نیم پست
تماس با ما
رشته داروسازی بدون کنکور کیش

رشته داروسازی بدون کنکور کیش در اواخر دهه ۸۰ در دانشگاه پردیس بین الملل کیش وجود داشت و علاقه مندان بدون شرکت کردن در کنکور می توانستند با در نظر گرفتن شرایط وارد این رشته شوند. این رشته جزء حوزه های پرطرفدار در کنکور تجربی محسوب می شود و افرادی که وارد این رشته می شوند می توانند انتظار درآمد خوبی را نیز داشته باشند. به دلیل پرتعداد بودن متقاضیان این رشته و سنگین بودن رقابت نیز در گذشته این امکان وجود داشت افراد بتوانند به صورت بدون کنکور وارد این رشته شوند. ما در ادامه قصد داریم شرایط و جزییاتی را که مربوط به پذیرش بدون کنکور این رشته بوده، بیشتر بررسی کنیم.

 

اطلاعیه جذب دانشجوی رشته داروسازی بدون کنکور کیش 

هنگامی که ثبت نام کنکور آغاز می شود برخی از داوطلبان ممکن است اینگونه تصور نمایند که نمی توانند در آزمون موفقیت لازم و کافی را به دست آورند، لذا به دنبال راهی برای تحقق آرزوهای خود می باشند. قبولی در رشته داروسازی بدون کنکور کیش در سال های گذشته از جمله این راه ها بود. ثبت نام داروسازی بدون کنکور پردیس کیش شرایطی دارد که در ادامه به صورت مفصل در رابطه با آن توضیح خواهیم داد.

در حال حاضر امکان پذیرش در رشته داورسازی تنها از طریق کسب رتبه قبولی در کنکور امکان پذیر است و برای ادامه تحصیل در این رشته حتما باید از مرحله کنکور عبور نمایید.

 

 

اطلاعیه:

پذیرش بدون کنکور در رشته داروسازی برای سال های گذشته بوده است و در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

 

 

نحوه پذیرش رشته داروسازی بدون کنکور پردیس خودگردان کیش در سال های گذشته

آن دسته از متقاضیان ورود به دانشگاه که دارای مدرک لیسانس می باشند و نمی توانند در کنکور مجددا ثبت نام نمایند، می توانند با استفاده از ثبت نام آزمون لیسانس به داروسازی  در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. قبولی در این آزمون برای تمامی داوطلبانی که بتوانند با دقت منابع را تهیه و همچنین مطالعه نمایند، امکان پذیر خواهد بود. بنابراین برای قبولی در این مقطع شما تنها با مطالعه منابع و دارا بودن شرایط خواهید توانست نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایید.

در سال های گذشته قوانینی تصویب شد که بر اساس آن دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل بودند و 72 واحد را گذرانده بودند در صورتی که این دانشگاه مورد تائید بهداشت ایران قرار می گرفت می توانستند نسبت به انتقالی اقدام نموده و در دانشگاه های داخل ادامه تحصیل دهند. بعضا برخی از این دانشگاه به صورت بدون کنکور می باشند به همین دلیل رشته داروسازی بدون کنکور کیش نیز در ایران در ضمن شرایطی علاقه مندان را پذیرش می نماید.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج در صورتی که مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد، خواهد توانست برای داوطلبان نتیجه ای را حاصل نماید. دانشگاه پردیس بین الملل کیش و همچنین دانشگاه آزاد کیش برای رشته داروسازی بدون کنکور کیش شرایطی را تعیین نموده است که با توجه به این شرایط، امکان ثبت نام داروسازی بدون کنکور پردیس کیش را فراهم می نماید.

 

 

اطلاعیه:

پذیرش در رشته داروسازی بدون کنکور کیش تنها برای آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط معدل تعین شده باشند امکان پذیر می باشد.

 

 

شهریه رشته داروسازی بدون کنکور دانشگاه بین الملل کیش 

دانشگاه پردیس بین الملل کیش از جمله دانشگاه هایی است که دارای اعتبار بسیار زیادی می باشد. به همین دلیل برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ، شما با هزینه شهریه بالاتری نسبت به سایر دانشگاه های دیگر رو به رو خواهید بود. یکی از شرایطی در نظر گرفته شده برای این است که شما امکان انتقالی از این دانشگاه به دانشگاه های دیگر را نخواهید داشت. اما دانشجویان سایر دانشگاه ها می توانند در این پردیس داروسازی کیش ثبت نام نمایند.

آنچه به عنوان شهریه رشته داروسازی بدون کنکور کیش  در دانشگاه های پردیس بین الملل مطرح می شود، تنها مربوط به شهریه تعداد واحد های انتخابی توسط دانشجویان خواهد بود. لذا این دانشگاه در قبال هزینه های رفاهی همچون سرویس، خوابگاه و سایر تسهیلاتی که به دانشجویان ارائه می نمایند، هیچ عنوان تعهدی در قبال رایگان بودن آن نخواهد داشت تمام هزینه ها بر عهده دانشجویان می باشد.

حدودا شهریه داروسازی در دانشگاه های پردیس خودگردان بیش از 18 میلیون تومان می باشد. این میزان شهریه برای هر ترم تحصیلی می باشد و هر ساله شاهد افزایش درصدی نسبت به این شهریه خواهیم بود. همچنین همانطور که ذکر شد برای محاسبه هزینه ادامه تحصیل دراین دانشگاه لازم است این هزینه را با سایر هزینه های این دانشگاه جمع بزنید.

 

رشته داروسازی بدون کنکور

 

 

واحدهای علوم پایه قبل از آزمون جامع دکتری عمومی داروسازی

 

 

 

 

دروس تخصصی قبل از آزمون جامع دکتری داروسازی

 

 

 

توجه توجه : به اطلاع تمامی داوطلبان گرامی رسانیم که سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1401 اطلاعیه ای در رابطه با پذیرش دانشجو در رشته پرستاری اعلام ننموده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور انجام نمی گیرد و اطلاعیه ارائه شده در زیر در خصوص دفترچه سال 94 ، 96 و 97 بوده است که به سال 1401 مربوط نمی شود.

 

 

ثبت نام داروسازی بدون کنکور پردیس کیش

اگر از محصلین رشته تجربی بوده باشید به قطع به این موضوع واقف هستید که رشته داروسازی از جذاب ترین رشته ها در این زیر گروه می باشد و همین مسئله موجب رقابتی سنگین در کنکور این رشته شده و این به آن معناست که بسیارند افراد که از ورود به این رشته باز می مانند.

چیزی که در این سال ها بسیار زیاد شنیده می شود ثبت نام در رشته های بدون کنکور می باشد که از آن استقبال زیادی می شود، چرا که کنکور سراسری برای بسیاری از دانش آموزان سد محکمی است که مانع از ورود آن ها به رشته دلخواهشان می شود؛ این به آن معناست که طبیعتا ثبت نام بدون کنکور داروسازی در پردیس کیش داوطلبان بسیار زیادی دارد که می خواهند در مورد چگونگی آن اطلاع کسب کنند.

اما چیزی که باید به آن اشاره کرد این است که بنا بر تصمیم وزارت بهداشت ورود به رشته دارو سازی به هیچ عنوان بدون شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر نمی باشد و اگر رویای تحصیل در این رشته را در سر خود می پرورانید فقط و فقط باید از طریق کنکور اقدام نمایید.

 

رشته داروسازی در کیش

 

آزمون لیسانس به داروسازی

رشته داروسازی به دلیل طرفداران زیادی که دارد همواره با مجموعه ای از سوالات بسیار زیاد همراه بوده است که یکی از این سوالات آزمون لیسانس به داروسازی می باشد، اگر از دسته افرادی هستید که به هر دلیلی موفق به ورود به رشته داروسازی از طریق کنکور نشده اید نگران نباشید، چرا که امروزه دانشجوی هر رشته ای که باشید می توانید در آزمون لیسانس به دارو سازی شرکت کنید.

این آزمون بر اساس منابعی همچون دروس پایه پزشکی و دروس اختصاصی برگذار خواهد شد که برای موفقیت در آن باید به این منابع تسلط کامل داشت، علاوه بر این اگر مشتاق به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هستید می توانید به صفحه آزمون لیسانس به داروسازی سایت ایران تحصیل هم مراجعه نمایید.

 

 

برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ورود به دانشگاه در رشته مورد علاقه به صورت بدون کنکور واقعاً وسوسه کننده است. تصور کنید که بتوانید بدون گذراندن روزهای پر استرس مطالعه برای کنکور و بدون شرکت در آزمون پر رقابتی مانند کنکور وارد دانشگاه شوید. اگر داوطلب رشته تجربی باشید نیز این موضوع می تواند خیلی وسوسه کننده تر باشد؛ زیرا رقابت شدیدتری در این رشته وجود دارد. رشته داروسازی از آن مواردی است که رقابت برای آن سنگین بوده و افراد بسیاری به دنبال تحصیل در این رشته هستند. اگرچه در گذشته امکان تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور کیش وجود داشت؛ اما امروز این امکان وجود ندارد و شما باید با شرکت در کنکور و کسب رتبه و تراز مورد نیاز وارد این رشته شوید.

 

 

رشته داروسازی بدون کنکور کیش 1401 + شرایط جدید

آخرین مطالب سایت