نیم پست
تماس با ما
دریافت کد نظام وظیفه کنکور

پاسخ به این سوال که چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟ ذهن بسیاری از افراد مشمول به خدمت سربازی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند به خود مشغول می‌ کند. بنابراین باید در این خصوص بگوییم افراد برای اطلاع از نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور ۱۴۰۲ می بایست از طریق ورود به سامانه دریافت کد نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری، دفترچه ثبت نام کنکور را دانلود کرده و سپس آن را با دقت مطالعه نمایند. گفتنی است هر شخص با توجه به شرایط خود که در دفترچه ذکر شده است باید کد مربوطه را در قسمت ۴۷ فرم ثبت نام اینترنتی، وارد نماید. 

📢اطلاعیه📢
با توجه به آن که دانلود و مطالعه دفترچه کد نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ ممکن است کاری زمان بر باشد و همچنین بروز هرگونه اشتباه در وارد کردن کد مربوط به هر شخص عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت پیشنهاد می کنیم کلیه افراد متقاضی، دریافت کد نظام وظیفه کنکور خود را به کارشناسان ایران تحصیل بسپارند. برای این کار تنها لازم است از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 

 

کد نظام وظیفه کنکور چیست؟

تمام افراد مشمول به خدمت سربازی می بایست قبل از ورود به دانشگاه وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند. برای این کار نیاز به دریافت کد نظام وظیفه کنکور می باشد که علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی در دفترچه ثبت نام کنکور درج شده است و شامل 10 کد می باشد. اما این سوال پیش می آید که چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟  بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور سال ۱۴۰۲ بپردازیم پس پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را با دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

کد نظام وظیفه کنکور چیست؟

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت کد سخا برای دانشجویان کلیک کنید.

نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور

یکی از شرایط مهم شرکت در کنکور سراسری داوطلبان مذکر، مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه آن‌ ها است که برای مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه، سازمان سنجش از داوطلبان می‌ خواهد که شرایط خود را در فرم ثبت نام مشخص نمایند به همین علت در بخش گذشته در مورد کد نظام وظیفه صحبت کردیم و حال قصد داریم به پاسخ این سوال که چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟ بپردازیم. 

دریافت کد نظام وظیفه کنکور از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ممکن می باشد و برای این کار تنها لازم است دفترچه یاد شده، از سایت سنجش دانلود و مطالعه شود. یادآوری می کنیم برای دریافت کد نظام وظیفه کنکور 1402 نیز همین روش باید مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به مراجعه به دفاتر پلیس +10 نیست. 

لیست کد نظام وظیفه کنکور برای افراد مختلف

همانطور که گفتیم تنها روش برای دریافت کد نظام وظیفه کنکور، ورود به سامانه دریافت کد نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری و مطالعه دفترچه ثبت نام سازمان سنجش می باشد. اما ما برای سهولت دسترسی شما همراهان گرامی کدهای نظام وظیفه کنکور را در جدول زیر قرار داده ایم تا به این سوال که چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟ را پاسخ داده باشیم.

 

 

 

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مجازات سرباز فراری کلیک کنید.

نکات قابل توجه پیرامون نحوه انتخاب کد نظام وظیفه کنکور 1402

در این قسمت قصد داریم نکات نهایی را که لازم است در رابطه با دریافت کد نظام وظیفه کنکور بدانید، مطرح نماییم.

نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور برای مشمولین غایب

اگر جزء افراد مشمول غیبت باشید، اجازه ادامه تحصیل نخواهید داشت. حتی اگر در کنکور قبول شده باشید هم دانشگاه اجازه ثبت نام شما را نخواهد داشت.

نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور برای اخراج شده‌ها در حین تحصیل

چنانچه دانشجویی در حین تحصیل، اخراج گردد اگر موفق به اخذ معافیت تحصیلی نشوند، امکان ادامه تحصیل نخواهند داشت. اما لازم به ذکر است که این نکته برای افرادی که قبل از سن مشمولیت اخراج شده اند، صدق نمی کند.

برای افراد مشمول که فارغ التحصیل دوره کاردانی هستند نیز امکان شرکت در آزمون سراسری وجود ندارد و این افراد تنها امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته را دارند. (در واقع مشمولانی که از مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند، مجاز به تحصیل در هیچ یک از دوره های پیوسته نخواهند بود ، چه ارشد و چه دکتری.)

معافیت تحصیلی

معافیت تحصیلی تنها یک بار برای هر مقطع صادر می‌شود. پس افرادی که از هر مقطع فارغ التحصیل می شوند، مجاز به تحصیل مجدد در همان دوره نیستند.

تحصیل در حین خدمت سربازی

سربازان در حال خدمت، تنها در حالی مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود که در مقطع ارشد یا دکتری قصد ادامه تحصیل داشته باشند. همچنین امکان ادامه تحصیل و همزمان فعالیت در دوره سربازی وجود ندارد و اگر فردی در دانشگاه قبول شود، مشمول ترخیص از خدمت خواهد بود.

نکات قابل توجه کد نظام وظیفه کنکور

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید خدمت سربازی کلیک کنید.

نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور برای دانشجویان انصرافی 

اگر دانشجویی قصد انصراف از محل تحصیل فعلی و تحصیل مجدد داشته باشد، تنها یک مرتبه می‌ تواند این کار را انجام دهد. البته این موضوع مشروط بر آن است که انصراف در سال‌های اولیه رخ داده باشد و بیش از یک سال از آن زمان نگذشته باشد.

دانشجویانی که در دوره پیوسته کارشناسی یا مقاطع بالاتر، مدرک مقطع پایین‌تر را دریافت کرده و از ادامه تحصیل منصرف می‌شوند، تا پایان دوره خدمت نظام وظیفه نمی‌توانند به ادامه تحصیل بپردازند. این موضوع تنها زمانی رخ می‌دهد که سقف مجاز سنوات تحصیلی مقطع مذکور را رعایت کرده باشند. به عنوان مثال ، مدرک کاردانی خود را حداکثر تا 2/5 سال دریافت نمایند.

سنوات مجاز تحصیلی کنکور

سنوات مجاز تحصیلی در کاردانی 2.5 سال، کارشناسی 5 سال، کارشناسی ارشد 6 و دکتری 8 سال می‌ باشد و مهلت قبول شدن در دانشگاه پس از رسیدن به سن مشمولیت، تا شهریور سال آینده آن است. در غیر این صورت دانش آموز غایب محسوب خواهد شد.

شرط ثبت نام در دانشگاه برای مشمولین

تمامی داوطلبین آقا که در آزمون سراسری، مورد پذیرش واقع شده اند، به منظور اخذ معافیت تحصیلی باید به دفاتر پلیس +10 محل سکونت خود مراجعه نمایند.

در غیر این صورت امکان ثبت نام در دانشگاه را نخواهند داشت.

🔸 برای فردی که دوره متوسطه او از مهر سال 91 آغاز شده، سقف سنوات مجاز تحصیلی تا حداکثر 20 سالگی خواهد بود.

🔸 اگر تاریخ اعزام یک داوطلب قبل از اعلام پذیرش در دانشگاه باشد، این فرد باید نسبت به تمدید موعد اعزام خود اقدامی را انجام دهد.

🔸اگر اقدامات لازم انجام شود، این فرد وارد دوره غیبت شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهد داشت.

پس داوطلبان آقا باید هر چه زودتر تکیلف خود در نظام وظیفه را مشخص نمایند.

آیا امکان به تعویق انداختن سربازی با دریافت کد نظام وظیفه کنکور وجود دارد؟

این که چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟ و یا نحوه به تعویق انداختن خدمت سربازی چونه است؟ همیشه یکی از موارد مورد بحث مشمولان خدمت سربازی می باشد. تا قبل از کرونا بیشتر داوطلبان با قبولی در دانشگاه‌ ها، موفق به دریافت معافیت از خدمت می‌ شدند. اما با شدت گرفتن کرونا کمی شرایط متفاوت است، از طرفی غیر حضوری بودن دانشگاه‌ ها و تاخیر در اعزام سرباز به مراکز مورد نظر، این موضوع را سوال برانگیز کرده است. به همین علت در این شرایط خاص برای گرفتن معافیت و به تعویق انداختن سربازی، لازم است از مشاوران این حوزه کمک بگیرید.

چگونه کد نظام وظیفه بگیریم؟

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره سربازی نظام وظیفه کلیک کنید.

اخبار پیرامون نظام وظیفه 

جریمه کارفرمایان دارای نیروی کار غایب از خدمت سربازی
با توجه به تاکید رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در خصوص عدم امکان اشتغال به کار مشمولان غایب از خدمت سربازی در هیچ یک از سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی، بنابراین کسانی که به هر نحوی این افراد را به کار گیرند مجازات خواهند شد.
سردار تقی مهری بیان کردند که بر اساس ماده ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی میزان جریمه برای کارفرمایانی که برای اولین بار فرد مشمول را به خدمت گرفته اند در حدود ۳۰۰ میلیون ریال است و در صورت تکرار، مقدار این جریمه افزایش خواهد داشت. 

عدم امکان ثبت نام مشمولان غایب در دانشگاه‌ ها 
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: مشمولان غایب باید برای ادامه تحصیل مراحل قانونی خود را طی کنند و اگر شخصی دارای مشکل بود باید توسط دفاتر پلیس ۱۰+ مورد خود را پیگیری نماید.

خلاصه مطلب 📝

آنچه در این مطلب به بررسی آن پرداختیم نحوه دریافت کد نظام وظیفه کنکور بود که در این خصوص جدول این کدها را هم برای دستیابی سریع و آسان تر در مقاله قرار دادیم. افزون بر این نکات لازم برای انتخاب هر کد را بیان کردیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد اما شما همراهان گرامی در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در دریافت کد نظام وظیفه می‌ توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید و یا چنانچه در ورود به سامانه دریافت کد نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری با مشکلی مواجه شدید مشکل خود را به صورت کامنت در انتهای این مطلب بنویسید تا مشاوران ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله دریافت کد نظام وظیفه کلیک کنید.

 

 

 

 

دریافت کد نظام وظیفه کنکور 1402 + ورود به سامانه اخذ کد نظام وظیفه

آخرین مطالب سایت