نیم پست
تماس با ما

آیا می دانید کراتین درمانی مو چیست ؟

آیا می دانید کراتین مو چیست؟

نحو استفاده کراتین مو را می دانید؟

کراتین درمانی مو چیست؟

آیا مو هایی فر و موجدار و یا وز دارید؟  کراتین درمانی یکی از بهترین روش ها برای صافی و اصلاح بافت موهای شما است ، اما فقط به عنوان یک روش صاف کننده موثر نیست.

درمان های کراتینه همه کاره هستند و مزایای مختلفی نسبت به انواع دیگر صافی های طولانی مدت دارند. این مقاله به شما کمک می کند هر آنچه را که باید برای تصمیم گیری در مورد محصول مناسب برای موهایتان بدانید و حتی چگونگی صرفه جویی در مقدار قابل توجهی از پول و زمان با استفاده از درمان در خانه یاد بگیرید.

نحوه استفاده کراتین مو
موهای شما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است که به آنها ساختار می دهد ، اما وجود پیوندهایی بین هر پروتئین است که به موها قدرت و فرم می بخشد. موهایی که پیوندهای زیادی بین اسیدهای آمینه سیستئین دارند – پیوندهای دی سولفید – نه تنها قوی تر بلکه موج دار تر هستند.

متأسفانه ، سیستئین و پیوندهای تشکیل شده در معرض آسیب اکسیداسیون رنگ های مو ، سفید کننده و سایر عوامل دیگر هستند که باعث ضعیف شدن موهای شما میشوند. به همین دلیل درمان  کراتینه بسیار مفید است.

درمان های کراتین پیوندهای جدیدی ایجاد می کند و پیوندهایی را که قبلاً در اثر آسیب شکسته بودند را ترمیم می کند. 
 دو اثر مفید دارد: تنظیم موهای شما به یک بافت جدید و ترمیم آسیب ها.

پس از درمان ، موهای شما صاف  در وضعیت بهتری نسبت به قبل از استفاده از کراتین قرار می گیرد. اگر به درستی انجام شود ، اثر آن  می تواند چندین ماه طول بکشد

فواید کراتینه مو
درمان کراتینه فواید بی شماری دارد و برخی از این فواید منحصر به این نوع صاف کردن است. یک درمان کراتینه می تواند:

۱_موهای شما را صاف کند
۲_درخشش و بافتی نرم به موهای خود اضافه کنید
۳_آسیب مو را ترمیم کنید
۴_ قدرت بافت مو را بهبود ببخشید
۵_موهایتان را به طور قابل توجهی لخت و بدون گره کنید
 ۶_ کراتینه می تواند روی موهای آسیب دیده استفاده شود. در حقیقت ، این روش ایده آل برای صاف کردن موهای رنگ شده به همین دلیل است. در حالی که استفاده از نرم کننده های حرارتی معمولاً روی موهایی که قبلا رنگ شده اند  بی خطر نیست ،  کراتینه را می توان حتی روی موهایی که به شدت آسیب دیده اند نیز انجام داد.

۷_همچنین اثر روان سازی طبیعی تری دارد. درمان های خاصی که برای موهای فرفری و موج دار طراحی شده اند می توانند به طور قابل توجهی موخوره را کاهش دهند بدون اینکه  از حالت فر طبیعی مو کاسته شود. با استفاده از هر دو روش ، به صورت صاف یا کاملا صاف ، فر موهای شما را راحت تر می کند و با پر کردن شکاف هایی در ساختار پروتئین که دلیلش رنگ آمیزی بیش از حد مو است ساختار مو را یکسان می کند.

هزینه کراتین درمانی چقدر است ؟
استفاده از روش های درمانی کراتین وقت گیر است و اگر ترجیح می دهید آن را در سالن انجام دهید، این امر باعث کاهش هزینه می شود.  حداقل 200 دلار هزینه انجام کراتینه است، و مقدار هزینه بیشتر به عواملی مانند قد و بلندیو پر پشت بودن و حجم مو بستگی دارد. البته تجربه اجرای آرایشگر و همچنین نیاز به خدمات دیگری که همزمان انجام می شوند .

با این وجود می توان این روش درمانی را در منزل نیز بنحوی نسبتاً آسان انجام داد و اگر اطمینان از توانایی خود در استفاده از آن داشته باشید می توانید تا حدودی در هزینه صرف جویی کنید. اگر دنبال یک مارک مواد خوب هستید ،  از مارک با کیفیتی مانند Goldwell Kerasilk استفاده کنید
آرایشگر شما موهای شما را قبل از انجام کراتینه  ارزیابی می کند تا تعیین کند که کدام روش بسته به نوع  صافی که موهایتان لازم دارد و بافت خود مو  ، به بهترین شکل نیاز شما را برآورده می کند. موهای بسیار خشن یا موج دار می توانند به فرمولاسیون قوی تر و زمان استفاده طولانی تر نیاز داشته باشند.

ارزیابی دقیق بهترین راه برای تضمین نتیجه عالی است و هرگز نباید از آن چشم پوشی کرد.

آماده سازی مو برای کراتین چگونه است؟
قبل از استفاده از روش درمانی کراتینه ، موهای شما باید کاملاً با شامپو کراتینه شسته شود. با این کار روغن ، مواد معدنی و چربی مو از بین می رود تا اطمینان حاصل شود که درمان به درستی انجام میشود. اگر موهای شما به این شکل کاملاً تمیز نشده باشد ، نتیجه ممکن است  ضعیف باشد.

نحوه استفاده از مواد کراتینخ
هنگامی که موهای شما شامپو شد و روش درمانی مناسب انتخاب شد ، کار می تواند شروع شود و این شروع یک روند طولانی و زمان بر دارد که به طور کامل 1-2 ساعت طول می کشد. آرایشگر شما با خشک کردن موهای شما البته بحالت دو نم یعنی نه کاملا خشک کار را  شروع می کند و سپس مواد کراتین را روی آن به سرعت و به طور مساوی بشکل لایه لایه انجام می دهد در حالی که موها هنوز کمی مرطوب است.
موها را به چهار قسمت بشکل دو قسما در جلوی سر و دو قسمت در پشت سر تقسیم بندی میکنید و از پشت سر خزوط تازک مو را جدا کرده و با شوت مخصوص مواد را به موها میمالید و شانه میکنید

برای پردازش ، مواد باید حدود 15-20 دقیقه بماند و این زمانی است که شروع به ایجاد پیوندهای جدید در موهای شما می کند.

سشوار زدن و اتو کردن
گرما مهمترین کاتالیزور در درمان کراتینه است و پس از پردازش موهای شما باید خشک شود و با اتو و دمای مناسب صاف شود. سشوار کشیدن باید در جهت رشد مو انجام شود ، با استفاده از یک نازل کنسانتره ، ناحیه ای را که هوای گرم جریان دارد محدود کرده و موهای شما را صاف کند.

برای اکثر محصولات ، قبل از این مرحله موهای شما شسته نمی شود زیرا قدرت درمان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. برخی از محصولات برای مصارف خانگی در این مرحله شستشو داده می شوند و درمان هایی از این قبیل در موهای زبر یا موج دار تأثیر کمتری دارند.
مراحل آخر

مواد کراتینه باید حداقل 1-2 روز در موهای شما باقی بماند ، ترجیحاً تا 72 ساعت قبل از اینکه آن را از روی موهای خود بشویید. در این زمان ، شما همچنین باید موهای خود را صاف نگه دارید و از خیس شدن آنها جلوگیری کنید. اگر به طور تصادفی خیس شود ،  مضر نخواهد بود اما ممکن است بر کیفیت و دوام نتایج شما تأثیر بگذارد.

نحوه استفاده از درمان کراتینه مو در خانه
درمان های موی کراتین  به راحتی در خانه انجام می شود و این می تواند هزینه قابل توجهی را برایتان پس انداز کند. اگر ترجیح می دهید این مسیر را طی کنید ، باز هم باید هزینه بیشتری برای یک محصول با کیفیت بپردازید.

ایمنی درمان مو یعنی چه؟
فقط از محصولات حاوی اسید گلیوکسیلیک استفاده کنید. اگر درمان شامل فرمالدئید یا متیلن گلیکول مانند محصولات قدیمی طراحی شده توسط برزیل ، از استفاده از  آن  خودداری کنید. بیشتر تولیدکنندگان دیگر از این انواع فرمالدئید استفاده نمی کنند ، اما شما هنوز هم باید آگاه باشید و لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید زیرا این نوع درمان ، در عین حال که موثر است ، گازهای مضر را آزاد می کند.

با این حال ، حتی روش های جدیدتر و ملایم تر ، برخی از بخارات را آزاد می کند ، بنابراین با مواد کراتینه نیز مانند مواد رنگ یا دکلره رفتار کنید و همیشه اطمینان حاصل کنید که در آن از تهویه مناسب استفاده می کنید  اگر آسم یا سایر بیماری های تنفسی دارید ، قبل از استفاده در خانه یا سالن ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. 

 اکنون که ایمنی را کاملا رعایت کردید، استفاده از  کراتین همان روشی است که در  سالن انجام می شود. ابتدا موهای خود را با شامپو مخصوص کراتینه بشویید. با حوله خشک کنید و سپس کمی با سشوار خشک کنید حالت دو نم . کراتینه  را با فاصله ۱ سانت از ریشه مو و  پوست سر به ساقه بزنید  ، موهای خود را صاف و رو پایین نگه دارید. موهای خود را به صورت دقیق و از بالا به پایین خشک کنید.  اجازه دهید مواد تا 72 ساعت روی موهای شما قرنطینه شود  و بعد از ۷۲ ساعت  آن را شامپو بزنید.

مراقبت های بعدی و نگهداری بعد از کراتین درمانی مو چگونه است؟

مراقبت های بعدی بعد از هر درمان کراتینه مهم است. نحوه مراقبت از موهای شما از این مرحله به بعد تعیین می کند که اثر کراتینه تا چه مدت ادامه دارد و برای انجام این کار شما باید چند کار ساده انجام دهید. 

برای حفظ درمان موی کراتینه: تا حد امکان از مصرف آب شور و محصولات حاوی سدیم لوریل سولفات خودداری کنید. این ترکیبات با کندن مواد کراتینه از سطح مو  ، مدت زمان ماندگاری آنرا را کاهش می دهند. از شامپو و نرم کننده مخصوص کراتین استفاده کنید. محصولاتی که برای موهای تحت درمان شما طراحی شده اند به شما کمک می کنند تا هر بار که موها را شستشو می دهید ، کمی کراتینه دوباره به موها تزریق کنید و باعث طولانی شدن اثرات آن شود. آنها همچنین فاقد موادی هستند که می توانند برای کراتینه مضر باشند. 2 هفته پس از کراتینه موهای خود را رنگ نکنید ، اگرچه رنگ آمیزی بلافاصله قبل از استفاده از روش خوب است. استفاده از رنگ یا دکلره خیلی زود پس از آن دوام آن را کاهش می دهد. از موهای خود در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا آب استخر محافظت کنید

سایر مراقبت های عمومی مو نیز می تواند به طولانی شدن اثرات کمک کند ، از جمله استفاده از نرم کننده و سرم برای مرطوب نگه داشتن مو و محافظت از رطوبت و گرما از ابزارهای حالت دهنده مانند اتو در صورت استفاده از آن.

جایگزین برای کراتین کردن مو وجود دارد؟
در حالی که درمان های کراتین بسیار کارآمد و آسان استفاده می شوند – البته وقت گیر هستند – آنها یکی از سه نوع مختلف اصلاح کننده شیمیایی هستند که می توانند برای گرفتن نتایج طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند.

دو گزینه دیگر شامل ترمیم حرارتی و درمال کاندیشرینگ   است. اینها درمان های دائمی هستند اما می توانند به موهای شما آسیب برسانند و همیشه نمی توانند برای موهایی که قبلا رنگ شده استفاده شوند.

اگر موهایتان زیاد رنگ شده یا آسیب دیده باشد ، روش درمانی موی کراتینه انتخاب بهتری برای شماست ، در حالی که اگر موهایتان را زیاد رنگ نکنید و نتایج دائمی بخواهید که به تدریج شسته نشود ، دو گزینه دیگر بهتر است. همچنین هر دو در مقایسه با اثرات نرمتر کراتینه ، موها را کاملاً صاف می کند.

صاف کننده مو ژاپنی چیست؟
آیا می خواهید در مورد بازسازی حرارتی ، که به اصطلاح صاف ژاپنی نیز شناخته می شود ، بیشتر بدانید؟ می توانید آن را در اینجا پیدا کنید و تصمیم بگیرید که آیا این گزینه مناسب شماست.
موهای  ابریشمی چیزی است که به طور گسترده مورد توجه قرار می گیرد و شما شایسته این هستید که نسبت به ظاهرتان احساس خوبی داشته باشید. با کمی وقت و تلاش می توانید از صافی کراتینه استفاده کنید تا موخوره شما برطرف شود و موهایی که واقعاً آرزو دارید را بدست آورید.

در مورد صاف شدن مو یا یک محصول سوالی دارید؟ نظر دهید و تجربیات خود را با سایر خوانندگان در میان بگذارید.

نام نویسنده : صبا شعبانی

آرایش مو

اصلاح مو

آرایشگری در منزل

مو مشکی

شامپو مو

محافظت از مو

مراقبت از مو

رنگ مو

کراتین مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

راهنمایی استفاده از کراتین مو

آخرین مطالب سایت