نیم پست
تماس با ما
دوره فوریت های پزشکی

کمک به بیماران و مصدومین در شرایط حساس و بحرانی در فطرت همه انسانها می باشد .با آموزش و گذراندن دوره فوریت های پزشکی می توانید یکی از حیاتی ترین نقش ها در امدادرسانی باشید و به کمک این دوره باعث زنده نگه داشتن افراد آسیب دیده گردید.با ثبت نام دوره فوریت های پزشکی، روش های صحیح و متکی به اصول علمی را آموزشش میبینید. اگر قصد شرکت در این دوره را دارید و اگر در مورد هزینه دوره فوریت های پزشکی سوالاتی دارید و یا پرسش های مانند مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟ را دارید با ما در ادامه همراه باشید.در این مقاله آموزش فوریت های پزشکی را به صورت کامل شرح خواهیم داد. تا انتهای مقاله همراه ما در مجموعه ایران تحصیل باشید.

معرفی دوره فوریت های پزشکی

دوره فوریت های پزشکی ،دوره های تخصصی هستند که با پیش نیاز های خاص و تحت نظارت مراجع ذیصلاح برگزار خواهند شد.افراد علاقه مند به این دوره ها می توانند با گذراندن دوره های آموزشی و کسب توانایی های لازم و اخذ مدرک این دوره برای ورود به شغل در مراکز فوریت های پزشکی اقدام نمایند.افرادی که وارد این شغل شده به عنوان تکنسین فوریت های پزشکی باید بتوانند وظایف تعریف شده در این سمت کاری را انحام دهند.

وظایف تکنسین فوریت های پزشکی

همانطور که بیان شد تکنسین فوریت های پزشکی همان فردی است که توانسته  دوره فوریت های پزشکی را پشت سر بگذارد و وارد شغل و حرفه فوریت های پزشکی گردد .

وظایف یک تکنسین فوریت های پزشکی به شرح زیر می باشد:

✅ معاینه کردن وضعیت بیمار

✅ توانایی برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور برای گرفتن دستورات لازم در زمان های مهم

✅ توانایی استفاده از  تجهیزات پیشرفته برای رفع مشکلات خیلی مهم مانند ایست قلبی و …

✅ توانایی این را داشته باشد که به صورت مرتب علائم حیاتی بیمار را چک نماید تا از اتفاق بد جلوگیری شود مانند سطح هوشیاری بیمار

✅ قادر به دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به پزشک یا مراکز پزشکی و اورژانس

✅ تکنسین باید توانایی انجام عمل و جراحی های ساده و اولیه را داشته باشد.

✅ تکنسین باید بتواند در صورت لزوم تزریقات لازم را انجام داده و دارو های مورد نیاز را تجویز نماید.

✅ توانایی پانسمان و مراقبت از اعضای مجروح یا شکسته شده

✅ حضور مداوم در کنار بیمار در آمبولانس

✅ قادر به تهیه گزارش کار به صورت روزانه

امیدواریم با گذراندن دوره آموزش فوریت های پزشکی باعث کاهش صدمات و مرگ و میر در مراکز اورژانس و درمانی کشور باشیم.

معرفی دوره فوریت های پزشکی

اهداف دوره فوریت های پزشکی

✅ از مهمترین اهداف ثبت نام دوره فوریت های پزشکی میتوان به مشارکت فعال مردم در مواجهه با مسایل مرتبط با سلامت  خطرات پیرامون می باشد.

✅ اضافه کردن ظرفیت سلامت و مراقبت به افراد جامعه و همچنین  توسعه اطلاعات بهداشتی ، امدادی

✅یکی دیگر از اهداف ثبت نام دوره فوریت های پزشکی، افزایش دانش کلی جامعه در کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

✅ به وجود آمدن یک بستر برای افزایش سطح سلامت و جلوگیری از اتفاقات در جامعه

 

اولین افرادی که به محل وقوع حادثه میرسند نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تبعات جدی این حوادث دارند به شرط آنکه با اصول اولیه کمک های اولیه آشنا باشند .

جهت اطلاع از ثبت نام رشته فوریت پزشکی بدون کنکور کلیک کنید.

 

 

آشنایی با مراکز  فوریت های پزشکی

در ایران وظایف مرتبط با فوریت ها پزشکی را دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور انجام می دهند . به این صورت که در این دانشگاه ها واحدی به نام مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی وجود دارد که وظیفه این بخش را انجام می دهد.

روند این مراکز فوریت پزشکی به این صورت است که مردم در همه نقاط ایران از جمله مراکز استان تا حتی روستاها با گرفتن شماره سه رقمی، اطلاعات محل وقوع و حادثه را گزارش داده و ارگان ها در کوتاه ترین زمان ممکن نیرو را به محل اعلام شده اعزام می کنند.

لیست این ارگان ها به صورت زیر می باشد:

 

🔴 فوریتهای پزشکی وظیفه اصلی فوریت پزشکی رسیدگی به وضعیت جسمانی بیمار و سانحه دیده می باشد و باید بتواند اقدامات درمانی را بر روی بیمار انجام داده و سپس آن را به مراکز درمانی منتقل نماید.اصولا لباس پرسنل در فوریت های پزشکی به رنگ سفید و شلوار مشکی بوده و در زمستان کاپشن به رنگ آبی و نارنجی به تن  می کنند.

 

🔴 یکی از بزرگترین همکاران اورژانس هلال احمر جمهوری اسلامی می باشد که همیشه در کنار اورژانس مشغول کار بوده و امدادرسانی های لازم را به مصدومان دسته جمعی مانند حوادثی چون زلزله می رساند.این سازمان دارای گروه های تخصصی و ابزارهای تخصصی لازم هستند که بهتر از ارگان های دیگر می توانند این امر را انجام دهند .ابزارهای مانند زنده یاب و گروه های متخصصی که وظایفی مانند نجات غریق، نجات افراد در کوهستان ها و … است.لباس این ارگان به رنگ سفید و قرمز می باشد و اکثر جمعیت این ارگان را جوانان تشکیل می دهد.

 

🔴 ارگان دیگری برای کمک در امداد و نجات ، سازمان آتش نشانی کشور است .سازمان آتش نشانی در شرایط تخصصی و خطرناک خاص به کمک افراد می آیند .حوادثی مانند نجات افراد در چاه و ریزش آوار و … لباس آتش نشان ها  از سفید و خاکستری روشن تا قهوه ای و قرمز است

 

🔴ارگان بعدی  نیروی انتظامی و پلیس راهور می باشد این ارگان وظیفه مدیریت و امنیت کشور و حفظ امنیت و اموال حادثه دیدگان را برعهده دارد.

 

 

دوره های فوریت پزشکی مناسب چه افرادی است؟

 

برای اطلاع از ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی  کلیک کنید.

 

سرفصل های دوره فوریت های پزشکی

سرفصل های دوره فوریت های پزشکی به سه دسته مقدماتی،اورژانس و تکمیلی تقسیم می شود که ما به صورت کامل آنها را بیان کردیم.این دوره ها به صورت زیر می باشد:

دروس تدریس شده در این سه فصل به صورت زیر با تعداد ساعت مشخص شده به شرح زیر است:

جهت اطلاع از درآمد رشته فوریت پزشکی کلیک کنید.

هزینه دوره فوریت های پزشکی

داوطلبین علاقه مند به شرکت در کلاس های دوره فوریت های پزشکی باید حداقل دارای 18 سال تمام باشند .هزینه دوره فوریت های پزشکی بستگی به مراکز انتخابی برای گذراندن دوره می باشد و البته اگر قصد گرفتن گواهینامه بین المللی گواهینامه city & guilds را دارید هزینه دوره فوریت های پزشکی متفاوت می شود .با گرفتن گواهینامه بین المللی  افراد می توانند رزمه خود را تقویت کرده و برای کار در خارج از کشور شرایط لازم را داشته باشد .برای دریافت هزینه دوره فوریت های پزشکی با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

داوطلبین برای آموزش فوریت های پزشکی باید مدارک زیر را موقع ثبت نام همراه داشته باشند:

  • یک قطعه عکس پرسنلی
  • کپی کارت ملی و کپی از صفحات شناسنامه
  • کپی برابر با اصل از آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی به ثبت نام 
  • فیش واریزی ثبت نام 

مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟

افراد علاقه مند به این دوره ها می توانند با گذراندن دوره های آموزشی و کسب توانایی های لازم و اخذ مدرک این دوره برای ورود به شغل در مراکز فوریت های پزشکی اقدام نمایند.برای پاسخ به پرسش مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟باید عرض شود که افراد بعد از گذراندن این دوره می توانند در مراکز فوریت های پزشکی اورژانس مشغول کار شوند .همچنین می توانند در بعد از کسب مهارت های لازم و ارتقای شغلی به رده های نظارتی و مدیریتی دست پیدا نمایند.

همچنین در جواب به پرسش مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟ این را هم بگویم که اگر مدرک بین المللی city & guilds  را کسب نمایید می توانید برای کار به کشورهای دیگر مهاجرت نمایید البته با توجه به توضیحات بالا برای گرفتن مدرک بین المللی هزینه دوره فوریت های پزشکی متفاوت است .با توجه به آمار در کشور آمریکا شغل فوریت های پزشکی تا سال 2020 رشد بلای 33 درصد داشته است که این آمار در مشاغل دیگر در حدود 14 درصدی است.شما همچنین می توانید به کشور استرالیا برای کار بروید و این شغل در کشور استرالیا رشد 50 درصدی داشته و آینده درخشانی دارد.همچنین میانگین درآمد شغل فوریت پزشکی در انگلستان  برای افراد تازه کار بین۲۴.۰۰۰  تا۳۰.۵۰۰  دلار، افراد با تجربه بین۳۲.۵۰۰  تا ۴۲.۵۰۰  دلار می باشد و همچنین برای پاسخ به پرسش مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟ می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟

دوره های فوریت پزشکی مناسب چه افرادی است؟

افراد داوطلب و علاقه مند به ثبت نام دوره فوریت های پزشکی باید دارای ویژگی های باشند تا بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند و این ویژگی ها به صورت زیر می باشد:

☑️ افراد حتما باید علاقه مند به کمک کردن به دیگران باشند.

☑️ داوطلبین علاقه مند در این دوره ها باید بتوانند ارتباط بسیار خوبی با بیمار و مصدوم داشته باشند.

☑️ فرد متقاضی باید بتواند در شرایط مهم و حساس بهترین تصمیم را بگیرد.

☑️ فرد باید علاقه مند و توانمند به کارهای اورژانسی مانند احیای قلب باشد.

☑️ فرد باید بتواند توانا در انجام کارهای گروهی باشد و بتواند کارها ر مدیریت و سازماندهی کند.

☑️ فرد متقاضی برای ثبت نام دوره فوریت های پزشکی باید دارای سلامت کامل جسمی و روحی باشد و در شرایط مختلف آرامش و خونسردی خود را حفظ کند.

☑️ بهتر است فرد توانایی کار با کامپیوتر و  سیستم های ارتباطی در آمبولانس را بلد باشد.

☑️ فرد متقاضی شرکت در دوره باید بتواند بیمار و یا مصدوم را به خوبی درک کرده و با او همدردی کند.

برای اطلاع از پزشکی بدون کنکور کلیک کنید.

شرایط پذیرش در دوره فوریت های پزشکی

تمامی افراد کشور که علاقه مند به شرکت در این دوره می باشند و سواد خواندن و نوشتن دارند و آشنایی تقریبی با بدن انسان و عملکرد آن داشته باشند می توانند در این دوره فوریت های پزشکی شرکت نمایند.

همچنین داوطلب پش از پایان  آموزش فوریت های پزشکی میتواند در صحنه حادثه اقدامات لازم برای  نجات جان مصدوم انجام دهد.

طول دوره فوریت های پزشکی

طول دوره فوریت های پزشکی بستگی به مرکز انتخاب برای گذراندن آموزش فوریت های پزشکی و همچنین بستگی به انتخاب دوره های پیشرفته دارد.اما به صورت معمول طول این دوره به صورت دوره های 50 ساعت تا 120 ساعتی است .این ساعت با توجه به روزهای انتخابی توسط داوطلب بین 2 تا 4 ماه طول می کشد.اصولا این دوره ها برای افراد کارمند که علاقه مند به شرکت در دوره فوریت های پزشکی هستند اما زمان کافی ندارند در روزهای آخر هفته یعنی پنج شنبه و جمعه برگزار می گردد.

اخبار پیرامون دوره فوریت های پزشکی

اصفهان با کمبود بیش از ۴۵۰ نیروی انسانی در مراکز اورژانس پیش بیمارستانی روبروست

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان گفت: هم اینک مراکز اورژانس این منطقه با کمبود بیش از ۴۵۰ نیرو انسانی متخصص روبروست که این مشکل با پذیرش دانشجو در رشته فوریت های پزشکی در سه  دانشگاه استان امکان برطرف شدن دارد.

راه‌اندازی رشته کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی در کاشان

اصفهان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از صدور مجوز راه‌اندازی رشته کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

 

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

کمک به بیماران و مصدومین  در شرایط حساس و بحرانی در فطرت همه  انسانها می باشد و فرد دوره دیده معمولا با آمبولانس به کمک مردم می رود و یا در بخش های اورژانسی به بیماران کمک می کند.با یادگیری دوره فوریت های پزشکی می توانید یکی از حیاتی ترین نقش ها در امدادرسانی باشید و به کمک کردن باعث زنده نگه داشتن افراد آسیب دیده گردید.با ثبت نام دوره فوریت های پزشکی، روش های صحیح و متکی به اصول علمی را آموزش می بینید.اگر قصد شرکت در این دوره را دارید ما در مورد اعتبار مدرک فوریت های پزشکی  و همچنین هزینه دوره فوریت های پزشکی نیز صحبت کردیم. همچنین اگر به کمکی نیاز دارید و یا سوالی و ابهامی دارید، می توانید با ما تماس گرفته و یا برای ما زیر همین مقاله کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان کمک کرده و سوالات شما را پاسخ خواهند داد. 

دوره فوریت های پزشکی 1401

آخرین مطالب سایت