نیم پست
تماس با ما
رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی

بحث انتخاب رشته برای گروه های مختلف آزمایشی از جمله گروه تجربی همواره بحثی داغ و جنجال برانگیزی در میان داوطلبان است. از این رو، معمولاً آن ها انتخاب رشته خود را بر اساس کارنامه و رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی انجام می دهند. زیرا در آن لازم است رتبه خود را برای قبولی در رشته های مختلف بسنجند و مطابق با آن انتخاب رشته کنند.

اطلاع از جدول رتبه و تراز مورد نیاز رشته های پزشکی می تواند کمک زیادی به علاقمندان این قبیل از رشته های دانشگاهی در زمان انتخاب رشته کند. در نتیجه، هر داوطلب یا دانش آموز نباید از بررسی و تحلیل رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی به کمک مشاور تحصیلی خود غافل شود.به همین دلیل در این مقاله از ایران تحصیل قصد داریم در مورد  کارنامه قبولی پیراپزشکی صحبت کنیم تا در انتخاب رشته به آن ها کمک کند.

رتبه لازم برای قبولی رشته های پیراپزشکی

اهمیت بررسی رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دروس امتحانی هر یک از زیر گروه ها را به همراه ضریب هر کدام از دروس تعیین می کند و در اختیار داوطلبان قرار می دهد. بدین ترتیب، داوطلبان می توانند تصمیم بهتر و آگاهانه تری نسبت به برنامه مطالعاتی و برنامه ریزی کنکور خود داشته باشند. افراد علاقمند به تحصیل در رشته های متنوع پیراپزشکی با شناخت سر فصل های دروس، منابع مورد نیاز را از بین شمار زیادی از منابع انتخاب کنند و بعد از ریختن یک برنامه ریزی درست و دقیق تمام سعی خود را جهت پذیرش و قبولی در رشته های پیراپزشکی به خرج دهند.

همه افراد شرکت کننده در کنکور تجربی و به طور خاص افراد مایل به قبولی در رشته های پیراپزشکی باید قبل از انجام هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته از رتبه قبولی در این قبیل از رشته ها بر اساس کارنامه منتشر شده داوطلبان سال های گذشته اطلاعات کافی و موثقی را بدست آورند. کارنامه قبولی پیراپزشکی معمولاً مواردی همچون رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی، درصد دروس کنکور تجربی و همین طور تراز داوطلب را در خود جای داده است. تمامی این جزئیات مندرج در کارنامه قبولی رشته های پیراپزشکی می تواند کمک زیادی به داوطلب در زمان انتخاب رشته کند.

 

 

کارنامه قبولی پیراپزشکی

 

 

بررسی رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی

همان طور که در جریان هستید رشته های گروه پیراپزشکی بسیار متنوع هستند و رشته های تحصیلی از جمله مامایی، پرستاری، شنوایی شناسی، اتاق عمل و غیره را شامل می شوند. در ادامه جهت آشنایی و اطلاع شما عزیزان رتبه قبولی در رشته پیراپزشکی را با یکدیگر بررسی می کنیم. ما برای شما چند مورد از رشته های گروه پیراپزشکی را جهت آنالیز و تحلیل کارنامه قبولی پیراپزشکی داوطلبان کنکور گذشته انتخاب کرده ایم.

 

آخرین رتبه قبولی رشته مامایی

 

رتبه لازم برای قبولی رشته های پیراپزشکی در اروپا

 

آخرین رتبه قبولی رشته هوشبری

 

 

آخرین رتبه قبولی رشته هوشبری

 

برای آشنایی بیشتر با رتبه قبولی مامایی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل

 

 

رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی

رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی

 

 

 

کارنامه قبولی پیراپزشکی در مناطق مختلف

در این قسمت از نوشته حاضر کارنامه قبولی پیراپزشکی در یکی از رشته های گنجانده شده در این گروه (شنوایی شناسی) را در مناطق مختلف را خدمت شما می آوریم. با بررسی این کارنامه ها و تحلیل رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی می توانید در زمان انتخاب رشته اصولی تر و منطقی تر برخورد کنید. برای اطلاع از کارنامه قبولی مابقی رشته های پیراپزشکی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید. 

 

 

 

برای اطلاع از رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

 

 

جدول و تراز مورد نیاز رشته های پزشکی

 

مشاوره رشته های پیراپزشکی

حداقل رتبه قبولی در رشته های گروه پیراپزشکی، برای داوطلبان کنکور 1401 با تغییراتی مواجه می شود، زیرا  هر ساله با توجه به جامعه آماری شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم تجربی (کم یا زیاد شدن داوطلبان) و یا ظرفیت هر کدام از رشته های گروه پیراپزشکی در دانشگاه های مختلف کشور در دوره های روزانه، شبانه و غیره شاهد ایجاد تغییراتی در رتبه داوطلبان برای قبولی در این رشته های پرطرفدار هستیم.

پس، به دلیل اهمیت بحث اطلاع از حداقل رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی از کمک یک مشاور خبره و کاردان در حوزه تحصیلی جهت بررسی جدول رتبه و تراز مورد نیاز رشته های پزشکی غفلت نکنید. با اطلاع از رتبه لازم برای قبولی و پذیرش در این رشته های تحصیلی به مراتب با دید وسیع تری نسبت به انتخاب رشته و دانشگاه در این گروه اقدام کنید.

 

اخبار مرتبط با رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی

دانشجویان جدیدالورود 1401 از اول مهر ماه می توانند ثبت نام کنند.

حسن مروتی، معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، طی گزارشی اعلام کرد کلیه داوطلبانی که با شرکت در کنکور ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شدند. از اول مهر ماه می توانند در مراکز آموزش عالی پذیرفته شده خود ثبت نام کنند.  او ادامه داد، تکمیل ظرفیت  و کارنامه سبز دانشجویان نیز در همین محدوده زمانی منتشر خواهد شد.

سهم دروس عمومی تا دو سال آینده در کنکور سراسری به ۳۰ درصد می رسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد، سهم آزمون عمومی در کل آزمون ۲۶ درصد شد. در حالی که در کنکور سال آینده سهم دروس اختصاصی ۶۰ درصد خواهد رسید. در نتیجه می توان دریافت که کنکور تخصصی است. او هم چنین افزود تا دو سال آینده سهم دروس عمومی به ۳۰ درصد خواهد رسید.

 

 

مشاوره رشته های پیراپزشکی

 

 

خلاصه مطلب

برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند پیدا کردن حداقل رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی بسیار مهم است. زیرا آن ها بر اساس آن می توانند برای قبولی در رشته مد نظر خود برنامه ریزی کنند. لذا اطلاع از رتبه، تراز و کارنامه قبولی پیراپزشکی سال های  گذشته می تواند به آن ها کمک کند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی  کارنامه یکی از داوطلبان قبول شده در رشته شنوایی شناسی برای مناطق مختلف اشاره  کردیم. حال اگر شما نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در مورد حداقل رتبه قبولی در رشته های پیراپزشکی دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

پادکست صوتی مقاله


رتبه لازم برای قبولی رشته های پیراپزشکی

آخرین مطالب سایت