نیم پست
تماس با ما
رشته علوم تربیتی بدون کنکور

رشته علوم تربیتی یکی از رشته‌ های گروه آزمایشی علوم انسانی است که به یادگیری جنبه‌ های فراوان آموزش و پرورش انسان ها و دانش مربوط به آن ها می‌ پردازد. در حال حاضر رشته علوم تربیتی بدون کنکور در دانشگاه سراسری، آزاد، پیام نور و پردیس خودگردان ارائه می شود. بسیاری از افراد به دنبال اطلاع از رشته علوم تربیتی بدون آزمون، دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی و شهریه رشته علوم تربیتی آزاد هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

رشته علوم تربیتی بدون کنکور

در حال ‌حاضر رشته علوم تربیتی بدون کنکور در دانشگاه های سرتاسر کشور ارائه می شود. رشته علوم تربیتی بدون آزمون در دانشگاه های سراسری دارای شرایط خاصی است که افراد باید قبل ‌از هر چیز از شرایط آن به ‌طور کامل آگاه شوند.

همچنین رشته علوم تربیتی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد، پیام نور و پردیس خودگردان نیز در مقاطع مختلف پذیرش خواهد داشت که هر کدام از دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی نیز شرایط خاص خود را دارند و افراد علاقه مند به تحصیل در این رشته باید اطلاعات جامع و کافی از فرایند ثبت نام و شهریه ‌های هر ترم رشته علوم تربیتی بدون کنکور بالاخص شهریه رشته علوم تربیتی آزاد کسب کنند.

علاوه ‌بر این هر کدام از دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی تعداد خاصی از افراد را در این رشته پذیرش می‌ کنند و هر سال برای این رشته ظرفیت معینی دارند. در جدول زیر دانشگاه های سراسری، پیام نور و همچنین دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان که رشته علوم تربیتی را ارائه می ‌دهند ارائه شده‌ است.

تاریخ ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور

اطلاعیه

علوم تربیتی شاخه ای از روان شناسی است که به مطالعه یادگیری و رابطه بین یاد دهنده و یاد گیرنده می پردازد. 

دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی

دانشگاه های سراسری در دوره روزانه این رشته را هم به صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهند. در  ادامه فهرستی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم تربیتی بدون کنکور و دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی ارائه شده اند.

شرایط ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور

اطلاعیه

رشته علوم تربیتی بودن کنکور دارای چهار گرایش تکنولوژی آموزشی، مدیریت و برنامه‌ ریزی آموزشی، آموزش و پرورش دبستانی و پیش‌ دبستانی و آموزش و پرورش کودکان استثنایی است.

 

دانشگاه های آزاد دارای رشته علوم تربیتی

تمامی واحدهای دانشگاه آزاد در سرتاسر کشور، رشته علوم تربیتی بدون آزمون را در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می دهند. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته علوم تربیتی براساس سوابق تحصیلی هستند، می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و مطالعه دفترچه انتخاب رشته، از شرایط ثبت نام در رشته علوم تربیتی بدون آزمون مطلع شده و اطلاعات کافی را کسب نمایند. 

دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی

برای اطلاع از رشته های بدون کنکور پیام نور بر روی لینک کلیک نمایید. 

نحوه ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور مهر 1401 

طبق روال سال های قبل ثبت نام و انتخاب رشته علوم تربیتی بدون آزمون مهر ماه دانشگاه های سراسری، به روش اینترنتی خواهد بود. به این صورت که داوطلبان باید در زمان ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور دانشگاه های سراسری به سامانه سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند.

مراحل ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون آزمون:
  • مراجعه به سامانه سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org
  • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401
  • مطالعه و بررسی شرایط رشته علوم تربیتی بدون آزمون
  • آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام در رشته علوم تربیتی بدون آزمون
  • پرداخت هزینه ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور
  • تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی رشته علوم تربیتی بدون کنکور
  • دریافت کد رهگیری

جدیدترین اخبار پیرامون رشته علوم تربیتی بدون کنکور

آخرین مهلت انتخاب رشته‌ های بدون آزمون کنکور ۱۴۰۱

فرآیند ثبت‌ نام داوطلبان رشته‌ هایی که پذیرش آن ها در آزمون سراسری مهرماه سال ۱۴۰۱ صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، از روز سه ­‌شنبه ۱۸ مرداد ماه آغاز شد و با یک بار تمدید در تاریخ ۲۴ مرداد ماه، تا آخر وقت امروز ۶ شهریور ماه ادامه دارد.

امکان ابداع و کارآفرینی در رشته علوم تربیتی

استادیار گروه علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان نباید حتما منتظر درخواست استخدام یک سازمان باشند و می‌ توانند با ایجاد کسب و کار به ارائه آموزش بپردازند. فارغ‌ التحصیلان علوم تربیتی با توجه به توانمندی‌ های خود می‌ توانند فعالیت کنند، از اداره یک مهد کودک تا مدیریت یک دانشگاه.

شیوه ثبت نام رشته علوم تربیتی بدون کنکور

برای اطلاع از مدیریت مالی بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی رشته علوم تربیتی بدون کنکور 1401، نحوه ثبت نام در رشته علوم تربیتی بدون آزمون، دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی و در آخر به بررسی شهریه رشته علوم تربیتی آزاد پرداختیم.

بسیاری از داوطلبان می توانند با اطلاع از دانشگاه های مختلف و ظرفیت‌ های ارائه‌ شده در رشته علوم تربیتی بدون کنکور و بررسی دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی و  شهریه رشته علوم تربیتی آزاد تحصیلات خود را در این رشته ادامه دارند. در حال حاضر برخی از دانشگاه های سراسری کشور ثبت نام دانشگاه ثبت نام آزاد و پردیس خودگردان و ظرفیت‌ های مختلفی را برای رشته علوم تربیتی بدون آزمون ارائه کرده‌ اند که داوطلبان لازم است که به ظرفیت این رشته و کد محل رشته علوم تربیتی بدون آزمون و دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی توجه کنند تا گزینش درستی داشته باشند.

چنانچه در زمینه رشته علوم تربیتی بدون کنکور، دانشگاه های دارای رشته علوم تربیتی و شهریه رشته علوم تربیتی آزاد سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نموده و از راهنمایی‌ های آن ها بهره ‌مند شوید.

 برای دانلود پی‌ دی‌ اف مقاله کلیک کنید.

رشته علوم تربیتی بدون کنکور 1401

آخرین مطالب سایت