نیم پست
تماس با ما
رشته حسابداری بدون کنکور

رشته حسابداری یکی از رشته های بسیار پر کاربرد و پر متقاضی است که سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این رشته ثبت نام می کنند. یکی از مزیت های رشته حسابداری امکان ثبت نام آن هم به صورت بدون کنکور و هم به صورت با کنکور می باشد. برای تحصیل در این رشته می توانید با تمامی دیپلم های ریاضی، تجربی، انسانی و حتی فنی حرفه ای اقدام نمایید و هیچ گونه مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. هم چنین امکان تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان وجود دارد. در این مقاله نیز به صورت جامع به معرفی و بررسی شرایط رشته حسابداری بدون کنکور خواهیم پرداخت و نیز دانشگاه های ارائه دهنده این رشته را نیز معرفی خواهیم کرد. چنانچه متقاضی تحصیل و ثبت نام در رشته حسابداری بدون آزمون هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آشنایی با رشته حسابداری بدون کنکور

رشته حسابداری یکی از پر متقاضی ترین رشته های دانشگاهی می باشد که به دلیل کاربردهای زیاد و نیز بازار کار گسترده این رشته در صنایع، شرکت ها و نهاد های مختلف،سالانه استقبال خوبی از این رشته نیز به عمل می آید. رشته حسابداری مستلزم علاقه به مباحث ریاضی و آمار می باشد. حسابدار باید بتواند ساعت ها پشت میز نشسته و به محاسبه اعداد و ارقام و گزارش ها به صورت دقیق و با تمرکز بالا بپردازد. 

آشنایی با رشته حسابداری بدون کنکور

یک حسابدار به جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و در نهایت تهیه گزارش و صورت حساب های مالی در انواع شکل ها و جداول می پردازد تا در نهایت این اطلاعات را به افراد ذی نفع سازمان مربوطه منتقل نماید. با مطالعه اطلاعات و آمار ارائه شده توسط حساب دار، مدیران سازمانی یا برون سازمانی (افراد ذی نفع در سازمان) می توانند وضعیت سرمایه، دارایی، بدهی و در حالت کلی صورت های مالی خود را مشاهده نمایند. 

افراد علاقمند می توانند در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور و یا با کنکور خود را نهایی نمایند. در صورتی که تمایل دارید تا در رشته حسابداری بدون آزمون ثبت نام نمایید، لازم است بدانید که سوابق تحصیلی شما حائز اهمیت است و هر دانشگاهی با توجه به قوانین و مقررات خود حداقل نمره معدلی را تعیین کرده است. متقاضیان تنها در صورت داشتن معدل کتبی نهایی مربوطه و یا بالاتر از آن می تواند وارد رشته حسابداری شود.

در حال حاضر دانشگاه های سراسری، آزاد اسلامی، پیام نور و علمی کاربردی در رشته حسابداری بدون کنکور دانشجو می پذیرند. البته زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه های دارای حسابداری بدون آزمون با یکدیگر تفاوت هایی دارند که لازم است داوطلبان در هنگام انتخاب رشته از آن ها اطلاع یابند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در هر دانشگاه می توانید با مشاورین ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را مطرح فرمایید.

 

زمان و نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون در دانشگاه های سراسری برای نیمسال اول (مهر ماه) از مرداد ماه تا اوایل شهریور و برای نیمسال دوم (بهمن ماه) از آذر ماه تا بهمن ماه در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام نیمه دوم می توانید با کارشناسان ایران تحصیل از طریق تماس تلفنی و کامنت در ارتباط باشید. به طور معمول سازمان سنجش هر ساله دفترچه راهنمای انتخاب رشته را در زمان های ذکر شده منتشر می نماید تا داوطلبان با مطالعه و اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط از میان کد رشته محل های موجود انتخاب خود را نمایند.

نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور دانشگاه سراسری

نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری رشته حسابداری بدین صورت می باشد که متقاضیان پس از ورود به سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه سراسری به قسمتی وارد می شوند که می توانند گزینه ثبت نام و پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را مشاهده نمایند. پس از انتخاب این گزینه در مرحله بعدی بایستی برای خرید کارت اعتباری اقدام کرده و پس از پرداخت هزینه و تکمیل فرم اطلاعات شخصی، شماره سریالی را دریافت نمایند. این شماره برای ورود به مرحله اصلی و ادامه ثبت نام ضروری می باشد.

پس از انجام و پر کردن تمامی مراحل خواسته شده، داوطلب می تواند در فرمی که در اختیار او قرار داده می شود، 100 انتخاب داشته باشد، و رشته حسابداری را در مقطع، شهر و دانشگاه مورد نظر خود وارد نمایند. البته توصیه می شود متقاضیان دفترچه انتخاب رشته را با دقت مطالعه کرده و برای ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور از میان دانشگاه های روزانه، شبانه، پیام نور و غیر انتفاعی انتخاب نمایند.

 

شرایط ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور سراسری

در دفترچه انتخاب رشته های بدون کنکور شرایط عمومی و اختصاصی جهت پذیرش ارائه شده است. این شرایط ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور به شرح زیر می باشند:

شرایط عمومی:

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مورد قبول در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن دشمنی، عناد و خصومت آشکارا با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • متناسب بودن شرایط جسمانی و روانی داوطلب با رشته مورد نظر
 • نداشتن سوابق فساد اخلاقی و هنجار شکنی در طول دوران تحصیل
 • عدم حضور و یا سابقه حضور در گروه‌ های ضد اسلام و حکومت جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی:

 • داشتن یکی از مدارک دیپلم چهار ساله قدیم و یا دیپلم متوسط سه ساله، دیپلم فنی حرفه ای، کار و دانش برای ثبت نام در دوره‌ های کاردانی
 • مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم جهت ثبت نام در مقاطع کارشناسی ناپیوسته
 • داشتن مدارک مقاطع بالاتر مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز مورد قبول می باشد.
 • داوطلبانی که شاغل هستند و در مشاغل دولتی به صورت کارمند مشغول به کار هستند، تنها در صورت تایید سازمان اشتغال خود، قادر به ثبت نام خواهند بود.
 • پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یعنی همان معدل کتبی دیپلم متناسب با رشته انتخابی خواهد بود.
 •  دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید که هنوز امتحانات نهایی را به پایان نرسانده اند می تواند در زمان ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور سراسری نیمسال اول شرکت کرده و بعد از کسب کارنامه، معدل خود را ارائه دهند.
 • افرادی که دارای یکی از سهمیه های مندرج در دفترچه اعم از، ایثارگران، خانواده شهدا، منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه هستند، سهمیه ها مطابق با ضوابط موجود در دفترچه بر پذیرش رشته حسابداری تاثیر گذار خواهد بود.
 • داوطلبانی که در رشته حسابداری یا هر رشته دیگری پذیرفته شده اند، الویت های بعدی آن ها بررسی نمی شود و تنها حق انتخاب یک رشته را خواهند داشت.
 • به جز استعداهای درخشان (تحت شرایط خاصی) هیچ دانشجویی حق ندارد به طور همزمان در دو یا چند رشته تحصیل نماید.
 • اگر یک متقاضی در رشته حسابداری بدون کنکور پذیرفته شود و سپس تصمیم بگیرد که در حسابداری یا هر رشته ی با آزمون دیگری تحصیل نماید، همه دانشگاه ها باید طبق ضوابط با وی همکاری نموده و مدارک و هزینه های پرداخت شده را به او باز گردانند.

 

زمان و نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور داشنگاه آزاد

افرادی که تمایل به شرکت در رشته حسابداری بدون آزمون دانشگاه آزاد هستند، می توانند در هر دو نیمسال اول (مهر ماه) و دوم (بهمن ماه) برای ثبت نام اقدام نمایند. اعلام تاریخ دقیق  ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور دانشگاه آزاد بر عهده مرکز سنجش و آموزش این سازمان می باشد. داوطلبان علاقمند می توانند در هر کدام از مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپوسته و یا کارشناسی ارشد رشته حسابداری بدون آزمون شرکت نمایند.

نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور داشنگاه آزاد

ثبت نام پذیرش نیمسال اول به طور معمول از مرداد ماه آغاز و تا مهر ماه به طول می انجامد. همچنین، ثبت نام نوبت دوم نیز از آذر ماه تا بهمن ماه ادامه دارد. گفتنی است که این زمان نه تنها برای رشته حسابداری بلکه تمامی رشته های دانشگاه آزاد یکسان و سراسری می باشد و متقاضیان بایستی در زمان تعیین شده با مراجعه به سامانه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراحل ثبت نام را که به صورت زیر می باشد، تکمیل نمایند. 

مراحل ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور عبارت است از:

 • ورود به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.org
 • انتخاب گزینه ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
 • خرید کارت اعتباری
 • دریافت کد 8 رقمی مربوط به کارت اعتباری
 • ادامه روند ثبت نام و تکمیل موارد خواسته شده به دقت
 • انتخاب از میان کد رشته محل داده شده برای رشته حسابداری
 • انتخاب تکمیل فرآیند و دریافت کد پیگیری و شماره پرونده 

 

جهت دریافت راهنمای تصویری مرحله به مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون دانشگاه آزاد

همانطور که گفته شد، رشته حسابداری بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف کاردانی ناپیوسته، و کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته ارائه می گردد. شرایط هر کدام از این مقاطع نیز با دیگری تفاوت هایی دارد. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • پذیرش دانشجو به طور معمول به صورت اینترنتی می باشد.
 • در ثبت نام رشته حسابداری کاردانی پیوسته تنها اشخاصی که دارای مدرک دیپلم فنی یا کار و دانش هستند می توانند شرکت نمایند.
 • برای کاردانی ناپیوسته دارندگان مدرک دیپلم نظری (یعنی یکی از رشته های ریاضی، تجربی و انسانی) قادر به ثبت نام می باشند.
 • متقاضیان دوره کاردانی پیوسته حداکثر مجاز به انتخاب 20 کد رشته محل می باشند، که رشته حسابداری می تواند یکی از آن ها باشد.

در مورد مقاطع کارشناسی حسابداری پیوسته یا ناپیوسته نیز داری شرایط خاص خود می باشد، که برای اطلاع کامل در مورد تمامی ضوابط و شرایط مرتبط می توانید با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و یا برای ما کامنت بگذارید. در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

 

دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته حسابداری بدون کنکور

خوشبختانه تعداد دانشگاه های آزادی که در رشته های گوناگون، بدون کنکور دانشجو می پذیرند، رو به افزایش می باشد. در این بخش از مقاله لیست دانشگاه های آزاد تهران را که دارای رشته حسابداری بدون کنکور می باشند ارائه داده ایم. برای دریافت لیست کامل دانشگاه های آزاد ارائه دهنده رشته حسابداری بدون آزمون با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته حسابداری بدون کنکور

 

 

زمان و مراحل ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور علمی کاربردی

متقاضیانی که در نظر دارند رشته حسابداری را در دانشگاه علمی کاربردی بگذرانند نیز می توانند در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در هر دو نیم سال اول و دوم برای پذیرش اقدام نمایند. زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته حسابداری بدون کنکور نیز با دانشگاه سراسری همزمان است. داوطلبان علاقه مند می توانند جهت ثبت نام به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و از میان گرایش های مختلف رشته حسابداری، متناسب با شرایط خود دانشگاه مد نظر را انتخاب نمایند. 

ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی به صورت اینترنتی بوده و با طی کردن گام های زیر قابل انجام است:

 • ورود به سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 • کلیک بر روی گزینه دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام  
 • خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه مربوطه
 • دریافت شناسه هشت رقمی
 • ادامه فرایند ثبت نام و تکمیل موارد خواسته شده
 • انتخاب 30 مورد برای مقطع کاردانی و 20 مورد مقطع کارشناسی که رشته حسابداری یکی از آن ها خواهد بود.
 • بررسی مجدد و انجام ویرایش های لازم
 • کلیک بر روی تکمیل فرآیند و اخذ کد رهگیری

 

برای دریافت راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

شرایط عمومی ثبت نام حسابداری بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی نیز مانند همه دانشگاه های دیگر برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های خود، دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. برخی از شرایط عمومی این دانشگاه عبارتند از:

 • معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • عدم داشتن هر گونه سوء سابقه و یا پیشینه کیفری
 • نداشتن هر گونه ارتباط با گروهک های ضد دینی یا ضد انقلاب
 • داشتن توانایی و قابلیت های مرتبط با رشته حسابداری
 • عدم داشتن سوابقی مانند هنجار شکنی های اجتماعی
 • عدم داشتن دشمنی و عناد با جمهوری اسلامی ایران

 

 

شهریه رشته های حسابداری بدون آزمون 

همانطور که می دانید تحصیل در تمام رشته های بدون کنکور مسلتزم پرداخت شهریه می باشد. برای بسیاری از داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته حسابداری بدون کنکور را دارند، آگاهی از میزان شهریه اهمیت بالایی دارد. شهریه دانشگاه آزاد بدون کنکور هر ساله با تغییراتی همراه است و معمولا روند افزایشی دارد. البته شهریه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

برای مثال شهریه رشته حسابداری در مقطع کاردانی که جزء رشته های انسانی محسوب می شود در این دانشگاه برای سال 99 دارای شهریه ثابت 500  تا 600 هزار تومان، و شهریه متغیر 700 هزار تا یک میلیون تومان می باشد. در مقطع کارشناسی نیز 650 تا 800 هزار تومان برای شهریه ثابت، و 700 الی 1 میلیون و 100 هزار تومان است.

این مقدار برای دانشگاه ها و دوره های علمی کاربردی، شبانه و علمی کاربردی رشته حسابداری متفاوت است. از آنجا که هزینه ها در هر کدام از دانشگاه ها طی مصوبه های جدید تغییر می کند و این خود یک عامل مهم و تاثیر گذار برای تصمیم گیری متقاضیان است، می توانید برای اطلاعات کامل و جامع در مورد شهریه همه موسسات آموزشی عالی با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای مطالعه مقاله شهریه دانشگاه آزاد بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون پیام نور

دانشگاه های پیام نور نیز در جذب دانشجو بدون آزمون دارای شرایط خوبی بوده و متقاضیان بسیاری را به سوی خود جذب می کنند. این دانشگاه نیز در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه در رشته حسابداری بدون آزمون مانند سایر رشته ها دانشجو اخذ می کند. مراحل ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت زیر است:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور 
 • دانلور دفترچه راهنمای بدون کنکور 
 • مطالعه کامل ضوابط و مقررات مربوطه
 • پیدا کردن کد رشته محل های مربوط به رشته حسابداری بر اساس سوابق تحصیلی
 • تکمیل مدارک خواسته در فرم 
 • بررسی اطلاعات شخصی و تایید نهایی
 • دریافت کد رهگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی

 

برای مشاهده مقاله نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون پیام نور

 

لیست دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی پذیرنده رشته حسابداری بدون آزمون

علاوه بر دانشگاه های پیام نور، علاقه مندان می توانند در دوره های غیر انتفاعی نیز، رشته حسابداری بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی ادامه دهند. هم دانشگاه های پیام نور و هم غیر انتفاعی دارای ظرفیت های پذیرش نسبتا خوبی می باشند. در زیر لیست برخی از دانشگاه های دارای رشته حسابداری بدون کنکور ذکر شده است.

 

 

چارت درسی کارشناسی پیوسته رشته حسابداری

یکی از فاکتور هایی که می بایست پیش از انتخاب یک رشته در نظر بگیرید، میزان علاقه و مهارت شما در آن رشته است. مشاهده و مطالعه چارت درسی هر رشته ای می تواند شما را با مسیری که در طول تحصیل طی خواهید کرد آشنا کرده و یک دید کلی از آن رشته را به شما ارائه دهد. از این رو اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته رشته حسابداری را دارید، لازم است تا از دروسی که در دانشگاه مورد مطالعه قرار خواهید داد، آگاهی و اطلاعات لازم را به دست آورید. 

به طور کلی برای دریافت مدرک حسابداری در مقطع کارشناسی پیوسته می بایست 21 واحد در دروس عمومی، 62 واحد در دروس تخصصی و 52 واحد در دروس پایه را بگذرانید.

با توجه به مشترک و یکسان بودن دروس عمومی در همه ی رشته ها، در ادامه این مقاله تنها به بررسی دروس تخصصی و پایه رشته حسابداری در مقطع کارشناسی پیوسته می پردازیم. چارت درسی این رشته عبارت است از:

 

مشاوره بازار کار رشته حسابداری بدون آزمون

ممکن است برخی از افراد تصور کنند که مدرک رشته های بدون کنکور اعتبار کمتری نسبت به رشته های با کنکور دارد. اما خبر خوش آن است که در مدرک نهایی شما چیزی به نام بدون کنکور درج نمی شود و اعتبار این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند. بنابراین، بدون هیچ نگرانی می توانید رشته مورد علاقه خود را انتخاب و با جدیت برای موفقیت در آن تلاش کنید. تنها فاکتور مهمی که شما را از سایرین متمایز می کند، داشتن علم، مهارت و تجربه کافی است.

رشته حسابداری نیز خوشبختانه در کشور ما دارای بازار کار بسیار خوبی است. فارغ التحصیلان این رشته، در هر شرکت، کارخانه، موسسه و نهاد دولتی و غیر دولتی جای کار دارند. همچنین، این افراد می توانند به عنوان حسابرس ارشد، خزانه دار، کمک حسابدار، کارشناس ارشد مالی و یا رئیس حسابداری پروژه، رئیس حسابداری، و یا سرپرست مالی مشغول به کار شوند.

اصلی ترین مهارت های مورد نیاز یک حسابدار، آشنایی با اینترنت، معرفی استراتژی هایی به منظور افزایش سود دهی و کاهش ضرر در هر شرکت، حفظ امانت داری در اطلاعات مالی شرکت، تخصص در کار با نرم افزارهای روز حسابرسی و روابط عمومی خوب می باشد. میزان درآمد نیز در نهادهای دولتی و خصوصی متفاوت می باشد و بسته به مدرک و میزان مهارت افزایش می یابد. 

 

اخبار مرتبط با رشته حسابداری بدون کنکور

آخرین مهلت ثبت نام در رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد:

مهلت ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش آن ها به صورت صرفاً براساس سوابق تحصیلی است، روز جمعه ۲۸ مرداد ماه به پایان رسید.

بنا بر اعلام مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان توجه داشته باشند ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی به صورت مجزا از انتخاب رشته، رشته‌ های با آزمون سراسری است و بیش از ۹۵ درصد رشته / محل های دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون هستند که در صورت تمایل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org هر داوطلب می‌تواند نسبت به ثبت نام خود اقدام نماید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله در مورد شرایط و نحوه ثبت نام رشته حسابداری بدون کنکور دانشگاه های مختلف صحبت کردیم و نیز شرایط لازم برای ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها و زمان ثبت نام رشته حسابداری بدون آزمون را نیز بررسی کردیم. چنانچه علاقمند به ثبت نام در این رشته هستید و می خواهید که از میزان شهریه، نحوه انتخاب رشته، دانشگاه های پذیرنده در استان های محل سکونت، موقعیت شغلی و محتوای دروس اطلاع یابید، می توانید به این مقاله مراجعه نمایید. پس از مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات جامعی را از این رشته کسب خواهید کرد. چنانچه پس از مطالعه مقاله با سوال و یا اشکالی مواجه شدید می توانید از ساعت 8 صبح تا 12 شب با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و یا برای ما کامنت بگذارید. مشاوران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. 

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله رشته حسابداری بدون کنکور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

رشته حسابداری بدون کنکور

آخرین مطالب سایت