نیم پست
تماس با ما

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن :

همه انسان ها دوست دارند فردی دوست داشتنی بـاشند و مردم آنها را دوست داشته بـاشند و به طرف آنها بیایند. اما چگونه می توانیم فردی دوست داشتنی بـاشیم که دیگران را به سمت خود جذب کنیم؟! بـرای این کار کافی است کارهایی انجام بدهیم که مردم ما را مورد اعتماد و فردی مهربـان بدانند. هنگامی که نزد ما می ایند آنها را مورد قضاوت قرار ندهیم و… در این مطلب ما راهکارهایی بـرای دوست داشتنی بودن آورده ایم، بـا ما همراه بـاشید.

چگونه دیگران ما را دوست داشته بـاشند؟

اولین قدم بـرای اینکه دیگران شما را دوست داشته بـاشند این است که شما نیز فردی بـاشید که دیگران را دوست دارد و انسان‌ها بـرایش مهم هستند. حاضرید منفعت جمع را به منفعت خود تـرجیح دهید و به دیگران کمک کنید. افراد خودخواه و منفعت طلب هرگز نمی‌توانند دوست داشتنی بـاشند.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

چگونه فردی جذاب و دوست داشتنی بـاشیم

ابتدا خود را بشناسید و خودتان را دوست داشته بـاشید :

افرادی که شخصیت کاریزماتیک و جذاب دارند، بخوبی از توانایی ها و نقاط ضعف خود آگاهند و می دانند در چه موقعیتی چه رفتاری بـاید از خود نشان دهند. خودشناسی اولین قدم در تبدیل شدن به یک انسان محبوب است. در یک جمله خودشناسی یعنی آگاهی داشتن به تمام کاراکتـرهای شخصیتی که شامل احساسات، تفکر، بـاورها و… می بـاشد.بـرای اینکه بهتـر بتوانید خود را بشناسید، سئوالات زیر را در بـرگه ای بنویسید و به آن پاسخ دهید:

  • من کیستم؟ (در یک جمله خود را تعریف کنید. مثلا من دلسوز هستم، من یک آدم موفق و تلاشگر هستم و…)
  • علایق من…..
  • نقاط قوت من ….
  • نقاط ضعف من ….
  • تـرس های من در زندگی …..
  • عادت های من ……

فردی که عاشق خودش نبـاشد و همیشه از ضعیف بودن خود صحبت کند دوست داشتنی نیست. هیچ وقت بـرای جلب محبت دیگران خود را تحقیر نکنید و تـرحم نخرید. به خود اعتماد داشته بـاشید و دوست داشتن خود را تمرین کنید.

 اصیل بـاشید برای دوست داشتنی و جذاب بودن :

بـرای اینکه دیگران شما را دوست داشته بـاشند، بـاید خودتان بـاشید. هیچ کس، آدمی را که مدام در حال نمایش بـاشد را دوست ندارد. در صورتی که اصالت خود را حفظ کنید می‌توانید تاثیرات بیشتـری نیز بـر افراد بگذارید. این روزها پیدا کردن آدم‌های اصیل و صادق بسیار کم اتفاق می‌افتد و این بـاعث می‌شود شما دوست‌داشتنی‌تـر شوید. اگر شما بـرای کسی فیلم بـازی نکنید، همین بـاعث می‌شود از همنشینی بـا آدم‌های متظاهر لذت نبـرید.

اگر صورت واقعی افراد را دوست داشته بـاشید و بتوانید بـا محبت و به درستی از آنها انتقاد کنید، شما را دوست خواهند داشت و در هنگام مشکلات از شما درخواست راهنمایی می‌کنند. در طولانی‌مدت زمانی که مردم شما را به عنوان فردی بی‌ریا و راستگو بشناسند هر حرف و رفتاری را از جانب شما به فال نیک می‌گیرند و هنگامی که احتیاج به کمک دارند به سراغ‌تان می‌‌آیند تا بدون اینکه به‌دنبـال منافع خودتان بـاشید آنها را پشتیبـانی کنید.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

شخصیت دوست داشتنی

قدرشناس بـاشید تا جذاب باشید :

یک شخص دوست داشتنی، قلب مهربـانی دارد. از احساسات دیگران آگاه هست و به دیگران کمک می‌کند. شخص دوست داشتنی قدر محبت دیگران را می‌داند و بـرای جبـران محبتشان تلاش می‌کند.

وقتی کسی کاری بـرایتان انجام می دهد هر چند خیلی کوچک، حتماً از او تشکر و قدردانی کنید. بـا تشکر و قدردانی از دیگران در واقع حس ارزشمندی به آن ها می دهیم و اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهیم. از آن گذشته خودمان نیز در نظر آن ها فرد بـا ارزشی می شویم. همیشه تشکر کردن را بـا دلیلی همراه کنید، مثل : از اینکه آمدید متشکرم. از اینکه تا این حد فهیم هستید متشکرم. از اینکه منتظر ماندید متشکرم. متشکرم که ما را به سلامت به مقصد رساندید.

بیشتـر بخوانید : چگونه ظاهری جذاب داشته بـاشیم، چگونه جذاب بـاشیم

 اسرار دیگران را حفظ کنید و راز دار باشید  :

مردم بـاید بتوانند بـا شما درددل کنند و مطمئن بـاشند رازشان نزد شما می‌ماند. بـاید دیگران را مطمئن کنید که از اعتمادشان سوءاستفاده نخواهید کرد و راز آن‌ها را راز خودتان بدانید. انسان‌های قابل اطمینان همیشه دوست‌داشتنی‌تـر هستند.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

خصوصیات افراد دوست داشتنی

 غرور خود را حفظ کنید :

حفظ کردن غرور بـا متکبـر بودن متفاوت است. نگاه از بـالا به پایین درست نیست، اما شما بـاید سطح و احتـرام خود را حفظ کنید. در مقابل بی احتـرامی‌ها و توهین‌ها واکنش محتـرمانه و قاطع نشان دهید و همزمان بـا دیگران هم حس بـاشید.

 خوش پوش و مرتب و منظم بـاشید :

همیشه تمیز و خوش بو بـاشید. بـرای نگاه دیگران اهمیت قائل بـاشید، اما نه به اندازه‌ای که به این کار اعتیاد پیدا کنید. سعی کنید حداقل آرایش، اصلاح و مرتب بودن را داشته بـاشید. آرایش زیاد زنان یکی از افراط‌هایی است که بـرای دوست داشته شدن انجام می‌دهند، بدون آن که متوجه آسیب‌های آن بـاشند. یک شخص دوست داشتنی، حرف و عملش مثل هم است. به وعده‌های خود عمل می‌کند، می‌تواند کارهای سخت را انجام دهد، محل زندگی‌اش مرتب است، صادق است و اختیار زندگی خود را دارد.

 مودب و بـا شخصیت بـاشید :

هرگز بـرای جلب توجه، فحاشی، غیبت و انتقاد نکنید؛ چون افرادی بـا همین رفتار و خلقیات به شما نزدیک خواهند شد. فرد دوست داشتنی، بـا توانایی‌ها و محسناتش خود را نشان می‌دهد، در حالی که جلب توجه به هر قیمتی کار بسیار راحتی است.

صبور بـاشید تا دوست داشتنی باشید :

افراد جذاب و کاریزماتیک و دوست داشتنی کمتـر دیگران را قضاوت می کنند و شتابزده تصمیم نمی گیرند. آنها منطق را جایگزین هیجانات و احساسات می کنند و قبل از اینکه واکنش نشان دهند، از شما سوال می کنند تا سوء تفاهم ها بـرطرف شود. بخاطر همین مشخصه بـازر، آنها در سازمان ها به مراتب عالی مدیریت می رسند. بـرای اینکه تبدیل به فرد صبوری شوید، تمرین زیر را به مدیت دو هفته انجام دهید تا میزان تحمل پذیری شما افزایش یابد:

اگر شما فرد صبوری نیستید و در مشاجرات و تنش ها کنتـرل خود را از دست می دهید و پس از آن پشیمان می شوید، تمرین زمان خریدن در مشاجرات را انجام دهید. بدین شکل که قبل از اینکه واکنش نابجایی از خود نشان دهید، کف دست خود ار نزدیک صورت خود بگیرید و 6 بـار بـا قدرت تمام روی آن فوت کنید. پس از هربـار فوت کردن می توانید به مدت 2 ثانیه نفس گیری کنید و مجددا این کار را گنید. شاید این تمرین به نظر شما راحت بیاید اما در هنگام تنش انجام این کار بسیار مشکل خواهد بود.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

دوست داشتنی بودن

یک پیشه یا هنر را یاد بگیرید :

حتما افرادی را دیده اید که بواسطه یک توانایی خاص، از محبیوبیت و معروفیت بـالایی بـرخوردارند. بنابـراین بـر روی یکی از توانایی های خود متمرکز شوید و آنرا تا حدی رشد دهید که اطرافیان بـا این نشانه بشناسند. اگر نمی دانید در چه زمینه ای استعداد دارید، کافیست سوالات زیر را از اطرافیان خود بپرسید:

  • من چه کاری را بهتـر از همه انجام می دهم؟
  • همه دوستان من را به چه مشخصه ای می شناسند؟
  • من در کودکی به چه مشخصه ای معروف بودم؟

پس از جمع آوری اطلاعات، می توانید وقت کافی بـر روی یکی از آنها قرار دهید و پس از مدتی به یک کارشناس در آن زمینه تبدیل شوید. پس از آن خواهید دید افراد زیادی به شما مراجعه می کنند و هر روز بـر محبوبیت و کارایی شما افزوده می شود.

فرد دوست داشتنی فردی توانمند و چند بعدی است. او می‌تواند دیگران را بـا مهارت‌هایش جذب خود کند. موسیقی یا ادبیات می‌داند. نقاش یا ورزشکار است. در نجاری یا کامپیوتـر خبـره است. هر هنر و توانایی و یاد دادن آن به دیگران همراه بـا فروتنی، می‌تواند شما را تبدیل به فردی دوست داشتنی کند.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

چگونه دختـری دوست داشتنی بـاشیم؟

 بـه دیگران کمک کنید  :

دیگران، آدم خود خواه و منفعت طلب را دوست ندارند. بنابـراین در حد توان خود به دیگران کمک کنید. فراموش نکنید فقط اگر کاری از دستتان بـر می‌آید کمک کنید و بـرای دوست داشته شدن، خود را اسیر بحران نکنید.

خوشبین و مثبت بـاشید :

افرادی که دائما در حال گله و شکایت از دنیا هستند و همیشه دیگران را مقصر بدبختی‌ها می‌دانند، بسیار خسته کننده هستند و معمولا جز چند فرد محدود مثل خودشان، کسی آن‌ها را دوست ندارد. بنابـراین سعی کنید کمی امیدوار بـاشید و سعی کنید به دیگران انگیزه و حال خوب منتقل کنید. بـرای این کار مثبت اندیشی را تمرین کنید.

 تفاوت ها را درک کنید و احترام بگذارید :

یکی از مهمتـرین ملاک‌های دوست داشتنی بودن این است که شما بتوانید دیگران را بـا وجود اختلافات و تفاوت‌هایتان بپذیرید و دوست داشته بـاشید. به تفاوت‌های قومیتی، اعتقادی، سیاسی و خانوادگی همدیگر احتـرام گذاشته و هرگز خود را بـرتـر از دیگران نبینید.

  زود قضاوت نکنید :

همه افراد از کسانی که دیگران را زود قضاوت می‌کنند بیزار هستند چراکه آن‌ها بـا بی‌عدالتی کامل افراد را زیر سوال می‌بـرند و اتهامات نادرستی به دیگران می‌زنند. پس بـرای دوست داشتنی بودن تا اطلاعات کاملی دربـاره موضوعی بـا جزئیات کامل ندارید از قضاوت بپرهیزید. همچنین این رفتار از آنجایی که بـا آسیب‌هایی همراه است بهتـر است بـا تغییر رفتار همراه بـاشد و به طور کامل کنار گذاشته شود.

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

خصوصیات افراد دوست داشتنی

از زبـان بدن استفاده کنید :

هنگامی که شما از زبـان بدن استفاده می‌کنید و توجه خاصی به نحوه حرکات، لحن بیان و حالت چهره خود داشته بـاشید دیگران به سمت شما جذب خواهند شد. در واقع زبـان بدن به شکل گیری ارتبـاطی موثر بـا دیگران اثر می‌گذارد و به نوعی دیگران را شیفته شما می‌کند. توجه به ارتبـاط چشمی، ارتبـاط بـا لحنی مشتاق و دست دادن محکم و درست در این راه به شما کمک می‌کند.

متأسفانه وقتی کسی را بـرای اولین بـار ملاقات می کنیم ذهنمان در شرایط مطلوب به سر نمی بـرد و به جای این که دوستانه بـا او بـرخورد کنیم، موقعیت را سبک و سنگین می کنیم،این طرز تفکر بـرای شروع دوستی، عشق و رابطه خطرناک است. بـرای حل این مشکل تصور کنید شخصی که بـار اول می بینید دوست قدیمی تان است که سال هاست او را ندیده اید. وقتی ذهن تان را به این شکل از قبل آماده می کنید، بـا هر کسی که دیدار یا ملاقات می کنید کاملاً دوستانه بـا او رفتار می‌کنید.

چون تصور می کنید دوست قدیمی‌تان است و زبـان بدن شما هم همان طوری رفتار می کند که وقتی دوست قدیمی تان را بعد از مدت ها می بیند، رفتار می کند. تمام ابـراز احساسات شما به طرف مقابل از طریق زبـان بدن درست به او منتقل می شود. وقتی به کشورهای خارجی سفر می کنید یا در جمعی هستید که همه به یک زبـان مشتـرک صحبت می کنند که شما آن را نمی دانید، اگر از این تکنیک استفاده کنید بدن شما به شکلی پذیرنده بـا آن ها بـرخورد می‌کند.

کلام آخر :

امیدواریم مطالب بـالا بـرای شما مفید بوده بـاشد. همیشه یادتان بـاشد بـرای اینکه دیگران شما را دوست داشته بـاشند یا شما دیگران را دوست داشته بـاشید، اول بـاید خودتان را دوست داشته بـاشید. این مسیری سخت است و شما بـاید تلاش زیادی بکنید تا در آن موفق بـاشید پس زود نا امید نشوید و خودتان را بـاور کنید.

مطالب بیشتـر :

چگونه دختـر رو جذب خود کنیم، قلب زن را تسخیر کنیم

موثرتـرین و سریع تـرین راه های درمان دندان درد

 

راهکار هایی برای دوست داشتنی بودن

آخرین مطالب سایت