی که جواب مثبت است شرایط، زمان و نحوه ثبت نام رشته عکاسی دانشگاه آزاد به شکل بدون کنکور چیست؟

اگر می خواهید بدانید که آیا این رشته در دانشگاه آزاد ارائه می شود یا خیر و در صورت ارائه چه زمانی برای ثبت نام رشته عکاسی دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است و شرایط ورود به رشته عکاسی دانشگاه آزاد به چه صورتی است با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

آینده و بازار کار شغلی رشته عکاسی 

استخدام در ارگان های رسمی مثل صدا و سیما

طراح و ادیتور بخش عکس در آژانس های تبلیغاتی

عکاس در آتلیه های عکاسی

عکاس آزاد با هدف گسترش هنر عکاسی

تکنسین لابراتوار و داروهای عکاسی در چاپخانه عکس

عکاس آژانس های خبری، تبلیغاتی

مشاور در چاپ و انتشار تصاویر، پوستر و عکس در آژانس های تبلیغاتی

تکنسین چاپ در چاپخانه های عکس

 

برای اطلاع از رشته های هنری دانشگاه سوره کلیک کنید.

 

برای تحصیل در رشته عکاسی چه امکاناتی نیاز است؟

رشته عکاسی جز رشته های عملی به حساب می آید. برای تحصیل در رشته عکاسی، به تجهیزات و امکاناتی نیاز دارید که این امکانات این رشته تحصیلی را  جز رشته های پرهزینه و گران قیمت تبدیل کرده  است .و از این جهت جزو رشته های گران و پر هزینه محسوب می شود. مهم ترین امکانات مورد نیاز به صورت زیر است:

دوربین عکاسی

مسلما اصلی ترین و  مهم ترین ابزار هر عکاس دوربین آن است. برای انتخاب دوربین  در زمینه فعالیت و حرفه خود حتما با فرد متخصصی مشورت و تصمیم خود را در میان بگذارید .

برندهای معروف دوربین عکاسی

  • سونی
  • کانن
  • نیکون
  • فوجی

لنز دوربین عکاسی

بعد از دوربین مهم ترین ابزار در عکاسی لنز آن است.لنز همراه همیشگی عکاس است.لنز را میتوان به صورت جدا و به علاوه لنز هایی که همراه دوربین به شما تحویل میدهند خریداری نمود

  • لنز ۵۰ میلیمتری
  • لنز ۳۵ میلیمتری

سه پایه عکاسی

سه پایه از مهم ترین ابزارهای عکاسی است .اصولا هر عکاس حرفه ای یک سه پایه دارد.در خرید سه پایه دقت کنید چون ابزاری است که بدون خرابی میتواند سالیان زیادی همراه شما باشد.برای مثال سه پایه آلومینیومی و کربنی جز سه پایه های خوب محصوب میشوند زیرا هم سبک و قابل حمل هستند هم زود خراب و از بین نمیروند.

تحصیل در رشته عکاسی بدون کنکور

اخبار رشته عکاسی 

دبیر نهمین دوره «۱۰ روز با عکاسان» معرفی شد

با حکم رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، رامیار منوچهرزاده به عنوان دبیر نهمین دوره «۱۰ روز با عکاسان» انتخاب شد.

فراخوان مسابقه عکاسی ویژه کادر درمان و نظام سلامت

نظام پزشکی تهران بزرگ همراه با دبیرخانه ایران فارما،مسابقه عکاسی به منظور ثبت و ماندگاری لحظات جاری از زندگی شغلی و حرفه ای اعضای این سازمان در تمامی رشته ها مسابقه «عکاسی و متن نویسی عکس» برگزار می کنند.

 

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های عکاسی بدون کنکور دارید، بهترین مسیر را مشاورین مجرب آکادمی ایران تحصیل میتوانند به شما نشان دهند. برای تحصیل بدون شرکت در کنکور در برترین رشته ها  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

رشته های بدون کنکور

 

خلاصه مطلب

یکی از رشته هایی که بدون کنکور می توانید در آن تحصیل نمایید رشته عکاسی بدون کنکور است.همه دانش آموختگان  مدرک دیپلم می توانند جهت ورود به رشته عکاسی  اقدام نمایند.اگر در زمینه رشته عکاسی سوالی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید از همکاران ما یاری بخواهید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما کافی است تا در زیر این مقاله کامنت بگذارید و یا با شماره های تماس ما، تماس حال فرمایید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

رشته عکاسی بدون کنکور 1401

آخرین مطالب سایت